Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
fórumozóLeviatanFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6501. hozzászólás - 2009.07.23. 13:14:42
Köszi értem.
Bocs ezt benéztem.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagEgomaxyNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6502. hozzászólás - 2009.07.24. 11:17:39
A 70-es évek botrányzenekara a Beatrice volt. Milyen volt a Nagy Feró híres ricse kendője?

fekete fehér pepita kockás kendő
piros-fehér pöttyös, babos kendő
fekete alapon fehér halálfejes kendő
kék-fehér pöttyös, babos kendő

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

A helyes válasz a 2. (piros-fehér pöttyös, babos kendő)
Amikor a 80-as években tizenéves voltam, szinte minden rocker fiatal ilyen kendőt hordott. Én is... Miért igényel egy ilyen kérdés lexikális tudást? Ezt már tényleg nem értem.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6503. hozzászólás - 2009.07.24. 11:26:04 (Válasz Egomaxy #6502 hozzászólására.)
Talán a kvízadmin nem rocker. Amúgy tényleg furcsa, hogy visszadobták...
Pontszám: 6
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6504. hozzászólás - 2009.07.24. 11:50:59 (Válasz Quint #6503 hozzászólására.)
Miért lenne furcsa? Nem általános műveltségi kérdés. Azért gondoljunk a 10-14 éves korosztályra is!
Pontszám: 3.33
kedvelt tagPiotFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6505. hozzászólás - 2009.07.24. 11:58:49
Melyik magyar történelmi területről írt Móricz Zsigmond trilógiát?

a Felvidékről
Burgenlandról
Dél-Bácskáról
Erdélyről

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ebben a kérdésben hol a helyesírási hiba?
Pontszám: 6
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6506. hozzászólás - 2009.07.24. 12:02:41 (Válasz gsziszi #6504 hozzászólására.)
Nem általános műveltség, de egy érdekesség, amit elég jó eséllyel tudhat olyan is, akinek voltaképpen semmi köze se volt ahhoz a korhoz. (mint ahogy nekem is kiesett ez a dolog, pedig a 10-14 éves koromon már évtizedekkel túl vagyok ) Ez az értékelés szerintem túl szigorú volt.
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6507. hozzászólás - 2009.07.24. 12:09:12 (Válasz Piot #6505 hozzászólására.)
A válaszoknál nem kell az 'a' betű az első elé mert nagyon nem egységes. Viszont nem javaslom, hogy feltedd, mert szerepelt már. Elképzelhető, hogy az admin, aki értékelte még nem találkozott vele, de van már ilyen kérdés, nem is egy és félő, hogy akkor "már szerepeltet" kapsz rá.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6508. hozzászólás - 2009.07.24. 12:12:34 (Válasz Egomaxy #6502 hozzászólására.)
Idézet: Egomaxy - 2009.07.24. 11:17:39
A 70-es évek botrányzenekara a Beatrice volt. Milyen volt a Nagy Feró híres ricse kendője?

fekete fehér pepita kockás kendő
piros-fehér pöttyös, babos kendő
fekete alapon fehér halálfejes kendő
kék-fehér pöttyös, babos kendő

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

A helyes válasz a 2. (piros-fehér pöttyös, babos kendő)
Amikor a 80-as években tizenéves voltam, szinte minden rocker fiatal ilyen kendőt hordott. Én is... Miért igényel egy ilyen kérdés lexikális tudást? Ezt már tényleg nem értem.

Ez pont ugyanolyan típusú kérdés, mint amit sokan emlegetnek, hogy az mit keres az adatbázisban. "Milyen színű Kiszel Tünde haja?" "Milyen ruhát visel Madonna a koncertjein?" stb... ugyanúgy köze nincs a kvízhez. Miért nem a Beatrice munkásságáról kérdezel valamit? Lehetőleg ne azt, hogy "Melyik Beatrice szám az alábbiak közül?" vagy "Melyik NEM Beatrice szám az alábbiak közül?", mert ezeket visszadobják.
Pontszám: 4
kedvelt tagPiotFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6509. hozzászólás - 2009.07.24. 12:27:07 (Válasz Craslorg #6507 hozzászólására.)
Ok, nem egységes, de akkor sem hiszem, hogy erre vissza kellett volna dobni. Látva hogy milyen kérdések vannak forgalomban, azt hiszem ez a kutyát se zavarta volna.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6510. hozzászólás - 2009.07.24. 12:35:35 (Válasz Piot #6509 hozzászólására.)
De. Vissza kell dobni, hogy legalább az új kérdések helyesírás ügyileg és stilisztikailag normálisak legyenek. Ezért a szóközhibás, vesszőhibás kérdéseket is vissza szokták dobni. Igenis tanuljon meg mindenki helyesen írni, legalább egy kvízkérdés erejéig. Nem a kutyát, hanem a kvízadmint zavarta, aki értékelte. Teljesen jogosan. Emellett ez a legrosszabb, mikor valaki egy már bennlévő rossz kérdésre hivatkozik, hogy ha már van benn rossz, ő miért nem tehet fel hasonló rosszul?
Pontszám: 5
kedvelt tagPiotFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6511. hozzászólás - 2009.07.24. 12:38:20 (Válasz Craslorg #6510 hozzászólására.)
Szerintem a válaszban ott lévő 'a' betű nem helyesírási hiba, hisz az csak egy névelő (aminek használata tájegységenként is változik és mindegyik helyes). Azt elhiszem, hogy nem egységes és nem szép, de hogy helyesírási hiba lenne, azzal nem értek egyet.
A hozzászólást Piot módosította 2009.07.24. 12:42:22-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenmedvigFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6512. hozzászólás - 2009.07.24. 13:17:12
""Sajnos te már nem írhatsz újabb kérdést. Megértésedet köszönjük!""

akkor hogy az életbe csináljam meg a küldit????
mivel 5kérdésem nem fogadták el és még most se csináltam meg a küldit és nem tok feltenni több kérdést az a küldi ottmarad örökre?...
Pontszám: 3
közellenségÁkos lordFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6513. hozzászólás - 2009.07.24. 13:18:10
A billentyűzeten az "M" gomb mellet melyik betű szerepel?

N
H
L
O

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
és ez már a sokadik amit elútasítottak a többire mindíg azonnal töröljétek miért nem a játék készítök értékelik így a küldetéseket sem lehet megcsinálni mivel sok ember ezzel szórakozik valamit tegyetek ez ellen köszönöm
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6514. hozzászólás - 2009.07.24. 13:21:17 (Válasz Craslorg #6508 hozzászólására.)
Azért nem egészen. Ez a kérdés egy hírességnek/korszaknak úgymond a védjegyére vonatkozott (ha jól értem a lényegét az említett kendőnek ha ez nem igaz, akkor elnézést kérek, és visszavonok mindent), míg Kiszel Tünde hajának színe egy valóban érdektelen információ. A kettő között óriási különbség van.
Pontszám: 5
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6515. hozzászólás - 2009.07.24. 13:26:05 (Válasz Ákos lord #6513 hozzászólására.)
Esetleg megpróbálkozhatnál értelmes kérdéssel is, ami tényleg valami érdekességre, fontos információra vonatkozik. Ez teljességgel érdektelen, én is "azonnal törölni"-vel dobtam volna vissza. Látogass el a "Baromi ötletes kérdések" című topikba, ott láthatsz jó példákat olyan kérdésekre, amelyeket nagy valószínűséggel elfogadnak. Ahhoz hasonlókkal próbálkozz, és máris sokkal több esélyed lesz arra, hogy elfogadják a kérdésedet.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6516. hozzászólás - 2009.07.24. 13:28:08 (Válasz Ákos lord #6513 hozzászólására.)
Kedves Ákos lord!

Megtisztelő, hogy a kérdés elutasítását saját kérdéseddel erősítetted meg. Valamint remekül tükrözi a kérdéseid színvonalát is. Ezek után ne lepődj meg, hogy azok valóban elutasításra kerülnek. Ha nem csak a játék készítői értékelnének, ez a kérdés talán még bent is maradt volna, de így szerencsére ez nem történt meg.

Javaslom, hogy ne a háborgós topikot használd kérdésfeltevés után, hanem a kérdezős topikot kérdésfeltevés előtt.
Valamint a segítségnyújtós wiki bejegyzést, azt is mindenképp kérdésfeltevés előtt.

Amúgy mellett két t, mert az egy t-s változat teljesen mást jelent. Ez nem az a játék.

Köszönöm!
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.07.24. 13:34:37-kor
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6517. hozzászólás - 2009.07.24. 13:29:57
Melyik magyar történelmi területről írt Móricz Zsigmond trilógiát?

a Felvidékről
Burgenlandról
Dél-Bácskáról
Erdélyről

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ebben a kérdésben hol a helyesírási hiba?


Igazából mindegy, hogy helyesírási hibás-e, mert több változatban is találkoztam már vele. Javaslom, ne tedd fel újra semmilyen formában.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6518. hozzászólás - 2009.07.24. 13:33:52
Azért nem egészen. Ez a kérdés egy hírességnek/korszaknak úgymond a védjegyére vonatkozott (ha jól értem a lényegét az említett kendőnek ha ez nem igaz, akkor elnézést kérek, és visszavonok mindent), míg Kiszel Tünde hajának színe egy valóban érdektelen információ. A kettő között óriási különbség van.

Igen, van némi különbség, ezt el kell ismerni. Körülbelül annyi, hogy az a korszak azóta már megszépült az évek múlásával, és a nagy generációsok verhetik vele a mellüket, mert sikerült megöregedniük.
Kiszel Tünde pedig az évek múlásával sem szépül, sőt!
Egyébként a babos kendő érdekesség ugyan, Kiszel Tünde meg nem, de kvízkérdésnek egyik sem való. Legalábbis az itt felállított szabályok szerint. Márpedig itt az a mérvadó.

Remélem "átment" az üzenet.
Pontszám: 5
kedvelt tagPiotFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6519. hozzászólás - 2009.07.24. 13:54:13 (Válasz gsziszi #6517 hozzászólására.)
Idézet: gsziszi - 2009.07.24. 13:29:57
Melyik magyar történelmi területről írt Móricz Zsigmond trilógiát?

Ebben a kérdésben hol a helyesírási hiba?


Igazából mindegy, hogy helyesírási hibás-e, mert több változatban is találkoztam már vele. Javaslom, ne tedd fel újra semmilyen formában.



Csak sajnos a helyesírási hibást azt bukom, de ha "már szerepelt" akkor még lehet próbálkozni, és még mindig nem látom a helyesírási hibát. Most már mindegy, úgyis buktam.

Ok, nem teszem fel, felesleges egy kérdés 10-szer, ez a része világos.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
6520. hozzászólás - 2009.07.24. 14:50:21 (Válasz Piot #6519 hozzászólására.)
Félreértésben vagy. A helyesírást SEM bukod. Pont azért dobják vissza néha így, hogy ha nincs benne konkrét elírás, de valami okból javítani kéne, viszont a kérdés maga jó lenne, ne bukja a kérdésfeltevő a lehetőséget. Azaz ebben az esetben nem buktad el a lehetőséget, megnyugodhatsz
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!