Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
421. hozzászólás - 2008.10.29. 13:34:53
Esetleg olyat bele lehetett volna meg rakni, hogy ha 2-hetig tart a haboru, akkor utana a beke is 2 hetig tart.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
422. hozzászólás - 2008.10.29. 13:35:18 (Válasz Rius #415 hozzászólására.)
"A 6,5 K, kissé sok, úgy vélem kevesebbet veszítettünk volna egy gyors háborún. Ez nem segíti elő, hogy hősies küzdelemben és kitartással harcoljanak az emberek."

Igen, a rendszer sajnos azt támogatja, hogy minél gyorsabban add fel, ne háborúzz, kapitulálj gyorsan, mert akkor olcsóbban megúszod. Ez így szar, ez csak a háború indítójának (az erősebb félnek) jó.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSztavroginFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
423. hozzászólás - 2008.10.29. 13:38:16
Ariellel egyet tudok érteni.
Egyébként nézzetek egy kicsit vissza, és gonolkozzunk egy sort.
Minden változtatást elenyésző része "sír ki" a végzeturaknak. Mivel a nagy többség szépen csendben eljátszik.
Minden változásnak vannak győztesei (főleg azok, akik hangosan sírnak...) És mindig vannak vesztesei. Ezek első sorban azok, akik vagy utólag sírnak, vagy utólag még hangosabban kezdenek el sírni, mint előtte...

A változás tényleg időzíthető lett volna... Én sosem programoztam játékot, de gondolom egyszerre millió1 játékot csinálnak Miklósék (és nem csak ezt...) Szóval nem bizots, hogy mindennel van idejük és energiájuk szarozni...
MAzlee meg pont azt álláspontot írja, amit én régen...
De nekem akár úgy is jó, hogy 3 nap 50%, 7 nap 100 győzelem. 14. nap: Döntetlen... Így jobban megéri a kis szöviknek is... Hátránya: Egy kis szövi be tud húzódni 2 hétre katakombába... De istenem. Tegyék!

Közben meg ha ez a Mzlee az a Mazlee akire gondolok, akkor gratulálok, eddig nagyon szép az arány, és jó harcokat kívánok a Mortals League-nak!
"Unatkozom. Kérem a köpenyem.
Mielőtt bármit elkövetnek,
gondoljanak a rózsakertre,
vagy még inkább egyetlen rózsatőre,
egyetlen egy rózsára, uraim."
Pontszám: 5
népszerűSztavroginFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
424. hozzászólás - 2008.10.29. 13:44:33
Egyébként eszembe jutott egy kis pszichológiai teszt. Vicces kedvű, és sok idővel rendelkező programozókak ajánlott...

Ki kéne találni egy olya változást, ami nem hoz konrét változást a jáétkban játékmenetre minden maradna ugyanaz. Egy kis csavarral és háttérismerettel könnyen megtehető...
Itt most a példa kedvéért azt mondom:

Mi lenne, ha nem folyamatosan kapnátk a vadászatpontokat, hanem óránként X-et. (Meg lehet úgy csinálni, hogy a játékos ne lássa, mennyire ketyeg az óra...) Ez elég átlászó trükk, de alapnak nem rossz...

Erre lekezdődne a fórumozás, szavazás... Kíváncsi lennék, mennyien pártolják, mennyien ellenzik, és miután bevezették a pszeudováltozást, kiváncsi lennék, hányan sírnak, hogy a régi jobb volt!
"Unatkozom. Kérem a köpenyem.
Mielőtt bármit elkövetnek,
gondoljanak a rózsakertre,
vagy még inkább egyetlen rózsatőre,
egyetlen egy rózsára, uraim."
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
425. hozzászólás - 2008.10.29. 13:45:08 (Válasz Sztavrogin #423 hozzászólására.)
Köszi Nektek is!

bár sajna úgy tűnik ezt be fogjátok húzni. mondjuk ez várható is volt.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
426. hozzászólás - 2008.10.29. 13:50:13 (Válasz Sztavrogin #424 hozzászólására.)
Sztavrogin, szerintem a változtatásokon túl nagyobb baj, hogy azok VÁRATLANUL érik a játékosokat, nem tudnak rá felkészülni, nem számolnak vele. Felkel, és látja hogy elveszítette a háborút. Vagy pl. én most a kvízkérdések rendszerének 30-ról 100-ra növelésével elvesztettem legalább 1500 LE-t. (Mivel több száz CSP van tartalékban.)

Ennek örülnöm kéne?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
427. hozzászólás - 2008.10.29. 21:39:42
Minden tiszteletem a Kubláé, és fejet hajtok hősies ellenállásukért! Megértem felháborodásukat, hogy túl hirtelen, a semmiből dobták be a változtatás.

De!

Erre a változtatásra lehetett készülni!
Mikor Miklós feldobta a szavazást, mi (Azúr Légió) rögtön megbeszéltük, hogy el kell érnünk a +100-as győzelmet a Kublával szemben, mert előbb-utóbb bekerül a változás és akkor véget érhet az állóháború. Tettük ezt úgy, hogy nem volt biztos, hogy tényleg bevezetik, az sem volt biztos, hogy ha bevezetik, akkor a régebben kezdődő háborúkra is érvényes lesz, sőt az sem volt biztos, hogy egyáltalán sikerülni fog a tervünk... Megvallom kicsit csodálkoztam is, hogy ellenfelünk minimális ellenállást tanúsít, és már hétfő-kedd környékén meg is volt a +100 győzelem.
Szóval, mi készültünk erre. Nem tudhatjuk most jelen pillanatban, hogy ha a Kánság is készül mi sül ki belőle, de gyanítom a +10 az meg lett volna a 3. hét végén. Ezt nektek is éreznetek kell, hiszen ennyi különbség mindig is volt.

Mindamellett tényleg gratulálok! Büszkék lehettek a "kényszer kapituláció" ellenére is magatokra!

------------------------------
Dark Mongoose - Azúr Légió
A hozzászólást bonca módosította 2008.10.29. 21:42:58-kor
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5.33
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
tápláléklánc...
428. hozzászólás - 2008.10.29. 21:40:59
- Az A Beholder és A Végzetúr Harcosai szövetség kapitulált a Mortals League szövetséggel szemben.

- A Mortals League szövetség kapitulált a Kubla Kánság szövetséggel szemben.

- A Kubla Kánság szövetség kapitulált az Azúr Légió szövetséggel szemben.

Lánc-lánc eszterlánc...
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
429. hozzászólás - 2008.10.29. 22:24:40 (Válasz bonca #427 hozzászólására.)
Nem is ez a gond, mert a 10 különbség ellen nem is érte volna meg küzdenünk, de ez az emberek feje felett döntés, mindenféle értesítés nélkül, hiába volt előtte beszélgetés róla, nem korrekt, hogy engedjem érvényesülni a neveltetésem, és ne használjak hasonlatokat illetve erős kifejezéseket. :S
Üdv:
Gabi
Pontszám: 6
kedvelt taghellblade
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
430. hozzászólás - 2008.10.29. 22:32:37
Mortals League szövetség maguktól kapituláltak, ha jól tudom. Fel mérték a helyzetet.
De ezen már kár vitatkozni.



Bújj, bújj zöld ág...
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
431. hozzászólás - 2008.10.30. 08:00:28
Azért elolvasnám egy illetékes hozzászólását, hogy mégis milyen megfontolások alapján jártak úgy el, ahogy. Mert ugye a hallgatás is minősít. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
432. hozzászólás - 2008.10.30. 08:44:00 (Válasz tramenes #407 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.29. 12:36:55
Csinálta volna meg az AZÚR a 2Xet a régi rendszerben; nem sikerült, ők is lanyhultak bőven az utóbbi héten. Erre most ingyen megkapják a győzelmet? Nem, ez elfogadhatatlan; ahogy az is hogy hogy központilag csettintettek egyet a szabálymódosítással, minden előzetes értesítés nélkül.


Azert lanyhultunk, mert lathato volt, hogy ez lesz az uj szabaly es eleg tartani a 100-as difit.
6,5K LE meg kevesebb mint 500/kopf, igy talan nem rokkantok bele.
Pontszám: 3.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
433. hozzászólás - 2008.10.30. 08:45:16 (Válasz hellblade #412 hozzászólására.)
Idézet: hellblade - 2008.10.29. 12:58:11
A másik, 134 szavazat alapján módosult a játék, abból is 100 alatti aki változtatni akart. Kérdem én, hát nem 3000-en vagyunk a játékban.
Erről csak az jut eszembe, hogy aki intenzíven tud sírni az előbb utóbb anyukától meg is kapja.


Ezt ha megengeded azzal arnyalnam, hogy az AL egyetlen sem tagja kert ilyen jellegu modositast.
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
434. hozzászólás - 2008.10.30. 09:02:08 (Válasz hellblade #430 hozzászólására.)
igen, mi magunktól kapituláltunk. bár ha tudtuk volna hogy ennyit visztek akkor nem adjuk ilyen könnyen

ez is a játék hibája hogy nem tudom előre mennyit is veszitek adott helyzetben a kapitulációval. másik, hogy állítólag a szövetségek lélekkút mérete ÉS a szövetségek karaktereinek erőkülönbsége is számít. Hát ezt szerintem sehogy nem számolják, mert erőben bőven felettünk vagytok.

na mind1

bele kell tanulni
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
435. hozzászólás - 2008.10.30. 09:57:37 (Válasz Mazlee #434 hozzászólására.)
viszonylag jól álltatok egyébként; lehetett volna húzni. Minden elismerésem
Pontszám: 7.50
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
436. hozzászólás - 2008.10.30. 10:33:47 (Válasz tramenes #435 hozzászólására.)
az volt a baj, hogy a 13tagból 5 inaktív volt ezidőalatt ráadásul 1 már ki is lépett.. de az elején énis meglepődtem hogy jól álltunk
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
közellenségTomcseszFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
437. hozzászólás - 2008.10.31. 17:51:29
a gyémánt a legjobb mert az plusz LE-át kap ha nyer egy támadásban mármint portyában
Pontszám: 2.30
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
438. hozzászólás - 2008.10.31. 20:28:07
Idézet a "segítség" fórumból Zoli tollából

"A háború megkezdését követően kevesebb mint 1 órával kapituláltunk. Mitől veszítettünk 8600 LEt, mikor mástól 4-5 nap alatt 100 csatával 3000 LE jön.

Nem úgy volt, hogy ha gyorsan kapitulálunk, keveset bukunk?


Ez tévedés. Sosem volt ilyen feltétel. A zsákmányolt lélekenergia csak a két szövetség méretétől és a Lélekkút nagyságától függ."


Ezt én is rosszul tudtam. Gondolom nem egyedüliként...
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
439. hozzászólás - 2008.10.31. 23:11:34
Talán sok eddigi vitának elejét veszi, vagy újat gerjeszt, de leírom a véleményemet, még akkor is, ha ezzel utált, vagy irritáló taggá válok.

A száraz tény: a Kubla Kánság Mindenszentek napjának reggelére, hadat üzent a Világépítők szövetségének.

Úgy vélem a Kubla Kánság, nevének megfelelően "pogány" módon, kimutatta foga fehérjét.
Talán nem mindenkinek vannak halottai, de Mindenszentek és Halottak napja, ismert mindenki előtt, csak a pogányok nem tartják tiszteletben.
Ahogy Makkai Sándor: Sárga vihar, című művében, úgy itt is, a nagy szavak, ami a kutyafejű tatárok, a Kubla Kánság tagjai részéről elhangzottak, de még csak nem is bort, hanem kancatejet és vért isznak, miközben "prédikálnak".

Kiválasztottak egy nagy, de nem portyázó, nem harci szövetséget, amely a háború ellen foglalt állást. Úgy vélik egyből kapitulálunk.
Nem érzem magam IV. Bélának, de valakinek ellen kell állni a semmit tiszteletben nem tartó, mindenkit saját ízlése szerint formálni kívánó, erőszakos magatartásnak.
Lehet, hogy nagyon kikapunk, de ezt a háborút megemlegetik.

Minden jóérzésű kalandozónak: Meghirdetem az I. Keresztes Háborút!
A Kubla Klánság a főoldalán álló szöveg szerint, lefordítva és lényegét véve: mindenkit behódoltatni, sarcolni, eltaposni és irányítani akar.
Aki le tudja győzni őket, erősebb náluk, az támadja és verje le őket, tegye lehetetlenné az életüket.
A háború alatt ne őket támadjátok csak, hanem a Világépítők gyengébb tagjait, akik "rokonaikat gyászolva", kinn maradtak a csatamezőn és váratlanul, felkészületlenül éri őket a Sárga vihar, veszedelem, hisz a háború híre sem jutott el hozzájuk.

Aki hisz a hagyományok és az erkölcs meglétében, segítse I. Keresztes háborúnkat!

Isten áldásával és segedelmével!


Rius
A hozzászólást Rius módosította 2008.11.01. 07:45:42-kor
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5.64
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
440. hozzászólás - 2008.10.31. 23:45:04 (Válasz Rius #439 hozzászólására.)
Intrika, háborús agitálás, cselszövés egy másik szövi ellen, ezek mind működnek egy szerepjátékban. A való világgal való keverés(pláne vallási témával), ebben a formában nem. Má bocs
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője