Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1581. hozzászólás - 2009.02.21. 10:05:46
Hogyan alakul ki az ónos eső?
a felső és alsó hideg légréteg közé nulla foknál magasabb hőmérsékletű légréteg szorul.
hirtelen meleg hatására, a hó ónos lesz.
A csapadék a levegőből ónt vesz fel.
Hirtelen hideg hatására az eső megfagy.

Nagyon jó kérdés, csak azok a fránya mondat kezdő nagy betűk... Én spec helyesírással visszadobtam, ha visszakerül, ezt javítsd ki.
Pontszám: 5
utáltIziszNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1582. hozzászólás - 2009.02.21. 10:08:17
Mi a Polonium vegyjele?

Pl
PO
Po
Pn

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

ez lett a volna a kerdesem ........
+
szerintem 1 jo javaslat ......
nem kene beengedni a a vegzetur c . JATEKBA ANALFABETA IZOMURAKAT
akik aarrrrrraaaaa seeeemmmmm kepesek , hogy megssssszzzzzzaaaaaammmmmollllllljjjjjjjaaaaalkkkkkkk haaaaaaannnnnyyyyy nemi szervük van .....
Ajanlom a tisztelt nagyfönöksegnek .......hogy limitalja a resztvevök korat ......
nem vagyok hajlando ......ovodasokkal .......jatszani akik ellopjak szüleik bankkartyainak szamat .....es igy elönyre tesznek szert ......
az IQ - k pedig minusz vegtelen ..........
Kerek minden jatek szakertöt, hogy ezt vegye figyelembe ........mert igy mindent hianba rendeztek meg ......
Pontszám: 2
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1583. hozzászólás - 2009.02.21. 11:05:50 (Válasz Izisz #1582 hozzászólására.)
Idézet: Izisz - 2009.02.21. 10:08:17
Mi a Polonium vegyjele?

Pl
PO
Po
Pn

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

ez lett a volna a kerdesem ........
+
szerintem 1 jo javaslat ......
nem kene beengedni a a vegzetur c . JATEKBA ANALFABETA IZOMURAKAT
akik aarrrrrraaaaa seeeemmmmm kepesek , hogy megssssszzzzzzaaaaaammmmmollllllljjjjjjjaaaaalkkkkkkk haaaaaaannnnnyyyyy nemi szervük van .....
Ajanlom a tisztelt nagyfönöksegnek .......hogy limitalja a resztvevök korat ......
nem vagyok hajlando ......ovodasokkal .......jatszani akik ellopjak szüleik bankkartyainak szamat .....es igy elönyre tesznek szert ......
az IQ - k pedig minusz vegtelen ..........
Kerek minden jatek szakertöt, hogy ezt vegye figyelembe ........mert igy mindent hianba rendeztek meg ......

Mi a különbség a PO és a Po között? Teljesen jogos az értékelés, talán a helyesírási hiba még belefét volna, hogy lehetőséget kapj javításra, de a válaszok nagyon megtévesztőek. A kirohanásod alapján, és a helyesírásod alapján te is tagja lehetsz az általad említett csoportnak...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1584. hozzászólás - 2009.02.21. 11:09:16 (Válasz Izisz #1582 hozzászólására.)
Idézet: Izisz - 2009.02.21. 10:08:17
Mi a Polonium vegyjele?

Pl
PO
Po
Pn

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
.


Ajánlom figyelmedbe a két aláhúzott választ. Szerintem ugyanaz, a különbség a kisbetű - nagybetű különbség összesen. Emiatt akárhogy csűröd-csavarod, nem egyértelmű. Ugyanis mint ahogy te sem, más sem képes négy helyes választ kitalálni, vagy ellenállni, hogy valami aprósággal kiemelje a helyes választ. így aki megkapja, az malmozhat felette, hogy nálad a PO azért van, hogy beugrasson a nagy o betűvel, pedig a Po a helyes, vagy azért van PO-nak írva, mert azt jelölted helyesnek, csak lusta voltál egy negyedik vegyjelet beírni, és ezért mégegyszer szerepel a Po.
Nem másnak az IQ-ját kell kétségbe vonni, mikor neked sincs annyi kreativitásod, hogy négy különböző választ kitalálj. Ha, és nem, a nincs ilyen elem sem számít értelmes válasznak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1585. hozzászólás - 2009.02.21. 11:28:55
Melyik mitológiai lény nem szerepel a Titánok harca(1981) c. filmben?

Küklopsz (*)
Pegazus
Kraken
Medúza


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Ok..rossz....de miért speciális egy klasszikus film? Mondjuk lehet elég hamar kiesett volna, mert a jónép a Krakent a Karib tenger kalózai -ból ismeri. Mindegy, azért nézzétek meg, jó kis film...
Évszámot is direkt oda írtam, mert állítólag pár éven belül jön a remake:)
Smaragd 4 life
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1586. hozzászólás - 2009.02.21. 11:32:54 (Válasz Asgoloth di Morgoth #1500 hozzászólására.)
Idézet: Asgoloth di Morgoth - 2009.02.20. 14:27:40
Mi pontosan a youtube?

bevásárló-központ
médiamegosztó web oldal
italmárka
elektronikai cég

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ha valaki egy kicsit is foglalkozik a nettel vagy netközelben szokott lenni annak egyértelmű. Szerintem.


Jó lenne azt a pert egy vagyra kicserélni. Sokan félreértik. Az a hiba, hogy rossz a kérdés, nem az, hogy nem egyértelmű.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.22. 00:05:20-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1587. hozzászólás - 2009.02.21. 11:35:52 (Válasz Viharfelho #1585 hozzászólására.)
Sajnos azért speciális, mert hiába klasszikus film, egy olyan információra kérdezel rá, amit csak nagy nehézségek árán lehet megtalálni, vagy angol oldalakon, így aki nem látta, vagy teszem azt egyszer látta 15 évvel ezelőtt, az komoly gondokkal kell megküzdjön a válaszadásért.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1588. hozzászólás - 2009.02.21. 12:03:36 (Válasz Istipisti #1522 hozzászólására.)
Hmmm. Ez pedig egy kifejezetten jó kérdés sztem. Nem érzem lexikálisnak, hiszen nem kell pontos számokat ismerni.
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1589. hozzászólás - 2009.02.21. 13:09:56 (Válasz Craslorg #1580 hozzászólására.)
"Mielőtt cinikus vagy, gondolkozz el a kérdésednek és a kvíz szónak a jelentésén, illetve ezek kapcsolatán. Nem sok van. Azaz a kérdésed (egy matematikai feladat) nem illik egy kvízbe. Természetesen vannak érdekes matematikai példák, amelyek ide még megfelelnek, de ezek már szerepelnek (legalábbis nagyon nehéz újat írni, amit el is fogadnak). Szóval matekpéldát a felhasználók zöme nem kér. Ráadásul a játék készítőinek is ez a kérése, hogy ilyenek ne rontsák a néha egyébként is gyenge kvíz színvonalát.
Amennyiben hasonló matekos példát találsz, akkor kérlek ne azzal gyere, hogy másnak benn van, hanem jelezd a kérdés és válaszok minél pontosabb idézésével a kvíz 2 topicba és törölni fogják. Ezzel is hozzájárulsz a kvíz jobbá tételéhez."

A Wikipédia netes körökben elfogadott forrás, hadd támaszkodjak erre hozzászólásod első részéhez kapcsolódóan: "A kvíz a szellemi játékok egy formája, amelyben a játékosok egyénileg vagy csapatban kérdéseket igyekeznek helyesen megválaszolni." És akkor a kérdésem, ami szerinted nem bír sok kapcsolattal a kvíz lényegével: kérdésnek kérdés, szelleminek szellemi, egy jó válasza van, még ha nem szükség is lehet a válaszra adott 5 percre a helyes válasz megadásához. Nem sok köze akkor lenne a kvízhez, ha azt kérdezném, a négy szám közül melyik a legnagyobb vagy hogy melyikre gondoltam... Azt elfogadom, hogy nem érdekes a kérdés, még azt is, hogy nem illik ide és még csak nem is jövök azzal, hogy bezzeg mások! :o)

(Mindeközben egy ma reggeli kérdés kicsapta a biztosítékot:

"Három ágon várom párom, három apja ..." - be kellett fejezni a sort a négy lehetséges szó egyikével... Igaz, nem szántam rá mind az 5 percet, de nem találtam választ a szokásos keresési fórumokon... Nem firtatom, miként ment át a kérdés, de a kék buszos - nem az enyém volt - még mindig sokkal jobb...)

Nem jöttem azzal, nem is terveztem, hogy bezzeg másnak...

A cinizmus lényem sajátja, elnézést miatta és minden látszat ellenére köszönöm a hozzászólást!!! Tényleg!!!
Pontszám: 5
fórumozóCrampusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1590. hozzászólás - 2009.02.21. 13:48:20 (Válasz Lanmandragoran #1584 hozzászólására.)
MEgnéztem, nincs olyan kétbetűs vegyjel, amelyik két nagybetűből állna! ÉS az óriási nagy különbség, hogy PO vagy Po - remélem, feltűnik a játékos bizonyítás! LEgalábbis ha vegyjelekről van szó! MÁrpedig ebben a kérdésben teljes mértékben arról volt szó! RÁadásul pillanatok alatt lenyomozható a helyes válasz és a mai világban - főleg ha 5 perced van rá és a technikai feltétel adott, márpedig adott - sokszor többet ér a helyes válasz felkutatására való képesség, mint a tisztán lexikális tudás. ETtől függetlenül szerencsésebb lett volna egy még nagyobb mértékben különböző negyedik választ megadni!

A filmes kérdés így feltéve szintén nem szerencsés, ha arra kérdezett volna rá a kérdés szerzője, hogy melyik lény nem a görög mitológia teremtménye, akkor biztos nyert az ő ügye, de hát akkor a számára lényeges érzelmi kötődés, a kedvenc film felemlegetése válik meg nem történtté. HA esetleg ötvözné a két kérdést, akár át is mehetne a rostán és meg is maradhatna a filmes vonal!

TIsztelettel, 3:o)>
Pontszám: 5
népszerűPockoFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1591. hozzászólás - 2009.02.21. 14:06:46
Sziasztok!

Mivel írt sporttörténelmet a 2006-os Le Mans-i 24 órás verseny győztese, az Audi R10 TDI modellje?

Semmivel, mivel az Audinak nincs ilyen modellje.
Az első valódi szériagyártású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első összkerékhajtású autóként nyerte meg a Le Mans-t.
Az első dízel autóként nyerte meg a Le Mans-t.

Állítólag helyesírási hibát vétettem. Meg tudnátok mondani hol hibáztam? Köszönöm a segítséget!
Pontszám: 7.50
kedvencVemhes GuppiFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1592. hozzászólás - 2009.02.21. 14:15:38
Mit loptak el az oroszok a nóta szerint?

A tankot(nem volt benne kombinátfogó)
Csak a kombinátfogót!
A tankot(benne volt a kombinátfogó)
Az oroszok nem lopnak!

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

?????
v1: Vemhes Guppi
v2: Reinkarnáció (Kombinátfogó)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1593. hozzászólás - 2009.02.21. 14:19:07 (Válasz Pocko #1591 hozzászólására.)
A kérdésed nem rossz, és szerintem azért kaptad vissza így, hogy javíthasd az első választ, ami idétlen. Ez kivételesen egy érdekesség a sport világából jól kialakított válaszokkal (kivéve az elsőt). Írj be az első helyett is valami ötletes választ és át fog menni. Legalábbis ha rajtam múlna, átmenne.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1594. hozzászólás - 2009.02.21. 14:20:22 (Válasz Vemhes Guppi #1592 hozzászólására.)
Ööö... ez milyen nóta? Ha valami ismert, akkor még megértem a reklamálásod Guppi, de én megvallom, soha nem hallottam róla. (Nem én értékeltem) Bár most már kezdek kíváncsi lenni rá
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1595. hozzászólás - 2009.02.21. 14:22:35 (Válasz Vemhes Guppi #1592 hozzászólására.)
Ha a nóta- és történelmi ismeretem nem csal, az oroszok a saját tankjukat vitték el. Bár nem tudom, mi volt helyes válasznak megadva. "Elvitték az oroszok a tankot/benne volt a kombinált fogó" Amúgy a nóta korántsem közismert, és felettébb trágár ahhoz, hogy a kvízben ne szerepeljen.

Edit: "Hát"-tal nem kezdek mondatot...
A hozzászólást Mormord módosította 2009.02.21. 14:23:44-kor
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1596. hozzászólás - 2009.02.21. 14:25:21 (Válasz Craslorg #1594 hozzászólására.)
Cras: pavancsolj


http://www.youtube.com/watch?v=IxM1yMExXc4

Pontszám: 5
népszerűPockoFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1597. hozzászólás - 2009.02.21. 14:35:32 (Válasz Craslorg #1593 hozzászólására.)
Köszönöm a segítséget. Korrigáltam a válasz lehetőségeket.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1598. hozzászólás - 2009.02.21. 14:41:09 (Válasz Piciklon #1596 hozzászólására.)
Köszönöm. Azt hiszem nem ez lesz a kedvenc nótám
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1599. hozzászólás - 2009.02.21. 14:49:55
Melyik európai város képtára a Prado?

Madrid
Lisszabon
Brüsszel
Párizs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Gratulálok az értékelőknek! Ez miért érdektelen lexikális tudás? A sok nyomorék kérdés bezzeg bent maradhat...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
1600. hozzászólás - 2009.02.21. 15:00:20 (Válasz Mortu #1599 hozzászólására.)
Elnézést, ebben lehet hogy az én kezem is benne van, már szerepeltet szerettem volna küldeni rá, de ezek szerint mellékattintottam. Vagy más is járt még így, vagy a gép ezek szerint a súlyosabb indokot közli. Még egyszer elnézést.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője