Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóStereopheisFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
581. hozzászólás - 2009.01.20. 20:56:22
áhhh.....elegem van már a sok kis kreténből, aki szórakozásképp rossznak ítéli más kérdéseit...

Mikor született Szili Katalin, az Országgyűlés Elnöke?

1951. Január 26.
1966. Július 27.
1956. Május 13.
1961. Május 1.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Mi ebben a rossz? a politika mindenkit érint, körülvesz bennünket, szerintem...

bezzeg a HKK-t azt mindenki vágja!
A hozzászólást Stereopheis módosította 2009.01.20. 20:57:17-kor
"Stereopheis, a rettegett, kit vérfarkas mart a Teron hegy gyomrának mélyén..."
Pontszám: 2.25
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
582. hozzászólás - 2009.01.20. 21:03:18 (Válasz Bohi #580 hozzászólására.)
Tudtommal ilyen esetben nem lehet utólagos "jogorvoslatot" kérni. Valamennyire a szerencse függvénye, hogy ki értékeli, vannak akik bizonyos témakörökből már automatikusan visszadobják a kérdést (pl. foci, F1), pont azért mert elég sok hasonló fut a kvízen, és nagyon utálja, hogy olyan kérdésekre kell állandóan válaszolnia, ami "nem általános műveltség", és mind hasonló. Egy időben a HKK-s kérdések voltak hatalmas túlsúlyban, de mostmár őket is megritkították (vagy az összes törölve lett, vagy mostanában mázlim van )

Bohi: Hiába tudják sokan, hogy a Gun's N Roses micsoda, ha amúgy nem hallgatják. Persze, ha valaki jobban ismeri könnyen megtalálja a kérdésedre is a választ, de ha nem, csak annyit lát, hogy egy "noname" együttesre kérdezel rá, míg esetleg, ha tudja, h Gun's N Roses, hajlandó lenne rákeresni, mert az mégiscsak híresebb. Ha ezt a Kiss együttest is ismerni kéne valahonnan, akkor nem szóltam, ezen a téren hiányos a erősen műveltségem, nem is szeretek ilyet értékelni (és ezt nem is kellett nekem )
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
583. hozzászólás - 2009.01.20. 21:19:45 (Válasz Mormord #582 hozzászólására.)
Számok és albumok szintjén én sem ismerem a Kiss-t, de azért egy több mint 30 éves múlttal rendelkező együttest "noname"-nek titulálni szerintem kicsit erős.


Így már ismerős?
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.01.20. 21:23:17-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
584. hozzászólás - 2009.01.20. 21:49:27
A KISS-re vonatkozó kérdést én biztos visszadobtam, azaz engem lehet szidni vele kapcsolatban, sőt az F1-et is.
A kérdéseket nem az alapján értékelem, hogy a googleben meglelhető-e a válasz 5 perc alatt. Mindegyikre meglelhető. A KISS, mint zenekar még ismerhető, de egy konkrét számcímre rákérdezni... elég messze van az általános műveltségtől. (Megjegyzem a KISS-t még kedveltem is a 80-as évek végén, mikor megismertem őket. Nem rég amúgy adtak egy jó kis koncertet, szóval nem emiatt dobtam vissza.)
Ha azt kérdezed, hogy "4 tagú rockegyüttes, akik már 30 éve színpadon vannak és jellegzetességük a teljesen színesre festett arc, kik ők?", tuti átengedem. Legalábbis én. Ebben van egy érdekes rész, ami miatt már beugorhat az idősebbeknek, a fiatalabbak meg kíváncsiak lehetnek.

Az F1 ilyen szinten baromira senkit sem érdekel. És ha mondjuk megemlítem a Shellt, mint szponzort? Melyik a fő? 2 év múlva ki emlékszk rá? A Ferrari csapattal kapcsolatban - ha már rajongójuk vagy - leht 3-4 kifejezetten érdekes és jó kérdést feltenni, bár valószínűleg már mindet feltették.

Szili Katalin születési dátumának kiejtéséhez semmi közöm, de én is érdektelen lexikálisra értékeltem volna.
Pontszám: 7.67
fórumozóBohiFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
585. hozzászólás - 2009.01.20. 21:53:19
Mormord
Az enyém az F1-es kérdés volt, de ahogy irtad, szerencse kérdése is akkor mind 1.
Egyébként , bár nem tartozik az általános müveltséghez, de a dohányreklámok beszüntetése miatt, minden médiából bőven csepeget erről a kérdésről megfelelő információ.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
586. hozzászólás - 2009.01.20. 22:09:09 (Válasz Bohi #585 hozzászólására.)
Nem - csak - az a probléma, hogy nem általános, de azon belül honnan tudjuk, melyik volt a főszponzor? PM? Voda? Shell?
Pontszám: 5
közellenségMarchalenatorFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
587. hozzászólás - 2009.01.21. 09:08:07
Hol található a Kilimandzsáró?

Afrika
Ázsia
...
...

Nah most a helyes válasz az nem afrika volt... hanem ázsia... Kérem a kérdés javítását...

A Kilimandzsáró Tanzánia (Afrika) területén található... (google első link wikipedia)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
588. hozzászólás - 2009.01.21. 09:40:05 (Válasz Marchalenator #587 hozzászólására.)
Ezt a kvíz 2 topicba írd meg. Amúgy már szerepelt, szóval az se baj, ha törlik.
Pontszám: 5
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
589. hozzászólás - 2009.01.21. 10:53:37
Miről híres Angus Young, gitáros?

Extrém frizurájáról
Egyedi színpadi táncáról +
Botrányos magánéletéről
Mély hangjáról


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

10 percen belül szép munka...
Kedves gyerekek, a bácsi az AC/DC gitárosa. Tudjátok, akit utánozni próbáltatok a seprővel, vagy porolóval.

Mindegy, muszáj leszek piás kérdéseket felrakni, azok legalább biztos bennmaradnak...
Smaragd 4 life
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
590. hozzászólás - 2009.01.21. 11:04:35 (Válasz Viharfelho #589 hozzászólására.)
Ennél a kérdésnél 3 percig gondolkoztam, hogy hagyjam jónak (imádom a srácot és az ACDC-t), de győzött a józan ész. Aki viszont azt se tudja, melyik zenekarhoz kapcsolja, azt valószínűleg baromira nem is érdekli. Kb. 55-45%-ban nyert az agyamban a rossz/spec a jóval szemben.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.01.21. 11:05:11-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
591. hozzászólás - 2009.01.21. 11:07:09 (Válasz Stereopheis #581 hozzászólására.)
Idézet: Stereopheis - 2009.01.20. 20:56:22
áhhh.....elegem van már a sok kis kreténből, aki szórakozásképp rossznak ítéli más kérdéseit...

Mikor született Szili Katalin, az Országgyűlés Elnöke?

1951. Január 26.
1966. Július 27.
1956. Május 13.
1961. Május 1.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Mi ebben a rossz? a politika mindenkit érint, körülvesz bennünket, szerintem...

bezzeg a HKK-t azt mindenki vágja!


Szili Katalin szuletsi ideje nem resze a politikanak, az az erdektelen lexikalis tudas resze.
Bezzeg a HKK-t IS irtjuk ahol erjuk.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
592. hozzászólás - 2009.01.21. 11:08:02 (Válasz Bohi #580 hozzászólására.)
Idézet: Bohi - 2009.01.20. 20:45:10
Sziasztok!

Én is úgy jártam mint az elöttem szóló az alábbi kérdéssel:
"
2008-ban melyik vállalat volt a Ferrari főszponzora?

A Philip Morris dohányipari vállalat (Marlboro)
A Vodafone telekomunikációs cég
az ING biztosító
a Martini alkoholipari cég

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
"

Szerntem elég sok hasonló F1-es kérdés fut a kvízen.
Vagy már ez is szerencse kérdése, hogy jó vagy nem jó a kérdés?
Azt el tudtam fogadni, hogyha a válaszadók kevesebb mint 25% tudta a helyes választ, de így?

Van utolagos megoldás?
Üdv
Bohi


Ez nalam meg belefert volna.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
593. hozzászólás - 2009.01.21. 11:10:59 (Válasz Craslorg #586 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.01.20. 22:09:09
Nem - csak - az a probléma, hogy nem általános, de azon belül honnan tudjuk, melyik volt a főszponzor? PM? Voda? Shell?


Hat a Shell nem szerepel a valaszok kozott, ami ugye segithet rajtad, a Voda meg mar egy ideje a McLarent szponzoralja.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
594. hozzászólás - 2009.01.21. 11:12:02 (Válasz Lanmandragoran #583 hozzászólására.)
Mint említettem, ezen a téren a műveltségem erősen hiányos. De ha az így van, akkor még jobban örülök, hogy én nem értékeltem ezt a kérdést. A Craslog féle kérdés biztos átment volna nálam is, bár arra még nehezebb talán válaszolni. Nem szokásom guglizni kérdés után, de most a KISS-re rákerestem. Most már tudom kik ők. Kérdés, hogy meddig
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
595. hozzászólás - 2009.01.21. 11:12:36 (Válasz Viharfelho #589 hozzászólására.)
Idézet: Viharfelho - 2009.01.21. 10:53:37
Miről híres Angus Young, gitáros?

Extrém frizurájáról
Egyedi színpadi táncáról +
Botrányos magánéletéről
Mély hangjáról


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

10 percen belül szép munka...
Kedves gyerekek, a bácsi az AC/DC gitárosa. Tudjátok, akit utánozni próbáltatok a seprővel, vagy porolóval.

Mindegy, muszáj leszek piás kérdéseket felrakni, azok legalább biztos bennmaradnak...


Sztem meg arrol hires, hogy o az AC/DC gitarosa. Viccet felreteve en tudom kirol van szo, de lovesem se lett volna melyik a helyes valasz.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.01.21. 11:38:05-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
596. hozzászólás - 2009.01.21. 11:22:35 (Válasz Kocos #593 hozzászólására.)
Ez a főszpopnzor kifejezés alapban nem jó. A voda jelenleg is szponzorálja a Ferrarit, nem is kicsit. No meg aki nem olyan F1 buzi, mint én vagy te, az még messzebb lesz a megoldástól. A Shellt azért írtam, mert akár ők is lehetnének a főszponzor, tehát akkor a kérdés illetve a válaszok nem jók. Szerintem.

Ja, itt jelzem mindenkinek, hogy ÉN a melyik filmben szerepelt, melyik filmben nem szerepelt, melyik nem az ő könyve, melyik az ő könyve típusú kérdések 98 %-ban roszz/spec-et érnek nálam. A miértre korábban már írtam. Lehet ezért utálni, nem igazán érdekel.
Pontszám: 5
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
597. hozzászólás - 2009.01.21. 11:22:58
Hát azért a régi világhírű zenék, zenekarok ( 20 év+) szerintem nyugodtan maradhatnának, bármelyik stílusból. Persze a "Ki volt a Dühöngő Rotringceruzák énekesének 2. barátnője" kaliberű kérdésekeket helyből ki lehet lőni.

Módosítás: A kövi kérdésem komolyzenei lesz. Max 3 kérdésem lesz zsinórba rossz...
A hozzászólást Viharfelho módosította 2009.01.21. 11:25:10-kor
Smaragd 4 life
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
598. hozzászólás - 2009.01.21. 11:41:48 (Válasz Craslorg #596 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.01.21. 11:22:35
Ez a főszpopnzor kifejezés alapban nem jó. A voda jelenleg is szponzorálja a Ferrarit, nem is kicsit. No meg aki nem olyan F1 buzi, mint én vagy te, az még messzebb lesz a megoldástól. A Shellt azért írtam, mert akár ők is lehetnének a főszponzor, tehát akkor a kérdés illetve a válaszok nem jók. Szerintem.

Ja, itt jelzem mindenkinek, hogy ÉN a melyik filmben szerepelt, melyik filmben nem szerepelt, melyik nem az ő könyve, melyik az ő könyve típusú kérdések 98 %-ban roszz/spec-et érnek nálam. A miértre korábban már írtam. Lehet ezért utálni, nem igazán érdekel.


Ezt a Shell is lehetne foszponzor felmondatodat nem vagom. Persze ha nagymam villamos lenne, akkor csilingelne. Nem a Shell a foszponzor, hanem a PM, tehat ettol a kerdes meg lehet jo.
A Voda pedig NEM szponzoralja a Ferrarit.

Nem kell azert atesni a lo tuloldalara sem a rossz ertekelesekkel. Nem annyira a konkret kerdesre irom, de az, hogy kapasbol minden melyik filmben szerepekt/nem szerepelt kerdest rossznak jelolsz az tulzas. Ezek kozepes szinvonalu kerdesek, illetve a szinesztol es a filmektol fuggoen lehet jobb/rosszabb. Egysegesen elvetni oket nem kene.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
599. hozzászólás - 2009.01.21. 11:44:01 (Válasz Craslorg #596 hozzászólására.)
Nekem a legfőbb problémám a szponzoros kérdéssel, hogy bár a Philip Morris a főszponzor, az EU szabályok szerint ugyebár 2006 óta nem lehetnek dohányáru reklámok az F1-ben sem, tehát a versenynaptár felében nem lehet sehol Marlboro kiírást látni a csapaton, vagyis aki nem követi rendszeresen a futamokat, az nem fogja tudni, hogy ő a főszponzor, ráadásul a Martini is csak az év végén szállt ki a szponzorálásából. Ergo aki összesen látott mondjuk pár európai futamot, az azt látta, hogy Marlboro felirat sehol, Martini viszont van.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
600. hozzászólás - 2009.01.21. 12:15:29 (Válasz Lanmandragoran #599 hozzászólására.)
Nnah most fogtok hülyének nézni, de én símán Vodafone-t mondtam volna.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője