Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
741. hozzászólás - 2008.12.06. 00:54:20 (Válasz Byzon #740 hozzászólására.)
Ez igazán kedves de szerintem már túl fáradt a csapat de azért remélem van köztünk (ahogy a töri tanárom mondaná)egykét jó demagogosz aki felrázza a csapatot csak hát én hiába tépem a szám nem nagyon nézik a fórumot levelet meg az én netemmel??? hát a toborzó leveleket egy hétig küldtem mert állandóan szétkapcsolt ez a öhm na mindegy azért vagyunk páran akik próbálunk valamit tenni de az az igazság hogy én is csak hátráltatom a szövit mert minden csatámat jó formán megnyerem csak azt nem ami az ellenfeleimmel vívok(mindig az a ... random olyanok vernek le ilyen irdatlan különbséggel mintha az elmúlt egy hónap fejlődése nem is lett volna (növeltem a tul összegem kb átlagos vagy kicsit alá de azért nem kell szégyenkeznem meg a szakiknál is rámentem a harci szakikra)és hát kevesebbet nyerek az ilyen erőségű emberek ellen mint amikor még nem volt kritikus ütésem meg kivégzésem(megjegyzem eddig 2* vettem hasznát ennek a szakinak az egyik a küldi volt)szóval már az én morálom is a béka feneke alat van ráadásul ahhoz hogy érdemben hozzá tudjak tenni a háborúhoz egész nap a gép elött kéne ülnöm(ami holnap be is fog következni)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
742. hozzászólás - 2008.12.06. 01:01:58
Most nekem is sirjon a szam, hogy amig nem voltam gepkozelben otszor be lettem verve 30 es 220 kozotti kulonbsegben? Ez is benne van a jatekban, meg a citedalla is. Aki ezt nem vallalja, annak tovabbra is javasolnam, hogy nevelgessen maganak tevet egy masik "jatekban", de ne akarja magat martirnak lattatni...
Koszonjuk szepen.
Pontszám: 4.09
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
743. hozzászólás - 2008.12.06. 01:08:20
Nagyon nem tudom mire vélni a hozzászólásod gondolom nem igazán pozitív de nem gond felőlem azt csinálsz amit akarsz de kérdem én minek van itt ez a topic ha nem írhatom le benn a háborúhoz kapcsolodó dolgaink amikor itt szinte mindennapos a "köszönjük a hadüzenetet" meg hasonlók és én a véleményem elég sok helyre leírtam megkérdeztem miért van így és azt kaptam válaszul hogy random erre én hogy "de ennyiszer???" én nem gondolom ezt sírásnak csak épp valahol ki kell adnom a dühöm(a billentyűzetet mégsem csapkodhatom mert azt már tesóm elintézte épp elégé)és szerintem ez a topic azért van itt hogy leirogasd mi van a javaslatokat máshova lehet írni hisz spec minden szövivel kapcsolatos változásra ott a talis topic szóval ide már téyleg nem nagyon lehet mást írni.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
744. hozzászólás - 2008.12.06. 01:11:51 (Válasz Hauer92 #743 hozzászólására.)
Szerintem nem neked szolt, Hauer92...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
745. hozzászólás - 2008.12.06. 01:14:29 (Válasz Simon #744 hozzászólására.)
Nos az biza könnyen meglehet nem igazán figyeltem mert már nagyon álmos vok (ezért én most már alszok is)ha nem nekem címezted akkor elnézésedet kérem Wolfy
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
746. hozzászólás - 2008.12.06. 01:14:48 (Válasz Hauer92 #743 hozzászólására.)
Nem konkretan erre az utolso hozzaszolasra gondolok, hanem erre az egesz hiszteriara, ami a dolog korul megy.
Nyilvan senki sem szereti ha tamadjak barmilyen jatekban, megis a jatekok igen nagy reszenek ez a lenyege.
Ehhez kepest szerintem aranytalan hiszteriakeltes folyik.
(Meg a hozzaszolas oka volt az is, hogy most szembesultem hogy 0 kozeli HP-n vagyok es ez kicsit erzekenyebbe tett a tema irant )
Pontszám: 5.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
747. hozzászólás - 2008.12.06. 01:22:36 (Válasz Wolfy #746 hozzászólására.)
Az, de szerintem az jelzi a helyzet komolysagat, hogy meg akik a nyero oldalon vannak azok is elismerik hogy nem jo a rendszer!!! Csak, ugye, amig ez a rendszer van, ebben kell elni, ezert legfeljebb vallukat tudjak / tudjuk rangatni.

Ekozben sok-sok otlet elhangzott mar a kis szovetsegek segitesere, de sajnos eddig egy sem kerult megvalositasra.

Mindez majdnem igaz az egy az egy elleni portyakra is, annyi kulonbseggel, hogy felfele tamadasra most mar jar plusz TP, ezzel felgyorsitva a dolgokat (szerintem eleg hatekony is lesz). Megjegyzem, lefele tamadasra (azaz gyengebbre), tovabbra sincs semmi gyogyir.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.67
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
748. hozzászólás - 2008.12.06. 05:48:11 (Válasz Hauer92 #738 hozzászólására.)
Hauer ne adjátok fel! Döntsétek el mit akar a szövetségetek, fennmaradni vagy elveszni a süllyesztőbe! Sajnos ha sok az inaktív tag döntenetek kell ezek eltávolításáról! Tudom, rosszul esik, ha ilyet kell csinálni de lehet ezt normálisan, előre figyelmeztetni őket. (mármint arra, ha nem lesznek aktívabbak keressenek más szövit,stb.) Az ő helyükre lehet aktívabb tagokat keresni, vagy egész kisebb szöviket átcsábítani magatokhoz!
És sajnos vagy nem sajnos háborúzni kell, vagyis kell nektek is kell támadást indítanotok. Ha nem akarjátok, hogy a megtámadott ugyanilyen cipőben járjon mint ti, nézzétek a következőket:
1.: Legyen több olyan tagjuk, akik vissza tudnak ütni, vagyis ne legyen biztos a győzelmetek!
2.:Ha állandóan tele van a kútjuk akkor valszeg igazából senki nem törődik a szövetséggel, vagyis megérdemlik, hogy kapjanak egy "józanító" pofont.
3.:Ha ők gyengébb vagy sokkal gyengébb szövetséget/szövetségeket támadnak, akkor támadhattok nyugodtan, nincs joguk sírni!

A szövetségekkel az a baj, hogy túl sok az 1-3 tagú szövetség, (tudom, van aki direkt ilyet akart) akiket ha nem elég erősek kizsákmányolja boldog, boldogtalan. Ez ellen csak az egyesülések vezethetnek jó útra, így 10 gyenge szövi helyett, lenne 2-3 erősebb! Sajnos jelenleg a szövetség válás drága móka, de ezen már próbálnak tenni, remélhetőleg sikerülni is fog!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
749. hozzászólás - 2008.12.06. 09:15:46 (Válasz Simon #747 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2008.12.06. 01:22:36
Az, de szerintem az jelzi a helyzet komolysagat, hogy meg akik a nyero oldalon vannak azok is elismerik hogy nem jo a rendszer!!! Csak, ugye, amig ez a rendszer van, ebben kell elni, ezert legfeljebb vallukat tudjak / tudjuk rangatni.


Most diszkréten kiröhögtelek. Senki, ismétlem, senki nem kötelezi a top szövetségeket arra, hogy a rossz háborús rendszert teljes mértékben, pofátlanul fordítsa a maga javára. Nyilván csak a gyengébbek számára pofátlan, de azért pár pillanatra bele lehetne gondolni a másik fél helyzetébe is.

Az idézet első mondatára reflektálva: most komolyan, akik ezt hangoztatják, ennyire hülyének néznek mindenkit? Elismerik, hogy rossz a rendszer, de az utolsó szögig ki is használják közben? ez lenne az elismerés Humoros. (Kenjünk mindent a játékra, játékvezetőre).

Tökéletes vs Hajnalpajzshoz utoljára, kedves gyémántok (mondom ezt én gyémánt), ha és amennyiben, nem az egyfolytában lévő térkapuzással, meg epikus szörny legyőzéssel lennétek elsősorban elfoglalva, már rég legyőztétek volna őket. Kis taktikázással ők se találnának nálatok üthető ellenfelet és már vége is lenne. De a tagság nagy része nálatok is le-t vadászik, térkapuzik háborúzás helyett (Mondjuk én is hülye voltam, hogy amikor az egyik Elit hordás (egyébként jóbarátom) megkért, hogy most legyek szíves ne támadjak 2 óráig, mert vadászik, engedtem neki. 1,5 óránál 2000 lóerővel jól pofán kellett volna kenni, hogy érezze a törődést. Mégis, én igy játszom)

Hogy moralizálás helyett értelmeset is írjak (top szövetségből nem ér sírni!).

Gyógyír kettő, avagy hogy törjünk borsot a "nagyok" orra alá. (A rendszer pofátlan kihasználása lesz, előre jelzem, de nem hintenék port abból a szempontból, hogy nincs más lehetőségem, csak ez)

Első lépésként vegyük a Gyógyír történetét, sózzuk be egy kicsit, adjunk hozzá whiskyt, rázzuk össze és nézzük meg mit kapunk.

Hozzávalók:

Végy egy vagy két jó harcost, aki az ellenségből a többséget nagy biztonsággal veri, végy egy katakombát, ahová a végtelenül gyengéket 3 napra eldugod. Amennyiben van 2-4 olyan karaktered akik a harcosoknál magasabb szintűek, az kitűnő fűszerezés, ideiglenes nem prémium tagság számukra még tökéletesebbé teszi az ízélményt.

A hozzávalók felhasználása:
Keverjük a tradicionális gerilla hadviselést (15%) egy kis fűszerrel (segítségnyújtás).

Teendő:
Magas szintű tagok folyamatos 15% alatt tartása, ők permanensen segítő kezet nyújtanak a harcos(oknak) ez védekezésben +12-+16 tartománnyal gyakorlatilag üthetetlenné teszi a harcost, ő pedig üt mint a gép. Óránként 2-3 pontot hozva (ketten többet).

A segítők, ha nincs aki ép alatt tarsa őket 2,5 (extra fűszerrel 3,5) óránként üthetőek 1x, azaz két segítség estén 2,5 óránként 2 vereség, az 5 órára vetitve 4, másik szemszögből 5 óra alatt 10 győzelem (1 harcoló óránként 2 ponttal). Amennyiben a segítőt 15% alatt tudja tartani a gazdája, akkor csak az elbukott támadásokkal kell számolni. Tedd ezt 50 csatáig (36-38-tól gyakorlatilag már veszíteni is lehet). Bújj be a katakombába a segítőkkel a maradék 1-2 napra, vagy bekkeld ki az időt, s megvan a győzelem.

Mit nyersz, ha nyersz:
- Sok LE-t a kutadba
- Pofátlan beszólásokat a fórumun, szidalmazó üzeneteket, erre a következőt tanácsolom válasznak: vonogasd a válladat és hajtogasd ezt: Én elismerem, hogy rossz a rendszer. (Ha kellően megbánó képet vágsz hozzá, el fogják hinni neked).
- Egy hét múlva újra megtámadnak, tanácsom kapitulálj azonnal, mivel a katakombát még nem tudod használni. Majd még egy héttel később visszavágsz ugyanígy.
- Számolatlan mennyiségű pusztító citadella támadás: röhögd ki őket, tehetlenségükben másra se képesek. (Arról nembeszélve, hogy le arányban 2-4x többet hozol egy győzelemmel, azaz kb 2-3 citadella semlegesítéséhez kvázi ők adják a lóerőt.)
- Utálni fognak: tegyél rá magasról és vonogasd a válladat, majd hajtogasd ezt: Én elismerem, hogy rossz a rendszer. (Ha kellően megbánó képet vágsz hozzá, el fogják hinni neked).
- Megkérik a szövetségeseiket is, hogy téged támadjanak: LOL (apuci bántanak, verd el őket, a szövetségest két hét múlva tanítsd ugyanígy móresre).

Előnyök a gyógyírhez képest: Rendes fejlődő szövetség áll melletted mögötted, nem fogsz annyira lemaradni. Befenyegetnek, hogy az összes tagjukat felfejlesztik és majd lesz nemulass, közben ti nyilván malmoztok .

Egyéb előnyök:
- Talán leszállnak a magas lóról
- az alapvetően nyert háborúra is figyelmet fordítanak és nem azon fognak problémázni, hogy jajj nem tudok térkapuzni mert a gonosz ellenség visszaüt, pedig olyan reménytelen a háború amit vív.
- Esetleg leesik nekik, hogy nem kötelező pofátlanul farmolni a kisebbeket (Megvallom őszintén ennek semmi esélyét nem látom, mert bár elismerik, hogy rossz a rendszer, de...)

Amit én ehez hozzá tudok tenni, 1 hét múlva felajánlom segítségemet bármely olyan szövetségnek, aki a fentebb leírtakat meg akarja valósítani (akár védő, akár támadó félként).


Ui a top szövetségeknek, tudom szánalmas vagyok, erre ne pazaroljatok billentyűleütést.

Ui2 etikai dolgokra kitérve. Minden a témával kapcsolatos privát üzenetet ki fogok tenni a fórumra.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2008.12.06. 09:33:09-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.93
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
750. hozzászólás - 2008.12.06. 10:43:07
CaveMaN, tökéletesen igazad van a taktikával kapcsolatban. Most kaptunk hadüzenetet a tökéletesektől. 20 tagú a szövetségünk, ha abból 17-18-an katakombába vonulnának, simán nyernénk (46ezres a kutunk, nekik 172...). De én hogyan mondjam meg 17 másik embernek, hogy "bocsi, most ne játsz 3 napig, mert a szövetségnek jó lesz?" Másrészt itt egyénekről van szó, akik személyesen a 3 nap inaktivitással összességében többet vesztenek, mintha elvisznek a kutunkból 1 napi termelődést.

Szóval normálisan működő szövetségekben sem valósítható meg a rendszer, egyszerűen nem éri meg az egyének szempontjából.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
751. hozzászólás - 2008.12.06. 10:54:14 (Válasz CaveMaN #749 hozzászólására.)
Az, hogy nem ertunk egyet a rendszerrel, am megis joval gyengebbeket tamadunk szamomra nem pofatlansag. Ez a jatek valamilyen szinten egy verseny is, ahol igyekszunk jobbak lenni a masiknal, vagy kozelebb kerulni a nalunk jobbakhoz. Biztos nem mindenki van ezzel igy, de a mi szovetsegunk jelentos resze ilyen jatekosokbol all. Semmifelekepp sem szeretnenk elmaradni a hordatol es a legiotol haboru tekinteteben sem, ezert folytatni is fogjuk ezen (nem szep) tevekenysegunket. De ha az elobb emlitett 2 szovetseg leallna, akkor is ugyanezt tennenk, mert akkor elonybe kerulnenk veluk szemben.
Oszinten megmondom en szivesen hadakoznek a legioval es/vagy hordaval inkabb, de jelenleg erre nincs logikus lehetoseg. A masik forumon folyo eszmecsere hozott egy-ket kivalo javaslatot, kulonosen Jerikoe. Aki nem olvasta meg, tegye meg, tenyleg nagyon jo otlet...

Az, hogy mi inkabb a LE-t vadasszuk nem egeszen helyes. Egyszerre van altalaban 3-5 haborunk, nem tud egyszerre mindenki mindegyikre koncentralni, fel kell osztani. A legnehezebbre fognak a legerosebbek raallni, hiszen az a legfontosabb. Mellette persze megy a terkapu latogatasa es az epikus lenyek csapkodasa is, de ez alig-alig befolyasolja a haboruinkat. A napi 15 portyapont nem olyan egetveroen sok. En (es sokan masok is kozulunk) ennek a 20%-at hasznaljuk LE-szerzo portyara (tobb-kevesebb sikerrel), ami osszesen harom portya. Marad 12, az nem olyan sok...

A Gyogyir felturbozott otlete nagyon jo, de van ellenszer ra azert. Ki lehet vedeni azt is megfelelo taktikaval, bar egy nagyobb letszamu szovetsegnek oriasi szervezkedest igenyel. A reszleteket nem irom le, mert azzal elonyt es otleteket adhatok az esetleges szervezkedoknek.
Pontszám: 7.33
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
752. hozzászólás - 2008.12.06. 10:54:57 (Válasz Mortimer #750 hozzászólására.)
Erre inkabb ne vegyel merget azert.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
753. hozzászólás - 2008.12.06. 10:58:41 (Válasz Balor #751 hozzászólására.)
Balor, lehet hogy téged az motivál, hogy ne maradj el más szövetségektől, de a kis szövetségeknél meg az a helyzet, hogy nincs sikerélményük, folyamatosan frusztráltak, számukra ez nem játék, ezért a tagok abbahagyják a játékot.

A katakombának úgy, hogy a játék kvázi abbahagyását jelenti, semmi értelme.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
754. hozzászólás - 2008.12.06. 11:03:03 (Válasz Mortimer #753 hozzászólására.)
Ezt meg tudom erteni. De en, ha a szovetsegem erdeke ezt megkivanna, akar ki is lepnek a szovetsegembol. Barmit megtennek es meg is teszek a szovetsegert, akarmennyire erint ez hatranyosan engem, vagy terel el az "optimalis" fejlodestol. Persze lehet (valoszinu), hogy en vagyok tul fanatic...
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
755. hozzászólás - 2008.12.06. 11:53:13 (Válasz Balor #754 hozzászólására.)
Mi is minden tölünk telhetőt megteszünk csak mégis mire megyünk vele ha egyszerre 4-en jönnek nekünk(tudom elég lenne egyre koncentrálni de ahhoz kéne egy kis összetartás csapaton belűl ami most hogy 13-ból 2-en nincsenek gép közelben 3-an már legalább 2 napja fel se jöttek maradtunk 8-an abból egy láthatatlan, ketttő meg még olyan lacsony szintű hogy őket nem is érinti a háború)de azért majd csak lesz valahogy csak megunják egyszer
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
756. hozzászólás - 2008.12.06. 12:06:33 (Válasz Balor #754 hozzászólására.)
"De en, ha a szovetsegem erdeke ezt megkivanna, akar ki is lepnek a szovetsegembol. Barmit megtennek es meg is teszek a szovetsegert"

20 tagból 18-nál ezt nincs értelme megtenni, ilyenkor a maradék kettőnek kell beletörödnie, hogy ez van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
757. hozzászólás - 2008.12.06. 13:27:47
Hauer92, Mortimer:
Megertem a helyzetet. Keves aktiv taggal szinte kivitelezhetetlen barmilyen megoldas, mint ahogy a 20-bol 18 tag kilepese sem jarhato ut. Nem is erre akartam kilyukadni. Egy szovetseg szamomra nem csak elonyokkel es bekes epitkezessel jar. Vannak kotelezettsegeim is. En vagyok az egyik legtapasztaltabb kozulunk, es kimondatlanul is vallalok ezzel jaro feladatokat, amik szamomra magatol ertetodok. Ezekkel segitem tarsaimat, probalok hozzajarulni a sikeressegukhoz. Ezaltal a szovetseg erosodik...
A Ti helyzetetekben (illetve inkabb tapasztalatlanabb tarsaitok eseteben) nyilvan mas a helyzet. Mindenkinek meg kell talalni a szovetsegeben a helyet, es akar (tobbnyire) a sajat fejlodeset hatterbe szoritva kell tennie a kozosseg erdekenek, celjainak megvalosulasaert. Csak igy lehet eros, eletteli szovetseget letrehozni es fenntartani.

A citadellazashoz annyit szeretnek hozzafuzni szigoruan, mint jatekos, de Wurgolx szemen keresztul, hogy akar tetszik, akar nem a fertozes mindenki elmejeben jelen van. Bar kuzdok ellene, de mikor a diplomaciai eszkozeinket terroriznusak nevezik, akkor bizony el tudja boritani a kod az agyamat...

Igyekszem altalaban Wurgolx szemszogebol vizsgalni es velemenyezni a torteneseket, esemenyeket. Biztos nagykepu vagyok altalaban, de akkor ajanlom figyelmebe mindenkinek a gyemant hordarol a jatekleiras idevonatkozo reszet.
Pontszám: 7.22
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
758. hozzászólás - 2008.12.06. 13:33:07 (Válasz Balor #757 hozzászólására.)
Nos én csak azért vok itt és azért "sírok" mert a szövetségem én alapítottam és szerintem eléggé a szívemen viselem a sorsát ráaádsul én építettem a 2. legtöbbet szóvaél az se lehet mondani hogy nem áldozok a szövinek (lagalábbis a társaimhoz viszonyítva)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
759. hozzászólás - 2008.12.06. 14:40:17 (Válasz Mortimer #753 hozzászólására.)
Mortimer - ezt mar sokan lemodelleztek. Biztos hallottal mar a pszichologiai szimulacios jatekrol, ahol tobb csoport X-t es Y-t jelol be egy cetlire. Ha mindenki X-t jelol, akkor osszessegeben mindenki jol jar. Viszont, ha valaki Y-t jelol, mig a tobbiek X-t, akkor o tobbszoros elonyt szerez. Ha fele X, fele Y, akkor aranyosan az Y-t jelolok elosztjak a jutalmat, X-esek hoppon maradnak. Ezt tobb korig jatszak, minden kor utan ujabb "diplomaciai" korokkel.

Tudod mi szokott kijonni? Minden logika ellenere Y-Y-Y-Y minden csapattol. Senki nem nyer semmit.

Ezzel azt akarom erzekeltetni, hogy itt mutogathatsz, hogy a Tokeletes Gyemant es a tobbi nagy szovetseg megtehetne, hogy nem tamadnak kisebb szovetsegeket, stb, de ennek realis hosszutavu lehetosege NINCS a jelen haborurendszer miatt. Vagy ezt csinalod, vagy elsullyedsz. CaveMaN - ezt a te figyelmedbe is ajanlom.

Lassuk be hogy a problema a haborurendszerrel van mely NEM ad valos vedekezesi lehetoseget egy kis szovetsegnek. Ez a katakombas modszer hatalmas aldozatot kivan a vedekezo szovetsegtol, es a FOLYTONOS haboruk mellett nem is igazan tarthato. Hajnalpajzs peldajat nezve, meg a katakombaval egyutt SEM tudnak gyozni, mivel, legrosszabb esetben 2 het alatt +10 kulonbseg meglesz a TGY szamara. A katakombas modszer mellett egyszeruen NINCS lehetosege kivedeni egy tamadast egy kis szovetsegnek.

Ha ezzel nem tudtok egyeterteni, vagy ertitek de nem lattok ebben valtoztatnivalot, akkor valoszinuleg mi mas jatekot jatszunk.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.83
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
760. hozzászólás - 2008.12.06. 14:50:33
Végigolvastam pro és kontra a véleményeket.
Én sajnos ezt szűrtem le az egészből:

Az erősebb diktál és kíméletlenül ki is használja tekintet nélkül másokra. Sajnos a karakter játékban való viselkedés tükrözi a való világban élő ember jellemét.
Az én személyes hozzáfűzni valóm ehhez: Ha nem jó egy rendszer, és nem értek egyet vele, akkor nem használom ki a végletekig.

Tanulság:
1. Aki nincs más ember játékára és érzéseire tekintettel az hullladék
2. Aki csak fenyegetőzni tud,hogy elérje céljait az hulladék
3. Aki a másikkal magas lóról beszél, mert megteheti az hulladék
4. Aki ezek után magyarázza a bizonyítványt az hulladék

Konklúzió:

1. A hulladék ellen csak az összefogás segít.
2. A hulladék hiába ír erre a valljuk be számára sértő levélre bármi választ nem érdekel, mert a hulladék nem is létezik csak van tehát a véleménye is csak van nem létezik.

Akinek nem inge nem veszi magára, aki igen arról tudjuk, hogy ő a hulladék

Mindenkinek jó játékot
Dorn
Pontszám: 3.82
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!