Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5061. hozzászólás - 2009.06.03. 20:52:24 (Válasz Kocos #5049 hozzászólására.)
Beatles helyett bármilyen együttes szerepelhetne benne - a szerzoi jog elve azonos.
---------------
esetleg így:
Beatles együttesnek rengeteg felvétele kapható, köztük néhány kalózfelvétel is. Mit nevezünk "hivatalos" Beatles lemeznek?

A Beatles 1963-70-ig (hét év alatt) tizenhárom albumot jelentetett meg. Minden egyéb kalózkiadás.
Az hivatalos, amit az együttes engedélyezett.
Csak azokat, amin mind a négy Beatles szerepel.
Csak az Apple Records kiadó lemezeit, mert ez a Beatles saját lemezcége.

A második a helyes válasz
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.06.03. 20:58:35-kor
Pontszám: 5
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5062. hozzászólás - 2009.06.04. 00:06:37 (Válasz Ezüstszél #5050 hozzászólására.)
Nos. Vártam volna valamiféle korrektebb magyarázatot az esetemre, de úgy tűnik meg kell elégednem azzal, hogy a kérdésem nem azért rossz, mert ostoba, nem is azért mert gagyik a válaszok, nem speciális, nem helyesírási hibás, még tagadó válasz sincs benne, hanem azért rossz, mert az egyik válasz túl hosszú, ami félrevezetheti azokat, akik nagyon sietnek, és nem gondolkodni akarnak, hanem zsigerből a jóra kattintani.
(Plusz kaptam egy megjegyzést, hogy ha a hosszú lett volna a jó válasz, akkor jelöltnek számít, és visszadobják. Bár ennek köze nincs a problémámhoz.)
A dühítő az a dologban, hogy pont azért hosszú az egyik válasz, hogy ne kelljen google-zni hozzá, ami amúgy is csípni szokta az értékelők szemét. Ráadásul bár a kérdéssel nem volt gond, ahogy azt Lanmandragoran is írta, a válaszokban sem volt (lényegi) hiba, mégis olyan módon lett rosszá nyilvánítva, hogy nem kaptam vissza a kérdésírás lehetőségét.
Ennyi idő után állati nehéz olyan kérdést írni, ami intelligencia-kérdés, érdekes is lehet, és a nagytöbbség kis agymunka után tudhatja rá a választ. A 27 jó, 3 rossz kérdésem azt hiszem azt mutatja, hogy nem szoktam hülye kérdéseket feltenni. A 3 rosszból is kettő a 25%-os határ miatt ment át rosszba, az értékelők korábban elfogadták.
Ez egy ilyen kérdés lett volna, erre egy szánalmas stilisztikai meggondolás miatt rosszá lett minősítve, ráadásul sehol sincs feltüntetve, hogy a kérdéseknek hasonló hosszúságúnak kell lennie, mert hátha valakit ez megzavar. (Átnéztem a wikidoton is a leírtakat.) Velem is előfordult már, hogy rosszul válaszoltam, mert kapkodtam, de nem az volt a reakcióm, hogy milyen hülye a kérdésíró, mert nem rágta jobban a számba a választ, hanem, hogy én milyen hülye voltam, mert nem olvastam el rendesen.
Ezek után nem tudom miért várják el az értékelők, hogy a játékosok jó kérdést írjanak. Nekem nincs gondolatolvasási képességem, hogy milyen egyéni ízléseknek kell megfeleljen a kérdésem.
Intelligencia-kvíznek van meghirdetve, de úgy látom nem az intelligencia dönt, hanem a kényelmesség kiszolgálása, ne kelljen rajta gondolkodni. Innentől kezdve az egész értelmét veszti.
Úgy döntöttem, hogy nem írok több kérdést, mivel úgysem az intelligencia a lényeg. Egyszerűbb (és egészségesebb) lemondani a kérdésfeltevésről, mint egy ilyen helyzettel szembesülni, ahol még egy halk „bocs, elcsesztem”-et sem kap az ember, holott el van ismerve, hogy a kérdése végül is tényleg megválaszolható általános műveltség alapján. Az értékelőnek mindig igaza van. Tudomásul vettem, és kívánok az értékelőknek sok ostoba kérdést, ha már egyszer intelligencia-kérdés nem kell nekik.
És végül ne fáradjon senki azzal, hogy válaszol erre a hozzászólásra. Nem hiszem, hogy valaha is visszanézek ide.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5063. hozzászólás - 2009.06.04. 00:21:07 (Válasz Ezüstszél #5062 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2009.06.04. 00:06:37
És végül ne fáradjon senki azzal, hogy válaszol erre a hozzászólásra. Nem hiszem, hogy valaha is visszanézek ide.

Mindig ezek a hozzászólások lesznek a kedvenceim. Értsd: én jól megmondtam, és enyém az utolsó szó, punktum, mindenki más le van tojva....

sokat segít a problémán, tényleg
Pontszám: 5
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5064. hozzászólás - 2009.06.04. 00:58:58 (Válasz Ezüstszél #5062 hozzászólására.)
Most elvették tőled a kérdésfeltevés jogát vagy nem? Vagy azóta már visszaadták? amúgy a kérdésed jó, sőt nekem tetszik, de a gagáthoz nem kell kiegészítés. A cél az igényes kérdések feltevése. Ha az egyik választ 'szájba rágod' már nem hiteles. Az is igaz, hogy a gagát nem ismert annyira mint a többi ezért magyarázod (itt mégsem kellene ahol a hordák drágakövek alapján vannak besorolva). szóval szerintem töröld a gagátnál lévő magyarázatot. az más kérdés, hogy alsósok pl nem tudhatják, de az a kvízrendszer hibája, nem tiéd.
Pontszám: 8.33
fórumozóGaya74Nő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5065. hozzászólás - 2009.06.04. 06:26:29
Mi volt a foglalkozása Benjámin Lászlónak?

Író
Zenész
Tanár
Pék

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Miért kell ehez a kérdéshez speciális tudás? De teljesen mindegy milyen kérdést teszek fel,mostnában folyamatosan ki van lőve az egész. Érdekes én viszont hónapok óta nem tudtam kérdéseket értékelni Vagy ezt csak az a bizonyos réteg tudja aki szivatja a többit,hogy rosszra értékel?!
Pontszám: 5
fórumozóGaya74Nő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5066. hozzászólás - 2009.06.04. 06:27:30
Ja kérdésre a válasz az : Író
Pontszám: 5
irritálóPrinyoFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5067. hozzászólás - 2009.06.04. 06:32:08
Ja. Tényleg. Hogy hogy egy kérdést sem kell már hónapok óta értékelni? Ki értékeli akkor? Én se írtam már régóta kérdést, demostanában megint elkezdtem. És 10- ből 2-őt értékeltek jónak. A többi vagy speciális tudást igénylő volt, mint pl. Barátokköztös, vgy Jóbarátokos kérdés, vagy rossz kérdés értékelést kapott.
Nem is írok többet, jólesz helyette az a kevés LE-a az legalább biztos. Azzal is lehet sokat kapni, ha sokáig nem veszed fel.
V2: Psychoid
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5068. hozzászólás - 2009.06.04. 06:54:48
Szervusztok!

Gaya: Az adott íróról én még nem hallottam, nem tudom, milyen területen alkotott. Gyanítható, hogy nem túl ismert, ráadásul meglehetősen tucatneve van, ezért nyugodtan elképzelhető, hogy van ilyen nevű pék, vagy tanár, esetleg zenész.
Talán elfogadhatóbb lett volna, ha a legisemrtebb művét kérdezed meg, hogy ki írta, egy érdekességgel megspékelve. Az utóbbi azért kell, mert az egyszerű "Ki írta az x művet?" típusú kérdések lexikálisak.

***

Prinyó: Most már akadnak kvízadminok, akik értékelnek. Játékos kezébe ritkán kerül értékelnivaló kérdés, ezért nem tudni, hogy az épp aktuális elemetáris baromság (khmm, stílusért bocsánat!) éppen még nem kapott értékelést, vagy a játék elején csúszott át, és élte túl eddig az ellenőrzéseket.

Én sem írok gyakran kérdéseket, de amit írok, az eddig egy kivétellel átment, legfeljebb később esett ki, mert nem tudták. Ha nem akarsz kérdéseken gondolkodni, az a szíved joga. Én már hatvan feltehető kérdéshez érek hamarosan, a negyedét tettem fel, mert annyira találtam értelmes kérdést.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5069. hozzászólás - 2009.06.04. 07:14:16 (Válasz Awenhai #5068 hozzászólására.)
PL: Ki írta az őszikéket
Na ha erre azt írod, hogy lexikális, Akkor a helyedben fognák egy stukkert és főbe lövés nyilt téren.
A hozzászólást Petking5 módosította 2009.06.04. 10:21:33-kor
Petking
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5070. hozzászólás - 2009.06.04. 07:36:19 (Válasz Petking5 #5069 hozzászólására.)
lexikális szónak nézd azt az oldalát, hogy poros, unalmas....
Az csak egy dolog hogy ez így már 60* szerepelt, de maga a kérdés se hoz lázba senkit.
Mindenesetre először még átmenne ez a kérdés szerintem, azzal hogy na tessék, még plusz egy unalmas fajta, de hát mégiscsak ismert mű....
de többször nem.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5071. hozzászólás - 2009.06.04. 07:39:03 (Válasz Prinyo #5067 hozzászólására.)
Próbálj meg nem magyar szappanoperákból kérdezgetni, hátha akkor jobban menne a kérdés feltevés.
Érdemes lenne megnézni a "Baromi jó..." topicot, hogy milyen kérdések lettek elfogadva.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5072. hozzászólás - 2009.06.04. 07:44:46 (Válasz Petking5 #5069 hozzászólására.)
Szervusztok!

Petking: Igen, a kérdés így lexikális, és már szerepel. Cirip tökéletesen látja a helyzetet, lexikális az, ami egy puszta adatra kérdez rá, mindenféle körítés nélkül.

Ha pedig valaki így írná be, ilyen helyesírással, ahogy te a pár soros kommentedet tetted, az értékelés "Azonnal törölni" lenne. Egy-egy elütés előfordul bárkivel, de hogy egyetlen kétsoros hozzászólásban tíz hibát vétsen, az kriminális. Ez nem chat, ahol nincs időd visszanézni, hanem fórum, ahol nyugodtan küldheted a reakciódat tíz perccel később is.

Javítás: Nem is tíz az a hiba, hanem tizenkettő. Jujj!
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.06.04. 07:46:59-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóGaya74Nő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5073. hozzászólás - 2009.06.04. 08:11:04
Mikor tudsz küzdeni a fertőzés ellen?

naponta
hetente
Szintlépésenként
soha

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Jó válasz: szintlépésenként.

Na ez miért rossz kérdést? Ráadásul ennyire nem is lehettem volna egyértelműbb hisz csak a jó válasz van nagybetűvel írva
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5074. hozzászólás - 2009.06.04. 08:15:33 (Válasz Gaya74 #5073 hozzászólására.)
Szervusztok!

Gaya: Végzeturas kérdés, és a 19. szint előtt a ferőzésről sem tudsz, ha első karid.
Az pedig, hogy csak a jó válasz van nagybetűvel, jelölt jó válasz, és azonnali törlést ér. Még jószívű is volt az értékelő.

Ha ötleted van, írd meg nekem például üzenetben, ha érdemesnek tűnik, akkor segítek jó kérdést faragni belőle.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5075. hozzászólás - 2009.06.04. 08:15:40 (Válasz Gaya74 #5073 hozzászólására.)
1. a jó válasz megjelölése csalás, a kérdés törlése jár érte, hacsak nem túl jószívűek az értékelők
2. kezdő játékos nem tudja hogyan tud küzdeni a fertőzés ellen, csak annyit hogy hányadik szinttől, de azt is megkérdezték már nagyon sokszor. ezért a speciális kör értékelés.

Érdemes elkerülni a VÚ-s kérdéseket, mert amit lehetett azt már kérdezték.

ja, és még egy 3.
a soha típusú tagadó válasz értelmetlenné teszi a kérdést (mi a frásznak kérdezed meg, ha soha nem lehet ellene küzdeni?), ezért az csak helykitöltés, holott neked négy lehetséges választ kellene írnod a kérdéshez.
A hozzászólást cirip módosította 2009.06.04. 08:18:35-kor
Pontszám: 5
kedvencAngithiaNő
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5076. hozzászólás - 2009.06.04. 09:38:22
Sziasztok!
Indoklás nélküli "Rossz válasz" minősítést kaptam erre a kérdésre:

Fejezd be a következő szlogent: "Borsodi - az élet...

...babos oldala"
...lapos oldala"
...habos oldala"
...szagos oldala"

Szerintetek miért?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5077. hozzászólás - 2009.06.04. 09:40:26
Szervusztok!

Angithia: Egy szóval meg lehet magyarázni, csak az a gomb nincs az értékeléskor.

A kérdésed nem kvíz, hanem reklám.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűtlenOrion8444Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5078. hozzászólás - 2009.06.04. 09:44:02
Feltettem ezt a kérdést hogy:

Mennyi az Egykristályos szilícium (Si) napelemek elméleti hatásfoka?

18%
25%
31%
40%

Erre megkaptam hogy Rossz kérdés: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Erre pont kapok egy ilyen kvízkérdést hogy: "Mi az "Apoptózis"?"... Most akkor miről beszélünk? Mert szerintem ez még durvább is mint amit én feltettem. Jelzem két kattintás és a wikipédia mindkettőre megmondja a választ. Tehát picit jogtalannak tartom hogy az enyémet elutasították.


Ui.: "A kvíz értékelésének rendszeréről" topicba írtam először és csak most vettem észre hogy ide illene inkább, ezért elnézést.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5079. hozzászólás - 2009.06.04. 09:47:11 (Válasz Orion8444 #5078 hozzászólására.)
Azért kicsit más ha egy fogalmat kell megmagyarázni (latinosok előnyben), és ha egy egzakt számot kérdezel.
Ettől függetlenül...attól még hogy bekerült egy olyan kérdés valamikor ami szerinted lexikális, még nem lesz jobb a te kérdésed.
Pontszám: 5
kedvencAngithiaNő
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5080. hozzászólás - 2009.06.04. 10:04:36 (Válasz Awenhai #5077 hozzászólására.)
Ezek szerint nem olvastam végig elég pontosan a kvízfeltevés szabályait, mert nem emlékeztem rá, hogy reklámokból nem lehet idézni.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!