Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8641. hozzászólás - 2009.12.03. 07:11:53 (Válasz Tolkien #8636 hozzászólására.)
Mi a neve a maori népcsoport köszöntő táncának?

Haka
Twist
Salsa
Csárdás

Kár, hogy elutasították, ez szerintem belefért volna, mert könnyen kitalálható, ha minden válasz valamilyen ausztrál, új-zélandi, afrikai helyi tánc, akkor sokkal inkább spec, bár a csárdás eléggé kilóg, de az "rossz válasz".
Melyik két dél-amerikai ország határán terül el a Ttiticaca-tó?

Peru és Chile
Peru és Bolivia
Brazilia és Venezuela
Argentina és Brazilia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Melyik Európa legmagasabb működő vulkánja?

Vezúv
Etna
Stromboli
Hekla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Jelöltem, ami számodra fontos, remélem sikerül értelmezned is a nagy háborgás közepette és azt is sikerült felfognod, hogy ezeknél nem vesztettél kérdésfeltevési jogot, azaz a 3-ból csak 1 kérdést utasítottak el. A helyesírási hibák meglelését rád bízom, elég szembetűnő.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.12.03. 07:16:59-kor
Pontszám: 8.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8642. hozzászólás - 2009.12.03. 07:13:26 (Válasz Rata #8637 hozzászólására.)
Idézet: Rata - 2009.12.02. 23:29:53
Jim Carrey-nek "A Maszk" című filmjében milyen színű lesz az arca ha felteszi a maszkot?

Kék
Sárga
Zöld
Nincs is ilyen filmje...

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Épp nálunk volt az új szomszéd csávó, meg is kérdeztem tőle, hogy értelmetlen e ez a kérdés...
Azt mondja: Nagyon hülyének kell ahhoz lenni, hogy ezt ne értsd meg...
Egyet értek vele...

Ez volt az utolsó kérdés amit megpróbáltam... elegem volt... többet nem fogok írni...
(Bontsatok pezsgőt)

Ha nincs ilyen filmje, minek kérdezed meg? Ha csak 1 oldalt visszaolvasol ebben a topicban már jelezve volt, hogy tagadó választ soha a büdös életben nem fognak elfogadni. Az utolsó bekezdéseddel ezek után egyet tudok érteni.
Pontszám: 7.64
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8643. hozzászólás - 2009.12.03. 07:14:26 (Válasz Crazy71 #8639 hozzászólására.)
Idézet: Crazy71 - 2009.12.03. 04:32:22
Idézet: PottomPanna - 2009.12.02. 23:32:53
Tagadó válasszal azonnal elutasítják.


Pedig minden nap találkozok legalább 5 olyan kérdéssel amiben a 4 válasz közül az egyik tagadó!


Írd be őket a kvíz 4 topicba. Köszi.
Pontszám: 7.64
fórumozóTolkienFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8644. hozzászólás - 2009.12.03. 07:16:23
Hmmm.
Ha Te voltál aki elutasította ezeket a kérdéseket,akkor gratulálok a szelektivitásodhoz,ez sajnos egyénenként más és más.
Háborgásomról meg annyit,nem tudom Te mit szolnál fordított helyzetben.
Most erre biztos valami frappáns válaszod lesz.
A helyesírásommal kapcsolatban pedig,valóban van kivetni való benne,de láttam már ennél ordítóbb hibákkal elfogadott kérdéseket is.
A lényeg,nem írok több kérdést.
Csak egyszerűen azért lázadok,mert sok tartalmilag "hengerfejes"kérdést elemi helyesírási hibákkal elfogadnak,elfogadtok,elfogadsz.
Kb ilyeneket,hogy milyen színű a Barna medve?
A hozzászólást Tolkien módosította 2009.12.03. 07:28:31-kor
Pontszám: 2.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8645. hozzászólás - 2009.12.03. 07:19:15 (Válasz Tolkien #8644 hozzászólására.)
Hmm... Ezek szerint mégis write only az üzemmódod.
Pontszám: 8.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8646. hozzászólás - 2009.12.03. 09:28:54 (Válasz Tolkien #8644 hozzászólására.)
Akkor még egyszer leírom csak neked!
Mi, játékosok immár február-március óta NEM értékelünk. Se én, se te, se más játékos. Ez a kvízadminok feladata szabályok alapján. Mint a találkozón kiderült számomra, akkor kb 130ezer kérdés volt már benn, jelenleg 200ezret is meghaladta. A 130ezer kérdés között sajnos sok olyan van, amelyik nem üti meg egy kvíz mércéjét, akár a kérdés minőségét, akár helyesírását tekintve. Erre vagy egy topic, a kvíz 4 topic. Oda gyűjtik a már benn lévő rossz kérdéseket, amelyeket ez alapján az admin szelektál, töröl. Ez baromi sziszifuszi munka, de sokakkal beszélve az a meglátás, hogy az utóbbi 2-3 hónapban már látszik az eredménye. El tudod képzelni, hogy mi lehetett előtte. Ha te ilyen kérdéssel találkozol, amelyik nem megfelelő egy kvízbe vagy jó lenne, de helyesírási hibás, akkor oda írd be. Az meg nem ment fel senkit a helyesírási hibák alól, hogy más kérdése esetlek korábban így került be. "Más is elütötte az öreg bácsit, akkor nekem miért nem szabad?" Tudom, sarkított példa, de hasonló a helyzet itt is. Ami bekerült, bekerült, a játékosok segítségével az admin tisztítja, de éppen ezért a jövőben már ne kerüljön be ilyen kérdés, erre pedig jó, hogy ügyelnek. Azaz bármilyen helyesírási hiba vagy stilisztikai hiba igenis kerüljön javításra. Szóközhiány, fölösleges szóköz, idézőjelek hiánya, fölöslegessége, fogalmazási hiba, stb. és természetesen a spontán szóelírások, helyesírási hibák, amelyek egy chetablakban vagy fórumban elmennek, de egy kvízben nem mert sok esetben a kérdés értelmezését módosítják.
Remélem sikerült végre megvilágítani előtted a lényegét. Ha nem, akkor sajnálom, ennél többet nem tudok tenni.
Pontszám: 7.65
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8647. hozzászólás - 2009.12.03. 09:35:12 (Válasz Craslorg #8646 hozzászólására.)
Csak annyit jegyeznék meg, hogy akkor az aláírásodból kivehetnéd a kvízekre vonatkozó részt...
Pontszám: 8
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8648. hozzászólás - 2009.12.03. 09:37:26 (Válasz Yaksee #8647 hozzászólására.)
Mért, ez így izgalmas Kár, hogy Cave a sajátjából már törölte a kiegészítést, de majd beszélek vele.
Pontszám: 7.65
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8649. hozzászólás - 2009.12.03. 10:34:27 (Válasz Craslorg #8648 hozzászólására.)
Már benne van újra
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
irritálóSophiehunNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8650. hozzászólás - 2009.12.03. 16:18:10 (Válasz Meridiath #8627 hozzászólására.)
most szeretném hozzátenni, h szeretnék értékelő lenni! amíg lehetett értékelnem, sosem voltam szemét, csupán azért szeretnék értékelő lenni, hogy tudjam én milyen kérdéseket tehetek fel. mert azt is hozzá kell tennem, hogy zsinórban 26 kérdésem volt szar az értékelők szt és már igazából 2 napot gondolkozom mielőtt 1 kérdést felteszek, hogy ez vajon
- jó kérdés e?
- szerepel-e már a rendszerben?
- én mit szólnék ha kapnék egy ilyen kérdést?
- mit szólna egy 10 éves ha kapna egy ilyen kérdést?
- speciális kérdésnek minősíthetik-e?
- túl egyszerű kérdés lenne ez a többiek számára?
- vajon aznap szart-e már az értékelő és rajtam vezeti-e le a stresszt ebből kifolyólag?

Ja és ellenőrzöm 6x a helyesírásomat, mert az is hiba lehet.

Én lelkiismeretes vagyok, de már elég hervasztó hogy drukkolnom kell hogy elfogadják-e a kérdésem vagy sem. Többnyire nem, de sztem körültekintő vagyok.
Vagy minden rossz kérdés után visszakapom az elvesztett kérdésemet vagy én akarok értékelő lenni, hogy tökéletesen képbe legyek azzal, hogy ilyen bizony előfordulhat, mert valaki szivat vagy ne írhasson senki kérdést.
Pontszám: 4.81
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8651. hozzászólás - 2009.12.03. 16:34:48 (Válasz Sophiehun #8650 hozzászólására.)
(Szeretném leszögezni, nem kötekedni akarok, nehogy úgy jöjjön le. Mondandómat maximálisan konstruktív tanácsnak szánom.)

Megkérdezhetem, hogy ebből a huszonhat, két nap alatt átgondolt kérdésből hány darabot tettél be a Vajon elfogadják... topicba? Való igaz, hogy ott sem az értékelők, csupán mi, szerény(telen) földi halandók szedjük darabokra a kérdésed, viszont ebben meg rendelkezünk már akkora rutinnal, hogy amire ott 2-3 bólintás érkezik, az 90%-os biztonsággal be is kerül a továbbiakban.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
irritálóSophiehunNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8652. hozzászólás - 2009.12.03. 16:48:37 (Válasz Lanmandragoran #8651 hozzászólására.)
okés, nem érdekel

elvesztette a VARÁZSÁT!
Pontszám: 4.81
fórumozóCheesysnailNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8653. hozzászólás - 2009.12.03. 18:03:20
Hogy hívták az első atombombát amit ledoptak.
Bigboy
Bigmum
Bigdad
Bigbool



Ezt a kérdést már régebben is megreklamálták. Helyesírási hiba van benne, és a jó válaszként megjelölt válaszlehetőség nem fedi a valóságot. Mivel az első ledobott atombomba a Little Boy nevet viselte.
A dohányosok korábban halnak, később kagylónak öltöztek a jelmezbálon...
Pontszám: 1
fórumozóCheesysnailNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8654. hozzászólás - 2009.12.03. 18:22:08 (Válasz Sophiehun #8650 hozzászólására.)
Én viszont egy kicsit szemét lennék, azt írtad, hogy 6x ellenőrzöd a helyesírásodat. Kérdés: Nem lehetne hétszer?

Aláhúzom a hibákat.

most szeretném hozzátenni, h szeretnék értékelő lenni! amíg lehetett értékelnem, sosem voltam szemét, csupán azért szeretnék értékelő lenni, hogy tudjam én milyen kérdéseket tehetek fel. mert azt is hozzá kell tennem, hogy zsinórban 26 kérdésem volt szar az értékelők szt és már igazából 2 napot gondolkozom mielőtt 1 kérdést felteszek, hogy ez vajon
- jó kérdés e?
- szerepel-e már a rendszerben?
- én mit szólnék ha kapnék egy ilyen kérdést?
- mit szólna egy 10 éves ha kapna egy ilyen kérdést?
- speciális kérdésnek minősíthetik-e?
- túl egyszerű kérdés lenne ez a többiek számára?
- vajon aznap szart-e már az értékelő és rajtam vezeti-e le a stresszt ebből kifolyólag?

Ja és ellenőrzöm 6x a helyesírásomat, mert az is hiba lehet.

Én lelkiismeretes vagyok, de már elég hervasztó hogy drukkolnom kell hogy elfogadják-e a kérdésem vagy sem. Többnyire nem, de sztem körültekintő vagyok.
Vagy minden rossz kérdés után visszakapom az elvesztett kérdésemet vagy én akarok értékelő lenni, hogy tökéletesen képbe legyek azzal, hogy ilyen bizony előfordulhat, mert valaki szivat vagy ne írhasson senki kérdést.


Első hiba: mondatot mindig nagy kezdőbetűvel kezdünk.
Második hiba: egy szótagból álló szavakat nem rövidítünk.
Harmadik hiba: ha mégis rövidítesz egy szót akkor a azt egy "." írásjellel jelölöd a rövidítés után.
Negyedik hiba: ugyanaz mint az első.
Ötödik hiba: ez meg mi akar lenni?
Hatodik hiba: szleng kifejezéssel és ikes igével nem kezdünk mondatot.
http://dragon.unideb.hu/~tkis/4-1-domonkosi.pdf 146. oldal ha valaki kíváncsi a szabályra.
Hetedik hiba: hibás rövidítés.
Nyolcadik hiba: lemaradt az n betű

Találtam még egyet, de az nem helyesírási hiba hanem vulgáris kifejezés az csak nem illik ide.
A dohányosok korábban halnak, később kagylónak öltöztek a jelmezbálon...
Pontszám: 4
közellenségZsopapaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8655. hozzászólás - 2009.12.03. 20:41:51
Mennyi olimpiai érmet nyert eddig Cseh László úszó?

2
3
4
5

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


Kíváncsi lennék, hogy ezen mi volt rosszul értelmezhető?
A hozzászólást Zsopapa módosította 2009.12.03. 20:47:13-kor
V1-TheGodofWar

Nem szeretem az olyan embereket, akik nem olyanok, mint más ember. Más ember is elég undorító. Hát még az, aki nem olyan...
Pontszám: 5
kedvencgabibácsiFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8656. hozzászólás - 2009.12.03. 20:59:49 (Válasz Zsopapa #8655 hozzászólására.)
Üdv,

Mennyit? Meddig? Többet nem fog nyerni? A következő olimpián még nyerhet. Egy kérdést nem csak pár napra készítesz, hanem az örökkévalóságnak.
Pontszám: 9.00
kedvelt tagVoid22Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8657. hozzászólás - 2009.12.03. 22:14:24
Sziasztok,

Ezt a kérdést tettem fel:
Milyen bónuszt ad a "jáde" nevű fókuszkristály?

+1 IQ
+1 Támadás
+1 Szerencse
+1 Mágia


Ezt az értékelést kaptam:
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nem tudom, mi volt a hiba a (szerintem elég egyszerű) kérdésemben, de így elég nehéz lesz teljesíteni a "Tegyél fel egy kvízkérdést, amit a többi játékos jó kérdésként elfogad!" küldetést.

Egy avatott szakértő felvilágosítana? Előre is köszönöm.
Pontszám: 5.25
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8658. hozzászólás - 2009.12.03. 22:17:47 (Válasz Void22 #8657 hozzászólására.)
1-es szintű, kezdő játékosoknak fogalma sincs róla ....
Time in a bottle
Pontszám: 6.27
kedvelt tagVoid22Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8659. hozzászólás - 2009.12.03. 22:27:20 (Válasz Faust0ne #8658 hozzászólására.)
Ellenpélda: "Elf láncing megvásárlásához mennyi őskő szükséges?" Ez megfelel? Mert ilyen kérdés viszont létezik...
Pontszám: 6.67
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
8660. hozzászólás - 2009.12.03. 22:34:15 (Válasz Void22 #8659 hozzászólására.)
és eggyértelműen rossz kérdés...ha bemásolod a kvíz4-be kiveszik ....sajnos sok ellenpélda van...
Time in a bottle
Pontszám: 6.27
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!