Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
261. hozzászólás - 2009.01.08. 14:35:06 (Válasz Lanmandragoran #259 hozzászólására.)
A BLEACH-es kérdés azért kapott törlést mert nem is sikerült értelmeznem a kérdést... "Hány osztag kap helyet a BLEACH című anime sorozattban?" + helyesírási hiba is van benne.

A Fullmetal Alchemist meg az utolsó igénytelen válasz miatt.
Pontszám: 5
kedvelt tagAsztalosFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
262. hozzászólás - 2009.01.08. 14:38:10
most meg Jó értéklést kapott a kérdésem!
Soha ne mondd hogy soha!

Upsz, én kimondtam!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
263. hozzászólás - 2009.01.08. 14:43:31 (Válasz Liadas #261 hozzászólására.)
A nem'tom miatt egyértelmű. Az elsőt azért nem értem, mert mondjuk én pont azért nem tudom értelmezni, mert fogalmam sincs róla miről szól a Bleach című anime sorozat, vagyis számomra speciális. Ha te képben vagy a sorozatban, és így sem tudtad értelmezni, akkor nem szóltam, bár Cirip képben van és tudja értelmezni, tehát annyira nem lehet a kérdés maga értelmetlen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
264. hozzászólás - 2009.01.08. 14:47:13 (Válasz Lanmandragoran #263 hozzászólására.)
Nem vagyok képben a Bleach sorozatban ezért nem is tudtam értelmezni. A Fullmetal Alchemistre egyébként tudtam válaszolni, mert az meg is van nekem.
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
265. hozzászólás - 2009.01.08. 15:59:00
Egy érdekesség

Az egyik válaszra amit irtam,ezt írta ki a progi:

A 4. válaszban nem megengedett szó szerepel!

Ez volt a válaszban:
A Hagia Szophia

(görögül: Ἁγία Σοφία, latinul: Sancta Sophia, törökül: Ayasofya; újgörögösen: Ajía Szofía) egy hajdani bizánci ortodox bazilika Isztambulban, Törökországban.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
266. hozzászólás - 2009.01.08. 16:06:59 (Válasz Texex #265 hozzászólására.)
Igen, de sajnos tartalmazza a szop szót. Nekem a Kőszívű ember fiai nem ment át a szív miatt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
267. hozzászólás - 2009.01.08. 18:36:57
Ki a Dragon Ball című mesében Son Goku fia?
Son Gohán x
Ifjabb Son Goku
Son Raditz
Son Jimmy

Érdektelen lexikális tudás, igénytelen válaszok. A Son Gohan-ra nem kell ékezet.
Hol található az RTL Klub és a TV2 logoja a TV képernyőn?
RTL Kub és a TV2 is a bal felső sarokban
RTL klub jobb felső sarok, TV2 bal felső sarok
RTL Klub bal felső sarok, Tv2 jobb felső sarok
RTL Klub és a TV2 is a jobb Felső sarokban

Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
268. hozzászólás - 2009.01.08. 18:41:31 (Válasz Liadas #267 hozzászólására.)
Idézet: Liadas - 2009.01.08. 18:36:57

Érdektelen lexikális tudás, igénytelen válaszok. A Son Gohan-ra nem kell ékezet.
Hol található az RTL Klub és a TV2 logoja a TV képernyőn?
RTL Kub és a TV2 is a bal felső sarokban
RTL klub jobb felső sarok, TV2 bal felső sarok
RTL Klub bal felső sarok, Tv2 jobb felső sarok
RTL Klub és a TV2 is a jobb Felső sarokban


miért, ? szerintem nagyon jó kérdés.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.25
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
269. hozzászólás - 2009.01.08. 19:11:40 (Válasz Sir Ny #268 hozzászólására.)
Érdekes... A "Mi Heves megye székhelye?" az szerinted rossz kérdés, ez a tévés meg nem... Szerintem az , hogy a képernyő melyik sarkában található valamelyik csatorna logója, az nem tartozik bele az általános műveltségbe. Ezen kívül: egy kérdésen belül 3 változatban szerepel az RTL Klub neve és 2 változatban a TV2. De találhatsz benne egyéb helyesírási hibákat is ha figyelmesen megnézed.
Pontszám: 5
fórumozóLagolitFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
270. hozzászólás - 2009.01.09. 01:09:52
A Balaton latin neve (Lacus Pelso) beletartozik az ált. műveltségbe?
Pontszám: 7.50
fórumozóSzigraNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
271. hozzászólás - 2009.01.09. 09:12:11
Nem fogadták el a feltett kérdésem, ami az volt, hogy melyik filmbem NEM szerepelt Sandra Bullock? Beírtam 3 filmet, melyben főszereplő és a Mátrix-ot, melyben ugye nem játszik. Ebben mi a rossz?
Pontszám: 7.50
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
272. hozzászólás - 2009.01.09. 09:19:15
Ki nem a Manchester United futballistája?

Ruud van Nistelrooy.
Michael Carrick.
Paul Scholes.
Christiano Ronaldo.

Rossz kérdés, mert lexikális tudásra hivatkozik? Próbálok egyre egyszerűbb kérdéseket feltenni, mert lassan mindent visszadobnak. A legutóbbi BL győztessel kapcsolatos kérdés nem hiszem, hogy túlságosan nagy lexikális tudást igényelne.

Közben a kvíz tele van tartalmilag is hibás, ocsmány helyesírási hibáktól hemzsegő kérdésekkel, amik jó kérdés értékelést kaptak. Egyes emberek meg azzal szórakoznak (valaki a karakterlapján is írja), hogy el se olvassák a kérdést, csak visszadobják.

A kvíz eleinte érdekes eleme volt a játéknak, de kezd elfajulni. Talán hagyni kéne az egészet, mert ez így sz*r.

Vagy esetleg rá kéne nézni azokra a játékosokra, akik sok kérdést dobnak vissza és büntetni őket, ha indokolatlanul teszik.
Pontszám: 1.80
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
273. hozzászólás - 2009.01.09. 09:25:09 (Válasz Doktordikhed #272 hozzászólására.)
Utálok "leugatni" egy szövetségi társat De ha holnapután az Nistelrooy átigazol az Arsenálhoz, Carrick meg a Nottinghambe, akkor már igencsak rossz kérdés lesz. Én mondjuk ilyenkor "már szerepel" az adatbázisbannal szoktam visszadobni, hogy kérdezhess újat helyette
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
274. hozzászólás - 2009.01.09. 09:26:25 (Válasz Sir Ny #268 hozzászólására.)
Az, főleg ha két hét múlva valamelyik átrakja egy másik sarokba....
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
275. hozzászólás - 2009.01.09. 09:30:33 (Válasz Doktordikhed #272 hozzászólására.)
Ez egyrészt nem lexikális, hanem érdektelen, másrészt Cristiano Ronaldo, ha már ennyire focikedvelő vagy, legalább írd le helyesen, harmadrészt pár éve még Nistelrooy is ManU játékos volt, mi lesz, ha néhány hónapon belül még valaki eligazol az általad felsoroltak közül? Mivel a kérdésed jelenidejű, és időpontra nem utalsz benne, akár egy két hónapon belül két-három jó válasz lehet benne.

Tehát helyesíráshibás, rosszul feltett kérdés, ami ezek szerint legalább 10 értékelő szerint még érdektelen is.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
276. hozzászólás - 2009.01.09. 09:40:44 (Válasz Doktordikhed #272 hozzászólására.)
ÁÁÁÁÁ! Szóval te írogatod azokat a tetű focis kérdéseket, amiket annyira gyűlölök? Még jó, hogy álnéven nyomulsz, különben felkerülnél a portyázáslistámra (egy-két matematikus már van rajta)!
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
277. hozzászólás - 2009.01.09. 09:45:03 (Válasz Szigra #271 hozzászólására.)
Sokan nem szeretik a "NEM" szót tartalmazó kérdéseket, és egyből nyomják a "rossz kérdés"-t. Egyesek szerint ezek a kakukktojásos kérdések átcsomagolva, pedig csak a megfogalmazáson múlik:

Pl: "Melyik focista NEM illik a többiek közé?"- Kakukktojás.
"Melyik filmben NEM szerepelt Sandra Bullock?" - Nem kakukktojás.
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
278. hozzászólás - 2009.01.09. 09:50:26
Értelek, ebben igazad van, be kellett volna írnom a dátumot. Nem is emiatt vagyok dühös, hanem azért, mert ez már a sokadik visszadobott kérdésem, és már nem tudok mit írni, mert teljesen véletlenszerű, hogy mit dobnak vissza. Eleinte próbáltam érdekes kérdéseket írni, hogy legyen értelme a kvíznek, de rájöttem, hogy felesleges, mert csak a legbugyutább kérdések mennek át biztosan.

Csak pár példa:

Simán átment pl, hogy hol született Boris Vallejo. Ő ugyan egy világhírű fantasy festő, mégis sokan nem ismerik. Visszadobták azt, hogy mit jelent az informatikában a p2p (peer-to-peer), közben a netezőknek nagy része biztosan hallott róla, sőt használta is.

Visszadobták, mert csak egy speciális réteg tudhatja a választ:

Ki nem szerepelt John Caldwell Káosz sorozatában?

Skandar Graun.
Hilgar.
Peltár.
Chlovia.

A Káosz sorozat hazánk egyik legismertebb, több utánnyomást (ez azért elég nagy szó a könyvpiacon) regényciklusa, ami tényleg kultstátuszt ért el... Az pl., hogy mikor adták ki az első bélyeget, bent van jó kérdésként, pedig elég rendesen lexikálist tudást igényel, de engem nem zavar, mert így van rendjén.

Kivették az adatbázisból a következő kérdésem:

Melyik film nem része Chan-wook Park bosszú-trilógiájának?

Oldboy.
A Bosszú Ura.
A Bosszú Asszonya.
A Kitaszított.

A trilógia egyik része Cannes-ban a világ egyik legnagyobb filmes eseményén elvitte a zsűri nagydíját, és Quentin Tarantino elég rendesen promotálta a három filmet... Nyilván annak, aki nincs annyira otthon a filmek világában, ez lexikális tudást igényel, más meg csuklóból nyomja a jó választ. Szerintem, nyilvánvaló, hogy egy kvíz részben lexikális tudást is igényel, és nincs ezzel semmi baj.

Ha már a bugyuta focis kérdéseimet is visszadobják, akkor mi marad?

Épp nemrég találkoztam ezzel: Ha van három alma, elveszel kettőt, hány almád van? - húha...

Meg ugye a helyesírás: teccik, jáccik, muszály. A lexikális tudást igénylő kérdésekből tanul az ember, de ezekből csak a hülyeség ragad rá a fiatalokra. Meg dolgozzunk meg azért a +10% Le-ért Ha valamit nem tud az ember ott a google...
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
279. hozzászólás - 2009.01.09. 09:57:07
Ja még valami...

Múltkor jött egy olyan kérdés, hogy mikor van Anikó (nem biztos, hogy ez a név volt, de lényegtelen) névnap?

Na mondom, ezt letesztelem, írtam egy olyan kérdést, hogy mikor van Adrián névnap. Persze, hogy visszadobták, ami érthető is, csak akkor miért van bent jó kérdésként legalább három másik hasonló kérdés?
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
280. hozzászólás - 2009.01.09. 10:21:36
Valamilyen szinten egyetértek Veled, teszem hozzá hogy sokan tényleg úgy ítélnek, hogy szerepel egy vagy két szó a kérdésben, és máris rossz a kérdés.
Másfelől az, hogy butyuta foci kérdés? Butyutának nevezném mondjuk azt, hogy Ki volt a "Brazil gyöngyszem"? és beleférne még részemről az is, Mennyi lett a híres Angol - Magyar 3:6 visszavágója? (azért az sem volt mindegy). De a ki hol játszik tőlem speciel azonnal rossz kérdést kap (Iker Cassillas lenne kivétel, minhogy ha jól tudom gyakorlatilag életre szoló szerződést kötött csapatával, de az meg már szerepel az adatbázisban), mert: ha nincs dátum, elévül, ha van...
Nos akkor megkérdezném, hogy Zidane, Roberto Carlos, vagy Drogba hol játszott a 2000/2001-s idényben? Azt hiszem érthető a probléma.

Ugyanakkor ha már Caldwell, jogos lenne az is, hogy Miért kapott Kertész Imre Nobel díjat? (Nem, nem a sorstalanságért, vagyis nem CSAK azért). És hogy miért megy át Vallejo, és miert nem Caldwell? Más véleményezte. Én személy szerint azt hiszem, 5 vagy 6 kérdést tehetnék fel egymás után. De az a baj, hogy egyszerűen nem tudok olyant mondani, amit tudom, hogy elfogadnának, és nem esne ki a 25%-s szűrőn 3 nap alatt, mint az utolsó 3 kérdésemmel történt volt. Én is szerettem volna érdekes kérdéseket feltenni, sajna ez nem mindig megy, és az ember megalkuvó...
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!