Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4461. hozzászólás - 2009.05.10. 22:59:02 (Válasz Almacsut #4460 hozzászólására.)
Pontosan, viszont éppen ezért lett feltéve a kérdés a látható formában, illetve megadva a válaszlehetőség szintén a leírt formában. A posztumusz Oscar-díjat ugye senki sem élete során kapja. Szerintem beszélgetésekben, mondatkörnyezetben, egyéb fórumokon ez előfordul. Úgy értem Heath Ledger Oscar-díjas színész, viszont élete során nem kapott Oscar-díjat. nem érzem felesleges kavarásnak, ez egy tény. Halála után kapta az Oscar-díjat. Mindenképpen egy olyan kérdést akartam feltenni amit az ember nem wikipédiáz/google-z ki 30 másodperc alatt, hanem olyat aminek az elrontása után (mert a legtöbben eddig elkapkodták a választ) kétszer is elolvassa a következő kérdéseket.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4462. hozzászólás - 2009.05.10. 23:06:26
Bár én is a kérdést tagadó válaszok ellen vagyok, de most úgy vélem, hogy ez nem lenne rossz kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4463. hozzászólás - 2009.05.10. 23:17:21
Igazatok van srácok, valóban rossz a kérdés, mert én Auschwitz-ra gondoltam, ott öltek meg a jelenlegi adatok alapján 1,1 millát, bár érdekes mert a Bp. IX. kerületi holokauszt múzeumban 1,3-at mondtak. Végül is mindegy, benéztem, valóban. Köszönöm a választ amúgy, ritka az indoklás
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4464. hozzászólás - 2009.05.10. 23:21:19 (Válasz DeluksZ #4461 hozzászólására.)
Nem azt mondtam, hogy rossz. Én tuti nem értékelném annak. Szerintem kifejezetten jó kérdés, te kérdezted mi a hiba benne. Én csak megpróbáltam válaszolni.
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4465. hozzászólás - 2009.05.10. 23:27:01
Van egyébként arra mód, hogy egy "rossz" kérdést "jó"-ra változtassanak az adminok, ha esetleg a véleményetek alapján meggondolnák magukat? Illetve, hogy figyelmen kívül hagyják egy esetleges felháborodott válaszoló negatív értékelését? Csak mert ha igen akkor nem írok egyelőre új kérdést, meglátom mi lesz az ítélet.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
irritálóBálint gazdaFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4466. hozzászólás - 2009.05.10. 23:28:17 (Válasz Kocos #3553 hozzászólására.)
Kedves Kócos!Minden harag és rosszindulat nélkül írom,hogy dugd fel lécci a Bezzeg Béla érdemérmedet oda ahová a nap se süt,mert a gúnyolódás az látom,hogy nagyon megy de az,hogy megértsed az irományom lényegét,már kevésbé.Ráadásul ez az egész Bezzeg Béla-ötlet egy nagy baromság.Nekem nem az a bajom,hogy az én rossz kérdésemet nem fogadják el csak a másiknak a jó kérdését.A probléma ott van,hogy az egyik rossz kérdést visszadobják,a másikat meg nem,amiből a játékosok arra gondolhatnak - joggal - ,hogy vagy nincsenek egységes szabályok az ellenőrzéssel kapcsolatban,vagy fütyülnek rá,attól függően,hogy milyen gatya van rajtuk.És mivel a játékosok nem látnak az egész ellenőrzés mögé,nem is túlzás ilyenekre gondolni.Elég nehéz elképzelni,hogy milyen szabályokat vehetnek figyelembe az ellenőrzők,ha olyan durva kérdésekat/válaszokat hagynak bent,mint amilyenekkel magam is találkozom majdnem minden nap.
De amúgy ezt az egészet én már egy másik emberkével megtárgyaltam,keresd meg lécci ha gondolod,nekem nincs kedvem újra végigzongorázni ezen az egészen.Sikerült elvenni a kedvem,a lelkesedésem a kérdésírástól,és gondolom nem vagyok egyedül.Azt csinálom ezután,amit te is biztosan javasolnál,lemondok a kérdésfeltevés lehetőségéről.Neked meg további jó Bezzeg Bélázást,az úgyis nagyon megy,a legegyszerűbb reakció minden reklamálásra,ahelyett,hogy próbálnád megérteni a reklamáló emberke mondandóját.
Hát,csak ennyit akartam írni.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4467. hozzászólás - 2009.05.10. 23:28:28 (Válasz Szurilo #4463 hozzászólására.)
Nem az indoklás ritka, csak ritkán kérdezik meg, vagy még ritkábban fogadják el az indoklást, így a konkrét válasz sokszor elveszik egy-egy kirobbanó vitában. Azért van mind ez, mind az el fogják-e fogadni topic, hogy a kérdezési, értékelési tapasztalataink alapján segítsünk annak, aki hajlandó elfogadni a segítséget, hogy ezzel is javítsuk a bekerülő kérdések színvonalát.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4468. hozzászólás - 2009.05.10. 23:59:28 (Válasz Masuda #4453 hozzászólására.)
Idézet: Masuda - 2009.05.10. 21:09:57
Idézet: Craslorg - 2009.05.10. 16:34:36
Igazad van, ezt kérdezted, melyik nem az, erre a részre mea culpa.

A véleményem második felét (reklám, termék, cég) továbbra is tartom. Aki meg akarja ismerni mindkettőt, meg fogja. Az emberek nagy részét baromira nem érdekli, hogy az a Outlook nevezetű programocska mivel áll kapcsolatban a cégénél. Sőt, ha rákérdezel, nagy részének fingja nem lesz róla, még ha megmondod a nevét is, hogy mi az.


Nézd, engem az nem érdekel baromira, hogy:
"Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?"
Meg hogy melyik tévé sorozatnak ki a fene a főszereplője. Nem is nézek tévét szinte.
Aztán mégis kvízkérdés lett.

Persze sokat lehet írni, hogy mi lenne jó, meg mi nem kvízkérdésnek.
Sajnos azokat a kérdéseket, amiket én baromi egyszerűnek tartok elutasítják, hogy speciális, és itt is - a fórumban - jórészt ezt mondjátok.
Erre írtam egy még egyszerűbbet, de arra azt kaptam, hogy az olyan primitív, hogy büntetés jár érte.

Szóval nem tűnik könnyű feladatnak olyat írni, amit a mai átlag műveltségű játékos meg tud válaszolni és nem nagyon primitív.

Majd agyalok rajta...


Üdv!

A fenti példádban említett két kérdés engem se érdekel, ugyanakkor a dúr hármashangzatra jó értékelést adnék, a másikra speciálist. Amennyiben a másik már nem értékelhető, jelzem Hatsepsutnak, hogy vegye ki. Erre való kvíz 3 topic, ahova a játékosok azokat a kérdéseket írják be, amelyek véleményük szerint nem odavalóak, aztán Hatsepsut eldönti, törli-e őket véglegesen.
A nem is nézek tévét, az ettől függetlenül nem indoklás (jelzem, nekem TV-m sincs ) én sem ez alapján döntök, ha épp értékelhetek.

Véleményem szerint sok jó kérdés van még, amit fel lehet tenni. Énse írok mindenáron kérdést, csak ha eszembe jut valami jó, amit nagy valószínűség szerint nem dobnak vissza (lekopogom, eddig nem volt ilyen kérdésem). Baromi ötletes kérdések topicban van is rá ötlet.
Úgy gondolom, neked ez nem lesz probléma.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4469. hozzászólás - 2009.05.11. 00:02:43 (Válasz DeluksZ #4459 hozzászólására.)
Idézet: DeluksZ - 2009.05.10. 22:47:27
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.10. 22:33:55
Vissza? Ne nevettess!

Csak a német koncentrációs táborokban kb 5 000 000 ember halt meg, és akkor még nem beszéltünk az amerikai, orosz, olasz, stb táborokról. Én sehol nem látok megközelítőleg ekkora értéket a válaszokban, ahogy a kérdés szól. Az a legalább 1,1 millió, az tudod mire lenne jó válasz? Hogy Auschwitzban hány embert öltek meg megközelítőleg.

De ha ezt esetleg el is fogadjuk, a nem halt meg senki még szigorúbb értékelést is érdemelne, mint amit kaptál. 5 millió ember az senki???


Gyorsan beírom ide, amíg nem büntetik Magyarországon a holokauszt-tagadást, hogy ez az adat nem helytálló. A táborokban meggyilkolt zsidók száma évről-évre változik, ugyanúgy, ahogy folyamatosan derülnek ki újabb félrevezetések, egyszerű hazugságok a történtekkel kapcsolatban, vagy ahogy egyre több emlékiratról és könyvről derül ki, hogy az igaz történet jelző csak megtévesztés. Nem kell mindent elhinni, amit az iskolában mondanak. Viszont ez a fórum nem arra van, hogy a holokausztról vitatkozzunk, ezért lezártam a témát. Privátban szívesen folytatom. A kérdés ettől függetlenül helytelen, hiszen nem tudni, hány ember halt meg közvetve a náci diktatúra következtében.

És hogy ontopic legyek. A legutolsó kérdésemet nem fogadták el:

Mely filmben nyújtott alakításáért kapott Oscar-díjat élete során Heath Ledger?

A Sötét Lovag
Túl a barátságon
Lovagregény
Élete során nem kapott Oscar-díjat

Hol van ebben az indoklásként felhozott helyesírási hiba? Nem azt mondom, hogy nincs, a helyesírásom csapnivaló, csak mutassátok meg. Illetve, ha ez egyfajta kedvesség, hogy ne veszítsek kérdezési jogot és legyen alkalmam újat írni, akkor szeretném megtudni, hogy miért nem jó ez a kérdés?


Szerintem elég lett volna simán megkérdezni, hogy melyikért kapott és nem bonyolítani az élete során kitétellel. Egy Oscar díj, az Oscar díj. Bár hozzáteszem, hogy a díj frissessége még jelenleg jó, viszont pár év múlva már erősen lexikális, jelenleg is elég azt tudni egy színészről, hogy kapott Oscart, mintsem tudni, melyik filmjeiért.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4470. hozzászólás - 2009.05.11. 00:03:46 (Válasz DeluksZ #4465 hozzászólására.)
Idézet: DeluksZ - 2009.05.10. 23:27:01
Van egyébként arra mód, hogy egy "rossz" kérdést "jó"-ra változtassanak az adminok, ha esetleg a véleményetek alapján meggondolnák magukat? Illetve, hogy figyelmen kívül hagyják egy esetleges felháborodott válaszoló negatív értékelését? Csak mert ha igen akkor nem írok egyelőre új kérdést, meglátom mi lesz az ítélet.

Nincs
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4471. hozzászólás - 2009.05.11. 01:09:50 (Válasz Craslorg #4469 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.05.11. 00:02:43
Szerintem elég lett volna simán megkérdezni, hogy melyikért kapott és nem bonyolítani az élete során kitétellel. Egy Oscar díj, az Oscar díj. Bár hozzáteszem, hogy a díj frissessége még jelenleg jó, viszont pár év múlva már erősen lexikális, jelenleg is elég azt tudni egy színészről, hogy kapott Oscart, mintsem tudni, melyik filmjeiért.
pont ez a lényeg. A kérdés beugratós. Az oscar-díjakat amúgy is lehet tudni véleményem szerint ez általános műveltség. A kérdés ugye nem is arra irányult (pont emiatt) hogy melyikért kapott, illetve, hogy kapott e egyáltalán, hanem arra, amit feltettem. Viszont, ha el lett utasítva és nincs mód a revizíóra akkor tökmindegy, hogy egyesek szerint (többség szerint) jó.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4472. hozzászólás - 2009.05.11. 08:00:35 (Válasz DeluksZ #4471 hozzászólására.)
Azért ne ess túlzásokba. Eddig 80 Oscar-gála volt, "jelen pillanatban" 24 kiosztott díj van gálánként. Ha csak 20-as átlaggal számolunk az is kiosztott 1600 díj, amiről szerinted, ha általános műveltség, fejből illene tudni mindenkinek, hogy ki kapta, mire kapta, mikor kapta. Azért ez egy kicsit sok. A kérdéseddel nincs bajom, mert ha jól tudom, Heath Ledger az egyetlen posztumusz díjazott, ezért különleges, de hogy mindet tudni kéne...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4473. hozzászólás - 2009.05.11. 08:30:42 (Válasz DeluksZ #4471 hozzászólására.)
Ebben igazad van, hogy az egyetlen posztumusz, ezért különlegesnek számít, így a jövőben is jobban megmaradhat az emberekben.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4474. hozzászólás - 2009.05.11. 11:08:36 (Válasz Craslorg #4473 hozzászólására.)
Elnézést, hogy beleszólok. Nem Ő volt az egyetlen. Eddig heten kaptak posztumusz Oscar-t, közülük Ledger volt a második színész (Az első Peter Finch volt 1976ban A Hálózatért)
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4475. hozzászólás - 2009.05.11. 11:24:07
Igazad van, volt ilyen sejtésem is, de megvallom lusta dög voltam utánanézni, ebben az esetben akkor csak a közelmúlt miatt érdekes a kérdés, pár év múlva már nem lesz az.
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4476. hozzászólás - 2009.05.11. 11:50:54
Természetesen nem várom el senkitől hogy tudja, hogy 1954-ben ki kapta a legszebb barátnővel rendelkező opratőri asszisztens Oscar-díját:) Legjobb film, legjobb férfi/női főszereplő kategóriában viszont ha nem is illik tudni a díjazottakat, azért biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan tudják, mint ahogy azt is, hogy megközelítőleg hány Oscart kapott a Gyűrűk Ura trilógia, a Titanic vagy a Ben Hur
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4477. hozzászólás - 2009.05.11. 13:34:26 (Válasz Szurilo #4456 hozzászólására.)
Idézet: Szurilo - 2009.05.10. 22:19:38
Ebben mi a rossz?? Kéretik visszaadni a több mint 1000 LE-mat!

Megközelítőleg mennyi embert öltek meg koncentrációs táborokban a második világháború folyamán?

*Legalább 1,1 millió embert.
Közel 800000 ember lelte itt halálát.
Fél millió z s i d ó t, 75 000 lengyelt és mintegy 19 000 romát öltek meg.
Nem halt meg itt senki, ezek csak munkatáborok voltak.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


En ket dolgot kifogasolnek a kerdesben: altalaban nem szeretjuk a tagado valaszt, amikor a mennyi, milyen, hany stb. kerdesre az a van, hogy nem is, semennyi, nincs ilyen stb.

Masik: miert kell az egyik valaszba beleeroszakolni a zsido szot, ami ugye tiltott, mikor a kerdes maga ezt nem koveteli meg?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4478. hozzászólás - 2009.05.11. 13:37:28 (Válasz DeluksZ #4459 hozzászólására.)
Idézet: DeluksZ - 2009.05.10. 22:47:27
Mely filmben nyújtott alakításáért kapott Oscar-díjat élete során Heath Ledger?

A Sötét Lovag
Túl a barátságon
Lovagregény
Élete során nem kapott Oscar-díjat

Hol van ebben az indoklásként felhozott helyesírási hiba? Nem azt mondom, hogy nincs, a helyesírásom csapnivaló, csak mutassátok meg. Illetve, ha ez egyfajta kedvesség, hogy ne veszítsek kérdezési jogot és legyen alkalmam újat írni, akkor szeretném megtudni, hogy miért nem jó ez a kérdés?


Tudtommal magyarul
A sötét lovag
a film címe.
Felo, hogy elbukik a 25%-on, de ez mar legyen a kerdezo gondja.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4479. hozzászólás - 2009.05.11. 13:45:45 (Válasz Bálint gazda #4466 hozzászólására.)
Idézet: Bálint gazda - 2009.05.10. 23:28:17
Kedves Kócos!Minden harag és rosszindulat nélkül írom,hogy dugd fel lécci a Bezzeg Béla érdemérmedet oda ahová a nap se süt,mert a gúnyolódás az látom,hogy nagyon megy de az,hogy megértsed az irományom lényegét,már kevésbé.Ráadásul ez az egész Bezzeg Béla-ötlet egy nagy baromság.Nekem nem az a bajom,hogy az én rossz kérdésemet nem fogadják el csak a másiknak a jó kérdését.A probléma ott van,hogy az egyik rossz kérdést visszadobják,a másikat meg nem,amiből a játékosok arra gondolhatnak - joggal - ,hogy vagy nincsenek egységes szabályok az ellenőrzéssel kapcsolatban,vagy fütyülnek rá,attól függően,hogy milyen gatya van rajtuk.És mivel a játékosok nem látnak az egész ellenőrzés mögé,nem is túlzás ilyenekre gondolni.Elég nehéz elképzelni,hogy milyen szabályokat vehetnek figyelembe az ellenőrzők,ha olyan durva kérdésekat/válaszokat hagynak bent,mint amilyenekkel magam is találkozom majdnem minden nap.
De amúgy ezt az egészet én már egy másik emberkével megtárgyaltam,keresd meg lécci ha gondolod,nekem nincs kedvem újra végigzongorázni ezen az egészen.Sikerült elvenni a kedvem,a lelkesedésem a kérdésírástól,és gondolom nem vagyok egyedül.Azt csinálom ezután,amit te is biztosan javasolnál,lemondok a kérdésfeltevés lehetőségéről.Neked meg további jó Bezzeg Bélázást,az úgyis nagyon megy,a legegyszerűbb reakció minden reklamálásra,ahelyett,hogy próbálnád megérteni a reklamáló emberke mondandóját.
Hát,csak ennyit akartam írni.


En oda nem szeretnek nyulkalni. Megkaptad az ermet, ha tetszik helyezd fel magadnak te. Ram ebben ne szamits.

Szamtalanszor le lett irva - tehat sztem jobban jarsz, ha nem megyunk bele, hogy ki nem tud olvasni meg ertelmezni - hogy vannak olyanok, sajnos, akik nem a Miklos altal kialakult, illetve a kvizzel foglalkozo topikokben konszenzusoskent kialakult szabalyok alapjan ertekelik a kerdeseket. Akik itt veszik a fardasgot, szabadidejuket nem kimelve segitenek neked is - nem magamrol beszelek - azok betartjak ezeket a szabalyokat, azoknak a szavara erdemes odafigyelni. Ha lyan kerdest latsz, ami el van fogadva, de nem jo, azt feltehetoleg nem ok ertekeltek. En is talalkozok rengeteg olyan kerdessel, ami el van fogadva es nem jo. Tudod mit csinalok? Nem, nem azt, hogy idejovok a mellemet verni, hogy ez mekkora szar rendszer mar. Inkabb probalok javitani rajta. Megirom a megfelelo topikba.
Pontszám: 5
kedvelt tagXiphoidFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4480. hozzászólás - 2009.05.11. 16:35:23
Melyik márkának egy pipa a jele?

Adidas
Nike
Reebok
Budmil

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


Nem tudom ennel erthetobben feltenni a kerdest.
Amugy ez a 3. kerdes sorban, amit nem fogadnak el, valaki hobbibol nem fogadja el szerintem
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője