Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
közellenségMervinFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6321. hozzászólás - 2009.07.18. 11:53:18
Ti értitek hogy mi ebben a baj ? elegem van hogy mindig rosszul értékelik a kérdéseimet, pedig nincs benne semmi aki nem tudja az megnézi a lélekkufárnál, miért kellene ehhez speciális érdeklődés ? nincs helyesírási hiba sem !

Mi a 2.-es szintű kiégett rúnapáncél ára ?

1350 LE
1000 LE és 10 őskő *
2 őskő
2000 LE és 25 őskő

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6322. hozzászólás - 2009.07.18. 12:04:24 (Válasz Mervin #6321 hozzászólására.)
-van benne helyesírási hiba, nem egy
-kezdő játékos nem tudhatja
-az árak változnak, épületektől, hordától függően, tehát még csak nem is ehlyes a kérdés
Pontszám: 5
népszerűXHSWxFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6323. hozzászólás - 2009.07.18. 14:29:14
Üdv!

Na akkor én is kérdeznék! Ez miért nem fér bele?

Mikor rendezték az első Kvízvilágbajnokságot (World Quizzing Championship) ?

1984
1996
2000
2003

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

"érdektelen lexikális" - ebbe mondjuk elég sok minden belefér, de szerintem, ha már kvízt játszunk, ez talán nem annyira érdektelen...
Na meg nem véletlen van ott az a kis zárójeles rész... google első találat, és meg is van a válasz.....
Pontszám: 8.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6324. hozzászólás - 2009.07.18. 15:43:20 (Válasz XHSWx #6323 hozzászólására.)
Nem a google határozza meg, hogy egy kérdés jó-e kvízkérdésnek vagy sem. Egy érdektelen dátumra kérdeztél rá, amit sehol nem tanítanak, nem iskolai anyag és még csak nem is érdekfeszítő információ.
Pontszám: 2.33
népszerűXHSWxFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6325. hozzászólás - 2009.07.18. 17:38:06 (Válasz Craslorg #6324 hozzászólására.)
Értem én amit mondasz, csak nem értek vele egyet...

A google csak példa volt, hogy ha megnézzük az ott kiadott találatokat, egyrészt könnyen megtalálható a megoldás, másrészt a találatoknál nem kifejezetten olyan oldalakat hoz be, amiről én a lexikális tudásomat gyűjtöm...
"sehol nem tanítanak, nem iskolai anyag" - ha ez komolyan kifogás lenne, a kérdések fele (minimum) le kéne, hogy kerüljön...
"érdektelen dátumra kérdeztél rá ... még csak nem is érdekfeszítő információ" - ezzel csak az a bajom, hogy egy normál társalgásnál, nálunk sem jön szóba ez az évszám , de itt a Kvíz nevű játékon belül, szerintem nincs vele baj... Pláne, hogy nem konkrétan az évszám az érdekes, hanem hogy bár az emberek elég régóta játszanak, a versenyt alig néhány éve rendezik csak meg...

Ezen kívül, nem akarok a "bezzeg" lenni, de pont nemrég találkoztam egy olyan kérdéssel, hogy mit jelent az ITCZ? Ezt se nagyon tanítják (a földrajz tanár lehet hogy említi, de hogy nincs belőle számonkérés, egy átlag suliban az tuti... ), és erősen súrolja az átlag ember lexikális tudását.... Máshol nem találkoztam vele, itt igen... utána néztem, és már ezt is tudom...
Persze lehet csak én vagyok vele így, de jobban szeretem az olyan kérdést, amiből esetleg tanulhatok valamit, mint pl a "mennyi 2+2? és a ki játszik a barátok köztben?" jellegűeket...
Visszatérve, szerintem az általam feltett kérdés is ilyen volt... nem biztos, hogy elsőre tudod rá a választ, de utána lehet nézni, nem bonyolult megtalálni, és ha utána néz az ember, több érdekes dolgot is megtudhat egy olyan dologról, amivel naponta játszik, mégse tud róla semmit... (legalább is a többség nem... tisztelet a kivételnek )

Persze mint mondtam, lehet ezzel csak én vagyok így...
Pontszám: 6.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6326. hozzászólás - 2009.07.18. 17:43:08 (Válasz XHSWx #6325 hozzászólására.)
Megközelítem máshonnan. Direkt ki van emelve a kvíz menüben, hogy ne kérdezz évszámot, mert lexikálist fog kapni. Évszámot kérdeztél? Akkor miért csodálkozol hogy lexikálist kapott? Meg lett mondva előre.

Ha olyan sok érdekes dolgot lehet megtudni a versenyről, akkor kérdezz ilyen dolgokat. Az évszám nem érdekfeszítő.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.07.18. 17:44:33-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6327. hozzászólás - 2009.07.18. 17:46:25 (Válasz XHSWx #6325 hozzászólására.)
Vannak olyan információk, amelyek ismeretével érdemlegesen bővül a tudásunk. Egy évaszám nem feltétlen tartozik ebbe a körbe. Van sok olyan kérdés, amit nem tudok, de maga a kérdés érdekes, utánanézek, tanulok. Sok jó kérdésre van példa a "Baromi ötletes..." topicban. Évszámban nem nagyon lehet érdekeset kérdezni. Ami nagyjából mindenki által ismert vagy kéne ismerni kategóriás évszám, már mind szerepel az adatbázisban. Eljutottunk oda, hogy inkább kicsit speciálisabb témákban, de érdekfeszítő kérdéseket kell feltenni. Nagyon nehéz, de nem lehetetlen. Javaslom, a következő kérdésednél használd a "Vajon elfogadják-e..." topicot, itt jó eséllyel korrekt választ kapsz, hogy érdemes-e feltenni, javítani kellene vagy inkább mást tegyél fel.
Pontszám: 4.25
népszerűXHSWxFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6328. hozzászólás - 2009.07.18. 18:02:55
Lanmandragoran - láttam, és olvastam is... pontosan, azért bátorkodtam évszámot kérdezni, mert ennek ellenére elég sokkal találkozom, tehát mégis csak fogadnak el évszámot is...

Craslorg - bár még mindig nem teljesen értek egyet, de mindegy is... ezen nem múlik... nemrég kezdtem (ez volt a harmadik kérdésem)... majd kitapasztalom, hogy mi az ami belefér, és mi nem
Az említett topic ("Baromi ötletes...") jó, bár még nem tudtam belőle túl sokat olvasni...
A másiknak nem sok értelmét látom, mert ahogy jobbra-balra olvasgatok, látom, hogy volt kérdés, amit nem fogadtak el, más pedig ha ő értékeli elfogadta volna... inkább még ezt a témát olvasgatom, ebből látom, hogy mik nem mennek át...
Pontszám: 5.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6329. hozzászólás - 2009.07.18. 18:06:03 (Válasz XHSWx #6328 hozzászólására.)
Még egyszer utoljára a témához.
Igen, sok évszámos kérdés van, mert tavaly ősszel még minden szutyok bekerült. Aztán pár hónap után bevezették, hogy csak kvízadminok értékelnek és ők már nem engedik be a sok szutykot. Viszont sajnos a már bekerültek irtása nem egyszerű. Erre van a kvíz 4 topic. Ha pedig a kérdésedben bizonytalan vagy, privátban is küldheted, segítek (ahogy itt többen is).
Pontszám: 3
népszerűXHSWxFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6330. hozzászólás - 2009.07.18. 18:14:59 (Válasz Craslorg #6329 hozzászólására.)
Aham... értem... hát én kb2-3 hete vagyok itt, szóval nem tudom mi volt akkor...
Azt még nem sikerült olvasni, majd idővel remélem odajutok...
Rendben, köszönöm! Remélem nem lesz rá sokszor szükség...
Pontszám: 7.50
irritálóHenrik94Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6331. hozzászólás - 2009.07.18. 19:54:25
Na ezt kb. eggyáltalán nem értem:

Hogyan növelheted a szerencsédet?
Építéssel
Úgy, ahogy a többi tulajdonságot
Sehogy, magátol nő
Tárgyak megvásárlásával

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Mi az h nem tudják? Ha még ezt sem tudják, akk minek játszanak a játékkal? Amúgy az Építéseel a helyes válasz...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6332. hozzászólás - 2009.07.18. 19:58:25 (Válasz Henrik94 #6331 hozzászólására.)
Az értékelő valószínűleg mellékattintott, azok a végzeturas kérdések, amit egy első szintű kezdő játékos nem tudhat, speciális értékelést kell kapjanak. Ez a kérdés ilyen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6333. hozzászólás - 2009.07.18. 20:07:15 (Válasz Lanmandragoran #6332 hozzászólására.)
Kiegészítem: Első szintű, kezdő játékos.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6334. hozzászólás - 2009.07.18. 21:09:18
A magyar Omega együttes a honlapjára feltette néhány másik Omega együttes lemezcímeit: ez nem az övé. Az alábbiak közül melyik a magyar Omega lemeze?

Journey into the Life (CD 2000)
The Prophet (LP 1985 Heavy Metal Records)
Dreaming of a better World (CD-Single 1998)
200 Years after the Last War (LP 1974 BACILLUS BLPS)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Biztos Illés- vagy Metro-rajongók értékelnek
Pontszám: 5
utáltMatyiFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6335. hozzászólás - 2009.07.18. 23:31:36
mért kaptam rossz értékelést ha kérdés jó és helyesírási hiba sincs ????


itt a kérdés : ki volt magyarország utolsó fejedelme és első királya ?

géza fejedelem - vajk
géza fejedelem - 1.géza
vajk - 1.istván király
árpád - imre herceg

no jó talán a neveket kicsivel írtam
Pontszám: 2.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6336. hozzászólás - 2009.07.18. 23:51:01 (Válasz Matyi #6335 hozzászólására.)
Ez pedig - már ne haragudj - de óriási hiba!
Másrészt össze vissza valótlanul kavarod a neveket. Géza nem Vajk...
Harmadrészt szerepelt már ilyen kérdés, de ez a legkisebb gond a kérdéseddel.
Pontszám: 5
utáltMatyiFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6337. hozzászólás - 2009.07.19. 00:02:44
édes fiam az utolsó fejedelem vajk aki történetesen nem más mint istván király csak tudod mikor géza meghalt vajk került a fejedelem hejére 1001-ben pedig meg keresztelték és ezért tartsuk nyilván istván király ként amint rájöhettél volna vajk jogilag és az akkori törvények szerint az utolsó fejedelem de mi után megkoronázták és megkeresztelték ő az első magyar király is
Pontszám: 1.80
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6338. hozzászólás - 2009.07.19. 00:13:08 (Válasz Matyi #6337 hozzászólására.)
Idézet: Matyi - 2009.07.19. 00:02:44
édes fiam az utolsó fejedelem vajk aki történetesen nem más, mint istván király. csak tudod mikor géza meghalt, vajk került a fejedelem hejére, 1001-ben pedig meg keresztelték és ezért tart(!j)suk nyilván istván király ként. amint rájöhettél volna vajk jogilag és az akkori törvények szerint az utolsó fejedelem de mi után megkoronázták és megkeresztelték ő az első magyar király is


Amit aláhúztam helyesírási hiba. Mondatot nagy betűvel kezdünk, a szöveget általában tagoljuk és a neveket pedig illene NAGY betűvel írni. Nem vagyunk mi nemecsekernők ugyebár.
Amit pedig félkövérré tettem, az pedig az általam tagolt szöveged mondatosított változata.

Előbb tanulj meg kérlek írni, ne égesd magad
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6339. hozzászólás - 2009.07.19. 00:13:40 (Válasz Matyi #6337 hozzászólására.)
A kérdésedből úgy tűnik egy személyt keresel, így valóban összevissza vannak a nevek.
Magyarország nagybetű, csak úgy mint a személynevek.
Ez igen durva helyesírási hiba.
Pontszám: 5
utáltMatyiFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6340. hozzászólás - 2009.07.19. 00:51:09
Azért így írtam mert nem egy kérdésben egy nagy betű sem volt amit megfejtettem pedig oda is kellett volna !!!!!!!

De azért köszönöm a felvilágosítást asszonyom .
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője