Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
közellenségSolikkaFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3801. hozzászólás - 2009.04.18. 07:20:33 (Válasz Lanmandragoran #3795 hozzászólására.)
Tudom, hogy általában ezek nem elfogadható lehetőségek de ha például ha csak annyi lett volna, hogy "Mi helyes válasz erre a kérdésre" Akkor a "bármi helyes" lett volna a jó megoldás, tehát nem értem ebben az esetben miért gond?
Pontszám: 5
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3802. hozzászólás - 2009.04.18. 09:26:14
A következő kérdést tettem fel.
Mi a giardiasis?

parazitafertőzés*
nagyothallás
egyfajta infúzió
kőzetfajta

Nem fogadták el rossz értékelést kapott csak speciális csoport tudhatja. Megnéztem a keresőben mielőtt feltettem volna, ha beírja a szót azonnal kiadja. Különösen keresni sem kell. Hogy hány nehezebb kérdést kaptam nem is tudom megmondani.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3803. hozzászólás - 2009.04.18. 09:59:36 (Válasz Solikka #3801 hozzászólására.)
Ha az lett volna a kérdésed, arra valóban helyes lett volna, bár az meg szerintem más miatt nem megy át.

De arra a válaszra, hogy hány betű valami, nem jó válasz, hogy semmi meg bármennyi. Nehéz lett volna azt írni, hogy hatból, meg nyolcból?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3804. hozzászólás - 2009.04.18. 10:06:50 (Válasz Felicia #3802 hozzászólására.)
Szerinted ez a játék orvostanhallgatóknak készült? Egy átlagember még a nátha latin nevét sem tudja. Az pedig nem indok, hogy fenn van a guglin. Attól még bőven speciális. Másrészt az, hogy neked hány kérdés volt ennél nehezebb, az nem egyenértékű azzal mindenkinek nehezek azok a kérdések.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3805. hozzászólás - 2009.04.18. 10:59:28
Nem értékeled alá egy kicsit a játékosok tudását? Nem azért van a kvíz. hogy ismereteink fejlődjenek, én elég ritkán támadok, imádom a kérdéseket, és örülök ha valamire nem tudom a választ és megtalálom, máris tanultam valamit.
Kaptam például matematekai kérdést. Szerinted mindenki vágja, a faktoriálist, vagy az ikozaéder tulajdonságait? Ezek simán átmentek.
Igaz a 2+2 volt eddig a csúcs.
Pontszám: 5
fórumozóHanga60Nő
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3806. hozzászólás - 2009.04.18. 11:07:25 (Válasz Lanmandragoran #3803 hozzászólására.)
Nem is rossz kérdés, csak egy kicsit utána kell nézni, de én kiszűréses alapon simán megválaszolom, a többi vélasz szinte adja mi a jó.
Pontszám: 7.50
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3807. hozzászólás - 2009.04.18. 11:18:04
Ha unod, hogy speciális/érdektelen/lexikális kérdéseidet rendre visszadobják, tegyél fel te is primitív kérdéseket! Az értük kapott jogos törlésekkel megoldódik a problémád, nem kell soha többé kérdést feltenned.
Nem sértő ez a mondat egy kicsit?
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3808. hozzászólás - 2009.04.18. 11:22:10 (Válasz Felicia #3805 hozzászólására.)
Nem, nem értékelem alá a játékosokat. Ugyanis cirka 20k megválaszolt kérdésnél járok, amiből vagy ötezret értékelnem is kellett, és emellett nem egy kérdésem esett is ki 25%-on. Sajnos elég pontosan tudom, hogy a játékosok túlnyomó többsége mennyire foglakozik a kvízzel.

Abban egyetértünk, hogy a kvíznek az ismeretterjesztésről is kéne szólnia. Érdekes dolgokról, amik megmaradnak az emberben. Egy betegség neve nem ilyen dolog. Egyébként ha én értékelem, tőlem lexikálist kapott volna pont az előző mondatom miatt, függetlenül attól, hogy a másik három a szó hangzása miatt kizárható.

Ja, és a matek kérdések sem jók, sőt, azokra már van külön olyan értékelés hogy rossz - matekfeladat, de a matematikai fogalmak igen jó része általános iskolai tananyag. Azért az alapokat illene vágni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3809. hozzászólás - 2009.04.18. 11:28:08 (Válasz Felicia #3807 hozzászólására.)
Nem. Az a sértő, amikor valakinek többen a szájába rágják, hogy mi a gond a kérdéssel, és utána megsértődik, és közli, hogy hagyják békén, mert mindenki hülye csak ő nem, és akkor ezentúl majd olyanokat fog kérdezni, hogy mennyi 1+1.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3810. hozzászólás - 2009.04.18. 11:34:14
A faktoriális vagy az ikozaéder nem igazán általános iskolai tananyag, legfeljebb tagozaton. Mondja meg már valaki, hogy mi a jó kérdés igazán? Mert szerintem mindenkinek más. Például mindenki tudja milyen színűek az országok zászlói? Milyen mezekben játszanak a focisták? Melyik filmnek ki a szereplője? Tündék, vámpírok, stb. Ezeknek is valakinek utána kell ézni, valakiek nem.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3811. hozzászólás - 2009.04.18. 11:39:02 (Válasz Kyara60 #3810 hozzászólására.)
Egy szóval sem írtam, hogy pont az ikozaéder, vagy a faktoriális van általánosban. Általánosságban írtam a matekról.

Egyébként tudom javasolni, hogy egyrészt az A kvízértékelés rendszeréről című topic nyitóhozzászólását olvassa el, másrészt a Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma topicot olvasgassa. Nagyon jó ötleteket lehet meríteni.

Ja, és persze olyan kérdés nincs aminek ne kéne utánanéznie valakinek (ami ilyen az túl primitív), csak nem mindegy, hogy várhatóan a játokosok mekkora részének kell utánanéznie, és hogy úgy van megfogalmazva, hogy már csak kiváncsiságból is utánanézzen a játékos, vagy olyan száraz, hogy becsukott szemmel rábök az egyik válaszra.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.04.18. 11:41:25-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3812. hozzászólás - 2009.04.18. 11:42:32
Ezt a 2+2-t én is kaptam. Meg is lepődtem, hogy fogadhatták el. Egyébként az előző nem sértődött meg, csak és nem úgy értette, biztosan nem fog ilyen kérdést feltenni. Ennél igéyesebb, ha azt a kérdést feltette.
Pontszám: 7.50
fórumozóHanga60Nő
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3813. hozzászólás - 2009.04.18. 11:50:31
Én több mint 3000 kérdésre válaszoltam helyesen. Biztos ennek is utánanéztem volna. Elolvatam a kérdésekre vonatkozó kritériumokat. Szerintem nem sérti az etikettet. Sok latin n kérdés volt.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3814. hozzászólás - 2009.04.18. 12:07:49
Szeretnék tisztázni egy félreértést. Ez a topic azért van, mert vagyunk néhányan, akik azzal is próbáljuk javítani a színvonalat, hogy ha valaki megkérdezi, hogy miért kapott a kérdése olyan értékelést amilyet, megmondjuk neki,hogy szerintünk mi a hiba a kérdésben. Nem engem kell azért utálni, mert Feliciának visszadobták a kérdését, én csak az itt feltett kérdésére válaszoltam.

Ami meg a sértődést illeti, ő kérdezett az aláírásomról. Nem véletlenül van ott, de ugyebár akinek nem inge...
Nem azoknak szól, akik itt panaszkodnak, hogy visszadobták a kérdésüket. Azoknak szól, akik ezt személyes sértésnek veszik, és közlik hogy ha ebben a játékban mindenki hülye, akkor majd atomprimitív kérdéseket fognak feltenni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
fórumozóHanga60Nő
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3815. hozzászólás - 2009.04.18. 12:24:57
Elolvastam már többször a "baromi jó" kérdések topikot. Alig kaptam még ilyet, pedig tényleg jók.
Bezzeg, póker, meg ki van a makk ászon, amerikai foci, Forma-1-est stb nem is beszélve a Gyűrűk uráról meg filmekről tömkelegével. Megnézem, ha megtalálom örülök. Nem minősítem azért a feltevőt....!
De tudják ki fordította magyarra a Gyűrűk urát?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3816. hozzászólás - 2009.04.18. 12:36:24 (Válasz Hanga60 #3815 hozzászólására.)
A feltevőt én is csak az itteni reakciói alapján tudom minősíteni, hisz a kérdést nem tudhatom ki tette fel. Viszont az, hogy normálisan kérdezi meg, vagy anyázva hogy mi volt a gond, sokat elárul a jellemről, mint ahogy az is, hogy ha normális választ kap a kérdésre valakitől, akkor megköszöni, vagy a válaszadóba is beleköt.
(mielőtt bárki magára venné, ez most egy általánosítás volt a topic közel 4k hozzászólása alapján)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
fórumozóHanga60Nő
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3817. hozzászólás - 2009.04.18. 12:47:49
Szerintem mikor kérdést kell feltenni elkezdünk gondolkodni mit nem kaptam még. Aztán keresek olyat ami nem primitív, utána lehet nézni, más csípőből tudja. Nem volt a Felicia kérdése annyira rossz, hogy elvegyék az új kérdés feltételének jogát. Én például midig befürdök a pókeres kérdésekbe, pedig már utánanéztem egy párszor. Ha ilyet kell értékelnem, azért nem szoktam rossz kérdést nyomni. Valakinek ez megy, miért vegyem el a kedvét. Ő ehhez ért.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3818. hozzászólás - 2009.04.18. 13:03:27 (Válasz Hanga60 #3817 hozzászólására.)
Viszont pont ezért van tele az adatbázis vackokkal, mert sokan vagytok vele úgy, hogy miért vegyem el a kedvét, ehhez ért. Aztán jön a következő, aki csak azt látja hogy ilyen kérdéseket elfogadtatok, és csodálkozik meg bezzegel, mikor egy kvízadmin visszadobja a megkérdőjelezhető minőségű kérdését.
A másik, Felicia kérdése éppen határeset, de ha általánosságban a rossz kérdés nem jár valamilyen büntetéssel, nincsen semmilyen visszatartó ereje, hogy ne tegyenek fel rossz kérdéseket. Mikor először felvetődött a kérdésről lemondás lehetősége, én amellett voltam, hogy ne azért járjon jutalom, hogy nem raknak fel vackokat, hanem azért járjon sokkal nagyobb büntetés, ha raknak fel.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóHanga60Nő
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3819. hozzászólás - 2009.04.18. 13:13:55
Lehet, hogy a poker is fontos valakinek. Lehet, hogy érteni kellene hozzá, lehet ez is az általános műveltség része. Azért nem nyomok rosszat, mert én nem tudok pókerezni,
Meg hogy a tündéket, orgokat, meg ezeket ismeri, hát ezt olvas.
Olvastam ugyan a Gyűrűk urát, de nem teszett annyira, hogy mindenre emlékezzek. Na viszont sokan tudják, mert rajonganak érte.
De szeretem a latin mondásokat.
Pontszám: 5
kedvelt tagRolandEndivorFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
3820. hozzászólás - 2009.04.18. 15:14:29
Sziasztok!
Én ezt a kérdést tettem fel:
Mi a Star Wars legújjabb sorozatának a címe?

Klónok Harca
Klónok Háborúja
Klónok Felkelése
A Jedik Szövetsége

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Szerintem ezt mindenki tudja aki néz tv-t
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője