Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
881. hozzászólás - 2008.12.29. 20:13:25 (Válasz Tosca #880 hozzászólására.)
Idézet: Tosca - 2008.12.29. 20:07:00

-Másrészt: szerinted nem azért bontják fel a békeszerződést, hogy egy hétre rá újra megtámadjon és leszívjon a lélekkútból újabb 14k LE-t. Akkor TE minek neveznéd azt, hogy van egy szövetség, ami minden héten megtámad minket, immár negyedszer, vagy ötödször? Tán belénk szerettek


van EGY. attól még a többség nem azért bontja fel.
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
882. hozzászólás - 2008.12.30. 00:54:49 (Válasz Tosca #880 hozzászólására.)
Gratulálok az értő olvasás képességedhez.
Attól hogy világonként a néhány legaktívabb szövetség ezt csinálja, a többség akkor sem azért bontja fel, ha felbontja egyáltalán.
Amíg megéri, mi is visszajárunk mindenkihez aki nem tesz ellene. De a TÖBBSÉG nem. Szemét dolog, de kihasználunk minden lehetőséget a saját erősödésünkre.

Egyébként nem bántasz meg, v1-en én is gyenge szövetségben játszom. Minket mégsem farmolgatnak hetente. Lehet hogy nem éri meg az ottani erős szövetségeknek, vagy már túlnőttek rajtunk. Aki mégis megtalál, annál a diplomácia csodákra képes.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
883. hozzászólás - 2008.12.30. 13:39:05
Nem tudom, hogy van-e jegyzett adat az egyszerre vívandó háborúkról, de világ2-n a (M)alter-ego klán jelenleg 12 másik szövetség támadását élvezi és ma éjszaka jön a tizenharmadik. Szerintem ez rekord.

Felesleges azon vitatkozni, hogy hányan akarnak más szöviket farmolni. Mindenki, mert mindenki tápolni akarja a karakterét.
A hozzászólást Ricardo módosította 2008.12.30. 13:39:38-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűHarmatNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
884. hozzászólás - 2008.12.31. 11:57:01
Ahogy azt korábban megjósoltuk, a minket "egyáltalán nem kezdeményező félként" megtámadó ELIT HORDÁ-ra küldött Citadella-támadásunk hatására szépen érkeznek a visszacsapások az élenjáró szövetségektől.
Minden egyes csapásra válaszolni fogunk, amint azt tehetjük. Amíg lehetséges, a Citadellarács minden minket érő támadása után az ELIT HORDÁRA fogunk visszacsapni (ha ez valamilyen okból nem lehetséges, akkor olyanra, aki szintén csapást indított ellenünk), egészen addig, amíg a bekapott és indított támadások egyensúlyban nem lesznek. Nem azért tesszük ezt, mert bármennyire is haragszunk rájuk, hanem azért, mert ők voltak az elsők, akik nem vették figyelembe a kérésünket.

Két esetben azonnal felhagyunk a Citadella használatával, ha
- tudomásul veszik a Rács tagjai, hogy nem kívánunk háborúban részt venni - se vesztes, se győztes félként.
- rendszer szinten megoldás születik a játékban arra, hogy egy szövetség teljes mértékben kimaradjon a háborúkból, ha ezt szeretné, beleértve azt is, hogy ő maga nem indíthat ilyet.
Pontszám: 6.57
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
885. hozzászólás - 2008.12.31. 12:21:19 (Válasz Harmat #884 hozzászólására.)
Ha demagóg lennék, mondhatnám, hogy ott van a Világ 3 szerver ilyen célra, de otthagyni egy barátokkal együtt fáradságos munkával felépített szövetséget, hááát...

Tények:
1. Mikor elkezdtem a játékot, azt olvastam az ismertetőjében: "MegküzdhetSZ más játékosokkal". Semmi olyasmi nem volt odaírva, hogy "az egész életed szakadatlan párbajozásból és háborúból fog állni, amiben muszáj részt venned, vagy soha semmit sem fogsz elérni a játékban". Gondolom, nem egyedül én vagyok így vele.
2. Mivel ez egy agresszív PvP játék, a békés játékosoknak/szövetségeknek egyszerűen nincs létjogosultságuk.
3. Ha meg is lehetne tenni, hogy valaki teljesen kivonja magát a háborúból, az a szövetség azonnal közellenséggé válna, és mindenki a vérüket kívánná, mert "hogy képzelik ezek a kis tetűk, hogy megfosszanak minket attól az istenadta jogunktól, hogy minden héten elraboljuk az összes LE-jüket?".
4. Ha valaki békés lehetőségeket követel, kétféle választ kaphat:
Miklós: "Ha kivennénk a háborút és a rablást a játékból, semmi izgalom nem lenne benne."
Rabló szövetségek tagjai: "Húzzál innen Teveklubozni, kisköcsög!"

Alternatíva: A Béke Csarnoka 10. szint. Onnantól többé senki sem fog buzerálni-a mínusz 100% LE és 37 napos támadhatatlanság elég ijesztően hangzik. Kár, hogy annyi LE-be kerülne a felépítése, amennyit egy év alatt sem rabolnának el...
A hozzászólást csati777 módosította 2008.12.31. 12:22:08-kor
Pontszám: 5.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
886. hozzászólás - 2008.12.31. 12:26:40
Azért azt valljuk be, hogy a Citadellarács nagyon kellemes "eszköz" az élenjáró szövetségek kezében. Egyelőre. Eltelik még 1-2 hónap, aztán amikor már mindenki megkapja a maga kis pusztító csapását, már nem nagyon lesz ilyen "más kérésére dobálózom csapásokkal" játék.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
887. hozzászólás - 2008.12.31. 12:32:26 (Válasz csati777 #885 hozzászólására.)
Hát nem tudom. Béke Csarnoka 10. szint? Nekem is eszembe jutott már. Szövetségi társaim még az elején vannak a háborúsdinak, most még élvezik, majd kapnak néhány pofont, meg rájönnek, hogy a játék egyik legunalmasabban sikerült része (kattogtatás és kész). Utána szerintem felrántjuk majd. Lehet sok LE, de legalább utána nyugi van. Nagyon örülök, hogy bekerült. Ha meg egy szövetség olyan komolyan veszi a békét mint Harmaték, azok pedig igenis rántsák fel 10-ig. Ez van.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
888. hozzászólás - 2008.12.31. 12:38:58 (Válasz Byzon #887 hozzászólására.)
Sajnos csak 5. szintig építhető.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
889. hozzászólás - 2008.12.31. 12:42:27 (Válasz Harmat #884 hozzászólására.)
Békeidők Hírmondói - Felépített épületek:

A Pusztítás Citadellája 4.
A béke csarnoka 3.

TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.40
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
890. hozzászólás - 2008.12.31. 12:47:34 (Válasz Midian #888 hozzászólására.)
Tényleg? Kár. A leírásban nem szerepel a max. szint, kérem beletenni, programozók!
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
891. hozzászólás - 2008.12.31. 12:49:58 (Válasz Simon #889 hozzászólására.)
Na igen, ez vicces. Persze rá voltak kényszerítve a Citadella megépítésére (lásd Pandora művésznőt... ), de mégsem változtathatják meg a nevüket a Pusztítás Hírmondóira!
Pontszám: 5.40
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
892. hozzászólás - 2008.12.31. 12:56:04 (Válasz csati777 #891 hozzászólására.)
Igen, vicces -- tanulmanyra is erdemes, hogyan ferdul el az ember gondolkodasa bizonyos helyzetekben, es hogy meg tudja magyarazni, hogy amit eppen tett es amugy teljesen ellenkezik az addigi velemenyevel, az miert is jo. Kognitiv disszonancia?

Meg fel se epitettek a maximalis csarnokot, meg se vartak, hogy utana is tamadjak oket, es mar lovik a csapasokat.

A terroristak is azt hiszik, hogy nekuk van igazuk, pedig az egesz VILAG ( ) ellenzi amit csinalnak. Persze, nekik ugy tunik, ok jarnak a helyes uton.
A hozzászólást Simon módosította 2008.12.31. 12:59:54-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.13
népszerűHarmatNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
893. hozzászólás - 2008.12.31. 13:02:02
Ugyan ez nem tőlem, hanem egy másik "terroristától" származik, ide illik, ezért utólag engedélyével beidézem.

"Hol volt, hol nem volt, kerekerdő közepén állt egyszer egy békés kis falucska. A lakói nagy egyetértésben és barátságban kapálgattak a kertjeikben, terelgették kondáikat a tölgyesben, kivetették hálóikat a folyóban, tehát békében éltek. De akadt abban az erdőben egy barbár horda, aki mások fosztogatásából élt. Ezek a barbárok nem kímélték a békés falut sem, aminek lakói persze kiálltak a csatamezőre, de esélyük nem volt az ezer harcban megkérgesedett szívű vademberek ellen. Ez így ment egy ideig, de a falusiak tudták, nem lehet ez így a végtelenségig, nem azért termelnek hogy aztán a barbárokat hízlalják. Építettek hát egy színvonalas, több emeletes fogadót, ami szabad kalandozók tömegét vonzotta a faluba. Lovagok, harcosok, íjászok, erdőjárók, mágusok és papok jöttek a hírre, szálltak meg a nagyszerű tavernában, ahol bőven folyt a nemes bor, az aranyló sör, az asztalon jobbnál jobb sültek illatoztak, ahol a kalandozók találkozhattak egymással, híreket cserélhettek, valamint elintézhették ügyes-bajos dolgaikat. A falu lakói örvendeztek, hogy most már nem támadják majd meg szeretett településüket, és egy táblát tettek ki a kapura, miszerint "Figyelmeztetjük a fosztogatókat, hogy nagy hatalmú hősök védelme alatt állunk." Egy dologra nem gondoltak: bár akadt a barbárok között írástudó, de olyan nem aki értelmezni is tudta volna a tábla mondanivalóját. Azt hitték, ez egy fenyegetés. Hát újra jöttek, és míg a tavernában hangosan mulattak a kalandozók, ők újra kifosztották a falut. Másnap reggel persze a hősök éktelen haragra gerjedtek, és bár az elrabolt zsákmányt már nem tudták visszaszerezni, alaposan odavágtak a barbár hordának, csak hogy tudják, nem érdemes ezt a falut fosztogatni.
Történetünk így végződhetne is, ha a barbárok tanulnak az esetből, de hát egy ilyen fafejű hordától mit várunk? Berontottak füstös kis ivóikba, és az ott mulatozó kétes alakokat ráuszították a békés falura. De ez nem volt elég, csahos kutyáikhoz, a szomszédos törzsekhez is követeket szalasztottak, hogy ugyan már azok is küldjék el a kocsmatöltelékeket gyilkolászni. A hősök meg persze nem olyanok hogy ne menjenek el újra példát statuálni...
(Tanmese a barbárok ostobaságáról)"
Pontszám: 5.38
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
894. hozzászólás - 2008.12.31. 13:11:26 (Válasz Simon #892 hozzászólására.)
Simon, nem mintha nem tudnád

Terrorista = Szabadságharcos

Csak a nézőpont más.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
895. hozzászólás - 2008.12.31. 13:17:25 (Válasz CaveMaN #894 hozzászólására.)
Igen, erosen mas. Es a tobbseg donti el, hogy melyik ervenyes.

Mint mondtam korabban, en tamogatom Harmat elkepzeleset, de ilyen formaban enyhen nevetseges es kepmutato.

HA lenne max szintu csarnokuk, lathatoan tettek volna a beke erdekeben.
HA kampanyolnanak Miklosnal meg a csarnoknal is erosebb BEKE iranyu fejlesztesekert, lathatoan tettek volna a beke erdekeben.

Amit most csinalnak, ennek a jateknak a kereteiben belul az kicsit nevetseges. Remelem nem az lesz a vege, hogy naponta kapnak citadella csapast sok szovetsegtol, aztan semmit nem tudnak majd epitkezni. Marpedig terrorra eros valasz szokott erkezni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
fórumozóR0b_rtFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
896. hozzászólás - 2008.12.31. 13:18:24
Egyébként meg nem értem, hogy mi a baj ezzel. Megmondtuk, hogy mi lesz. Nekünk ez a védelmi eszközünk van. Akinek amilyen fegyvere van, az azzal védekezik. Ha védekezik egy egész hatásos fegyverrel akkor már nem is védekezik, hanem támad? Majd az optimalizátorok eldöntik, hogy Nekik éri meg, vagy azok akik csak simán játszanak.
Pontszám: 4.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
897. hozzászólás - 2008.12.31. 13:25:58 (Válasz R0b_rt #896 hozzászólására.)
R0b_rt: azzal semmi, hogy vedekeztek. a Citadellaracs is megmondta, hogy mit fog csinalni. Ha nem valtozik semmi, majd kiderul, melyiknek vegesebbek az eroforrasai.

Csak ne gyertek panaszkodni es ugy tenni mintha az angyalok jatekbeli megnyilvanulasai lennetek, magasztosan jarva. Mert ez nem igy van, nem tettetek meg mindent a beke erdekeben, nem is vartatok meg annak az eredmenyet amit eddig csinaltatok, es maris aggressziv lepeseket tesztek, haboru keretein kivul.

Mivel jatek, nekem ezzel semmi bajom. Csak nevezzuk neven a gyereket.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.40
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
898. hozzászólás - 2008.12.31. 13:26:03 (Válasz Harmat #893 hozzászólására.)
Igen, érdekes és aranyos a tanmese Harmat. De azzal együtt, hogy én is a béke oldalán állok, ebben a formában nem jó. Ugyanis pontosabb lenne a megfogalmazás, ha azt mondanád, hogy a barbárok szögeltek ki egy táblát, hogy védjétek magatokat buzogánnyal és csatabárddal, de aki pl. megmérgezi a vízforrásokat, az bizony minden törzsnek árt. A falusiak mindezzel nem törődve megmérgezték a folyókat és amikor ennek örömére minden barbár törzs haragra gerjedt, akkor az egyik falusi kiállt a békéről szónokolni a törzsek gyűlésén a többi meg tovább öntögeti a mérget a folyókba és a kutakba. Szerintem. Békét még sosem vívtak ki fegyverrel, főleg nem olyan fegyver alkalmazásával, ami még az agresszorok szerint is elítélendő...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.86
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
899. hozzászólás - 2008.12.31. 13:33:33 (Válasz csati777 #891 hozzászólására.)
Az epikus épülethez kötelező a citadella. Ezért minden szövetség fel fogja építeni, amelyik előrehalad addig.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
900. hozzászólás - 2008.12.31. 13:34:31 (Válasz Mortimer #899 hozzászólására.)
Nem 4. szintig, Mortimer.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője