Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1541. hozzászólás - 2009.02.20. 16:11:07 (Válasz Szacsiga #1535 hozzászólására.)
Nem attól lesz valami értelmes kérdés hogy elfogadják. Mivel a játékosok is értékelnek, sok olyan kérdés bekerül, ami vagy érdektelen vagy idióta. De ezeket igyekszik nem egy ember pusztítani ahol éri.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1542. hozzászólás - 2009.02.20. 16:11:55 (Válasz Szacsiga #1539 hozzászólására.)
Az Isten szerelmére!!!! Ha a kérdésed NEM JÓ, akkor ne arra hivatkozz, hogy vannak ostobábbak, speciálisabbak, rosszabb helyesírással feltettek is! Attól a tiéd még nem lesz jó!!!! Inkább próbáld belátni, hogy mi nem tetszett az embereknek benne és tanulj belőle!!!!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1543. hozzászólás - 2009.02.20. 16:13:51 (Válasz Szacsiga #1539 hozzászólására.)
Na de akkor miért nem a gyűszűvirágról kérdezel, te drága lény?
Miért a szívgyógyszert helyezed előtérbe, ami ha minden jól megy, valamennyi itt játszó számára ismeretlen.
Pontszám: 7.50
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1544. hozzászólás - 2009.02.20. 16:14:22 (Válasz Khetty #1540 hozzászólására.)
amúgy 50% az esély, mert némi ésszel rá lehet jönni, hogy a csalán és a hársfa amit nagyon sokan teaként fogyasztanak, nem lehet egy erős szívgyógyszer alapanyaga, mert akkor nem inná boldog boldogtalan, a gyerekek meg nem csinálnának pitypang/gyermekláncfű koszorút vagy nem készítenének belőle salátát ha annyira erős méreg lenne benne...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1545. hozzászólás - 2009.02.20. 16:14:41 (Válasz Szacsiga #1539 hozzászólására.)
Igen, 2-3 perc alatt meg lehet találni. Aztán mikor nem a vadászaton fut össze vele valaki, hanem az olimpián, ahol egy kérdés 20 s, akkor meg anyázik, hogy miért kell ilyen kérdéseket feltenni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1546. hozzászólás - 2009.02.20. 16:17:28 (Válasz Szacsiga #1544 hozzászólására.)
pl: Melyik az a Magyarországon is élő növény (a Digitalis nemzetségbe tartozik), amelynek kivonatából mérgező mivolta ellenére szívgyógyszert készítenek?

a zárójeles rész jó bele a sok kocka miatt
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1547. hozzászólás - 2009.02.20. 16:17:28 (Válasz cirip #1543 hozzászólására.)
pontosan azért, hogyha az a szerencsétlen válaszadó nem tudja csípőből a választ, akkor bárhol rákeres és a gyűszűvirág az első találat, a gyűszűvirág címszónál viszont nem... na mind1. pá legközelebb majd írok vmi jóóóóó kérdést
Pontszám: 3
közellenségAsgoloth di MorgothFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1548. hozzászólás - 2009.02.20. 16:18:41 (Válasz Lanmandragoran #1518 hozzászólására.)
Az alábbi kérdést kaptam:

Gézának 5 leánya van: Keh, Kah, Kih, Koh. Hogy hívják az 5-et?

Rámentem, hogy Kuh erre az volt a jó, hogy Renáta! Ezt most tudni kéne vagy valahol ezt tanulni kellett volna? Az ilyen kérdéseket nem igazán értem!
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1549. hozzászólás - 2009.02.20. 16:19:11 (Válasz cirip #1546 hozzászólására.)
hát így még rosszabb sztem....
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1550. hozzászólás - 2009.02.20. 16:20:17 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1548 hozzászólására.)
Idézet: Asgoloth di Morgoth - 2009.02.20. 16:18:41
Az alábbi kérdést kaptam:
Gézának 5 leánya van: Keh, Kah, Kih, Koh. Hogy hívják az 5-et?
Rámentem, hogy Kuh erre az volt a jó, hogy Renáta! Ezt most tudni kéne vagy valahol ezt tanulni kellett volna? Az ilyen kérdéseket nem igazán értem!


A kérdés elvileg úgy szól, hogy Renáta apjának 5 lánya van... legalábbis én ilyen formában kaptam meg a kérdést....
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1551. hozzászólás - 2009.02.20. 16:20:54 (Válasz Szacsiga #1549 hozzászólására.)
Szerintem nem, mert így legalább elkezd érdekelni a dolog, ha nem is tudom. Így már van valami kis késztetésem, hogy rákeressek. De hogy egy szívgyógyszer alapanyaga nem érdekelne, az tuti. Egy növényritkaság már inkább.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1552. hozzászólás - 2009.02.20. 16:21:44 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1548 hozzászólására.)
Ha az ilyeneket a kvíz topicba írod, a feltevője megkapja érte a jutalmát. Amúgy ez egy debil találós kérdés, csak szándékosan elcseszte a feltevő. Eredetileg úgy szól, hogy Renáta apjának 5 lánya van, Keh, Kah, Kih, Koh. Ki az ötödik?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1553. hozzászólás - 2009.02.20. 16:27:08 (Válasz Istipisti #1522 hozzászólására.)
Idézet: Istipisti - 2009.02.20. 15:47:12
Az előbb rossz helyre írtam a kérdésemet,szóval most inkább újra leírom ide is.

A következő kérdésemre az érdektelen lexikális tudás értékelést:

Melyik országban él a legtöbb muszlim?

Egyiptom
Indonézia
Kuvait
Irán

Ha fejből tudod a Magyarországon élő muszlimok arányát,akkor nem igényel a kérdés lexikális tudást...Magyarország nincs is messze. Na mennyien is vannak?

Beismerem, valóban igényel bizonyos ismereteket amiknek esetleg nincs mindenki a birtokában, de
ennyi erővel a lexikális tudást szinte minden kérdésre rá lehetne sütni.
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1554. hozzászólás - 2009.02.20. 16:34:44 (Válasz Szacsiga #1549 hozzászólására.)
Én átengedném
Pontszám: 5
kedvelt tagPaulkareszFérfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1555. hozzászólás - 2009.02.20. 16:56:49
Milyen színű a BKV autóbusz ?

Zöld
Sárga
Lila
Kék

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
szerintetek mi a baj ezzel a kérdéssel?
Pontszám: 7.50
fórumozóIstipistiFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1556. hozzászólás - 2009.02.20. 16:58:49 (Válasz Snitt #1553 hozzászólására.)
Azt, hogy Indonéziában mennyien élnek nem tudom,de asszem kb 300 millioan(persze lehet, hogy nem igaz),de az biztos, hogy ott élnek a legtöbben.
Azt, hogy Magyarországon mennyi a muszlimok aránya bevallom nem tudom, de ha tippelnem kéne azt mondanám 1% körül.Amúgy bocs,hogy nem értem,de Magyarország hogy is jön ide?
Igazatok van, rényleg lehet, hogy túl lexikális, és lehetett volna jobbat is feltenni, de nem mindig jut eszembe megfelelő kérdés.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1557. hozzászólás - 2009.02.20. 17:00:03 (Válasz Paulkaresz #1555 hozzászólására.)
Hogy budapestieknek szól.
Pontszám: 4
kedvelt tagCsaba112Férfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1558. hozzászólás - 2009.02.20. 17:02:16 (Válasz Paulkaresz #1555 hozzászólására.)
Mi az, hogy csak egy speciális érdeklődésű kör tudhatja erre a választ? Aki már járt Pesten az szerintem tudja. Szerintem aki értékelte nem figyelt.

"Megfutamodni a harctól, ez a legrosszabb, ami megtörténhet velünk. Rosszabb, mint vereséget szenvedni, mivel a vereségből mindig tanulhatunk valamit, de a megfutamodással csak ellenségeink győzelmét segítjük elő!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1559. hozzászólás - 2009.02.20. 17:10:01 (Válasz Paulkaresz #1555 hozzászólására.)
Első ránézésre több problémám is van a kérdéssel.
1. Az újabb, környezetbarát buszok kék alapon zöld színűek, tehát valahol a kék és a zöld válasz közt félúton.
2. Aki budapesti játékos, annak ez egy primitív kérdés, viszont
3. Mivel csak a lakosság 20%-a budapesti, feltételezhető, hogy a játékosok legalább fele sem Pest vonzáskörzetéből játszik, így valószínűsíthető, hogy sok játékos még nem is járt Pesten, így számukra ez egy speciális kérdés.

Te például tudnál egy olyan kérdésre könnyedén válaszolni hogy Budapesten kívül melyik magyar városokban jár még villamos, és milyen színűek?
Pedig ugyanaz, csak megfordítva.
Idézet: Csaba112 - 2009.02.20. 17:02:16
Mi az, hogy csak egy speciális érdeklődésű kör tudhatja erre a választ? Aki már járt Pesten az szerintem tudja. Szerintem aki értékelte nem figyelt.

Szerintem a 3. pontom tökéletesen leírja, hogy ez miért hibás érvelés.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.20. 17:11:23-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1560. hozzászólás - 2009.02.20. 17:14:36 (Válasz Istipisti #1556 hozzászólására.)
Azzal semmit nem vesztesz, ha nem rohansz azonnal kérdést feltenni, ha összegyűlt a 100 jó válasz. A jutalom a szintedtől függ. Ha néhány szinttel később ihletet kapsz, máris többet nyertél. Valamint a kényszeresen feltett kérdés nagyobb eséllyel lesz visszadobva, amivel viszont LE-t vesztesz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője