Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3301. hozzászólás - 2009.04.02. 21:22:36 (Válasz Mistic #3300 hozzászólására.)
Minek a válaszoknál a zárójel? Azt hagyd ki és jó lesz.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3302. hozzászólás - 2009.04.02. 23:45:32
Valamint kimaradt egy a betű: scholae
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségMarchalenatorFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3303. hozzászólás - 2009.04.03. 07:33:37 (Válasz cirip #3293 hozzászólására.)
Ezt most komolyan gondoltátok? ... Szörszálhasogatás...
Pontszám: 5
népszerűBlozbangFérfi
Végzetúr mester
341 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3304. hozzászólás - 2009.04.03. 07:41:17 (Válasz Marchalenator #3303 hozzászólására.)
Törlés: rosszra válaszoltam...
A hozzászólást Blozbang módosította 2009.04.03. 07:55:51-kor
Muszáj mindig megoldást találni? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3305. hozzászólás - 2009.04.03. 08:54:45 (Válasz Marchalenator #3303 hozzászólására.)
Mi lenne, ha nem beszélnél bele abba, amihez konstruktívan nem tudsz hozzászólni, és téged nem érint?

Magusocska kérdezte, hogy mi lehet a tiltott szó a kérdésben, cirip válaszolt. Ennyi. Ebben semmi szőrszálhasogatás nincs.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenMisticNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3306. hozzászólás - 2009.04.03. 08:56:23 (Válasz Lanmandragoran #3302 hozzászólására.)
Ezt most komolyan is gondolod?
Én minden nap találkozom legalább 2-3 olyan kérdéssel, amiből nem csak 1 betű marad ki, hanem akár több is, ill. fölcserélt, hiányzó stb. betűkkel vannak tele még a magyar szavak is, nem hogy az idegen kifejezések! ...azokat azonban mégis "jó"-nak ítélték.
Pontszám: 5
népszerűtlenMisticNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3307. hozzászólás - 2009.04.03. 08:59:07 (Válasz Craslorg #3301 hozzászólására.)
Azért, mert zárójelbe tettem a válaszokban található neveket?
Ez azért nem korrekt, mert mind a 4 válasz zárójelben volt, tehát nem befolyásolta a válaszadókat.
Máshol, ha idézünk valakitől valamit, gyakran zárójelbe tesszük a szerző nevét, a szöveg alatt.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3308. hozzászólás - 2009.04.03. 09:01:40 (Válasz Mistic #3306 hozzászólására.)
És ebből hányat jelzel az aktuális topicban, hogy javításra kerüljön? Egyet sem? Jaa, akkor ne reklamálj, hogy vannak ilyen kérdések a rendszerben. A helyesíráshibás értékelésben az a szép, hogy a kérdés feltevője javítás után visszateheti az amúgy szép kérdést, veszít vele mondjuk 5 percet az életéből, és ennyi.

Arról pedig nem a normális értékelők tehetnek, hogy a játéka kezdetén mindenki értékelhet, az is aki szellemileg nem alkalmas ilyen feladatra, és átenged minden sz@rt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3309. hozzászólás - 2009.04.03. 09:10:00 (Válasz Mistic #3307 hozzászólására.)
Én nem látok egy darab idézőjelet sem. Ha már ilyen apróságokon lovagolsz, hogy az idézet forrását zárójelezni szokták, akkor hol van az idézet jelölésére szolgáló idézőjel? Egyébként a forrást azért szokták zárójelezni, hogy elkülönüljön a szövegkörnyezettől, aminek az igénye itt nem áll fenn.

Normálisan kérdeztél valamit, ketten két hibát jeleztünk, de ha szőrszálat akarsz hasogatni, részemről nincs akadálya.
(viszont ez a kötözködés részedről már most több energiát felemésztett, mint hogy a két hibát javítva visszatedd a kérdést.)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3310. hozzászólás - 2009.04.03. 09:15:58 (Válasz Missis #3282 hozzászólására.)
Idézet: Missis - 2009.04.02. 09:26:47
Hány tojást rak egy éti csiga?

1-2 (ikrek)
5-10
20-70
egyet sem

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ezzel mi a baj????? Egy jó biológiai kérdés!!!!! Aki lehúzta az butuska!!!!!!


A kerdesfeltevo sem allt a helyzet magaslatan a csiga ugyis nem tojasokat, hanem peteket rak. Az pedig, hogy mennyit az ELT tipikus esete.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.04.03. 09:41:32-kor
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3311. hozzászólás - 2009.04.03. 09:17:55 (Válasz Blasphemya #3285 hozzászólására.)
Idézet: Blasphemya - 2009.04.02. 14:53:31
Milyen származású volt Marc Chagall híres festő?

lengyel
cseh
orosz
török

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Valaki meg tudja magyarázni, hogy ebben mi volt a nem egyértelmű? Ha már nem ért valaki a művészetekhez, akkor szánjon erőt a google használatára, első oldalon kidobja, hogy orosz. Ha meg túl könnyű válaszlehetőségeket adok meg, akkor az a baj.


Belorusz volt. Ezt a valaszleetoseget lefelejtetted.
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3312. hozzászólás - 2009.04.03. 09:21:44 (Válasz Nia B #3290 hozzászólására.)
Idézet: Nia B - 2009.04.02. 16:59:36
Én is szeretném tudni,hogy miért nem fogadták el a kérdésemet,hogy az Arany Lacinak című verset pl. miért nem Petőfi Sándor írta?Az a nem normális akinek az alap műveltsége ilyen alacsony inkább ne értékelne,mint hogy mások játékát elrontja.Vagy aki az értékelést figyeli miért nem figyel oda és tiltaná ki ezeket az embereket az értékelésből.


Milyen ertekelessel kaptad vissza?
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3313. hozzászólás - 2009.04.03. 09:26:23 (Válasz Hold #3291 hozzászólására.)
Idézet: Hold - 2009.04.02. 18:07:01
Sziasztok.
Most én is feltenném azt a kérdést, hogy vajon miért lett elutasítva a kérdésem, mert lexikális tudást igényel. A kérdésem egy általános iskola 4. osztályos kötelező olvasmányának témáját érintette! Ez kérdem én, hol lexikális? A kérdés az A Pál utcai fiúk c. regény egyik cselekményét kérdezi, pontosabban, hogy melyik hónapban kezdődött? Már elnézést kérek, de mindenki, aki járt általános iskolába, erre a kérdésre válaszolnia kell tudni. Már csak azért is, mert az A Pál utcai fiúk már-már klasszikus történet, és filmen is többször feldolgozták!!!! ÉS KÖTELEZŐ OLVASMÁNY!!!!
Nagyon mérges vagyok, mert csomó olyan kérdéssel találkozom, ami csak egy bizonyos réteget érint az érdeklődési szintje, pl, focis kérdések, vagy forma 1-es. Ja, és találkoztam kémiai, fizikai kérdésekkel, és sorolhatnám. Ezek a NEM ÁLTALÁNOS kérdések, amire esetleg mindenki tudhatja a választ. Ezeket miért nem utasítják el?????
Kérdem én, miért van elutasítva, mit csinál az admin, vagy aki ezeket ellenőrzi? Mindig figyelek, hogy olyan kérdést tegyek fel, amire egy jó átlagember akár kevés gondolkodással is, de válaszolni képes.


Elosozor is orommel atnyujtok egy Bezzeg Bela emlekermet.
Masodszor, aki a muvet nem az elmult 1-2 honapban olvasta az ilyen mellekzongekre mar nem emlekszik, ezt semmikepp nem lehet az altalanos muveltseg reszenek tekinteni.

En a magam reszerol a legtobb nem klasszikus mu eseteben szinte semmilyen a mu reszeleteit firtato kerdest nem toleralok. Alapmuveknel pedig maximum a cselekmenynek azon legfontosabb elemeit, amit meg akkor is lehet ismerni, ha nem olvastad, illetve a legfontosabb szereploket. Ezt itt nem ilyen.
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3314. hozzászólás - 2009.04.03. 09:28:21 (Válasz Hold #3294 hozzászólására.)
Idézet: Hold - 2009.04.02. 19:08:33
A kérdés a következő volt: Mikor kezdődik az A Pál utcai fiúk cselekménye? 1: november, 2: június, 3: szeptember, 4: március. Ha kiindulunk abból, hogy Nemecsek mikor fázhatott meg, akkor már nem olyan nehéz a kérdés. De utána is lehet nézni.


Valoban utana lehet nezni, a mu masodik mondataban szerepel a marcius, de epp novemberben, vagy szeptemberben is megfazatott volna. Attol mindenesetre, hogy utana lehet nezni egy kerdes meg nem lesz jo.
Pontszám: 4
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3315. hozzászólás - 2009.04.03. 09:38:58 (Válasz Mistic #3306 hozzászólására.)
Idézet: Mistic - 2009.04.03. 08:56:23
Ezt most komolyan is gondolod?
Én minden nap találkozom legalább 2-3 olyan kérdéssel, amiből nem csak 1 betű marad ki, hanem akár több is, ill. fölcserélt, hiányzó stb. betűkkel vannak tele még a magyar szavak is, nem hogy az idegen kifejezések! ...azokat azonban mégis "jó"-nak ítélték.


Elkeseredni okod nincs, a kerdeslehetoseget nem vesztetted el, csak javitanod kene. Ha ez budos, akkor mondj le a kerdesfelteves jogarol.

Ezenkivul fogadj el tolem egy Bezzeg Bela emlekermet,hiszen oly kivaloan megindokoltad, hogy miert kene felcserelt, hianyo betus kerdeseket atengedni.
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3316. hozzászólás - 2009.04.03. 09:40:16 (Válasz Mistic #3307 hozzászólására.)
Idézet: Mistic - 2009.04.03. 08:59:07
Azért, mert zárójelbe tettem a válaszokban található neveket?
Ez azért nem korrekt, mert mind a 4 válasz zárójelben volt, tehát nem befolyásolta a válaszadókat.
Máshol, ha idézünk valakitől valamit, gyakran zárójelbe tesszük a szerző nevét, a szöveg alatt.


Igy a szoveg alatt zarojelbe tesszuk, egy kerdesre valaszolva meg nem.
Gondolom letort volna a kezed, ha a kopipeszt utan meg kitorolgeted a zarojeleket. (Vagy eleve anelkul masolsz.)
Pontszám: 2.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3317. hozzászólás - 2009.04.03. 09:49:38 (Válasz Kocos #3314 hozzászólására.)
Megint vitatkozunk, de sebaj.

Ilyen válaszlehetőségekkel részemről jónak értékeltem volna, mert annyit utánanézés nélkül, emlékezetből tudhat szerintem aki olvasta / látta akármelyik feldolgozását, hogy tavasszal történt. Egy "Puf" szerintem annál szorosabban tartozik hozzá a magyar átlagműveltséghez, mint hogy kik a főszereplői, és ki írta. Hasonló válaszlehetőségekkel pl a Tüskevár is teljesen jó lenne, de a Téli bereket például november - február válaszlehetőségekkel is jóra értékelném, mert arról is emlékezetből tudható, hogy a karácsonyi szünetben játszódik.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3318. hozzászólás - 2009.04.03. 10:21:45 (Válasz Lanmandragoran #3317 hozzászólására.)
Olvastam es lattam feldolgozasokat is, de fogalmam nem volt rola, hogy mikor jatszodik utana nezes nelkul. Igaz en csak egy ember vagyok. De amikor ertekelek, akkor jobb hijjan ez alapjan tudok donteni. Ha van valaki a kozelemben megkerdezem ot is.
Pontszám: 2.33
népszerűQuwargFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3319. hozzászólás - 2009.04.03. 17:25:12
Melyik számot viselte a magyar válogatottban Ocskay Gábor, hazánk kiemelkedő jégkorongozója?

6
19
28
42

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 4
népszerűTIREXFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3320. hozzászólás - 2009.04.03. 21:45:58
Miben mérjük a hangot?

centiméter
decibel
liter
dekagramm
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője