Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
utáltDurielNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2241. hozzászólás - 2009.03.05. 09:01:41
Üdvözlet!

Szeretném megtudni, hogy egy beholderes játékkal kapcsolatos kérdés miért túl speciális, szerintem a kérdés nem volt nehéz. Tobábbá a beholder oldalára ráklikkelni innét azért tán nem olyan nehéz:)
Persze mikor én találkozom olyan kérdésekkel, hogy csak nézek, akkor elgondolkodom azon, hogy azok a kérdések hogyan kerülhettek be. Például szerepjáték könyvek írói, ki írta. általában tudom a választ mert olvastam párat, de ezt is csak egy speciális csoport tudja....és még sorolhatnám. Igazából az kevésbé zavar, hogy rossz értékelést kapott, az jobban, hogy ezzel elveszítettem egy lehetőséget. Komolyabb kérdést nem merek feltenni, mert senki sem tudja rá a választ azt azért pontozódik ki. Idióta kérdésnek meg nem látom értelmét, amibőlk valljuk be, elég sok van.
Íme:
A Hatalom Kártyái kártyajátékban milyen színűek Leah lapjai?

zöld
fekete*
sárga
piros

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2242. hozzászólás - 2009.03.05. 09:40:51 (Válasz Szindy Baby #2237 hozzászólására.)
Idézet: Szindy Baby - 2009.03.05. 08:16:47
Mekkora a tömege egy kifejlett barnamedvének?

100-150kg
150-200kg
250-300kg
350-400kg

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben mi a nem egyértelmű válasz lehetőség? Ennél egyértelműbb már nem is lehetne.
Nem saját kútfőből van, hanem a Kvízparti Általános kérdéseiben találtam.


Na en meg ahol utana neztem, ott azt irtak, hogy 100-800kg. Ebbe meg mind a negy valaszod belefer.
Ezek nem egzakt dolgok sajna.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2243. hozzászólás - 2009.03.05. 09:43:48 (Válasz Duriel #2241 hozzászólására.)
Idézet: Duriel - 2009.03.05. 09:01:41
Üdvözlet!

Szeretném megtudni, hogy egy beholderes játékkal kapcsolatos kérdés miért túl speciális, szerintem a kérdés nem volt nehéz. Tobábbá a beholder oldalára ráklikkelni innét azért tán nem olyan nehéz:)
Persze mikor én találkozom olyan kérdésekkel, hogy csak nézek, akkor elgondolkodom azon, hogy azok a kérdések hogyan kerülhettek be. Például szerepjáték könyvek írói, ki írta. általában tudom a választ mert olvastam párat, de ezt is csak egy speciális csoport tudja....és még sorolhatnám. Igazából az kevésbé zavar, hogy rossz értékelést kapott, az jobban, hogy ezzel elveszítettem egy lehetőséget. Komolyabb kérdést nem merek feltenni, mert senki sem tudja rá a választ azt azért pontozódik ki. Idióta kérdésnek meg nem látom értelmét, amibőlk valljuk be, elég sok van.
Íme:
A Hatalom Kártyái kártyajátékban milyen színűek Leah lapjai?

zöld
fekete*
sárga
piros

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Az osszes beholderes jatekra vonatkozo kerdes ilyet kap, mert az altalanos muveltsegnek nem resze. Meg a vegzeturasok zome is (itt az a kriterium, hogy 1. szintu kari a kezdes pillanataban csak az ismertetok elolvasasa utan tudhasson rola).
Pontszám: 5
népszerűMajosi88Nő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2244. hozzászólás - 2009.03.05. 11:00:10
És ezzel mi volt a baj??

Hány négyzetkilóméternyi területet csatoltak Romániához Trianon után?

103.093
120.896
98.367
112.369

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. A
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2245. hozzászólás - 2009.03.05. 11:02:45 (Válasz Majosi88 #2244 hozzászólására.)
nem tom, én helyesírással küldtem vissza
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2246. hozzászólás - 2009.03.05. 11:09:00 (Válasz cirip #2245 hozzászólására.)
En lexikalissal kuldtem volna. Tipikus fejbol nem ismerheto szamadat.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2247. hozzászólás - 2009.03.05. 11:10:29 (Válasz Kocos #2246 hozzászólására.)
az is igaz
Pontszám: 5
népszerűKathleenNő
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2248. hozzászólás - 2009.03.05. 11:20:12
Visszadobták a következő kérdésem azzal, hogy érdektelen lexikális tudást igényel.
Az alábbiak közül melyik folyó ömlik a Dunába?

Tisza*

Maros
Zagyva

Ha valaki megmagyarázná hogy ez miért érdektelen, (mikor szerintem egyértelmű, és általános iskola 5. fölött illik tudni) annak nagyon megköszönném Ha esetleg szerepelt akkor szóljatok, de akkor miért nem azzal küldik vissza?
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2249. hozzászólás - 2009.03.05. 11:50:09 (Válasz Kathleen #2248 hozzászólására.)
Idézet: Kathleen - 2009.03.05. 11:20:12
Visszadobták a következő kérdésem azzal, hogy érdektelen lexikális tudást igényel.
Az alábbiak közül melyik folyó ömlik a Dunába?

Tisza*

Maros
Zagyva

Ha valaki megmagyarázná hogy ez miért érdektelen, (mikor szerintem egyértelmű, és általános iskola 5. fölött illik tudni) annak nagyon megköszönném Ha esetleg szerepelt akkor szóljatok, de akkor miért nem azzal küldik vissza?


Sztem a Po valaszlehetoseg miatt.
Bar az erdektelen lexikalis az fura ertekeles. Inkabb a rossz valasz passzolna.
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2250. hozzászólás - 2009.03.05. 12:03:26 (Válasz Kocos #2249 hozzászólására.)
Én még mindig nem értem. Ha a Pó helyett a Nílus vagy az Amazonas szerepelt volna, akkor rendben van?
Pontszám: 5
utáltDurielNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2251. hozzászólás - 2009.03.05. 12:05:40 (Válasz Kocos #2243 hozzászólására.)
Köszi a választ. Igen azt olvastam, hogy a HKK is a túl speckó kérdések közé tartozik. De valljuk be csomó kérdés azért átmegy a rostán, úgy hogy semmi köze az általános műveltséghez. Mindegy asszem rátérek az egyértelmű kérdésekre 10+5=?
Pontszám: 2.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2252. hozzászólás - 2009.03.05. 12:06:21 (Válasz Petur #2250 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2009.03.05. 12:03:26
Én még mindig nem értem. Ha a Pó helyett a Nílus vagy az Amazonas szerepelt volna, akkor rendben van?


Ha Nílus akkor igen, ha Amazonas akkor nem.

viccet félretéve, fura. a Pó válaszlehetőség is az (miért pont? miért nem magyar?), de ezúttal nem tánik jogosnak a döntés, főleg az indoklást tekintve. (főleg, hogy most láttam, hogy a "davinci kódot" dalle brown írta. a kérdés jó volt, persze.)
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2253. hozzászólás - 2009.03.05. 12:06:45 (Válasz Duriel #2251 hozzászólására.)
Idézet: Duriel - 2009.03.05. 12:05:40
Köszi a választ. Igen azt olvastam, hogy a HKK is a túl speckó kérdések közé tartozik. De valljuk be csomó kérdés azért átmegy a rostán, úgy hogy semmi köze az általános műveltséghez. Mindegy asszem rátérek az egyértelmű kérdésekre 10+5=?


Ha azonnali tiltást akarsz majd
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2254. hozzászólás - 2009.03.05. 12:52:24 (Válasz Szurilo #2239 hozzászólására.)
Barnamaci
Azt hiszem ideális példa rá, hogy a wiki is hibázhat, ha a többi, hatalmas medvefajtát megnézzük. A jegesmedve és a grizzlymedve szintén 3 méter körüli magasságú, amit barnamedvénél maximálisnak írnak, ám a jegesmedve 4-600kg, a grizzly szintén a körül mozog, tehát a 800kg-ot erős túlzásnak érzem.

És lám angol wiki csak 100-700 kg-ot ír, ami már 100 kg mínusz, és fontban csupán 1500 fontos maximumot ad meg, ami pedig csak 675 kg.

Bár ettől függetlenül a válaszok mindannyian beleesnek a súlytartományba, így sajnos rossz a kérdés. Ha a kérdésben lenne egy átlagos tömege kifejezés, akkor már talán határeset, hisz 1-700 átlaga betudható a 350-400-as válasznak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltCakeeFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2255. hozzászólás - 2009.03.05. 14:01:19 (Válasz cirip #2069 hozzászólására.)
Kérdés:

"Milyen színű a vakok botja általában?
Narancssárga
Fehér (megjelölt)
Hupikék
Rózsaszín
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak. MIÉRT???"

Válasz:
Sztem a hupikék miatt. Azt nekem is nehezen veszi be a gyomrom."

Mikor azokra az emberekre gondolok, akik ilyen választ ad a fórumon, esetleg aki értékelte, így gondolta, akkor rögtön jobban fogom magam érezni mikor törlendőnek vagy rossznak találok egy kérdést, persze véletlenül Egyébként az, hogy kinek milyen választ vesz be a gyomra és a nem volt egyértelmű ill. rossz volt közt szerintem van különbség. Aki úgy érzi, hogy nincs az ne értékeljen.
Pontszám: 2
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2256. hozzászólás - 2009.03.05. 14:09:28 (Válasz Cakee #2255 hozzászólására.)
Tudod, ha hülye válaszokat adsz meg rossznak egy alapvetően egyszerű kérdésre, amikről kiabál hogy rosszak, akkor jó esetben rossz válasz értékelést fogsz kapni, rosszabb esetben megkapod rá az azonnal törölnit, mert bizony sokan nem szeretjük, ha hülyének néznek minket.

Érezd magad jobban, ha véletlenül nem adsz korrekt értékelést. Igazság szerint nem szúrsz ki senkivel, mert a kiértékeléshez 15 egybehangzó válasz kell, tehát a kutyát nem érdekli, hogy te dacból nem arra értékeled, amit érdemel, sőt gyorsan el tudod veszíteni az értékelési jogodat, ha nem korrekt módon értékelsz. Tehát csak nyugodtan.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2257. hozzászólás - 2009.03.05. 14:14:22 (Válasz Petur #2250 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2009.03.05. 12:03:26
Én még mindig nem értem. Ha a Pó helyett a Nílus vagy az Amazonas szerepelt volna, akkor rendben van?


Nem, hanem valami olyan folyo, aminek akar koze is lehetne a Dunahoz. Zagyva/Maros teljesen jok ilyen szempontbol. A Po eroltetett.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2258. hozzászólás - 2009.03.05. 14:16:36 (Válasz Lanmandragoran #2254 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.05. 12:52:24
Ha a kérdésben lenne egy átlagos tömege kifejezés, akkor már talán határeset, hisz 1-700 átlaga betudható a 350-400-as válasznak.


De meg csak nem is az volt jonak jelolve.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2259. hozzászólás - 2009.03.05. 14:25:03 (Válasz Kocos #2258 hozzászólására.)
Azt nem tom, én csak itt találkoztam vele.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségFarkFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2260. hozzászólás - 2009.03.05. 17:46:56 (Válasz Lanmandragoran #2214 hozzászólására.)
Köszönöm a magyarázatot! Amivel nem értek egyet:

1. Ha már szerepel a kérdés, akkor miért a "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta?
2. A Lágymányosi híd igenis egy híd (a nevében is benne van) - az, hogy hány éves a kérdés szempontjából teljesen mindegy.
3. Ne haragudj, de ez rémesen hülye indoklás volt a részedről:
"Ez egy vidéki számára, aki még életében nem járt Pesten, tökéletesen érdektelen információ. Engem sem érdekel, hány híd van Győrben.!
Szerinted létezik olyan kérdés, amely minden egyes játékosnak fekszik? Mindenkinek más az érdeklődési köre. Nem azt kérdeztem, hogy Mucsaröcsögén hány híd van, hanem a fővárosban. Ezt azért illik tudni. Tanítják az iskolákban is. Ha meg valaki nem tudja, még mindig ott a google...
Úgy látom elég sokan panaszkodnak, hogy a kérdéseiket elutasítják. Néha találkozom olyan gagyi kérdéssel, hogy kész röhej. Ezek hogyhogy átmennek a rostán? Elolvassa egyáltalán valaki értékelés előtt, vagy csak kattintgatnak össze-vissza? No comment...
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!