Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóIstipistiFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1561. hozzászólás - 2009.02.20. 17:30:48 (Válasz Lanmandragoran #1560 hozzászólására.)
Köszönöm az ötletet.
Igazad van. Azt, hogy a jutalom a szinttől függ nem tudtam, új játékos vagyok.(de legalább ma is tanultam valamit)Lehet, hogy kicsit rosszul fogalmaztam, de annyira végül is nem volt kényszeres, csak eddig úgy voltam vele, hogyha megvan a 100 jo válasz,akkor felteszem a kérdést, de akkor ezután inkább várok egy kicsit.
Pontszám: 5
kedvelt tagCsaba112Férfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1562. hozzászólás - 2009.02.20. 17:34:22 (Válasz Lanmandragoran #1559 hozzászólására.)
Én nem vagyok pesti. Ceglédi vagyok és kb. évente egyszer ha felmegyek.Mégis tudom. Szerintem nem egy ördöngős kérdés.

"Megfutamodni a harctól, ez a legrosszabb, ami megtörténhet velünk. Rosszabb, mint vereséget szenvedni, mivel a vereségből mindig tanulhatunk valamit, de a megfutamodással csak ellenségeink győzelmét segítjük elő!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1563. hozzászólás - 2009.02.20. 17:58:33 (Válasz Csaba112 #1562 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.20. 17:10:01

3. Mivel csak a lakosság 20%-a budapesti, feltételezhető, hogy a játékosok legalább fele sem Pest vonzáskörzetéből játszik, így valószínűsíthető, hogy sok játékos még nem is járt Pesten, így számukra ez egy speciális kérdés.


Cegléd milyen messze is van Pesttől? 70-80km? Azt hiszem mondhatjuk, hogy a mai közlekedést tekintve nem távolság, onnan van aki képes hetente többször bejárni Pestre. De mi van azokkal, akik az ukrán határ mellől játszanak, közel 400 km-re, és nem voltak még messzebb Nyíregyházánál? Nekik sem ördöngös?

Lefordítom neked. A játékosok egy részének primitív, a másik részének speciális.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1564. hozzászólás - 2009.02.20. 17:59:44 (Válasz Szacsiga #1539 hozzászólására.)
Idézet: Szacsiga - 2009.02.20. 16:08:32
persze, pl. ha egyszer kimozdulsz a szg elől, elmész egy erdőbe, akkor ne szedd le a gyűszűvirágot, mert 1. erősen mérgező 2. védett. A kérdésben pedig majd legközelebb bőven kifejtem, hogy ennek kinek és miért érdemes utánanézni...

Miért nem ezzel körítetted a kérdésed? Azaz: "Szívgyógyszer alapanyaga, mely erdőben található és meglepő módon mérgező, azonban védett?" Ez mennyivel másképpen hangzik? Felkelti a kíváncsiságát az emberek nagyobb részének. (Már amennyiben ez igaz, nem néztem most utána, de ha igaz, így már egy jó kérdés, legalábbis szerintem.)

Update: stilisztika

Update 2 - 1: látom, már más i javasolta
Update 2 - 2: cirip kedvéért
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.02.20. 18:11:28-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1565. hozzászólás - 2009.02.20. 18:04:52 (Válasz Craslorg #1564 hozzászólására.)
nem raktál bele kérdést

szuper
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.20. 18:12:07-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenBaby1209Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1566. hozzászólás - 2009.02.20. 18:42:31
Melyik hazai csatornán látható a Zorro c. film?

RTL Klub
Viasat3
AXN
TV2

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ki élvezkedik ezen,hogy rossz kérdésnek ítéli mások kvízét,arra nem gondol,hogy ezért az illető nem kap LE-t!
Pontszám: 2.33
kedvelt tagPaulkareszFérfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1567. hozzászólás - 2009.02.20. 19:21:50
sziasztok,olvastam a válaszokat de nem tudom melyik nem speciális kérdés.az hogy a bkv autóbusz kék elég egyértelmű,amit az is alátámaszt hogy akinek volt lehetősége válaszolni tudta a választ.ahhoz hogy tudd a busz kék(a válaszok között nincs zöld alapon kék)nem kell pesten járni,elég ha megnézel egy hiradót,vagy akár egy barátok közt ahol a főcímen is van egy jó nagy kék busz.vagy internet is van stb.ennél sokkal"speciálisabb" kérdésekkel találkozom,komolyan nem értelek benneteket.sajnálom de ezt igazságtalannak tartom,és nem az elvesztett LE miatt(bár nem értem miért nem lehet akkor új kérdést feltenni)hanem elgondolkoztató hogy mely kérdés nem "speciális)egyátalán.
Pontszám: 6.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1568. hozzászólás - 2009.02.20. 19:28:56 (Válasz Baby1209 #1566 hozzászólására.)
Inkább az az egy ember ne kapjon lét, mint a 3000 másik aki megkapja a kérdést.
Szerinted melyik csatornán nem vetítették, vagy fogják vetíteni a Zorrot?
Pontszám: 5
népszerűtlenBaby1209Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1569. hozzászólás - 2009.02.20. 19:36:11
hát akkor úgy látom hogy óvódás szintű kérdéseket kell feltenni talán azt nem ítélik rossz kérdésnek, bár itt már nem lehet tudni
Pontszám: 5.33
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1570. hozzászólás - 2009.02.20. 19:39:04 (Válasz Paulkaresz #1567 hozzászólására.)
Ez egyszerűen csak érdektelen szerintem. Véleményem szerint senkit nem érdekel, hogy melyik város helyi járatai milyen színűek. És ha valaki ezen felbátorodva elkezd más városok helyi járat színeiről kérdezni, és az kiesik, miután látta, hogy ez meg átment, majd jön reklamálni, hogy az övi miért nem, ha ez meg igen. És mint már mondtam érdektelen is, nem lesz több vagy okosabb az ember attól, csak mert tudja, hogy milyen színű buszok járnak Budapesten. Nincs semmilyen információ értéke.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1571. hozzászólás - 2009.02.20. 19:42:50 (Válasz Baby1209 #1569 hozzászólására.)
Idézet: Baby1209 - 2009.02.20. 19:36:11
hát akkor úgy látom hogy óvódás szintű kérdéseket kell feltenni talán azt nem ítélik rossz kérdésnek, bár itt már nem lehet tudni
Az előző kérdésed is óvodás szintű volt.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1572. hozzászólás - 2009.02.20. 19:46:39 (Válasz Liadas #1571 hozzászólására.)
Nem, nem óvodás szintű, nem gondoltad végig, fél év múlva honnan tudod meg a mostani tévéműsort?
Ha rosszul tetted fel a kérdést, és nem a filmre, hanem a sorozatra gondoltál (a sok közül az egyikre), arra még van halvány remény hogy akkor is adni fogják. Maximum egy másik csatornán. Valamelyiken az általad felsoroltak közül. Persze lehet hogy jó vagy jóslásból, de akkor meg jön az a probléma, hogy egy filmet/sorozatot melyik csatornán adnak, az teljesen érdektelen, nem lesz tőle se több, se kevesebb az a film.

Mármint nem Liadas, hanem Baby1209
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.20. 19:55:27-kor
Pontszám: 5.33
kedvelt tagPaulkareszFérfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1573. hozzászólás - 2009.02.20. 19:48:02
a témával kapcsolatban utolsó hozzászolásom hogy a kérdés nem a "Nincs semmilyen információ értéke". "Véleményem szerint senkit nem érdekel",hanem : Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
ha ezt mégis előrelátásból(szubjektív okokból) nem viszitek tovább,lehetőséget kellene adni arra hogy új kérdést lehessen feltenni
köszönöm a türelmeteket
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1574. hozzászólás - 2009.02.20. 19:53:28
Miklós írt egy posztot a kvíz értékelésével kapcsolatban, ez megkönnyíti a kérdésírást: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,39.0
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1575. hozzászólás - 2009.02.20. 20:06:13 (Válasz cirip #1572 hozzászólására.)
Gondoltuk. Amúgy nem én pontoztalak le.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1576. hozzászólás - 2009.02.20. 20:14:46 (Válasz Liadas #1575 hozzászólására.)
Azt meg én gondoltam
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1577. hozzászólás - 2009.02.20. 20:41:15 (Válasz Paulkaresz #1573 hozzászólására.)
A speciális érdeklődésű kör: akik nézik a TV-t, azon belül az adott csatornát, azon belül a filmet/sorozatot. Én pl. egyiket sem, ez persze attól még nem a kérdés hibája. A kérdés hibája az, hogy a legtöbb sorozatot nem csak 1 csatornán játszanak, a kérdés viszont több évig ott fog maradni. 3 év múlva Viasat műsorára tűzi, máris rossz a kérdés.
Pontszám: 5
népszerűPetyus75Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1578. hozzászólás - 2009.02.20. 22:08:33 (Válasz Craslorg #1469 hozzászólására.)
Szia !
Köszönöm a válaszokat!
Megpróbáltam indiai vallási kérdéseket feltenni, s kellemesen csalódtam, ugyanis javarészt elfogadtátok a kérdéseimet, sőt, ami nagyobb örömmel töltött el, hogy sok a helyes válasz a kérdéseimre! Nem mertem mélyebbre menni a saivitizmus terén, bár van még néhány ötletem.
Köszi
Síva
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1579. hozzászólás - 2009.02.20. 22:28:30
Sziasztok Fórumlakók!

Hozzászólásokat várok:

"Kérdésed kiértékelésre került.
Melyik egy pozitív, kétjegyű szám négyzetének és egy pozitív, egyjegyű szám köbének az összege?

728
127
760
495

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Csak azért, mert kötözködni van kedvem, kérdezem, hogy aki tud számolni, az az értékelők szerint speciális érdeklődésű??? Merthogy "csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja"! Elfogadom, hogy gondolkodni kell, elfogadom, hogy számomra egyértelmű a válasz és nem csupán azért, mert én találtam ki.

Természetesen ha kiderül, hogy a többség még nincs hetedikes (a hatványozás a neten talált adatok alapján hetedik osztályos tananyag), akkor egy lavór hamut szórok a fejemre... ;o)

ui.: tudom, tudom, ma már mindenki mosógépet használ és tusol, senki nem tudja, mi az a lavór... a hamu (legalábbis amire én gondolok) pedig égéstermék még ott is, ahol kék buszok járnak... rákerestem, 5 perc alatt simán megvolt és szvsz jópofa kérdés volt, ráadásul még akár közérdekű is, ha nem is akadémikus...

Tisztelettel,

3:o)>
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1580. hozzászólás - 2009.02.20. 23:24:55 (Válasz Crampus #1579 hozzászólására.)
Mielőtt cinikus vagy, gondolkozz el a kérdésednek és a kvíz szónak a jelentésén, illetve ezek kapcsolatán. Nem sok van. Azaz a kérdésed (egy matematikai feladat) nem illik egy kvízbe. Természetesen vannak érdekes matematikai példák, amelyek ide még megfelelnek, de ezek már szerepelnek (legalábbis nagyon nehéz újat írni, amit el is fogadnak). Szóval matekpéldát a felhasználók zöme nem kér. Ráadásul a játék készítőinek is ez a kérése, hogy ilyenek ne rontsák a néha egyébként is gyenge kvíz színvonalát.
Amennyiben hasonló matekos példát találsz, akkor kérlek ne azzal gyere, hogy másnak benn van, hanem jelezd a kérdés és válaszok minél pontosabb idézésével a kvíz 2 topicba és törölni fogják. Ezzel is hozzájárulsz a kvíz jobbá tételéhez.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője