Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóHomolupus001Férfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5961. hozzászólás - 2009.06.28. 17:23:13 (Válasz Byzon #5960 hozzászólására.)
Aha, igazad van. Amúgy ennél jóval szarvasabb hibákat tartalmazó kérdésekkel egyre-másra találkozok, no de sebaj. Következőben mad ügyelek, hogy ne legyen szóköz. Hátha akkor nem kapom vissza:))
Pontszám: 5
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5962. hozzászólás - 2009.06.28. 19:30:08
irigylem a türelmedet, és a megértésedet !
Engem felháborít hogy milyen idióta kérdések szerepeknek, ugyanakkor milyen kicsinyes rosszindulat, mindenáron elbuktatni akarás jellemzi a bírálókat...
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5963. hozzászólás - 2009.06.28. 19:54:48 (Válasz Homolupus001 #5961 hozzászólására.)
Eh, bakter... Na mindegy, inkább ne kapd vissza. Jelentkezek értékelőnek, simán rosszra jelölöm és még vissza se kapod. Akkor aztán reklamálhatsz....

Obelix: "kicsinyes rosszindulat" ??? ... inkább nem kommentálnám.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5964. hozzászólás - 2009.06.28. 20:25:16 (Válasz Obelix #5962 hozzászólására.)
Idézet: Obelix - 2009.06.28. 19:30:08
irigylem a türelmedet, és a megértésedet !
Engem felháborít hogy milyen idióta kérdések szerepeknek, ugyanakkor milyen kicsinyes rosszindulat, mindenáron elbuktatni akarás jellemzi a bírálókat...

Ezt kikérem magamnak! Az én rosszindulatom nem kicsinyes! Igaz, ezt csak itt élhetem ki, de ha értékelhetnék, tuti hogy csak a kedvenceim maradnának. Ki aza Bétóven? Kijaz a Csörcsil? Ki laza Júliusi Cézár? Mi azta második világháborúskodás? Mé fontos valami 1848-as év vagy mi a fene? Na ezeknek törlés kell! MUHAHAHA.

Javasolt jó kérdések:
- Bekem Dávidnak hányféle frizurája volt, mialatta mencseszterben jáccott?
- Donatellácska hányéves vót, mikor először montta azannyjának (Kiszel Tüncimüncinek), hogy "Apa"?
- A terminátor 2. részének hanyadik képkockájához tartozó hangsávdarabon hangzik el a következő mondat: "...a..."?
Pontszám: 9
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5965. hozzászólás - 2009.06.28. 20:36:56
Szervusztok!

Obelix: Nyugi, nem a rosszindulat szól az adminokból, akik értékelnek, hanem figyelnek arra, hogy lassan fogyjanak a szemétrevaló kérdések. Ez a munka csak azért nem megy gyorsan, mert az IQ-negatív kérdések szaporodnak, hiába szólnak az emberek többször, hogy már hegyet építhetnének belőlük. A jogos törlés után meg jönnek sértegetni.

Ha kérdést akarsz írni, inkább küldd el nekem. Végigszőrszálhasogatom, és esetleg, ha a megfelelő topikba is beleírod, esetleg mások is véleményezhetik. Amit átenged a társaság, azt könnyebben engedi át az admin is.

A tranzisztor kivezetéseit nekem még általános iskolában, technikaórán tanították. Sokkal többet ugyan nem, de legalább hallottam róla.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóOtyikFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5966. hozzászólás - 2009.06.29. 09:46:10
Sziasztok!

A kvíz értékelők ismét visszadobták a következő kérdésemet:

"Michael Jackson kit vett el feleségül 1994-ben?

Lisa Marie Presley
Madonna
Diana Ross
Elizabeth Taylor


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."

Kíváncsi lennék hogy miért gondolták ezt érdektelen lexális tudásnak: Miklós a kvíz kérdés létrehozásához írott ismertetőjében olvastam a jó példánál ezt:
"Hogy hívják a Harry Potter sorozat női főhősét?"
Ezt a sorozatot szinte mindenki ismeri, ilyet nyugodtan lehet kérdezni.

Ezért gondoltam hogy ha Harry Pottert szinte mindenki ismeri, akkor Michael Jacksonra is igaz lehet ez - ráadásul mivel szegény Jackó eltávozott ezért a médiában mindenhonnan róla hallunk mostanság...

Azért zavar hogy elutasították a kérésemet mert csomó speciális szakterületetet érintő kvízkérdéssel szoktam találkozni vagy olyanokkal ahol rossz válaszokat gondolnak helyesnek - pl tegnap az egyik kérdésben arra kellett válaszolni hogy Talmácsi milyen kategóriában versenyez, és szerinte a 125ccm lett volna a helyes megoldás (pedig ez már a múlté...)

Lehet hogy az értékelőket is lektorálni kellene néha )
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5967. hozzászólás - 2009.06.29. 09:51:18 (Válasz Otyik #5966 hozzászólására.)
Most igen, de 3 év múlva te tudnál rá helyes választ adni?
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5.33
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5968. hozzászólás - 2009.06.29. 12:14:16 (Válasz Otyik #5966 hozzászólására.)
Az értékelők "lektorálása" is megtörtént. Aki a fent említett kérdést elfogadta, már bizonyosan nem tud értékelni. Jelenleg csak adminisztrátorok értékelnek.
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5969. hozzászólás - 2009.06.29. 12:26:36
Kicsit elegem van már abból, hogy bárki, bárhogyan értékelhet!!! Egy fantasy játékban feltett ilyen kérdés mennyivel lexikálisabb mint Byron születési ideje, vagy Britney bugyogója, vagy a Római Birodalom bukása??? Hozzátenném, hogy kb. 2-es IQ-val kilogikázható, hogy a 2.3.4 válasz nem jó, utána sem kell nézni.

Manapság Tolkient pedig már tanítják az iskolában. Mindenkinek ILLIK tudni, hogy a II. vh idején alkotta a fő részeit a Gyűrűk Urának, a háború ihlette...

Kérném a játékvezetőt, hogy adjon új lehetőséget, ne vegye el az LE szerzés esélyét, azért mert 1 ember ezt az egyszerű kérdést specnek találta. Ez a válaszolót minősíti, nem a kérdést!


Mikor íródott a Gyűrűk Ura J. R. R. Tolkien híres, három kötetben megjelent regénye?

A mű 1937 és 1949 között készült. *
Tolkien 1892-ben írta.
1977-ben írta meg mindhárom kötetet.
1952-ben íródott mindhárom könyv.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
A hozzászólást Szacsiga módosította 2009.06.29. 12:32:47-kor
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5970. hozzászólás - 2009.06.29. 12:51:02 (Válasz Szacsiga #5969 hozzászólására.)
Nem értékelhet bárki bárhogyan. Sajna nekem is lexikális tudás lenne, mivel én iskolába régen jártam. Akkoriban még nem volt divat Tolkienről tanulni. Van egy topic a Vajon elfogadják e a kérdésemet. Ha kérdést akarnál feltenni írj oda. Vagy keress meg engem privátban.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5971. hozzászólás - 2009.06.29. 13:02:39 (Válasz Jucus #5970 hozzászólására.)
az, hogy ki mikor járt iskolába az még nem indok, oké, nem kell magfizikai kérdést feltenni, de azért ez nem volt olyan bonyolult, arról nem is szólva, hogy utána is lehet nézni, a kvíznek ez az egyik lényeges értelme, nem? Nem csak a már megszerzett tudást kell felhasználni, hanem újabb ismereteket kell szerezni általa...

ennyi erővel nekem pl. az alapszintű matematika is túl spec, kérném az összes ilyen kérdést törölni, meg az össze idióta F1-es kérdést, meg focit, meg számítógépes öldöklős játékosat...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5972. hozzászólás - 2009.06.29. 13:06:17 (Válasz Otyik #5966 hozzászólására.)
Tudod mit? Ha két héttel ezelőtt kérdezed meg, még talán át is mehetett volna. Az viszont nevetséges, hogy mióta meghalt, 20 kérdésből legalább 6-8 Jackoval foglalkozik, és egyetlen ember sem veszi a fáradságot, hogy a munkásságából kérdezzen valami, ellenben mikor halt meg, mikor született, mettől meddig élt, ki volt a felesége, stb Csupa-csupa érdektelen és ötlettelen tucatkérdés. Aki Jackson emléke előtt akar tisztelegni, az igenis ássa bele magát az életébe, és kérdezzen abból a 34 évi munkából, ami miatt a pop királya lett.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5973. hozzászólás - 2009.06.29. 13:19:52 (Válasz Szacsiga #5969 hozzászólására.)
Én egy szóval sem látom sehol az értékelés indoklásában, hogy speciális kérdés lenne. Nem az. Viszont az érdekes információtartalma 0, valamint évszám, ami lexikális. Vagyis az érdektelen, lexikális tudás indoklás tökéletesen és maximálisan helytálló. Arról nem beszélve, hogy mivel a Gyűrűk Ura valóban nagy ismertségre tett szert az utóbbi években, annyi kérdés van róla az adatbázisban, ami több is mint elég.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5974. hozzászólás - 2009.06.29. 13:25:10 (Válasz Lanmandragoran #5973 hozzászólására.)
Ráadásul szerepel is a wikiben, hogy ne tegyenek fel se HP-s se GYU-s kérdéseket.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5975. hozzászólás - 2009.06.29. 13:28:22 (Válasz Lanmandragoran #5973 hozzászólására.)
oké, akkor kérném a kvízek 75%-át törölni. Lehet ezekkel kezdeni, ez így egymás utánban most jött:

A Premier League-ben melyik városnak van a legtöbb csapata?
Newcastle
London*
Manchester
Liverpool

Milyen nemzetiségű Esteban Cambiasso?
Mexikói
Spanyol
Argentin
Portugál

ezek aztán az érdekfeszejtő kérdések.

Valamint köszönöm, hogy elveszik az ember kedvét a kérdésfeltevéstől, meg az egész játéktó. Ígérem, soha többet nem teszek fel kérdést, kár a fáradtságért és az idegeskedésért. Tegyenek fel azok kérdést, akik kíváncsiak 125 ezredik prímszámra, meg F1-es futam nyertesére...

Köszi
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5976. hozzászólás - 2009.06.29. 13:47:17 (Válasz Szacsiga #5975 hozzászólására.)
írd be légy szíves a kvíz 3 topicba, és törli őket Hatsepsut
Pontszám: 5
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5977. hozzászólás - 2009.06.29. 13:56:05 (Válasz Szacsiga #5975 hozzászólására.)
A struccpolitikával semmire se mész.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5978. hozzászólás - 2009.06.29. 14:12:31 (Válasz Almacsut #5977 hozzászólására.)
Tudom, de már nagyon elegem van abból, hogy minden 2. kérdés visszajön, mert már szerepelt, aztán végre kitalálok vmi normálisat, akkor az túl spec, meg lexikális... vagy a pl a szinoníma szót helyesírási hibával írom, mert röviden írtam, ami kb. 10ből 5x röviden van írva még a szótárban is, és 5x hosszúval...

A végzetúr wikiből idézve: "Mostanra - 2009. május végére - sikerült olyan mennyiségű kérdésmennyiséget előállítani, ami az alap kérdéskört jóformán teljesen lefedi. Szinte reménytelen jó kérdést feltenni..."

akkor meg minek küszködjek??? Csak felagyalom magam, és elkeseredek, hogy tényleg csak uncsi és primitív kérdések szerepelhetnek, mert egyesek lusták kettőt kattintani és utána nézni valaminek. Szánalom.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5979. hozzászólás - 2009.06.29. 14:16:52
Kezd nagyon idegesíteni, hogy egy-két hete MINDEN kérdésemet visszadobják.

Milyen típusú jármű a monitor?

oldalkocsis motor
páncélozott hadihajó <-
ilyen jármű nincs is
kétszemélyes japán autó

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Ki alapította a Prima Primissima díjat?

Csányi Sándor
Göncz Árpád
Demján Sándor <-
Orbán Viktor

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Mi a végzettsége Esterházy Péter Kossuth-díjas írónak?

bölcsész
esztéta
matematikus <-
művészettörténész

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

-----------------------------------------

A fentiekből egyszerűen nem tudok semmilyen következtetést levonni, hogy mi lenne a jó, milyen irányvonalon haladjak tovább.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
5980. hozzászólás - 2009.06.29. 14:19:45 (Válasz Szacsiga #5969 hozzászólására.)
Idézet: Szacsiga - 2009.06.29. 12:26:36
Kicsit elegem van már abból, hogy bárki, bárhogyan értékelhet!!! Egy fantasy játékban feltett ilyen kérdés mennyivel lexikálisabb mint Byron születési ideje, vagy Britney bugyogója, vagy a Római Birodalom bukása??? Hozzátenném, hogy kb. 2-es IQ-val kilogikázható, hogy a 2.3.4 válasz nem jó, utána sem kell nézni.

Byron születési ideje lexikális, Britney bugyogója pedig nem kvízkérdés. Amennyiben valóban ilyet találtál (bár a másodikban kételkedek), akkor írd eb a kvíz 3 topicba és törlik. (Érdekes, hányan hivatkoznak Britney fehérneműjére, Győzike unokaöccsének a nevére és hasonló kérdésekre, de én még eggyel sem találkoztam, illetve nem vettem észre, hogy a valamely topicban a konkrét kérdést a válaszokkal valaki bemásolta volna...)

A Római Birodalom Bukását pedig nem illik, hanem kell tudni. Egy elég jelentős korszak lezárása...

Manapság Tolkient pedig már tanítják az iskolában. Mindenkinek ILLIK tudni, hogy a II. vh idején alkotta a fő részeit a Gyűrűk Urának, a háború ihlette...

Kérném a játékvezetőt, hogy adjon új lehetőséget, ne vegye el az LE szerzés esélyét, azért mert 1 ember ezt az egyszerű kérdést specnek találta. Ez a válaszolót minősíti, nem a kérdést!


Tolkient az angolszász országok némelyikében, elsősorban angliában tanítják. Itt nálunk nem kötelező tananyag. Az meg pláne nem, hogy mikor írta a Gyűrűk Urát. Mellesleg Tolkien többször is hevesen tiltakozott, hogy bárki a háborúval vagy a hidegháborúval vonjon párhuzamot a művével kapcsolatban, tehát ez a felvetésed nem helytálló. Javaslom az életrajzi könyvét elolvasni.
Emellett kérdezem tőled: Mikor írta Jókai Mór Az Aranyembert, A kőszívű ember fiait? Érted a párhuzamot, ugye? Ezek itt Magyarországon iskolai tananyagok, mégsem tudja senki, hogy mikor írta őket, mert nincs jelentősége a művel kapcsolatban. Van 1-2 mű, aminél lehet tudni, mikor keletkezett, mert olyan történelmi eseményhez kapcsolódik szorosan, amelynek az évszámát álmából felkeltve is fújja az ember.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.06.29. 14:28:01-kor
Pontszám: 5.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!