Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagChargerrt1972Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6021. hozzászólás - 2009.07.01. 09:41:43
"Az, hogy fesztiválokon megfordulnak, az nem jelent semmit. Ha máshonnan nem is, de a reklámokból az ember legalább hallja azoknak az együtteseknek a nevét, amelyek ellátogatnak a nevesebb fesztiválokra. Neves alatt a Balaton Soundot, a Voltot, vagy a Szigetet értem például, mert róluk hall az az ember is, akit a mai könnyűzenei stílusok nem érdekelnek. Ha azonban a piripócsi falufesztivál kedvenc tánczeneszolgáltatója valamelyik, avagy punkegyüttes, azt az átlagos ember nem fogja ismerni, hiába van "többezres tömeg" a koncertjeiken. Eddig még nem tettek le semmit az asztalra, amitől ismertté válhatnak. Ha ez megváltozik, akkor jó lesz a kérdés, addig érdektelen és speciális."


No Akkor engedjetek meg egy kis kiigazítást.
Rétegzene:
Nos mára már az említett együttesek által játszott zenei stílus valóban rétegzenének nevezhető. Ámbátor ez nyilván nem a zenekar hibája. És szerény véleményem szerint elég nagy baj, hogy a tuc-tuc és a beszélős gépzenék kiszorították valamelyest a zenei köztudatból ezt a stílust. Bár az is igaz, hogy ez csak kicsiny országubkra igaz, mert külföldön sokkal nagyobb népszerűségnek örvend.
Fesztiválok:
Hát igen Crazy Cavan nem lépett fel a szigeten.....sajnos...ellenben a többi (magyar) a kérdésben szereplő együttes igen. Sőt a Mystery Gang Rockabilly Trio nevű formáció Woodoo Doll című számával a Viva tv szennytengerében is kiemelkedő szigetként találkozhattatok.
Ezen kívül jó pár lemezt adtak ki külföldön (a fentebb említett okokból). És nagy nemzetközi fesztiválokon lépnek fel.

Szóval rétegzene? Lehetséges. De baki nem ismeri, véleményem szerint szegényebb ember. És nem arra gondolok, hogy olyan nagyszerűek (pedig azok)hanem én is meghallgatom Eminem, vagy pl. Fergie számait. pedig sztem szörnyű mind, de legalább tudom, hogy mit nem szeretek.
Ráadásul a kérdés elutasításának- továbbra is azt gondolom- semmi köze a szeretem/nem szeretem, réteg avagy populáris zenéről van-e szó.
Köszönöm, hogy elolvastad!
Pontszám: 7.50
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6022. hozzászólás - 2009.07.01. 10:54:05 (Válasz Chargerrt1972 #6021 hozzászólására.)
Így van. Semmi köze. Általános műveltségi kérdés-e vagy se. Ez a kérdés.
Nem az.
Pontszám: 5
népszerűtlenTibaccaFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6023. hozzászólás - 2009.07.01. 13:06:17
Az "általános műveltség" kifejezést sosem szerettem. Van aki az irodalomban van otthon, van, aki a zenében, sportban, képzőművészetekben, történelemben, de egyszerre mindegyikben senki sem.
És én szeretnék olyan kérdéseket is kapni, amiken vagy gondolkodni kell, vagy érdemes utánanézni (nem a 10%-ért, hanem azért, mert érdekes a kérdés és kíváncsi vagyok a jó válaszra). Jelenleg a kérdések 90%-át automatikusan nyomom, szerintem túl könnyűek, túl egyszerűek. Persze ez elég szubjektív, de lehet másképp? Ha egy tíz éves játékos elkezdene reklamálni, hogy ők még nem tartanak a tananyagban ennél meg annál a kérdésnél, ezért ez neki nem az "általános műveltség" kategória, akkor mi lenne a válasz?
Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, ha sokan nem tudják a választ, akkor amúgy is kiesik a kérdés. Ez kellene, hogy legyen az igazi szűrője annak, hogy speciális vagy "általános", nem az értékelés.
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6024. hozzászólás - 2009.07.01. 13:15:51 (Válasz Chargerrt1972 #6021 hozzászólására.)
Beethoven-t, Hayden-t, Bartókot, Lisztet nem ismerni baki. A Crazy Cavantól és a többiektől viszont biztos nem leszek szegényebb... A világon jelenleg számtalan zenekar van, gyakorlatilag majdnem mindről elmondható, hogy az emberek 95%-t nem érdekli és igazából jelentőségük sincs. Attól, hogy 5 embernek "bejön" valamelyik, a másik 95-öt nem fogja érdekelni, akkor sem, ha "de öcsém, ez olyan jó zene, hogy lepetézel tőle. Milyen csíra vagy, hogy amazt hallgatod".
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6025. hozzászólás - 2009.07.01. 13:22:45 (Válasz Tibacca #6023 hozzászólására.)
Idézet: Tibacca - 2009.07.01. 13:06:17
Az "általános műveltség" kifejezést sosem szerettem. Van aki az irodalomban van otthon, van, aki a zenében, sportban, képzőművészetekben, történelemben, de egyszerre mindegyikben senki sem.


Itt nem is arról van szó, hogy legyél az irodalom, történelem vagy a zene kitüntetett professzora. De már az általános iskolában is oktatnak irodalmat, zenét, sportot, képzőművészeteket, történelmet (sőt biológiát, matematikát, földrajzot és fizikát is). Ezeket az ismereteket joggal lehet elvárni egy iskolázott embertől (és akár "általános műveltség"-nek nevezni).
Pontszám: 7.50
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6026. hozzászólás - 2009.07.01. 13:54:14
Mely német tengerészeti fegyvernem okozta a legtöbb kárt a szövetségeseknek a II. világháború során?

tengeralattjárók
csatahajók
anyahajók
nem lehet meghatározni


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.



Nagyon erdekelne, ez vajon miert nem egyertelmu?
Szamtalan szakirodalombol idezhetnek, ahol teljesen egyertelmuen le van irva a valasz, raadasul mar kozepiskolaban is ugy tanitjak, hogy egyetlen sikeres fegyverneme volt a tengereszetnel a nemeteknek, mely ellen kulon taktikat kellett kidolgozni, nehogy megroppantsa a szovetsegeseket.
Pontszám: 4.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6027. hozzászólás - 2009.07.01. 13:55:37 (Válasz McPaul #6026 hozzászólására.)
ill. rosszak voltak.


Szerinted a "nem lehet meghatározni" az értelmes és jó válasz a kérdés fényében?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6028. hozzászólás - 2009.07.01. 13:57:45 (Válasz McPaul #6026 hozzászólására.)
Neked is a sokaknak már jelzett indoklás a hasonló esetekre.

Ha megkérdezed, akkor mi a francért nem tudsz egy normális 4. választ odaírni a "nem lehet meghatározni" helyett? Ennyire nem lehet szegényes az a fránya fantázia.
Mondjuk gyorsnaszádok vagy mit tudom én, de ez itt is és az összes többi hasonló kérdésnél idióta, fantáziátlan válasz (a társaival együtt: nincs ilyen / nem tudom / nem is lehet / stb).

Bocs, nem rád vagyok kiakadva, mert te korrektül kérdeztél és még magyaráztál is, bár ettől a 4. válaszod nem jó, csak rengeteg hasonló kérdés van, ahol a 4. válasz ilyen. Sokan hivatkoznak a TV-ben lévő kvízekre. Én még egy "Legyen Ön is milliomost" sem láttam még - amikor volt -, ahol ilyen lett volna az egyik rossz válasz...
Pontszám: 4
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6029. hozzászólás - 2009.07.01. 14:23:20 (Válasz Craslorg #6028 hozzászólására.)
ellazul! beszív-kifúj! lassan lélegzik!
Pontszám: 5
népszerűtlenTibaccaFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6030. hozzászólás - 2009.07.01. 14:27:04
Azért kíváncsi lennék arra, hogy Beethoven IX. szimfóniáját vagy a Mystery Ganget ismerik többen Magyarországon... Az iskolában rengeteg hülyeséget tanítanak, többek között ezért tart ott az oktatás, ahol.
Másrészt nem általános iskolai dolgozatot szeretnék írni, hanem értelmes kérdéseket kapni. Egyébként a második világháborús kérdés fentebb is általános műveltség?

(Hozzáteszem, hogy ez pont olyan kérdés, aminek szívesen utánanéznék... Érdekes téma, megér egy misét. Inkább ez, mint a "Ki játszotta a Trója főszerepét?" hülyeségek.)
A hozzászólást Tibacca módosította 2009.07.01. 14:35:54-kor
Pontszám: 3
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6031. hozzászólás - 2009.07.01. 15:14:45 (Válasz Tibacca #6030 hozzászólására.)
II. VH iskolás anyag. Belefér, ha jól van feltéve.
Pontszám: 5
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6032. hozzászólás - 2009.07.01. 15:57:10
az is mehet a fenébe akinek ez jó kérdés.. azt hiszitek itt mindenki iskolás?
A válaszra még 04:38 időd van.
A fizikából ismert perdületmegmaradás törvényét demonstráló eszköz.
Pcszkóp
Periszkóp
Sztetoszkóp
Giroszkóp
Pontszám: 1.67
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6033. hozzászólás - 2009.07.01. 15:59:56
ha az omega énekesét fírtató kérdés rossz, lexikális tudást igényel, akkor ez miért jó?
A Dűne-univerzum mennyi regényét írta Frank Herbert?
7
1
6
4
Pontszám: 3.60
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6034. hozzászólás - 2009.07.01. 16:01:37
ez micsoda egy buzi kérdés?
Melyik Számnak nincs kerek négyzet gyöke?
625?
121?
75?
169?
Pontszám: 1.80
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6035. hozzászólás - 2009.07.01. 16:03:49
és folytathatnám estig..minden második kérdés szar.mégis itt vannak... az enyémek meg visszadobva, mert szóköz van a kérdőjel előtt.....
Pontszám: 2
kedvelt tagChargerrt1972Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6036. hozzászólás - 2009.07.01. 16:16:12
Kedves CaveMan!

Amit írtál az már maga is egy szegénységi bizonyítvány. Ne haragudj nem akarlak megsérteni, és bizonyosan egy intelligens, művelt ember vagy. Sajnos azonban az előző hozzászólásodat olvasva azt kell mondjam ezzel kapcsolatban téves a látásmódod.

Nem azért leszel szegényebb, vagy gazdagabb egy élménnyel vagy valaminek az ismeretével, mert Bartókot hallgatsz vagy Cavan-t. Thomas Mann-t olvasol, vagy Lőrinc Lászlót. Hanem attól leszel szegényebb/gazdagabb, hogy hallgatod/olvasod-e bármelyiket vagy sem. Aztán, hogy milyen benyomásokkal leszel gazdagabb az már egy másik történet. Szeretni, nem szeretni egy előadót, egy írót, egy zeneszerzőt az teljesen szubjektív. Vagyis csak azt akarom mondani, nem kell lenézni senkit csak azért mert más zenét hallgat. Legyen az réteg avagy populáris.

Én speciel szeretem a kérdésemben említett előadókat, zenei stílusukat. És nem hiszem hogy ezért a ""de öcsém, ez olyan jó zene, hogy lepetézel tőle. Milyen csíra vagy, hogy amazt hallgatod"" kategóriába tartoznék. Már csak azért sem,mert az egyik kedvenc klasszikus zeneszerzőm Giuseppe Verdi. Tehát egyáltalán nem igaz, hogy bárkire ilyet mondanék, azért mert másfajta zenét hallgat.

De azt továbbra is fenntartom, hogy csak azért elutasítani egy kérdést, mert nem hallottam még róla elég szomorú jelenség, és igenis szegényebbek azok az emberek akik ilyet tesznek.
Pontszám: 5.57
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6037. hozzászólás - 2009.07.01. 17:26:15 (Válasz Obelix #6035 hozzászólására.)
Értő olvasás elégtelen, ez nem az a topic. Ráadásul egy hozzászólásba is írhattad volna a Kvíz 3. topicba. Más hibás kérdésétől a tied sem javul meg. Amit meg most csinálsz, hogy rendre bemásolod a rossz kérdéseket, csak a gyerekességedre utal. Lépj tovább, használd a Vajon elfogadják e topicot ha van egy jó kérdésed.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6038. hozzászólás - 2009.07.01. 18:00:33 (Válasz Chargerrt1972 #6036 hozzászólására.)
Oszt' mé? Me' kapa lóg ki a számbú?

Az első mondatodat nem is kommentálnám, önmagában ellentmondás

... és igenis szegényebbek azok az emberek akik ilyet tesznek.

Ha te mondod. Én egyszerű vagyok, mint a faék. De szegényebb vagyok, mert nem érzem szegényebbnek a nem ismeretüktől magam. Gyanítom a halálos ágyamon majd életem leginkább bánt dolgai közé fog tartozni, hogy nem voltam hajlandó ismerni őket.

Még egy apróság. Azzal, hogy leszegényezel mindenkit (véleményed szerint legfőképp) még azokat is magad ellen fordítod, akik egyébként semlegesen vagy minimálisan pozitívan állnának a véleményedhez.

Tisztőtetem a búzafődrű...
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.07.01. 18:06:39-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.40
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6039. hozzászólás - 2009.07.01. 19:18:33 (Válasz Chargerrt1972 #6036 hozzászólására.)
Nem azért lett elutasítva, mert az admin még nem hallott róla. Az admin igenis utánanéz ha nem tudja, mert tisztában van vele, hogy attól hogy ő nem tud valamit, az még lehet érdekes és fontos dolog. De az, hogy 4 rockabily együttesből (ami Magyarországon egyáltalán nem egy felkapott stílus, vagyis rétegzenének számít) melyik együttes nem magyar, nem tartalmaz semmi olyan információt, ami miatt érdemes lenne utánanézni, megjegyezni.

Én míg értékeltem, nagyon egyszerűen viszonyultam a zenekaros kérdésekhez: amelyik zenekar már megélt több mint 20 évet (és ez alatt nem azt értem hogy volt egy koncertjük '88-ban és azóta semmi), azt nagy valószínűséggel hallomásból ismerik azok is, akik nincsenek oda a stílusukért, ezért róluk lehet általános dolgokat kérdezni. Pl egy EDDÁT vagy egy Tankcsapdát mindenki tudja hogy kik azok. Tiestoról vagy a Scooterről megint csak valószínű hogy sokan hallottak már. Vagy Beatles, Rolling Stones, Guns N' Roses, Madonna, Elton John, Tina Turner, sorolhatnám még. De visszadobtam pl nem egy Depresszióra vonatkozó kérdést, pedig ha tehetem, minden egyes pesti koncertjükön ott vagyok.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.07.01. 19:20:19-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
kedvelt tagChargerrt1972Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6040. hozzászólás - 2009.07.01. 22:01:38 (Válasz CaveMaN #6038 hozzászólására.)
Ezt te állítod magadról! Én egy szóval sem mondtam!
Azonkívül, az hogy valakire a jelen példában azt írtam "szegény" részemről egyáltalán nem sértő szándékot volt hivatott kifejezni!Egyszerű ténymegállapítás volt részemről. Az azonban, hogy te hová sorolod magad az a te bajod.
Ráadásul a gúny ahogyan írsz pont azt mutatja az vagy ami nem szeretnél lenni.
És mindezt azért mert nem vagy hajlandó elfogadni, hogy ha valami olyat is megismersz ami nem feltétlenül tetszik attól "gazdagabb " ember leszel...érdekes.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!