Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóSenokFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2381. hozzászólás - 2009.03.10. 09:37:24
A Kvízekkel kapcsolatban írnék. A jelen megfogalmazást nem igazán találom jónak azért, mert én pl. jóformán soha nem nézek TV-t, (se sportot, se sorozatokat) mégis rengeteg ilyen irányultságú _már elfogadott_ kérdéssel találkoztam! Ugyanez igaz az _évszámos_ kérdésekre is, pedig azokat külön kiemeli a leírásban, hogy a "lexikális tudást igényel" kategóriába tartoznak.
És ha jobban belegondolunk, mindenre találunk ilyen példát, vagyis szinte minden feltehető kérdés elméletben TILOS lehetne...
Ezen kívül jóformán bármoit ki lehet keresni ennyi idő alatt a Google segítségével a netről - úgyis mindenki használja szvsz, mivel nincs leírva, hogy annak a használata tilos-, ha a megfelelő kulcsszavakat választjuk ki, tehát ilyen szempontból meg nem létezik kizárható kérdés!

Az én kérdésem ez volt:

Hogy hívják ama napló íróját, aminek idézeteit több helyen is lehet látni, és a "Hogyan fogyott el az expedíciónk?" címen vált ismertté?

Ommó
Gurad
Zén *
Kejsa

*a helyes válasz
Azt írták rá, hogy csak meghatározott réteg tud rá válaszolni. Csak az idézőjelek közé részt írtam be a keresőbe, - ez még egy egyujjal pötyögő embernek sem telik többe max egy percnél (kivéve, ha még analfabéta is, vagy lekoptak a betűk) -, és első helyen dobta ki a Beholder oldalán található Novellát, a "szerző" nevével együtt. Igaz, talán úgy kellett volna írnom, hogy:
"Miképp hívják ama, Beholder-en is megtalálható novellában szereplő napló íróját..." stb.
Ebben az esetben már nem igazán kötöttek volna bele, hisz csak a bal oldalon is látható "Beholder" linkre kell rákattintani, a novella elolvasásához még csak be sem kell jelentkezni...
A hozzászólást Senok módosította 2009.03.10. 09:38:02-kor
Pontszám: 5
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2382. hozzászólás - 2009.03.10. 11:02:25
Melyik megyében található Barcs?

Somogy
Fejér
Veszprém
Zala

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

ez vicc, mivel csomó ilyen kérdés van az adatbázisban! bezzeg a naruto, kakukktojás, és hasonló állatságok, helyesírási hibákkal teli azok jók...
Pontszám: 4.25
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2383. hozzászólás - 2009.03.10. 11:06:53 (Válasz Mat_ #2382 hozzászólására.)
azok is rossz kérdések, ha találkozol ilyesmivel, érdemes lenne kiírni a kvíz 3. topicba, hogy törlésre/javításra kerülhessenek
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2384. hozzászólás - 2009.03.10. 11:07:52 (Válasz Mat_ #2382 hozzászólására.)
Idézet: Mat_ - 2009.03.10. 11:02:25
Melyik megyében található Barcs?

Somogy
Fejér
Veszprém
Zala

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

ez vicc, mivel csomó ilyen kérdés van az adatbázisban! bezzeg a naruto, kakukktojás, és hasonló állatságok, helyesírási hibákkal teli azok jók...
Ismételten egy bezzeg indoklás. Akkor egy indoklás részemről is:
Miklós írta, te is elolvashatod a Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> A kvíz értékelésének rendszeréről topikban, félkövérrel van szedve.
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.

És nem, az általad felsoroltak egyike sem jó (úgyismint naruto, kakukktojás, és hasonló állatságok, helyesírási hibákkal teli). Ha ilyennel találkozol, kérlek jelezd a Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> Kvíz 3. topikban.

Köszönjük
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.03.10. 11:08:52-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóPicipoci03Nő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2385. hozzászólás - 2009.03.10. 12:29:08
Melyik országban található Metz?

Magyarország
Franciaország*
Hollandia
Németország

Ebben a kérdésben mi a rossz? Vagy csak valaki unalmában már nem tudja mit csináljon? Azt kaptam vissza: Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. Nem nevetséges ez egy kicsit? Ennél jóval nehezebb bonyolultabb kérdések is vannak.
Ja arról nem szólva hogy nem egy hibás kérdést láttam már a vadászataim során ezek nem számítanak. Sőt ráadásul még pénzt is költök a játékra de ez a szarakodás egyre jobban elveszi a kedvem a játéktól.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2386. hozzászólás - 2009.03.10. 12:53:31 (Válasz Picipoci03 #2385 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.10. 11:07:52
Idézet: Mat_ - 2009.03.10. 11:02:25
Melyik megyében található Barcs?

Somogy
Fejér
Veszprém
Zala

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

ez vicc, mivel csomó ilyen kérdés van az adatbázisban! bezzeg a naruto, kakukktojás, és hasonló állatságok, helyesírási hibákkal teli azok jók...
Ismételten egy bezzeg indoklás. Akkor egy indoklás részemről is:
Miklós írta, te is elolvashatod a Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> A kvíz értékelésének rendszeréről topikban, félkövérrel van szedve.
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.

És nem, az általad felsoroltak egyike sem jó (úgyismint naruto, kakukktojás, és hasonló állatságok, helyesírási hibákkal teli). Ha ilyennel találkozol, kérlek jelezd a Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> Kvíz 3. topikban.

Köszönjük
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2387. hozzászólás - 2009.03.10. 13:11:12 (Válasz cirip #2386 hozzászólására.)
Idézve lettem.... Ez már a hírnév és a dicsőség kezdte?
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2388. hozzászólás - 2009.03.10. 13:15:18 (Válasz Zoltanszon #2387 hozzászólására.)
csak lusta vagyok
Pontszám: 5
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2389. hozzászólás - 2009.03.10. 13:22:32
csak nekem van 5 hasonló kérdésem (hol található xy város) amit korábban elfogadtak. akkor most miért nem volt jó ez?? és mi van azokkal amiket nap mint nap látok? azokat miért fogadták el? kik??
szoktam jelezni az említett forumba a hibákat, de mivel sorra bukkannak fel a már "elfogadottak" között is totál hülyeségek nem látom értelmét.
a beholdernek eleve csak azokat a kérdéseket kellene játékba engedni amik jók, értelmesek. de persze ez nekik büdös (drága) ezért végeztetik ezt a munkát a játékosokkal, akik össze-vissza kattintanak az értékelésre, ezért lesz néha jó, néha rossz egy hasonló kérdés...
ezért (sem) fizetek ezért a valamiért amit "ingyenes játéknak" csúfolnak...
Pontszám: 4.25
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2390. hozzászólás - 2009.03.10. 13:22:41
Sziasztok, csak jelezném, hogy elfogadták a kérdésem a musical-ről )
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2391. hozzászólás - 2009.03.10. 13:26:43 (Válasz Mat_ #2389 hozzászólására.)
Mindenesetre jelen esetben jól értékeltek az ingyenélő játékosok.
Miért is érdekes hogy melyik országban van Metz?
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2392. hozzászólás - 2009.03.10. 13:26:55 (Válasz Kissolyom #2390 hozzászólására.)
gratulálok
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2393. hozzászólás - 2009.03.10. 13:29:55 (Válasz cirip #2388 hozzászólására.)
Te kis illúzióromboló... Így hiába reménykedem a sztratoszférai magasságokról...
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2394. hozzászólás - 2009.03.10. 13:34:35 (Válasz Mat_ #2389 hozzászólására.)
Te magad is elmondtad most, hogy legalább 5ilyen kérdésed vagy hasonló van benn akkor meg miért nem találsz ki valami mást esetleg ami érdekes is lehetne. Vagy tudod mit biztosan jó lenne, ha elővennénk egy világatlaszt és szépen sorba A-tól Zs-ig végigkérdeznénk az összes várost ez már csak azért is tuti lenne mert egészen biztos, hogy nem kéne több kérdést feltenni. Amúgy meg szerintem fizetés nélkül is nagyon jól lehet boldogulni a játékban én ugyanis eddig csak minden világban egyszer fizettem akkor is csak azért mert türelmetlen voltam teljesíteni egy küldetést és inkább az egyszerűbb módot választottam és köszi kérdésed így is nagyon jól boldogulok. És elnézést a kicsit durvább hangnemért, de azt hiszem az is durva, hogy minden oldalon ebben a fórumban le van írva, hogy miért nem jók ezek a kérdések mégis minden nap szinte van valaki aki példálózik, hogy bezzeg és, hogy a többi miért ahelyett, hogy esetleg elgondolkodna vagy utánanézne és írna egy normális, érdekes kérdést. Jahh az nehéz bocs.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 7.20
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2395. hozzászólás - 2009.03.10. 17:57:49
Mit mér az audiométer készülék?

A hallásképesség megmérésére szolgál.
A folyékony anyagok sűrűség mérését teszi lehetővé.
A vízszintes és függőleges szögek precíz mérésére alkalmas.
A levegőben foglaltató oxigén és nitrogénnek viszonya vizsgálható vele.


Segítség ki lát ebben helyesírási hibát?
A levegőben foglalható nem az mert szakkönyvek írják így.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2396. hozzászólás - 2009.03.10. 18:00:32 (Válasz Texex #2395 hozzászólására.)
A levegőben foglaltató oxigén és nitrogénnek viszonya vizsgálható vele.
Akkor ez lehetett a gond, mert ez így igen furán hangzik
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2397. hozzászólás - 2009.03.10. 18:17:43 (Válasz cirip #2396 hozzászólására.)
Át írom akkor, de remélem a szakik meg utána nem azért szedik le a keresztvizet rólam, mert nem helyesen írtam.
Ugyan is az eljárás lényege hogy adott térfogatú, hőmérsékletű, nyomású levegőben maximálisan mennyi oxigen és nitrogén található egymáshoz viszonyítva.
A hozzászólást Texex módosította 2009.03.10. 18:20:33-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2398. hozzászólás - 2009.03.10. 18:23:51 (Válasz Texex #2397 hozzászólására.)
Eudiométer
(gázmérőcső). A gázok analizálásához való osztályozott üvegcső. Többnyire 6-800 mm. hosszu; átmérője 15-20 mm., falvastagsága 1-2 mm. Egyik végén elzárt és itt két vékony platinadrót is van az üvegbe forrasztva; ezek végeikkel az E.-en belül ugyan igen közel jutnak egymáshoz, de azért nem érintkeznek. E drótok arra valók, hogy elektromos szikrát lehessen az E.-n belül átugratni, mely a benne foglalt éghető gázelegyet meggyujtja. Az elégés után ugyanis térfogatcsökkenés áll be s éppen e térfogatcsökkenésből következtetünk a gáz kémiai összetételére. Ma Bunsen E.-jét használják.

pl.: lehetne: Gázok kémiai összetételét méri térfogatcsökkenés alapján.
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2399. hozzászólás - 2009.03.10. 18:29:52 (Válasz cirip #2398 hozzászólására.)
A levegőben található oxigén és nitrogén viszonya vizsgálható vele.

Ez lett. A tied jobb lett volna. Más honnan néztem.

Amúgy a legszebb az egészben hogy ez az egyik rossz válasz!
A hozzászólást Texex módosította 2009.03.10. 18:31:04-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
2400. hozzászólás - 2009.03.10. 18:35:22 (Válasz Texex #2399 hozzászólására.)
Nem baj, az is legyen szép
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője