Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2341. hozzászólás - 2009.03.08. 10:52:50 (Válasz Kocos #2340 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.03.08. 10:42:47
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.08. 10:23:16
Az IRA, bár sokan terroristacsoportnak nevezik, több csoport, melyek a "két" Írország egységesítéséért, függetlenségéért küzdenek különböző módokon. Ezek szerint Petőfiék is terroristák voltak?


Nono! A terrorszervezet megnevezes nem a celt, hanm az eszkozt minositi!


Azt hiszem, kiemeltem a lényeget. Valamint csak az Egyesült Királyság tartja számon terrorszervezetként, ami érthető, de senki más nem terroristázza őket hivatalosan. És általában az elnyomó fél eszközöktől függetlenül terroristázza a függetlenségért küzdő szabadságharcosokat.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2342. hozzászólás - 2009.03.08. 11:07:46 (Válasz Lanmandragoran #2341 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.08. 10:52:50
Azt hiszem, kiemeltem a lényeget. Valamint csak az Egyesült Királyság tartja számon terrorszervezetként, ami érthető, de senki más nem terroristázza őket hivatalosan. És általában az elnyomó fél eszközöktől függetlenül terroristázza a függetlenségért küzdő szabadságharcosokat.


Jajj de szeretnem, ha engem is ugy elnyomna valaki, mint szegeny ireket.

Terrorizmus:
A terrorizmus az erőszak alkalmazásának, vagy az azzal való fenyegetésnek olyan stratégiája, melynek elsődleges célja félelem, zavar keltése és ennek révén meghatározott politikai eredmények elérése, vagy a hatalom megtartása. A félelemkeltés az erőszak minden formájának – a kocsmai verekedéstől a hagyományos hadviselésig – velejárója, segítője lehet, de a terrorizmus esetében ez a viszony fordított, az erőszak közvetlen áldozatai, kárvallottai legfeljebb csak szimbolikus kapcsolatban állnak az akció valódi céljával, kiválasztásuk másodlagos jelentőségű, legtöbbször véletlenszerű.

Kerdem en Patofiek gyilkoltak veletlenszeruen kivalsztott aldozatokat felelemkeltes celjaval? Nem.
Az IRA tett ilyet? Persze.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2343. hozzászólás - 2009.03.08. 11:22:31 (Válasz Kocos #2342 hozzászólására.)
Nem, Petőfiék nem tettek ilyet, tudom hogy sarkítottam, de a lényeg akkor is az, hogy kevesebb helyen vannak terroristaként nyilván tartva, mint nem terroristaként, és több, egymással párhuzamosan futó katonai-, félkatonai szervezet vette fel az Irish Republican Army nevet, mely eredetileg az ír függetlenségi háborúban harcoló Irish Republican Army neve volt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2344. hozzászólás - 2009.03.08. 11:46:29
Tényleg ennyire silányak vagyunk,hogy olyan kérdéseket kell feltenni, ez + az a nagyváros melyik országban van? Még ha ismert város is? Semmi plusz info? Semmi érdekesség?

Az imént valaki Bordeaux hollétét kérdezte. Elfogadtam, de nagyon gondolkodtam az azonnal törölnin is vagy egy rossz / lexikálison, csak akkor jogosan reklamálna, hogy ez mért lexikális, hiszen egy nagyvárosról beszélünk.
Pontszám: 5
közellenségCsorike105Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2345. hozzászólás - 2009.03.08. 16:09:25
Mi a tüzoltóság hivoszáma?

104
107
105
112


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
mi ebben a rossz? vagy eggyesek nem tudják melyik telefonszám kinél csörög sz....r lehet neki de ezért nem kellene rossz értékelést adni! tanulja meg őket!!!
Pontszám: 2.33
közellenségCsorike105Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2346. hozzászólás - 2009.03.08. 16:11:36
ja bocsi a válasz 105
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2347. hozzászólás - 2009.03.08. 16:15:24 (Válasz Csorike105 #2345 hozzászólására.)
Idézet: Csorike105 - 2009.03.08. 16:09:25
Mi a tüzoltóság hivoszáma?

104
107
105
112


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
mi ebben a rossz? vagy eggyesek nem tudják melyik telefonszám kinél csörög sz....r lehet neki de ezért nem kellene rossz értékelést adni! tanulja meg őket!!!

Elolvastad az indoklást is? Mert akkor tedd meg, utána reklamálj! Mellesleg már volt ez a kérdés én "már szerepelttel" küldtem volna vissza.
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2348. hozzászólás - 2009.03.08. 17:03:16 (Válasz Kocos #2338 hozzászólására.)
Sziasztok! Rendben Kócos,lehiggadtam,de hadd vitatkozzam egy kicsit!
Miért kár,hogy beraktam a Lali királyt? Ez az egyik rossz válasz.
Az miért nem kár,hogy betettem a Kalapos királyt,és a Napkirályt? Ugyanolyan rossz válasz mindakettő,mint az első.
Miért érzem azt,hogy szőrszálhasogatás? Ne haragudjatok,de én ezt az érvelést nem tudom elfogadni!
Felteszek egy kérdést,adok egy jó választ,és három rosszat.Tessék meghatározni a jó kérdést,a rossz kérdés pedig a kutyát nem érdekli!
Még egyszer mondom,nem értem,és nem tudom elfogadni!
Az pedig,hogy több az elfogadott kérdések aránya mint a visszadobotté,sovány vigasz,ha megnézem hogy milyen kérdéseket dobtok vissza,és milyeneket engedtek játékba!És itt nem csak a saját kérdéseimről beszélek!Pl. a legutolsó kvízbajnokságon is olyan kérdések,és olyanhelyesírási hibák jöttek elő,hogy a hajam égnek állt!Már megint belelendültem.Ezért írtam,hogy írhatnék több oldalt,de nem teszem.Tényleg körülnézek a kvíz 3 környékén,a kérdésértékeléseknél pedigkegyetlen leszek.Na sziasztok!
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2349. hozzászólás - 2009.03.08. 17:11:41 (Válasz Craslorg #2334 hozzászólására.)
Értelmetlennek tartom a kifogást,ép ezért az indoklást is,de mivan akkor,ha a Lali a Lajos beceneve?
Mi van akkor,ha a Lali király Boros Lajos Műsorneve?/egy egész ország így ismerte anno.Ne kínozzuk egy mást.Ez csak az egyik volt a három rossz közül.A lényeg a negyedik volt,de azt meg tudni kellett volna.Na ez a műveltség,és ez a lényege a kvíznek.A többi csak szőrszálhasogatás.Egyébként ezt is fel lehetne tenni kérdésnek!
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2350. hozzászólás - 2009.03.08. 17:32:36 (Válasz Komura64 #2349 hozzászólására.)
Lehet hogy neked nem tetszik, de vagyunk páran, akik nem csak a kérdéseket, de a válaszokat is értékeljük, van is rá egy rublika: rossz/ nem egyértelmű válasz.

Ha egy király "ragadványnevére" kérdezel rá, akkor egy rádiós műsorvezető beceneve igenis nem elfogadható válasz lehetőség. Neked tetszene egy olyan válasz, hogy

Melyik város?
Vác
Gemzse
Beregdaróc
bakancs

Ugye hogy idiótán néz ki? Most a példa kedvéért egy amúgy is igénytelen kérdést tettem fel, de egy szép kérdést nem kéne elrontani hülye válasszal. Sajnálom ha nem értesz vele egyet, de mi akkor is így fogunk értékelni a továbbiakban is.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2351. hozzászólás - 2009.03.08. 18:11:57 (Válasz Komura64 #2348 hozzászólására.)
Idézet: Komura64 - 2009.03.08. 17:03:16
Sziasztok! Rendben Kócos,lehiggadtam,de hadd vitatkozzam egy kicsit!
Miért kár,hogy beraktam a Lali királyt? Ez az egyik rossz válasz.


Szinvonaltalan, igenytelen, gagyi.
A kerdesbol kilog. A tobbi harom valaszlehetoseg rendben volt. Te nem tudsz kulonbseget teni koztuk, hogy miert pont ezt kifogasolom?


Felteszek egy kérdést,adok egy jó választ,és három rosszat.Tessék meghatározni a jó kérdést,a rossz kérdés pedig a kutyát nem érdekli!


Gondolom itt valaszokat akartal irni. Elmondom neked, hogy a kerdesek egy jelentos resze olyan, hogy az igazi szinvonalat a rossz valaszok biztosithatjak neki.
Masik oldalrol, hiaba van egy zsenialisan jo kerdesed, ha a jo valasz mellett 3 olyan valasz amirol sut, hogy hulyeseg, akkor ez egesz elverzik ezen.

En gyakran tobbet gondolkodom a rossz valaszokon, mint a kerdesen magan.

Az pedig,hogy több az elfogadott kérdések aránya mint a visszadobotté,sovány vigasz,ha megnézem hogy milyen kérdéseket dobtok vissza,és milyeneket engedtek játékba!


A jatekba kerult kifogasolhato kerdesek jo reszet (mindet?) nem azok engedtek at, akik itt komentelni szoktak.
Pontszám: 5
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2352. hozzászólás - 2009.03.08. 18:35:25 (Válasz Kocos #2351 hozzászólására.)
Nagyon sajnálom,de nem győztetek meg.A rossz válasz nem azért rossz válasz,hogy azon bukjon el a jó válasz is!
A kvíz az kvíz!
Pontszám: 3.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2353. hozzászólás - 2009.03.08. 18:38:05
Jó válasz - rossz válasz kérdéskörben egy példa:

Melyik egy görög betű az alábbiak közül?

Válaszok #1:
alfa
a
b
c

Válaszok #2:
hamza
jerü
üpszilon
zájin

Remélem így világos a különbség.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.03.08. 18:38:43-kor
Pontszám: 5
közellenségCsorike105Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2354. hozzászólás - 2009.03.08. 19:16:16 (Válasz Craslorg #2347 hozzászólására.)
bocs én még nem találkoztam vele, innentől kezdve én is pont vesszőre értékelem a kérdéseket és nem a tartalmukra bocsi
Pontszám: 2
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2355. hozzászólás - 2009.03.08. 19:21:07 (Válasz Csorike105 #2354 hozzászólására.)
Ezzel most azt szeretnéd velünk megértetni, hogy egynél több dologra képtelen vagy figyelni? Semmi gond, végülis nem egy-egy emberen megy végig a kérdés, mire leértékelik, hanem 15-30-on, a többiek majd figyelnek helyetted a tartalomra is.
Pontszám: 7.50
irritálóKomura64Férfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2356. hozzászólás - 2009.03.08. 22:38:04 (Válasz Kocos #2353 hozzászólására.)
Tudod,hogy ki mondta egyszer?:" Megmagyarázom a megmagyarázhatatlant,
onnantól nekem van igazam!"
Nem mondom meg,de lehet hogy egyszer beküldöm kvízkérdésnek.
Majd akkor,ha ez a játék kvízjáték lesz!
Én nem mostanában fogok hozzászólni ahhoz,ami itt folyik,mint már nem egyszer mondtam,nincs értelme!

Sziasztok,további jó magyarázkodást!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2357. hozzászólás - 2009.03.08. 23:09:20 (Válasz Komura64 #2356 hozzászólására.)
Mi nem magyarázkodunk. Csak kifejtjük a kapott rossz értékelések indoklását, tapasztalataink alapján megindokolva, hogy milyen indíttatásból adta az a 15 értékelő azt az indokot, amit te visszakaptál.
Mivel az értékelők is emberből vannak, előfordul mellékattintásból, dacból, nemtörődömségből adott rossz értékelés, olyankor biztatjuk a kérdés feltevőjét, tegye fel még egyszer, nem a kérdés rossz, nagyon kicsi az esélye, hogy még egyszer elvérezzen.

Ezt van aki hajlandó elfogadni, az itt magyarázatot adók közül nem egy ember kezdte ezt a topicot azzal, hogy mi volt a baj a kérdésemmel. Elmondtuk, megértették, elfogadták, azóta itt "osztják az ész" ők is, még több embert kisegítve.

Ha te nem fogadod el, és nem érted meg, hogy miről tépjük a szánkat a kérdésed kapcsán, azt szívből sajnáljuk, de nem minket minősít, mint ahogy beállítani próbálod.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2358. hozzászólás - 2009.03.09. 05:59:34 (Válasz Komura64 #2356 hozzászólására.)
Idézet: Komura64 - 2009.03.08. 22:38:04
Én nem mostanában fogok hozzászólni ahhoz,ami itt folyik,mint már nem egyszer mondtam,nincs értelme!


Hat igen, csak egyeterteni tudok.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2359. hozzászólás - 2009.03.09. 07:09:09
Hol található az 1856-os leleteiről híressé vált Neander-völgy?
Franciaország
Spanyolország
Ausztria
Németország

Csak szemléltetném, hogy így már azért érdekesebb egy kérdés, bár még mindíg lehetne finomítani rajta, de azt hiszem ez már jó példa arra, hogy mennyivel jobb mintha azt kérdezte volna Melyik országban található Neander-völgy. Persze ez csak az én véleményem.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2360. hozzászólás - 2009.03.09. 11:23:11
1983-ban mutatták be előszőr azóta is nagy sikerrel játszák a Madách Színházban, több színházi rekordot döntött meg, melyik musicalről van szó?

Macskák
Hegedűs a háztetőn
A padlás
Vámpírok Bálja

Nem találom a nem megengedett szót légyszíves segítsetek benne.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője