Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagKarmoskaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4781. hozzászólás - 2009.05.25. 14:31:44
Az elmúlt 2-3 hónapban lemondtam a kérdésfeltevés jogáról,mert zsinórban az útólsó 5-6 kérdésem rossz,hibás értékelést kapott.Mintha rám szállt volna valaki,aki "juszt se fogadja el" őket.Miközben a bugyutábbnál-bugyutább kérdések tömkelege "átment"
Erre csak egy példa:
Milyen bábú nincs a sakkban?
A jó válasz: Repülőgép !!!!!!!!
Ez jó kérdés minősítést kapott.
Aztán ma mégiscsak írtam 2-öt.Egyet a Római mitológiából, egyet innen a Végzetúrból.A válaszhoz kb. 2 kattintás kellet.
Mondanom se kell mindkettő ROSSZ,ÉRTELMETLEN lett.
Most nekem van üldözési mániám vagy tényleg ilyen sok a kőagyú debil??
A hozzászólást Karmoska módosította 2009.05.25. 14:40:03-kor
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4782. hozzászólás - 2009.05.25. 14:39:03 (Válasz Karmoska #4781 hozzászólására.)
Minthogy ez volt az első hozzászólásod, biztos vagyok benne, hogy egyetlen egy ilyen
Milyen bábú nincs a sakkban?
A jó válasz: Repülőgép !!!!!!!!
típusú, és szintű kérdést sem írtál be az épp aktuális Kvíz topikba. Erre ugyanis, ha már nem tudsz értékelni, az ez egyetlen értelmes lépés.

Ha leírod, hogy mi volt a kérdésed a római mitológiából, tudunk segíteni, miért kaphatott rossz kérédés értékelést, a másikra már most tudom mondani, hogy:
Idézet: Kocos - 2009.05.25. 14:30:39
Szabaly: vegzeturbol azt lehet kerdezni, amivel elso szintu, elso vadaszatat tolo jatekos mar biztosan talalkozhatott (leiras, 1-es szintu cuccok a kufarnal, 0. legenda, slussz). Ez a szabaly. Vagy elfogadod, vagy beprobalkozol meg par kerdessel, es latni fogod, hogy azokat sem fogadjak el.

Probalj inkabb az altalanos muveltseg temakorebol valogatni, a kviznek arrol kene szolnia.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
közellenségJonny18Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4783. hozzászólás - 2009.05.25. 14:41:09 (Válasz Kocos #4780 hozzászólására.)
Nem szándékozom magam korlátoltnak beállítani, csak zavar, hogy nemlehet olyan kérdést feltenni pl netes játékok, végzetúr stb amit elfogadnátok, akkor mondjatok témát írok arról kérdést.
Pontszám: 5
kedvelt tagKarmoskaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4784. hozzászólás - 2009.05.25. 14:45:15
Melyik szövetség tagja "Sultankalifa", itt a Végzetúrban?

MEMENTO
Forgotten Realms
Lélekhordozók Testvérisége
ALJAS CSŐCSELÉK

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------
Ez volt a Végzeturas kérdésem.Szerintem a TOP Listát még egy 1.szintű is látja.
Pontszám: 5
kedvelt tagKarmoskaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4785. hozzászólás - 2009.05.25. 14:48:51
Mi a fizetőeszköz neve Tádzsikisztánban?

Líra
dinár
Somoni
Riál

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
-------------------------------------------------------------------------------- ---------
Ez mondjuk elég speciális kérdés LENNE,ha nem találkoztam volna több ilyennel.Csak ott Svájc,Peru,USA szerepelt.
A Net-en 2 kattintás és a Wikipédián ott a válasz.Erre van 4 perce bárkinek.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4786. hozzászólás - 2009.05.25. 14:54:29 (Válasz Karmoska #4784 hozzászólására.)
Idézet: Karmoska - 2009.05.25. 14:45:15
Melyik szövetség tagja "Sultankalifa", itt a Végzetúrban?

MEMENTO
Forgotten Realms
Lélekhordozók Testvérisége
ALJAS CSŐCSELÉK

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------
Ez volt a Végzeturas kérdésem.Szerintem a TOP Listát még egy 1.szintű is látja.


Az Azur Legio tagja, nem latom a valaszok kozott.

Az idezojelek ismet csak feleslegesek. Nagyon nem tudjuk hasznalni oket.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.25. 15:03:50-kor
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4787. hozzászólás - 2009.05.25. 14:55:36 (Válasz Karmoska #4785 hozzászólására.)
A holnaputáni Tádzsikisztáni forradalomban meg fogják változtatni a fizetőeszköz nevét, és ez pont addig lesz érvényben, amíg nem csatlakoznak az eurozónához.
Egyébként pedig kíváncsi lennék rá, hogy te tudtad-e a választ magadtól, mielőtt feltetted a kérdést, és nem néztél utána a neten?

A kvíz nem arról szól, hogy ki tud gyorsabbanm Google-ben keresni. De erről már szól egy pár topik. Javaslom kezdd el a böngészésüket.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.05.25. 14:56:13-kor
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4788. hozzászólás - 2009.05.25. 14:56:15 (Válasz Karmoska #4784 hozzászólására.)
Minthogy Sultankalifa jelenleg az első világban az Azúr légió tagja, innentől kedve értelmetlen a kérdés (közös a kérdés adatbázis), ráadásul ez még akár változhat is.

Ez mondjuk elég speciális kérdés LENNE,ha nem találkoztam volna több ilyennel.Csak ott Svájc,Peru,USA szerepelt.
A Net-en 2 kattintás és a Wikipédián ott a válasz.Erre van 4 perce bárkinek.
Igen, ez speciális, ahogy mondjuk Peru is, De ez sem jelent még meg a Kvíz3 topikban.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4789. hozzászólás - 2009.05.25. 14:56:56 (Válasz Karmoska #4784 hozzászólására.)
Idézet: Karmoska - 2009.05.25. 14:45:15
Melyik szövetség tagja "Sultankalifa", itt a Végzetúrban?

MEMENTO
Forgotten Realms
Lélekhordozók Testvérisége
ALJAS CSŐCSELÉK

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------
Ez volt a Végzeturas kérdésem.Szerintem a TOP Listát még egy 1.szintű is látja.

Kivéve, ha az illető NEM játszik a kettes világon, hanem az egyes vagy 3-as világon kapja meg a kérdést. Akkor mégsem az értékelőben van a hiba...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4790. hozzászólás - 2009.05.25. 14:58:40 (Válasz Karmoska #4785 hozzászólására.)
Idézet: Karmoska - 2009.05.25. 14:48:51
Mi a fizetőeszköz neve Tádzsikisztánban?

Líra
dinár
Somoni
Riál

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
-------------------------------------------------------------------------------- ---------
Ez mondjuk elég speciális kérdés LENNE,ha nem találkoztam volna több ilyennel.Csak ott Svájc,Peru,USA szerepelt.
A Net-en 2 kattintás és a Wikipédián ott a válasz.Erre van 4 perce bárkinek.

Svájc, USA nem igazán spec. Svájc egy közeli ismert európai ország, USÁT meg ugye nem kell részletezni.
Peru valóban spec, mint szinte az összes afrikai, dél-amerikai, ázsiai, óceániai, közép-amerikai ország a pénznemét illetően, de még a volt szovjet államok is ide tartozhatnak.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4791. hozzászólás - 2009.05.25. 15:01:00 (Válasz Karmoska #4785 hozzászólására.)
Idézet: Karmoska - 2009.05.25. 14:48:51
Mi a fizetőeszköz neve Tádzsikisztánban?

Líra
dinár
Somoni
Riál

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
-------------------------------------------------------------------------------- ---------
Ez mondjuk elég speciális kérdés LENNE,ha nem találkoztam volna több ilyennel.Csak ott Svájc,Peru,USA szerepelt.
A Net-en 2 kattintás és a Wikipédián ott a válasz.Erre van 4 perce bárkinek.


Hat en ezt elfogadtam volna...
... ha szomonit irsz, es a valaszok kezdobetuje egysebesen kicsi vagy nagy.
Igy helyesirast adtam volna ra.
Pontszám: 5
kedvelt tagKarmoskaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4792. hozzászólás - 2009.05.25. 15:17:34 (Válasz Kocos #4791 hozzászólására.)
Nem azért irtam ide a Fórumba, mert az én kérdéseim aztán tuti, szuper okosak.Hanem mert "pont ugyanolyanok" mint akárki máséi!!!!Lehet nem 1000%-osan egyértelműek,vagy lehetnek apróbb stilisztikai hibák benne.DE azokat miért fogadták el és ezeket miért nem???
100 kérdésből 90-re csak a NET-en lehet jó választ adni, főleg ha olyan küldid van hogy egymásután jó választ kell adnod.Akkor nem tökmindegy hogy mit keresel ki 4 perc alatt?Miért baj ha megtudod a Tadzsikisztáni fizetőeszközt,vagy a Jupíter légkörét vagy a 4 Testőrt.......Sorolhatnám a végtelenségig a példákat.
Inkább legyen a Repülő???Meg a csigabiga gyereki?Meg a mennyi 2X2/1?
Pontszám: 5
fórumozóSaiid81Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4793. hozzászólás - 2009.05.25. 15:27:24
Sziasztok!

Eléggé zavarba ejtő ez az értékelési rendszer, ami a kvízekben szerepel. Azt már megszoktam, hogy a válaszadók 38%-a tudja csak, hogy Szent István vezette be Mo.-n a kereszténységet és egyéb nyalánkságok, de hogy valaki erre a kérdésre lexikális tudásra hivatkozik, mint hiba:
Melyik egy - hazánkban is futó - valóság-show?
a/ Big Brother
b/ Big Mother
c/ Big Father
d Big Sister

Na most ha valaki az általános műveltségben nincs otthon, az oké, de hogy már ilyen vulgáris és éveket felölelő ratyiban sem, ami a tévében futott, ezt nem értem?! Itt akkor vagy nagyon sokan s*gghülyék (elnézést és tisztelet a kivételnek), vagy csak direkt szívatják a népet, hogy brahiból rosszakat jelölnek...Mert én már nem igazán értem, hogy ha értelmes kérdést írok, akkor az rossz, mert lexikális, ha lebutított kérdést, akkor szintén ez a válasz! Jó volna eldönteni, hogy érdemes-e tényleg kérdést írni és hogy az kiknek is szóljon, mert ezzel csak az értelmesebbek agyát nyomják fel!
Köszönöm, hogy elolvastatok, további jó játékot!
ÜDV
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4794. hozzászólás - 2009.05.25. 15:32:54 (Válasz Karmoska #4781 hozzászólására.)
Az elmúlt 2-3 hónapban lemondtam a kérdésfeltevés jogáról,mert zsinórban az útólsó 5-6 kérdésem rossz,hibás értékelést kapott.Mintha rám szállt volna valaki,aki "juszt se fogadja el" őket.Miközben a bugyutábbnál-bugyutább kérdések tömkelege "átment"

Akkor leírom neked is, ahogy már ezerszer leírták sokan. Először minden játékos értékelhetett, így bekerültek buta kérdések is. Ahhoz, hogy a rendszer kiszűrje a debil értékelőket, először értékelniük kell. Gondolom, ez logikus.
Ezért találták ki a Kvíz 3. topikot
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4795. hozzászólás - 2009.05.25. 15:37:22 (Válasz Saiid81 #4793 hozzászólására.)
inkább érdektelen, mint lexikális
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4796. hozzászólás - 2009.05.25. 15:48:05 (Válasz Saiid81 #4793 hozzászólására.)
1. Nem tudok róla, hogy hazánkban bármelyik valóságshow is futna a megjelöltek közül.
2. Nem tudtam, hogy a valóságshow-k az általános műveltség részét képeznék.
3. Mivel csak korlátozott mennyiségű indoklástípus szerepelhet, néha elég nehéz jó indoklást adni. Azt sem árt tudni, hogy az elutasítás indokaként mindig csak az első indokot látod, ettől lehet, hogy másik három indoklás is szerepel az elutasításnál.

Azt kellene már elfogadni és megtanulni, hogy a normális kérdés nem az általad is "ratyi"-nak nevezett témakörből kerül ki, se nem a Google-ban órákig turkált adatok közül. Másik gyakori probléma, hogy a játékosok nehezen képzelik el, milyen rettenetes mennyiségű kérdés szerepel már most az adatbázisban. Ennek az a folyománya, hogy az átlagos kérdések már mind kifutottak. Jó kérdést egyre nehezebb feltenni. Ahhoz, hogy egy kérdés átmenjen úgy kell az általános műveltségből meríteni, hogy közben szellemes is legyen. Nem mondom, hogy ez könnyű, de nem lehetetlen. Javaslom áttekintésre a http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,89.0 topikot.
Ugyanakkor, ha nem megy jól a kvízkérdés írás, még mindig ott a "lemondok a kérdés feltevés jogáról" opció.
Ha mégis ragaszkodsz a kérdés feltevéshez, előtte esetleg vitasd ezt meg gyakorlott kérdésfeltevőkkel itt: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0

Az anyázósdi meg senkin nem fog segíteni. A kultúrált viselkedés sokkal több megértésre talál, mint az agresszív. Gyakorló apaként tudom, hogy ezt a bölcsességet csak bizonyos kor után látja be az ember.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4797. hozzászólás - 2009.05.25. 16:41:05 (Válasz Karmoska #4792 hozzászólására.)
Idézet: Karmoska - 2009.05.25. 15:17:34
Nem azért irtam ide a Fórumba, mert az én kérdéseim aztán tuti, szuper okosak.Hanem mert "pont ugyanolyanok" mint akárki máséi!!!!Lehet nem 1000%-osan egyértelműek,vagy lehetnek apróbb stilisztikai hibák benne.DE azokat miért fogadták el és ezeket miért nem???
100 kérdésből 90-re csak a NET-en lehet jó választ adni, főleg ha olyan küldid van hogy egymásután jó választ kell adnod.Akkor nem tökmindegy hogy mit keresel ki 4 perc alatt?Miért baj ha megtudod a Tadzsikisztáni fizetőeszközt,vagy a Jupíter légkörét vagy a 4 Testőrt.......Sorolhatnám a végtelenségig a példákat.
Inkább legyen a Repülő???Meg a csigabiga gyereki?Meg a mennyi 2X2/1?

Persze, legyenek ezek, akkor leglább nem kell sokáig olvasni ezeket, mert aki írja, hamar eltiltást kap.
Nekem 100-ból 80-90-re gugli nélkül is megy a válaszolás.
Gondolom el is olvastad miket írtunk, csak értelmezned nem sikerült. Korábban már legalább 658-szor le lett írva, hogy a játék elején az értékelés kiforratlansága miatt rengetek rossz kérdés került be, ezeket folyamatosan a játékosok segítségével szűrik (kvíz 3 topic jelenleg). Ezért lehet találni még hasonlóan rossz kérdést, mint a tiéd.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4798. hozzászólás - 2009.05.25. 16:42:47 (Válasz Saiid81 #4793 hozzászólására.)
Idézet: Saiid81 - 2009.05.25. 15:27:24
Sziasztok!

Eléggé zavarba ejtő ez az értékelési rendszer, ami a kvízekben szerepel. Azt már megszoktam, hogy a válaszadók 38%-a tudja csak, hogy Szent István vezette be Mo.-n a kereszténységet és egyéb nyalánkságok, de hogy valaki erre a kérdésre lexikális tudásra hivatkozik, mint hiba:
Melyik egy - hazánkban is futó - valóság-show?
a/ Big Brother
b/ Big Mother
c/ Big Father
d Big Sister

Na most ha valaki az általános műveltségben nincs otthon, az oké, de hogy már ilyen vulgáris és éveket felölelő ratyiban sem, ami a tévében futott, ezt nem értem?! Itt akkor vagy nagyon sokan s*gghülyék (elnézést és tisztelet a kivételnek), vagy csak direkt szívatják a népet, hogy brahiból rosszakat jelölnek...Mert én már nem igazán értem, hogy ha értelmes kérdést írok, akkor az rossz, mert lexikális, ha lebutított kérdést, akkor szintén ez a válasz! Jó volna eldönteni, hogy érdemes-e tényleg kérdést írni és hogy az kiknek is szóljon, mert ezzel csak az értelmesebbek agyát nyomják fel!
Köszönöm, hogy elolvastatok, további jó játékot!
ÜDV

Ott a lényeg a kérdésedre. Ennek a kérdésnek semmi köze bármilyen kvízhez.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4799. hozzászólás - 2009.05.25. 17:06:32 (Válasz Saiid81 #4793 hozzászólására.)
Idézet: Saiid81 - 2009.05.25. 15:27:24
Na most ha valaki az általános műveltségben nincs otthon, az oké, de hogy már ilyen vulgáris és éveket felölelő ratyiban sem, ami a tévében futott, ezt nem értem?! Itt akkor vagy nagyon sokan s*gghülyék (elnézést és tisztelet a kivételnek),


Egyreszt kevered az ertekelest es a megoldast.
Masreszt eleg jol osszefoglaltad, hogy miert nem elfogadhato a kerdesed.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.25. 17:18:34-kor
Pontszám: 5
fórumozóTattooedzombieFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
4800. hozzászólás - 2009.05.25. 18:05:02
Mivel nincs megmagyarázva, ezért itt kérdezem meg: ez miért rossz? :-S

Ki a "pop királya"?

Michael Jackson
Császár Előd
Mátyás király
Freddie Mercury

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!