Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
661. hozzászólás - 2008.11.29. 19:45:55
Remélem a mai találkozón felvetett Szövetségi háború szabálymódosítási ötletemet valóban át fogják gondolni, és esetleg szavazhatunk is róla. Aki nem volt ott, annak leírom:
Javasoltam egy Háború pont bevezetését a szövetségeknek, a portyapont analógiájára. Tehát minden szövetség hetente X darab háborút indíthatna, így nagyon megválogatnák (vagy ha nem, akkor lemaradnának), hogy a sokkal kisebb szövetségeket lefarmolják-e. Remélhetőleg ennek az eredménye az lesz, hogy minden szövetség csak körülbelül azonos erejű szövetséget fog támadni. Tehát a kicsiket nem fogja állandóan lerabolni egy nagy, mert nem fogja megérni neki.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 9
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
662. hozzászólás - 2008.11.29. 21:10:57
Idézet: Butchman - 2008.11.29. 19:45:55
Remélem a mai találkozón felvetett Szövetségi háború szabálymódosítási ötletemet valóban át fogják gondolni, és esetleg szavazhatunk is róla. Aki nem volt ott, annak leírom:
Javasoltam egy Háború pont bevezetését a szövetségeknek, a portyapont analógiájára. Tehát minden szövetség hetente X darab háborút indíthatna, így nagyon megválogatnák (vagy ha nem, akkor lemaradnának), hogy a sokkal kisebb szövetségeket lefarmolják-e. Remélhetőleg ennek az eredménye az lesz, hogy minden szövetség csak körülbelül azonos erejű szövetséget fog támadni. Tehát a kicsiket nem fogja állandóan lerabolni egy nagy, mert nem fogja megérni neki.



ja csak a próbléma ott van hogy a LE-t nem a lélekkút mérete alapján hanem a kariszintek alapján viszik(legalábbis én így tudom) azaz nem a kicsik farmolása szünne meg hanem max olyanokat keresnek akik erősebbek és de gyenge tagjaik vannak vagy geyengébbek de erős tagjaik vannak szóval nem hiszem hogy ez miatt bárki is egyenlő erőset keresne hisz a biztos x töltés jobb mint a nem annyira biztos 2*x de azért annyiban segíthet hogy a gyengébbek nem maradnak le annyira hisz akkor az elsők nem csatázhatnak egyszerre a fél mezönnyel (mármint úgy hogy simán vernek3 nap alatt 3 szövetséget)szóval ezt a javaslatot én mindenképp bevezetném csak nem azért amiért te
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
663. hozzászólás - 2008.11.29. 22:42:56 (Válasz Hauer92 #662 hozzászólására.)
Egy biztos, jobbnak kell lennie ettől a módosítástól. Egyébként igazad van, a két lélekkút különbsége nem számít a rablásnál, csak a karik szintje. Ennek ellenére gondold meg: ha kevesebb lehetőségből jobban válogatnál Te is, és esetleg több rizikót is bevállalsz. Amióta van portyapont, azóta én csak ésszel választok célpontot, nem csak találomra, mert szeretném maximálni a kevés lehetőségből a nyereséget.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
664. hozzászólás - 2008.11.29. 22:55:31 (Válasz Butchman #663 hozzászólására.)
hogy öszinte legyek amióta van portyapont próbálok biztosra menni tehát szinte mindig lefelé támadok bár ez inkább csak annak a következménye hogy 15-ös szinten ott vagyok 248-as tul összeggel tehát nem vagyok valami magabiztos de lehet a szövetségek tényleg az erősebbekre mennek csak tudnám miért ha a kevés támadási lehetőséggel inkább a biztsan jövő de kevesebbre mennek ahelyett hogy azt a heti x támadást olyanokra lövöldöznék akiket nem tudnak megverni bár az Elit Horda biztos magabiztos és nem hiszem hogy a gyengébbeken akarnának nyerészkedni pláne hogy a legtöbb szövit le tudnák verni de a többi nem hiszem hogy a saját szintje(lélekkút mérete szerint) körül keresgélne inkább aa gyengébb és biztos nyerésre mennek(én legalábbis ezt tenném)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
665. hozzászólás - 2008.11.30. 09:14:40 (Válasz Hauer92 #664 hozzászólására.)
Azt ne felejtsd el, hogy Ti nem nagyüzemben nyomjátok a kicsik kizsákmányolását. Szóval azt az 1-2 háborút így is, úgy is meg tudnátok vívni. Itt most azokról van szó, akik folyamatosan 5 kicsit nyúznak, mert úgyis benyomják a kapitulációt.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
666. hozzászólás - 2008.11.30. 10:24:33
én is azt mondtam(vagy legalábbis próbáltam), hogy ezzel nem a nagyok fogják egymást gyepálni hanem csak annyi hogy nem lehetne örült módon szinte minden nap meg 3*-ni a lélekkút töltést hiszen a nagyok most szinte mind azt csinálják hogy hadat üzennek a kisebbeknek és remélik hogy gyorsan befejezik a háborút hogy aztán újabbat kezdhessenek
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
667. hozzászólás - 2008.12.03. 00:10:44
A Hajnalpajzs szövetségre rátámadt a top 1 szövetség, a Tökéletes Gyémánt. Aki megnézi a két szövetséget, az láthatja, hogy semmi esélyünk sincs ellenük, mi büszkeségből mégis az ellenállást választottuk. A háború közel két napja folyik. Jelenleg 46-48 az állás az ő javukra. Sajnos úgy tűnik, hogy megijedtek, hogy nem tudnak ellenünk gyorsan győzni, mert a következő levelet kaptuk tőlük:

Tisztelt Hajnalpajzs szövetség, Tisztelt Mortice (mint egyetlen elérhető, ám láthatatlan tag)!

Elismeréssel adózunk a bújócskában eddig elért kimagasló teljesítményetekért, de mi a szemtől szembe harcnak vagyunk hívei, ahogy azt Woodranger társatok is példamutatóan felvállalta.
Sajnálatos módon nem adtok arra lehetőséget, hogy bizonyítsuk harcbeli jártasságunkat, így jelen pillanatban éppen tanácsot tartunk arra nézve mitevők is legyünk.

Bár mi a személyes párbajoknak vagyunk hívei, sajnos a veletek vívott háborúban nincs más lehetőségünk, mint bevessük a pusztítás citadelláját, aminek használatától egyébként mindannyian tartózkodnánk.
Tanácsunk arra az elhatározásra jutott, hogy Woodranger derekas helytállásának köszönhetően, adunk nektek még egy esélyt. Amennyiben előbújtok a katakombákból, és felvállaljátok a küzdelmet, úgy a citadellától eltekintünk.
Holnap délelőttig kaptok gondolkodási időt.

Tisztelettel,

Tökéletes Gyémánt szövetség.


A válaszunk:

Tisztelt Tökéletes Gyémánt szövetség!

Eredeti terveink szerint minden harcképes tagunk mozgósításával harcoljuk végig ezt az egyenlőtlen háborút, a következményektől függetlenül. A hadüzenet kézhezvételekor tagjaink egyesével eldönthették, hogy felveszik a kilátástalan harcot vagy nem áldozzák fel magukat értelmetlenül. Az eredmény ismert.
Eszközeink tiszták voltak: a második nap derekán, mikor az állás dupla volt "ide", megkísérelhettük volna feljebb tornászni a győzelmek arányát, majd ha minden tagunk elbújt volna a harc elől, csak ki kellett volna várnunk a szükséges idő lejártát. Ilyen módszerekhez nem folyamodunk. Éppen ezért fogadtuk értetlenül azt az üzenetet, amelynek majdhogynem "zsarolás" szaga volt. Ezt a háborút ti kezdeményeztétek, így joggal várható el, hogy a lefolytatása során is alkalmazkodjatok a felmerülő változásokhoz. Ha valaki magára zárja az ajtót, próbáljátok feltörni. De ezt lehet fair eszközökkel is, nem pedig egy olyan fegyver bevetésével, amivel a mi szövetségünk nem rendelkezik.
Reméljük, józan belátásotok győz, és tisztességesen folytatjuk le ezt a szabályok által megengedett, de többesélyesnek egyáltalán nem nevezhető háborút. A harcot választó tagjaink továbbra is állnak a kihívás elé.

Tisztelettel

Hajnalpajzs szövetség

Még annyit fűznék hozzá, hogy a történtek után a Tökéletes Gyémánt nyugodtan hívhatja magát szövetség helyett terrorszervezetnek.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
668. hozzászólás - 2008.12.03. 01:49:53
igazi gyöngyszem. ha nem megy klikkelésre a győzelem, akkor befenyítünk, mert nagyok vagyunk:)

milyen nagylelkű. vagy előjöttök, hogy LE-t veszítsetek, vagy citadellával LE-t veszítetek, hogy később, vesztéskor még több LE-t veszítsetek:)

ennyire kell nekik most a LE, nem ér rá később?
Pontszám: 6.44
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
669. hozzászólás - 2008.12.03. 01:51:09 (Válasz Gort #667 hozzászólására.)
Magánlevelezést nyílt fórumra vinni...
A Pusztítás citadellájáról pedig te sem gondolhattad, hogy dísznek van. Az Átokpiramissal pedig egyenesen ki lehet pécézni egyes karaktereket! A Kémgömbbel pedig orvul akkor támadni, amikor amikor a delikvens alig áll már a lábán. Bezony.

Háború folyik, kaptatok egy ajánlatot, ráadásképpen némi jogos elismeréssel.
Aztán dönthettek.
Ha tárgyalás nélkül kapjátok az áldást akkor se lenne semmi, de így?

A terrorszervezet titulust pedig gondold át. Komoly kijelentés ez egy játékban. Ha megtámadják a karaktered az pedig gyilkossági kísérlet? Ugye.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 4.09
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
670. hozzászólás - 2008.12.03. 01:57:43 (Válasz chehs #669 hozzászólására.)
Magánlevelezés? Magánlevelezésnek lehet-e nevezni azt az üzenetet, ami egy egész szövetségnek, 14 embernek szól? A terrorszervezet szó valóban komoly kijelentés egy játékban. De vajon az nem komoly kijelentés, hogy azt teszitek, amit mi mondunk, vagy jön a nagy bumm?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
671. hozzászólás - 2008.12.03. 02:12:21 (Válasz Gort #667 hozzászólására.)
És Miklós még csodálkozott a találkozón, hogy a kicsik miért akarnak olyan nagyon valamiféle védelmet a topszövetségek farmolása ellen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.83
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
672. hozzászólás - 2008.12.03. 02:34:31 (Válasz Gort #670 hozzászólására.)
Megértelek hidd el. Sőt, én is ugyanilyen indulatos voltam valaha, amikor a két legharcosabb top szövetség egymás után kopogtatott be a szövetségembe a sarcért.
Igazad van neked is, és még több száz másik ép etikai érzékkel bíró játékosnak, hogy a jelenlegi háborús szisztéma nem jó. De ha Trollagyarom is van, akkor nem fogok buzogánnyal harcolni. Főleg nem akkor, ha egy kemény, jól harcoló ellenféllel mérkőzök.
A Citadella az én véleményem szerint is túl gonosz móka, én nem szeretem. De sokezer LE-be kerül, és nyilván nem azért lesz felhúzva, hogy ne használják a szövetségek.

A nagy bummos hasonlatod sajnos helytálló, a citadella logikája ugyanúgy pont az elrettentés. A terrorszervezetet viszont tényleg erősnek érzem, ne haragudj érte.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5.50
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
673. hozzászólás - 2008.12.03. 02:41:02 (Válasz chehs #672 hozzászólására.)
Nem örültünk neki, amikor ránk támadtak, de elfogadtuk. Ez benne van a pakliban. Ha használják a citadellát, hát használják. De a mód, ahogy fenyegetőznek vele, ahogy zsarolnak vele, az bizony csak arra a szervezetre emlékeztet, amelynek megnevezését te túl erősnek érzed. Sajnálom, ha ezzel megbántalak, de ez a véleményem.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5.23
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
674. hozzászólás - 2008.12.03. 04:42:28 (Válasz Gort #673 hozzászólására.)
A tenyszeruseg kedveert - a Hajnalpajzs szovetseg a 31. osszesen 908 szovetsegbol, ezzel a toplista masodik oldalanak tetejen talalhato. Nem nevezheto kis szovetsegnek, bar kisebb mint a Tokeletes Gyemant, hiszen a Tokeletes Gyemant jelenleg a legnagyobb (legalabbis kutmeretben merve).

Termeszetesen nem celja egy tamadonak hosszabb idot tolteni egy haborura, SOT, jelen keplet mellett, a vesztesre itelt vedekezonek sem. Hiszen szinte teljesen mindegy, hogy 1, vagy 3, vagy 7, vagy 14 nap alatt vesztik el pontosan ugyanazt a LE osszeget a kutjukbol. (Mindez nem vonatkozik olyan haborukra, ahol valos eselye van a vedekezonek... ha nyerni is tud, termeszetesen erdemes harcolni... valljuk be, ez ritka. Egy-ket kirivo esetrol hallottunk, ahol a vedekezo nyert, hiszen a tamado mindig gyengebb ellenfelet valaszt.)

A katakombas taktika ertheto, nem is nagyon lehet ellene vedekezni -- azaz tamadni. Viszont ilyenkor ertheto modon az ellenfel is melyebbre nyul a tarsolyaban. Ezt barmikor el lehet kerulni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.90
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
675. hozzászólás - 2008.12.03. 07:49:17
Konyorgom.
A vegzetur egy strategiai jatek. A benne levo lehetosegek kihasznalasaert talan nem a jatekost kell okolni, hanem a fejlesztot kerdezni, hogy miert csinalta ilyenre.
A jatek (sajnos, vagy nem sajnos) leginkabb a karakter csatakra es a szovetsegi haborukra van kihegyezve. Aki ezt nem tudja elviselni, az nevelgessen tevet a teve clubban. Senki sem orul, amikor megtamadjak es kikap es nyilvan minel gyengebb egy szovetseg ez annal rosszabb, de ezert nem hiszem hogy a masik jatekos lenne a gonosz.
A level pedig sima diplomaciai eszkoz. Lehet hogy valakinek szimpatikusabb megoldas egyszeruen csak a masikba vagni a baltat egy szo nelkul, de nem hiszem hogy pont az uzenet miatt lenne a szovetseg "terrorszervezet".
Pontszám: 5.38
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
676. hozzászólás - 2008.12.03. 08:22:37 (Válasz Gort #667 hozzászólására.)
Szanalmas egy privat uzenetet nyilvanossa tenni. Egy-ket hozzafuzni valo:
A haboru folyaman sohasem alltatok nyeresre ,ahhoz kell otven csata is. Ha nem csak par tagunk koncentral ratok, akkor megtapasztaljatok valodi eronket...
A nagy fair szellem kovetkezteben Woodranger a mi "tapasztalatlanabb" tagjainkat tamadja. Miert nem Wurgolxot (engem), vagy AranyAlmat valasztja celpontnak ha mar az egyenlo eselyekrol beszelunk. Igy abszolut nincs foganatja mondandodnak.
Jatszhatunk a szavakkal felolem (nem rendelkezesunkre allo eszkoz). Nekunk katakombank nincs, akkor Ti se hasznaljatok. Viccesen hangzana, nem?
Pontszám: 4.77
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
677. hozzászólás - 2008.12.03. 08:49:21
Egyrészt magánlevelet kiteregetni tényleg etikátlan.
Másrészt szemtől szembeni küzdelmet nem kéne emlegetni egy olyan helyzetben, amikor 25 baseballütővel és viperával felfegyverkezett kigyúrt kopasz letámad a játszótéren 15 csúzlis gyereket, aztán amikor azok felmásznak előlük a fára, ők diplomatikusan megkérik őket, hogy ha nem másznak le azonnal, és hagyják magukat tovább verni, előveszik a pisztolyt is...Tudom, mindenki a gyengébbeket támadja (én is), de ha valaki háborút kezdeményez, vállalja a következményeket! És ha az ellenféltől elvárja a szemtől szembeni harcot, akkor magával szemben is legyen következetes!
Komolyan érdekelne, hogy volt-e már olyan, hogy egyenlő erejű szövetséget támadott egy másik? Egy ELIT vs. Azúr meccs érdekes lehet...
A Katakombák egy passzív védelmi eszköz, a Pusztítás Citadellája pedig agresszív támadó. Nagyon nem ugyanaz a kategória.
Pontszám: 7.88
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
678. hozzászólás - 2008.12.03. 08:52:27 (Válasz csati777 #677 hozzászólására.)
Ez pontosan igy van. De en ebben a haboruban az ellenfel ket legerosebb tagjat tamadom csak.
De folytatva a hasonlatot. A gyerekek felmasztak a fara, de az apjuk rendszerint megveri a 15 kigyurt kopasz occseit.
Pontszám: 4.33
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
679. hozzászólás - 2008.12.03. 09:27:28
Annak idején ugyanez volt amikor megalakult a Gyógyír!
Aki nem olvasta, a fórumon megtalálja Skandar Graun levelét a témában.
A háborúkban a Katakomba egy stratégiai lehetőség, a Citadella egy másik.
Sokat tanakodtunk, morális okokból érdemes e szólnunk, próba előtt használjunk e diplomáciát. Szerintem mindegy volt, ha nem írunk, ugyanez lett volna a reakció.
Egyébként büszke lehet a Hajnalpajzs, hogy ilyen agresszív eszközökhöz kellett nyúlnunk.
A nyígásra és a szövetségek közti magánüzenetek kiteregetésre talán nem annyira...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 6.43
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
680. hozzászólás - 2008.12.03. 09:35:55
Halál komolyan, mindjárt sírok, annyira meghatódtam ismét. Végtelenül bírom sajnálni a sok top szövetséget, küldök támogatást, ha megtehetem, de tényleg. A két legerősebbjét, akik kb 2 osztállyal lejebb harcolnak, fantasztikus teljesítmény, tényleg annyira meghatódtam, komolyan, már sírok is.

Folytatva a hasonlatot:

...az apjuk rendszerint megveri a 15 kigyurt kopasz occseit, azután, hogy a kopaszok elkezdték őt abuzálni, hogy adjon már pénzt, ezek után a kopaszok még baromi Nagylelkűek is, felajánlják, ha odaadja a pénzt, akkor nem dobnak atombombát a házukra.

Legalább a bizonyítványt nem kéne magyarázni...

Erősebbek vagytok legyűritek őket, vagy így vagy úgy, ők meg minden eszközt megragadnak a védekezésre, a ti szátokból a szánalmasozás rettentő fals...

És nem utolsó sorban, fenyegetésre nyílt levélben válaszolni se nem szánalmas, se nem etikátlan.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2008.12.03. 09:40:20-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.00
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője