Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűtlenIzdubarFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7381. hozzászólás - 2009.08.28. 13:45:30
köszönöm a választ.
Így (sajnos) értem.

Habár sokat olvasom a fórumot és a http://vegzetur.wikidot.com/-ot, de ezt még nem láttam.
Tudnál esetleg egy linket adni, hogy hol olvashatok alaposabban a "jó kérdésfeltevésről"?

"ha jo a kerdesed mar szerepeltet kapsz es irhatsz ujat."
Sajnos nem azt kaptam...pedig mint írtam én nem találok benne hibát...
Akkor gondolom nem írhatok újat...
vagy igen?
Illetve most ott van, hogy 1 rossz kérdés...akkor ez nem is fog szerepelni a kvízben? akkor miért van ott nálam? ezt törlitek majd?
Pontszám: 7.50
népszerűtlenIzdubarFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7382. hozzászólás - 2009.08.28. 16:56:27
Elmentem vadászni...
18 alkalomból kigyűjtöttem néhány szembetűnően érdekes kérdést...


Mi a "háromcsíkú razbóra" és mi jellemző rá?
(fa)Virginiai varázsmogyoró.Nevét a mogyorót védő gobókról kapta melyen 3 van. Magassága: 3-4 méter
(hal)Többnyire ezüstös színű, 110 miliméter hosszú, származása: Borneó, Szumátra
(lepke)Háromcsíkú medvelepke, 12-18 mm. Színezete kiváló riasztó szín.Olykor a szõlõn is kárt okoz.
(nyílméreg béka), változatos rajzolatú képviselõje a háromcsíkú famászó.Maximális nagysága 27 mm.

Melyik évben indult útjára a Túlélők Földje levelezős szerepjáték?
1992
1989
1991
1994

Mi a silbak jelentése?
Baktérítő kis bolygója
Őrszem
Germán mitológia
Vas fűrészbak

1582-ben bevezették a Gergely-naptárat. Milyen nap követte 1582. október 4-ét?
október 15.
november 1.
október 4.
október 5.

Melyik drágakő nem vörös?
rubin
pirop gránát
citrin
jáspis

Hol született Damon Hill?
Svájc
Anglia
Németország
Ausztrália

Mikor halt meg David Gemmel?
2006
2000
1948
1994



Melyik hal az, amelyik íváskor visszatér a tengerből a szülőhelyére, egy édesvizi patakba?
lazac
csuka
ponty
pisztráng


SZERINTEM MIND OLYAN, AMIRE csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.




A végére pedig grátiszként egy hibás:

Melyik országban gyártják a "Douwe Egberts" kávét?
Hollandia
Magyarország
Svájc
Csehország

A helyes válasz úgytudom Hollandia, ennek ellenére Magyarországot fogadja el.



Összegezve ez a kvíz egy tök jó ötlet, ami feldobhatná a játékot, de a megvalósítás pocsék, egyenesen undorító...az értékelők a saját szájuk íze szerint fogadják el a kérdéseket, rendszerint az alapján, hogy a válasz elérhető-e a goggle-ban vagy a wikipédián...

Javaslom a kérdéseket ne lehessen értékelni nekünk játékosoknak csak mondjuk az adminoknak, vagy a rosszul értékelőket szűrjék ki vmilyen módon. Mert így csak elveszi az emberek kedvét a játéktól...sajnos.
Pontszám: 4
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7383. hozzászólás - 2009.08.28. 17:43:49 (Válasz Izdubar #7382 hozzászólására.)
azon kívül hogy ez nem az a topic, ami erre rendeltetett, több kérdéssel kapcsolatban sem értem hogy mi a gondod velük.

a gergely naptárat nap mint nap használod, nem árt néhány alap információt tudni róla
a silbak - nos, ez inkább túl egyszerű, spec körnek maximum a magyarul beszélőket nevezhetnéd meg
a jáspisos kérdés... ha a citrin nem is olyan ismert, a rubin, gránát és a jáspis elég híres kövek.

a Damon Hilles, David Gemmeles kérdésben teljesen igazad van, kvíz 4 topicba beírva törlésre is kerülnek majd
Pontszám: 3
népszerűtlenIzdubarFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7384. hozzászólás - 2009.08.28. 18:05:26
Nem azért írtam őket, hogy töröljék, semmi gondom ezekkel a kérdésekkel, csak ugyanannyi erővel, hogy az enyém nem lett elfogadva, ezekbe is bele lehetne kötni.(amúgy is Damon Hill a kedvenc pilótám:))
Nekem nincs bajom sem az évszámokkal, sem a specifikus kérdésekkel, sőőőt...
annál jobb minél nehezebb kérdések vannak...

Nekem a rendszerrel, az értékeléssel és a kettős mércével van bajom, legfőképp ezt a spec körös feltételt tartom ésszerűtlennek, betarthatatlannak.

Amúgy a témát lezártam, többet nem írok erről, úgy gondolom leírtam mindent ami szükséges, talán még többet is.
Sajnos a kérdéseimre, felvetéseimre választ, úgy érzem nem kaptam.
Pontszám: 3
fórumozóAscaronNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7385. hozzászólás - 2009.08.28. 18:08:42
Ki volt a Jó, a Rossz és a Csúf című filmeben a jó??

Eli Wallach
Clint Eastwood
Charles Bronson
Gojko Mitić

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
nevetséges!!! google és 5000oldalt dob ki! így ne tegyen fel senki se kérdést,mert mindet elutasítják! ki az a speciális réteg aki tudja erre a választ??mert szerintem fél ország látta..de mindegy
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7386. hozzászólás - 2009.08.28. 18:18:36 (Válasz Ascaron #7385 hozzászólására.)
Idézet: Ascaron - 2009.08.28. 18:08:42
Ki volt a Jó, a Rossz és a Csúf című filmeben a jó??

Eli Wallach
Clint Eastwood
Charles Bronson
Gojko Mitić

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
nevetséges!!! google és 5000oldalt dob ki! így ne tegyen fel senki se kérdést,mert mindet elutasítják! ki az a speciális réteg aki tudja erre a választ??mert szerintem fél ország látta..de mindegy


Egy mu reszleteibe kerdezel bele => spec.
Pontszám: 3
népszerűtlenIzdubarFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7387. hozzászólás - 2009.08.28. 18:28:48
KÖZRÖHEJ...
:D:D
ti ezt tényleg komolyan gondoljátok? Ezt az egészet így kitalálni...pfff
Pontszám: 2
népszerűtlenIzdubarFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7388. hozzászólás - 2009.08.28. 18:35:37
Igaz azt mondtam, h lezártam, de ez már nevetséges, ezt nem bírom.
Még jó, h eddig pénzt nem öltem bele, mert ha ilyen az egész, mint ez a kvízrendszer...
(mondjuk abból is kezd elegem lenni, mhogy portyázás során egyszerűen nem bírok győzni, pedig -a szinthez képest- csak lényegesen gyengébbeket támadok)

Az a legnevetségesebb, hogy még azelőtt, hogy az ember kérdést írhatna...kapunk egy kérdőívet, amiben megkérdezitek azt is, hogy jó-e ez a kvízrendszer. Természetesen én is arra mentem, hogy igen, most egész máshogy gondolkodom.

na pá
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7389. hozzászólás - 2009.08.28. 19:01:21 (Válasz Izdubar #7388 hozzászólására.)
de most akkor tényleg?
köszi
Pontszám: 5.33
népszerűPatrik11Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7390. hozzászólás - 2009.08.29. 07:17:37
szevasztok
csak egy egyszerű meglátás. mindig is bajom volt a kviz kérdésekkel mert soha nem fogadták el öket. de kaptam egy jó kérdést gondoltam google elő és már nyomtam is a jó választ. a kérdés az volt, hogy mikor volt az első oscar-dij átadás. szép kérdés. egyből felbátorodtam és feltettem az én kérdésem.

Mikor volt az első Golden Globe-díj (magyaros alakjában Arany Glóbusz-díj)átadás?

1944'
1945
1955
1954

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

most akkor az oscar nem érdektelen??? csak ez??
Pontszám: 7.50
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7391. hozzászólás - 2009.08.29. 07:34:15 (Válasz Patrik11 #7390 hozzászólására.)
Arra gondoltál már, hogy a lexikális mivoltot a válaszlehetőségek is okozhatják?
Nem ismerem az oscaros kérdést, de ha ott 10-20 éves differenciák vannak a válaszlehetőségek között, akkor az elbírálási rendszer alapján az valóban lehet jó, ez pedig a szomszédos évszámok okán tényleg nem.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.08.29. 07:59:59-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7392. hozzászólás - 2009.08.29. 07:58:52 (Válasz Patrik11 #7390 hozzászólására.)
Idézet: Patrik11 - 2009.08.29. 07:17:37
szevasztok
csak egy egyszerű meglátás. mindig is bajom volt a kviz kérdésekkel mert soha nem fogadták el öket. de kaptam egy jó kérdést gondoltam google elő és már nyomtam is a jó választ. a kérdés az volt, hogy mikor volt az első oscar-dij átadás. szép kérdés. egyből felbátorodtam és feltettem az én kérdésem.

Mikor volt az első Golden Globe-díj (magyaros alakjában Arany Glóbusz-díj)átadás?

1944'
1945
1955
1954

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

most akkor az oscar nem érdektelen??? csak ez??


A bentlevo kerdesek egy jo resze meg nincs atnezve a kvizadminok altal.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7393. hozzászólás - 2009.08.29. 08:26:33 (Válasz Patrik11 #7390 hozzászólására.)
Megkérdezhetem, hogy a válasz csak itt és most, a kedvünkért van megjelölve, vagy így is került be?
Pontszám: 5
népszerűPatrik11Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7394. hozzászólás - 2009.08.29. 09:28:31 (Válasz cirip #7393 hozzászólására.)
természetesen csak itt jelöltem be. ott nem. ha jól olvastam itt ugy kell beirni, hogy be van jelölve. amugy a másiknál igaz nem közvetlen dátum de pár év különbség volt a válaszok között.
Pontszám: 5
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7395. hozzászólás - 2009.08.29. 11:12:48
Van valaki aki érti h ezt miért nem fogadták el?

Melyik programot használjuk a fájlok kibontására?

Scansoft PaperPort
Worldpad
WinRar
Movie maker


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nem értem, pont egy hasonló kérdés után jött a fejembe ez.... A kérdés az volt h melyik programmal nézhetsz video fájlt?

Volt pár válasz azt meg miért kéne tudnia akkor valakinek is??? na meg az ilyen tipusú kérdések h milyen szinü a Mikulás ruhája meg mikor alapitotta Bill Gates a Michrosoftot, ezek meg jók??? Baromság ez h a játékosok értékelik a kérdéseket.... rosszindulatúak...
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 7.50
népszerűMixmaxFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7396. hozzászólás - 2009.08.29. 11:24:54
Hagyományosan melyik szín dominál a magyar tábori tüzér katona fegyvernemi paroliján?
A válaszok nem érdekesek, úgysem fogom ismét erőltetni a dolgot, elfogadom a döntést.

"csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ"

Egy észrevételem ezzel kapcsolatban, védendő a piros mundér becsületét:
A felnőtt magyar férfi lakosság 90%-a volt katona ahol alapkiképzésen megtanulta, akár érdekelte akár nem, tehát tudja a kérdésre a választ.

Mindazonáltal elismerem hogy a mai fiatalok körében ez sajnos speciális kérdés lehet, bizonyára ezen körbe tartozik a kiértékelő is, -hiszen a háborús témájú szépirodalmi művekben gyakran előkerül a piros paroli és kabát- és a háború, mint téma, eléggé speciális olvasnivaló ezek szerint.
Ettől függetlenül, javaslom, kérdezze meg ezt a kérdést a kiértékelő az édesapjától és ha jó válasz kap, ne legyen lelkiismeret furdalása, hiszen az apja is speciális érdeklődési körű, és tagja egy szűk, néhány milliós embercsoportnak aki ismeri a választ!

Apropó, a világon tudtommal mindenhol a piros a tüzérek szine, de ezzel kapcsolatosan már nem bonyolódok további fejtegetésbe, kivárom az újabb kérdésfeltevés lehetőségét.
Tanulságot levontam: nem teszek fel olyan kérdést ami egy szakmához, csoporthoz bármi módon köthető, mert ez azonnal speciális lesz, maradok a szépirodalomnál.
Köszönöm az értékelést.
Pontszám: 7.50
népszerűHorpikaNő
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7397. hozzászólás - 2009.08.29. 11:38:56 (Válasz Mixmax #7396 hozzászólására.)
Egy észrevételem ezzel kapcsolatban, védendő a piros mundér becsületét:
A felnőtt magyar férfi lakosság 90%-a volt katona ahol alapkiképzésen megtanulta, akár érdekelte akár nem, tehát tudja a kérdésre a választ.

Egy valamire a tisztelt kérdésfeltevő nem gondolt: Itt ugye nem csak férfiak játszanak, hanem lányok, nők, sőt, anyukák is! Nekik ez nem ennyire egyértelmű kérdés.
"...Ha a térkép és a terep ellentmond egymásnak, akkor a terepet fogadjuk el helyesnek.
(A svéd vezérkar taktikai utasítása)..."
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7398. hozzászólás - 2009.08.29. 11:42:08 (Válasz Mixmax #7396 hozzászólására.)
ööö, mi az a paroli?
tudom, alulművelt vagyok, de még ezt sem tudom, nem hogy még valamelyik szín is dominálna rajta.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7399. hozzászólás - 2009.08.29. 11:53:33 (Válasz Probapetja #7395 hozzászólására.)
Idézet: Probapetja - 2009.08.29. 11:12:48
Nem értem, pont egy hasonló kérdés után jött a fejembe ez.... A kérdés az volt h melyik programmal nézhetsz video fájlt?


Jo, hogy szolsz, sztem holnap kiszedik az adminok.
Pontszám: 3
népszerűMixmaxFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
7400. hozzászólás - 2009.08.29. 11:57:54
Amikor a kérdésemet megfogalmaztam, arra alapoztam hogy a "A felnőtt magyar férfi lakosság 90%-a" elég jelentős szám, igy az értékelésem nem lesz "speciális". Tévedni emberi dolog mondta a sündisznó...

Az meg hogy valaki nemtudja mi az a paroli meg sem fordult a fejemben. Komolyan. Ez számomra tényleg cirip...

Ezen beérkezett hozzászólások után nyilvánvaló hogy a kérdésem speciális.
Mint már előzőleg írtam, igyekszem a továbbiakban tizenévesek által megválaszolható kérdéseket feltenni, hiszen itt ez a korcsoport alkotja a játékosok zömét és a kérdések nekik kell hogy szóljanak, nem az apjuknak
Elnézést kérek a kiértékelőktől a rosszul megválasztott témakörrel foglalkozó kérdésemmel okozott felesleges munkáért.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!