Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
közellenségPhoenix_75Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1281. hozzászólás - 2009.02.17. 09:54:42
Kedves Tiegra lélekőr!

Nem értem miért kapott rossz értékelést a következő kérdésem?!

Milyen utcában laknak a "Született feleségek" az amerikai tv sorozatban?

Bartók Béla ucta
Rákóczi Ferenc utca
Lila akác köz
Polgár Jenő utca

A válaszok szerintem olyan szájbarágósakm hogy az hihetetlen!
Nem hinném hogy sok Rákóczi, Bartók vagy Polgár Jenő /ilyen utca szerintem nincs is/ utca leledzene amerikában!
Érthetetlen!!!

Üdv: Dr Cocteau
Pontszám: 3
kedvencGabusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1282. hozzászólás - 2009.02.17. 09:55:11
Melyik együttes nem szerepel "Az utolsó akcióhős" filmzene albumon?

AC/DC
Megadeth
Aerosmith
Iron maiden


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Elnézést de nem értem a megitélést aki kvízt nyomja ugy is a google-t használja ez egyszerű kérdés a Mágus könyvek és a többi fantasy könyvhöz képest
a pokolgépes, ac/dc s kérdést elfogadták ezt nem köszönöm aki igy döntött kívánom hogy sok kérdését ne fogadják el
Barracuda [LV]Lélekvadászok
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1283. hozzászólás - 2009.02.17. 10:01:29 (Válasz siva #1280 hozzászólására.)
Siva a boroshordó miatt. Ha negyedik válasznak nem ekkora ordas marhaságot írsz, akkor valószínűleg átmegy. Bármilyen más gyümölcsből készült étel/ital, amiben nincs benne annak a neve tökéletes választás lett volna.

A perus kérdésed is rossz minősítést fog kapni. Inkább tedd fel ezt újra, egy értelmes negyedik válasszal.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.17. 10:05:57-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1284. hozzászólás - 2009.02.17. 10:02:30 (Válasz Gabus #1282 hozzászólására.)
Nem, aki a kvízt nyomja az nem feltétlenül használ google-t. Célszerű lenne olyan kérdést feltenni, amire legalább az itt játszó emberek mondjuk 25%-a sejti, vagy tudja a választ.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1285. hozzászólás - 2009.02.17. 10:04:44 (Válasz Phoenix_75 #1281 hozzászólására.)
(Bár nem én vagyok Tierga)

A kutyát nem érdekli, hogy a Született feleségek melyik utcában laknak, ezért teljesen érdektelen lexikális tudás. Se több, se kevesebb nem vagyok attól, hogy erre a kérdésre tudom a választ. Ezen felül a három blőd válasz sem emeli túl magasra a kérdésed színvonalát.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.17. 10:12:22-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1286. hozzászólás - 2009.02.17. 10:07:56 (Válasz Phoenix_75 #1281 hozzászólására.)
Hamár így nekem szegezted a kérdést.
99% hogy van Bartokról elnevezett utca az USAban.
Csakhogy nem mindenki nézi a sorozatokat, vagyis még csak be sem tudja lőni azt hogy a Született feleségek Amerikában játszódik, lehetne akár a Jóban-Rosszban is, arról meg szintén fogalmam sincs melyik utcában játszódik.
Izé , oké benne van amerikai tévé sorozat, de az is játszódhat bárhol.
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.17. 10:09:44-kor
Pontszám: 5
közellenségPhoenix_75Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1287. hozzászólás - 2009.02.17. 10:34:09
Jaaj te barlangi ember ne gyere már a leszólós dumáddal!
Miért szerinted amikor ilyen kérdések vannak tömegszám, hogy mennyi 3+3 azok emelik a játék színvonalát??? Gondolkodjál mán kicsit!
Pontszám: 1.80
kedvelt tagGabrielHunterFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1288. hozzászólás - 2009.02.17. 10:42:01 (Válasz CaveMaN #1284 hozzászólására.)
Nekem is sikerült megkapnom az első "túl speciális" értékelésem. Mitől lesz egy kérdés túl speciális? Ha úgy vesszük minden kérdés speciális érdeklődési kört igényel.
Erre van valami vonalvezető, valami témalista, amit mindenkinek illenék tudnia? Vagy a túl speciális érdeklődés megállapítása "mert csak" alapon megy? Eléggé kiszámíthatatlan az értékelés.

Egy kevéssé ismert idézet szerzője - amit tutira guglizni szoktak - átment, majd egy zenetörténetileg jelentős banda (oké, metál, de akkor is 30 éve zenélnek) meg túl speciális lett.
Vki korábban írta, hogy a 98-as focivébé győztese túl speciális lett (csak 2 milliárd ember nézte), de a 2006-os vébé gólkirálya(!) nekem átment.

Ez a 25%-ozás eléggé megfoghatatlan. Én sosem tudtam kellően alábecsülni az emberek butaságát, és közvéleménykutatni sem akarok kérdésírás előtt.
Így tényleg csak debill kérdések maradnak... Kár.

ui. nem írom le a konkrét problémát, mert egyetlen rossz kérdés önmagában nekem nem probléma, igazából tökmindegy, felőlem azt dobtok ki, amit akartok, csak az érdekelne, hogy a jövőben hogyan álljak a kérdésekhez. Menjenek az "1+6-8+2?" kérdések?
köszi, és üdv
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1289. hozzászólás - 2009.02.17. 10:46:03 (Válasz Phoenix_75 #1287 hozzászólására.)
Csak ajánlani tudom Craslorg aláírását. Amíg mindenki úgy gondolkodik, hogy "jöhet a szemét" nem fogja győzni a kvízadmin a tisztogatást. Nem emelik a 3+3-as kérdések a játék színvonalát. Ránézhetsz a kvíz és kvíz 2 téma hozzászólás számálálójára és látni fogod, mennyi nem színvonal emelő kérdést irogatnak ki az emberek, bár lehet, hogy csak csetelnek, ki tudja.

Ezen felül én a kérdésre adott válaszlehetőségek színvonalát emlegettem és nem a játékét.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.17. 10:47:57-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűtlenZsoteszFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1290. hozzászólás - 2009.02.17. 10:48:38
Hali!

Én erre a kérdésre ezt az értékelést kaptam: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
És a kérdés:
Az alábbi jégkorongválogatottak közül melyik nem "A" csoportos 2009-ben?
Svédország
Kanada
Oroszország
Ukrajna*

Kérdem én, ebben mi nem egyértelmű?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1291. hozzászólás - 2009.02.17. 10:58:00
Menjünk szépen sorban.

Siva: Nem kéne bárgyú választ megadni helyesnek, és akkor nem jönne úgy vissza, hogy A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak. Ennél már csak az a rosszabb, ha a jó kérdéshez nem csak egy primitív választ mellékelsz, hanem már a kérdésed is primitív. Ha végleg el akarod veszíteni a kérdésfeltevési jogodat, csak rajta.

Phoenix: Ezek a manapság futó színvonalas, népbutító sorozatok egyelőre nagyon elenyésző játékost érdekelnek, tehát speciális. Mint CaveMaN is írta, a többi válasz sem segít a jó megítélésen, csak rontja az amúgy sem túl magas színvonalat. Az pedig nem kifogás, hogy hány primitív kérdés van a rendszerben. Csak azért mert sok szemét van a járdán, még nem hajítod el te is a zsebkendődet remélem.

Gabus: Ne abból indulj ki, hogy mindenki guglizik. Ez a kérdés valóban speciális, hisz nem elég zenekedvelőnek lenni hozzá, erre kb csak az tud válaszolni magától, akinek ott van a CD a polcán. És ez kb minden filmzene-albumra vonatkozik. Az emberek általában tudhatják, hogy a főcímzene kihez köthető (csak nagysikerű, ismert filmek esetén), de hogy ki mindeki csinált egy-egy aláfestő betétet, az már túlmegy a speciálisság határán. A Pokolgépes, AC/DC-s kérdést azért fogadták el, mert csak egy együttesről van szó bennük, könnyebben kikövetkeztethető, tudható, kereshető.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1292. hozzászólás - 2009.02.17. 10:58:51 (Válasz siva #1280 hozzászólására.)
Idézet: siva - 2009.02.17. 09:50:50
Melyik Nem szőlőből készül ?

Bor
Must
Mazsola
Boroshordó

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

?????????????????
ezt miért???
9. rossz kérdésem és minddel hasonló gond volt

Természetesen a Boroshordó a rossz válasz, először csokoládés palacsintát akartam írni, de azt túl egyszerűnek találtam.

A hibás válaszra bármit írhattam volna, szerintem nyilvánvaló hogy a hordó Nem készülhet szőlőből


Nem. Nem irhatsz barmit a hibas valaszra. Illenie kell a kerdeshez. Ez triviális hülyeség volt. Nyilván egy hordó nem gyümölcsből készül.
Az alábbi válaszokkal én elfogadtam volna a kérdést:

Konyak, Rum, Vermut, Törköly

Legközelebb megkérdezzem, hogy valamelyik másodikvonalbeli szinész melyik noname amerikai filmben játszik???????


Túl spec lenne.

vagy mennyi 1+1 ?????


Azonnali törlés.

vagy melyik japán gyerekrajzfilmnek ki a főszereplője?????


Túl spec.

Majd megkérdezem , hogy melyik ország nem határos pl. Peruval, ilyen kérdés úgyis annyi van és a végtelenségig lehet variálni


Már szerepelt. Bárhogy variálod.

már egyszer írtam és van erről személyes tapasztalatom-- van aki konkrétan meg is mondja-, hogy vannak akik direkt rossznak ítélik mások kérdéseit, ezzel is gyengítve a potenciális ellenfeleket.


Az ilyenek hamar elveszitik az ertekeles lehetoseget.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1293. hozzászólás - 2009.02.17. 11:01:32 (Válasz Phoenix_75 #1281 hozzászólására.)
Idézet: Phoenix_75 - 2009.02.17. 09:54:42
Kedves Tiegra lélekőr!

Nem értem miért kapott rossz értékelést a következő kérdésem?!

Milyen utcában laknak a "Született feleségek" az amerikai tv sorozatban?

Bartók Béla ucta
Rákóczi Ferenc utca
Lila akác köz
Polgár Jenő utca

A válaszok szerintem olyan szájbarágósakm hogy az hihetetlen!
Nem hinném hogy sok Rákóczi, Bartók vagy Polgár Jenő /ilyen utca szerintem nincs is/ utca leledzene amerikában!
Érthetetlen!!!

Üdv: Dr Cocteau


Két gond is van vele: túl spec és triviálisan hülye válaszok. Ezt te is emlited, de ez nem ereny, hanem hatrany.
Pontszám: 7.50
közellenségPhoenix_75Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1294. hozzászólás - 2009.02.17. 11:02:41 (Válasz CaveMaN #1289 hozzászólására.)
A kérsésre azért adtam ilyen válaszlehetősésgeket, hogy ne csak egy speciális reteg tudja rá a válszt! Egyébiránt én sem nézem ezt a sorozatot de mivel a tv-ben agyon reklámozzák és ráadásul mindíg említik a lila akác köz utcanevet ezért bátorkodtam feltenni ezt a kérdést!
Nem tudom miben jobb az a kérdés aminek lexikálisan utánna kell nézni, mert ami nem érdekel egy embert azt ugysem fogja megjegyezni! Max ha van kedve a plusz LE miatt utánnanéz! Ezzel Egylbként a barátaimmal akik többen is végzeturaznak teljes mértékben egyetértünk!
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1295. hozzászólás - 2009.02.17. 11:08:17 (Válasz Phoenix_75 #1294 hozzászólására.)
Az ilyen véletlenül átkerült túl speciális kérdések esnek ki 25%-os szűrőn. Arra van. Többek közt.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1296. hozzászólás - 2009.02.17. 11:08:19 (Válasz Lanmandragoran #1291 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.17. 10:58:00
Phoenix: Ezek a manapság futó színvonalas, népbutító sorozatok egyelőre nagyon elenyésző játékost érdekelnek, tehát speciális.


Kikérem magamnak! Ezeknek a sorozatoknak nagy rajongó tábora van, nekem is rengeteg barátom megszállott sorozat rajongó. DE! Ettől ez még nem része az alapműveltségnek. Plusz a kérdés tipikusan olyan, amit csak az tud, aki nézi a sorozatot. Plusz valójában a Whisteria Lane az utca neve, a Lilaakác köz csak a magyar fordítása.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1297. hozzászólás - 2009.02.17. 11:13:53 (Válasz Zsotesz #1290 hozzászólására.)
Nem tudom mi a rossz a válaszokban, én nem értek a jégkoronghoz. Viszont nálam ez nem akadály, amit nem tudok, annak én böcsülettel megpróbálok utána nézni. Közel 10 perc guglizás után jégkoronggal és A csoporttal kapcsolatos egyetlen információ a 2009-es vb csoportbeosztása, ahol az A csoportban csak Kanada szerepel az alábbiak közül.

Ukrajnát mint helyes választ akkor tudom értelmezni, ha a kérdés magyarra fordítva azt jelenti, hogy az "A" csoport kollektíve a világ legjobb 16 csapatát jelenti, akik bejutottak a svájci döntőbe. De ezt akkor valahogy úgy kéne megfogalmazni, hogy egy laikuzs is megértse.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1298. hozzászólás - 2009.02.17. 11:14:08 (Válasz Gabus #1282 hozzászólására.)
Vigasztalásul annyit, hogy ez azért abban, hogy speciális-e egészen határeset (bár inkább tényleg az), de mindenesetre nekem tetszett a kérdés!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1299. hozzászólás - 2009.02.17. 11:23:04 (Válasz Kocos #1296 hozzászólására.)
Álljunk meg egy szóra, tudom hogy a mai sorozatoknak nagy rajongótáboruk van. Esmeraldának és Paulinának is hatalmas rajongótábora volt. Én azt mondom, hogy ennek a rajongó halmaznak, és a játékoshalmaznak csak kis létszámú a metszete, ezért speciális.

A bűnügyi jellegű sorozatok túlnyomó részét én is rendszeresen követem, mégsem teszek fel belőlük kérdéseket.

Ja, és elég sok részt láttam én is a Feleségekből, nem úgy alkotok véleményt, hogy fogalmam sincs a témáról.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.17. 11:24:54-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1300. hozzászólás - 2009.02.17. 11:30:30 (Válasz Lanmandragoran #1299 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.17. 11:23:04
Álljunk meg egy szóra, tudom hogy a mai sorozatoknak nagy rajongótáboruk van. Esmeraldának és Paulinának is hatalmas rajongótábora volt. Én azt mondom, hogy ennek a rajongó halmaznak, és a játékoshalmaznak csak kis létszámú a metszete, ezért speciális.


Abban egyetertunk, hogy a kerdes spec, csak abban nem, hogy miert.
Sztem az a metszet nem kicsi. Esmeralda eseteben kicsi lenne.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője