Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
961. hozzászólás - 2009.01.03. 19:56:13 (Válasz Simon #957 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.01.03. 18:21:39
Csak te MIKRO politikaban gondolkodsz - ami csak titeket erint, masok pedig MAKRO politikaban, mely mindenkit erint.

Ha a Te szovetseged kijelenti es vallalja a citadella hasznalatot, akkor szerinted az eredmeny az, hogy nem tamadnak titeket. (Mikro)

Ennek a Makro vonzata az, hogy a kovetkezo szovetseg is bejelenti, hogy ok is citadellaznak. Oket sem tamadjak. Ok.

Stb, stb.

Nagy hirtelen elertuk azt a szituaciot, hogy mindenki citadellaval fenyegetozik es a haboruk megszuntek.

Szerintem ez nem jo vegeredmeny, senkinek, mert a jatek unalomba fullad. Ettol fuggetlenul ez egy valos veszely.

Es, elkepzelheto, hogy bar rovidtavon nem tamadnak meg a nagyobb szovetsegek, hosszutavon megis megtamadnak, meg ugy is, hogy eloszor rafizetnek, mert ti sokkal tobbet fogtok ezen vesziteni, es legkozelebb mar nektek sem eri meg peldalozni.

[Mindezt ugy mondom, hogy nem a jelen rendszer fenntartasat eroltetem, lasd a javaslataimat korabbi posztokban. A szovetsegi haboru rendszer mar igy is uncsi, igazabol nagy baj nem lesz, ha megszunnek a haboruk ebben a formaban.]

a hiba ott van a logikádban, hogy mért építené fel mindenki. ha megéri, akkor megcsinálja mindenki, ha nem éri meg, akkor csak néhányan. továbbá, ha megéri, akkor a megérés a mindenkié lesz, tehát olyan, mintha semmi nem történt volna. ha nem éri meg, akkor csak néhányoké lesz a veszteség, és akik nem csinálnak, akkor előrébb jutnak.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
962. hozzászólás - 2009.01.03. 19:59:24 (Válasz Kocos #960 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.01.03. 19:50:16

Te fenyegetnel a valo eletben azzal, hogy elköltesz ötmillió forintot, hogy egymillió kárt okozz valaki másnak? Mert mondjuk elhappolt előled egy egymilliós nyereségű boltot?

nagyon rosszul látod a dolgokat. ő neki már teljesen mindegy. van öt forintja (a mostani árakkal számolva), amit az idő múlásával úgyis elvesznek tőle. akkor az öt forintból mértne okozzon már kárt? vagy a lassú, és értelmetlen vég, vagy a gyors, és egy nagyon picit értelmesebb vég. te melyiket választanád?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
963. hozzászólás - 2009.01.03. 20:03:49 (Válasz Kocos #960 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.01.03. 19:50:16

A király egynapon ráébred, hogy kedvenc kamarása bizony nem csak királyi kasszár, de őfelsége nejére is rendszeresen rájár. El is rendeli annak rendje és módja szerint az elfogatását, majd kivégzését. A kivégzés előtt bemegy a rabhoz és azt mondja neki:
- Jövő héten kivégeztetlek. De aznap reggel, amikor felkelsz, még nem fogod tudni, hog aznap meghalsz.
A kamarás elgondolkodik, vajon mennyi ideje van hátra. Vasárnap ugye nem lehet a kivégzés, mert akkor reggel már tudná, hogy aznap meghal. Ha viszont a vasárnapot kizárta, akkor szombat sem lehet, hiszen szombat reggel tudja, hogy vasárnap nem lehet, tehát csak a szombat lehet a kivégzése napja, márpedig aznap reggel még nem fogja tudni. Ugyanígy nem lehet a péntek sem, hiszen péntek reggel tudja, hogy a szombat és a vasárnap kizárt. A kamarás a fenti logika mentén szépen egyesével kizárta a hét összes napját. Meg is nyugodott, hogy a jó király bizonyosan megkegyelmez majd neki.
Aztán eljött a szerda reggel, és reggeli után szóltak a kamarásnak, hogy ma van az akasztás.

ez nagyon tetszik.
bár a király hazudott, és a hazudós királyok nem tetszenek, de amúgy érdekes történet.
A hozzászólást Sir Ny módosította 2009.01.03. 20:04:22-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
964. hozzászólás - 2009.01.03. 20:04:15 (Válasz Kocos #960 hozzászólására.)
Rettentő módon küzdesz az ellen, hogy megértsed
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
965. hozzászólás - 2009.01.03. 22:56:59 (Válasz Sir Ny #962 hozzászólására.)
egyiket sem, megpróbálnám átgondolni, hogy eddig miért vették el tőlem az 5 forintokat, majd új lapot nyitnék és igyekeznék eztán pluszban tartani a vagyonkámat..
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
966. hozzászólás - 2009.01.03. 23:17:49
Mind Mortimernek, mind Kócosnak (ismertek mondok hülyeségeket és néha értelmeset is).
A Citadellarács egyezmény egy értelmes matematika és egy emberi érzelmeket csak részben figyelembe vevő gondolatmenet eredménye.
Nagyon korrekt dolog, hogy egy súlyos agresszió után (Hajnalpajzs, amely már fel is oszlott) önkorlátozó magatartást tanusítanak a Citadellával rendelkezők. Viszont nagyon nem nyerő, hogy egy megtámadottat a védekezésért büntetnének.
A törvényekben is az szerepel, ha önvédelemre túlzott eszközöket alkalmaz valaki, akkor az bűnös ugyan, de érthető felindultságból és büntetése korlátlanul enyhíthető. Aki a törvény betűjét és a tényt nézi, az lehet, hogy teljes szigorral fog lesújtani, aki a szellemét, az meg felmenteni.
Aki úgy érzi(és elég ha csak érzi), hogy rossz hangulata van (amilyet egy farmolási célzatú hadüzenet is okoz), az nem ésszerűségből dönt.
Igazán jellemző vicc: amikor a gazdának megdöglik a tehene és jön a jó tündér, hogy egyet kívánhat. Nem új tehenet , vagy az árát kéri, hanem , hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Nem csodálkoznék azon, ha a Békeidők Hírmondói, a Száz Hordás Pagony és mások, anti-citadellarács egyezményt kötnének és mindenki-mindenkinek csak betartana.
Én a magam részéről nem támogatom a használatát, de teljesen megértem. Aki eljut odáig, annak fel kell húznia az Epikus emlékmű miatt. Ha már áll és "rossz hangulata" van, akkor senki sem fogja tudni megakadályozni, hogy használja. Szerintem a vita itt meddő, mert ésszerűség és érzelmek nem mérhetőek össze. (mondjuk 3 farmolási háborús vereség lehet annyi, mint egy Citadella durrantásnyi düh?). Szerintem az adott rendszer nem kínál jelenleg megoldást, mert most nincs Tűzszünet, vagy Döntetlenre nyomunk opció.
Nincs teljes védelem a háborús veszteségtől(Béke csarnoka max. 5-ös szint 50%, akkor pedig jön a számolás és az derül ki, hogy 3-as szintnél csak extrém esetben ésszerűbb magasabbra építeni a Béke csarnokát, vagy nagyon hosszú időre, de akkor már 1 évnél többről van szó). Nincs lehetőség használni a "védekező" épületet, mert 1 háborúban a gyengék még elbújhatnak a Katakombákban, de a végét követő napon előjőve már 1-2 nap múlva új had jő és nem lehet újra eltünni, csak sokára.
Nem válasz az sem, hogy keress jobb szövetséget és ne a Dilijankó légy a dilibot rosszabb végén, mert az ember szövetsége valahol a családjához hasonlít, és azt az ember nem építi le, mint egy veszteséges cégcsoportot. Igaz a jelenlegi rendszer mellett az sem jó, hogy ne háborúzzon az ember, mert az sokkal élőbbé és élvezetesebbé teszi a játékot az erősebb, nyerő félnek.
Tudom ezt úgy is mondani, hogy Világ2-es karakterem egy farmolós szövetség tagja, így látom mindkét oldalt.
Világ3-mal meg ne példálózzunk, mert az itteni karaktert az már csak negatívan érintheti(törlés amiatt).
Nem kínáltam megoldást csak némileg próbálok rávilágítani arra, hogy más vágányon mozognak a nézetek, és más alapról építkeznek. Felodása csak a másik oldal iránti empátiával, azaz itt leginkább diplomáciával, külön egyezményekkel működik.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 9.58
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
967. hozzászólás - 2009.01.04. 02:23:19 (Válasz Rius #966 hozzászólására.)
Sok jot irtal, de a dogoljon meg a szomszed tehene pelda (bar tokeletes), eppen azert vicc, mert egy rossz emberi tulajdonsagra mutat ra. Jo vicc, de szomoru. En nem tudok ilyen elvvel azonosulni es nem tudom tamogatni ennek elterjedeset/elfogadasat sem.

A jatek keretein belul ennek szellemeben probalkozok tovabbi ervekkel es empatiaval hatni azokra a haborus szovetsegekre, akik vedekezo felkent citadellat haborus torpedokent probaljak hasznalni (viszont tamadni ok is tamadnak mas szovetsegekre). Elfogadom, hogy nem jo erzes farmoltnak lenni, de a jatek jelen rendszere ezt adja. Szivatassal nem fog megoldodni semmi. Igenis nyomast kell gyakorolni a JV-re, hogy a problemara valami rendes megoldas szulessen.

Itt kivetelt teszek ismet a Bekeidok Hirmondoival, mivel nekik a celjuk mas, reszukrol a citadella egy olyan allapot eleresehez valo eszkoz, melyben ok nem haboruznak, es oket sem nem tamadjak. Igy felfoghato befektetesnek is. Itt is kivanatosabb lett volna egy diplomacia megoldas, de elfogadhato a citadella hasznalata is.

Parhuzamot vonva az onvedelemrol tett hasonlatodra -- ok felmentesre kerultek... eddig egyedulikent szerintem... Vannak olyanok is, akik maguk is eroszakot alkalmaznak (haboruznak), majd, amikor oket tamadjak meg, tulzott eszkozoket hasznalnak, es szimpatiat keresnek...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.80
fórumozóKevikFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
968. hozzászólás - 2009.01.04. 08:34:43
és akkor mit csináljunk ha egyedül van a tag és nem lép fel
Pontszám: 3
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
969. hozzászólás - 2009.01.04. 09:32:43
Mi lenne ha a citadellat csak az hasznalhatna, aki az elmult 1 hetben nem uzent hadat, es csak arra, aki ezutan az 1 het utan tamadta meg. Es csak olyanra lehet kiadni, akivel haboruban vagy.

Termeszetesen valaszcsapaskent korlatozas nelkul hasznalhatnad 1szer.
Pontszám: 7.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
970. hozzászólás - 2009.01.04. 09:33:08 (Válasz Kevik #968 hozzászólására.)
Szerintem ezt nem csak én nem értettem egészen tisztán. Kifejtenéd, mire gondoltál?
Pontszám: 5
fórumozóMearynNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
971. hozzászólás - 2009.01.04. 10:56:09
Sziasztok!

Keresgéltem, de nem találtam infót. Remélem, hogy tudtok segíteni. Az a kérdésem, hogy a szövetségünk megtámadott egy olyan szövetséget, ahol jóval gyengébbek vannak. Pl.: 14. szintű vagyok és 5-6-7-13 szintűek vannak és nem tudok támadni senkire. Ez miért van?
Hogy lehet beállítani, hogy legalább 1 szinttel alattamit tudjam támadni, mert ahogy nézem a csatáimat nálam sokkal magasabb szintűek tudnak támadni.
Előre is köszi!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
972. hozzászólás - 2009.01.04. 11:47:07 (Válasz Mearyn #971 hozzászólására.)
Idézet: Mearyn - 2009.01.04. 10:56:09
Sziasztok!

Keresgéltem, de nem találtam infót. Remélem, hogy tudtok segíteni. Az a kérdésem, hogy a szövetségünk megtámadott egy olyan szövetséget, ahol jóval gyengébbek vannak. Pl.: 14. szintű vagyok és 5-6-7-13 szintűek vannak és nem tudok támadni senkire. Ez miért van?
Hogy lehet beállítani, hogy legalább 1 szinttel alattamit tudjam támadni, mert ahogy nézem a csatáimat nálam sokkal magasabb szintűek tudnak támadni.
Előre is köszi!


Portyázásnál a portyapontok beállitása gombot használd.
Pontszám: 6
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
973. hozzászólás - 2009.01.04. 11:48:57 (Válasz Sir Ny #961 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2009.01.03. 19:56:13

a hiba ott van a logikádban, hogy mért építené fel mindenki. ha megéri, akkor megcsinálja mindenki, ha nem éri meg, akkor csak néhányan. továbbá, ha megéri, akkor a megérés a mindenkié lesz, tehát olyan, mintha semmi nem történt volna. ha nem éri meg, akkor csak néhányoké lesz a veszteség, és akik nem csinálnak, akkor előrébb jutnak.


Az epikus csatának feltétele, ezért mindenki fel fogja húzni.
Pontszám: 8.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
974. hozzászólás - 2009.01.04. 11:52:00 (Válasz Sir Ny #962 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2009.01.03. 19:59:24
Idézet: Kocos - 2009.01.03. 19:50:16

Te fenyegetnel a valo eletben azzal, hogy elköltesz ötmillió forintot, hogy egymillió kárt okozz valaki másnak? Mert mondjuk elhappolt előled egy egymilliós nyereségű boltot?

nagyon rosszul látod a dolgokat. ő neki már teljesen mindegy. van öt forintja (a mostani árakkal számolva), amit az idő múlásával úgyis elvesznek tőle. akkor az öt forintból mértne okozzon már kárt? vagy a lassú, és értelmetlen vég, vagy a gyors, és egy nagyon picit értelmesebb vég. te melyiket választanád?


Nem öt forintja van, levezettem. 5-ös béke csarnokával 3-as katalizátorral 27%-ot visznek el a háborúk a lélekkút termeléséből (ha 10-en farmolnak). Napi 5 minimális citadella (ez a kettes szint) az napi 50K LE. Osztok/szorzok, bőven vam még mit vesztenie majdnem minden szövinek.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
975. hozzászólás - 2009.01.04. 11:54:12 (Válasz Sir Ny #963 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2009.01.03. 20:03:49
Idézet: Kocos - 2009.01.03. 19:50:16

A király egynapon ráébred, hogy kedvenc kamarása bizony nem csak királyi kasszár, de őfelsége nejére is rendszeresen rájár. El is rendeli annak rendje és módja szerint az elfogatását, majd kivégzését. A kivégzés előtt bemegy a rabhoz és azt mondja neki:
- Jövő héten kivégeztetlek. De aznap reggel, amikor felkelsz, még nem fogod tudni, hog aznap meghalsz.
A kamarás elgondolkodik, vajon mennyi ideje van hátra. Vasárnap ugye nem lehet a kivégzés, mert akkor reggel már tudná, hogy aznap meghal. Ha viszont a vasárnapot kizárta, akkor szombat sem lehet, hiszen szombat reggel tudja, hogy vasárnap nem lehet, tehát csak a szombat lehet a kivégzése napja, márpedig aznap reggel még nem fogja tudni. Ugyanígy nem lehet a péntek sem, hiszen péntek reggel tudja, hogy a szombat és a vasárnap kizárt. A kamarás a fenti logika mentén szépen egyesével kizárta a hét összes napját. Meg is nyugodott, hogy a jó király bizonyosan megkegyelmez majd neki.
Aztán eljött a szerda reggel, és reggeli után szóltak a kamarásnak, hogy ma van az akasztás.

ez nagyon tetszik.
bár a király hazudott, és a hazudós királyok nem tetszenek, de amúgy érdekes történet.


Igazából ez egy logikai feladvány, hogy hol tévedett a kamarás a logikájával. Nem tudom a megfejtést, de az bizonyos hogy a király nem hazudott. Mivel valóban azon a héten végezték ki, és valóban aznap reggel még nem tudta, hogy ma lesz a kivégzés.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
976. hozzászólás - 2009.01.04. 12:03:10 (Válasz Kocos #975 hozzászólására.)
OFF

A kamarás alapfeltételezése volt hibás, akkor lett volna jó a gondolatmenete, ha a király azt mondja neki: "Ha felébredés előtt nem tudod még, hogy meg fogsz halni, akkor aznap nem végeztetlek ki."
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
977. hozzászólás - 2009.01.04. 12:44:11
A PC egyertelmuen terrorista eszkoz. Hulyeseg volt berakni a jatekvezetesnek. Ezt ismerte fel a CitedellaRacs, es ezert nem akarta AKTIVan hasznalni.
Aki a frusztraltsaga vagy meg nem ertettsege miatt hasznalja a PC-t, az terrorista. Ezen nem szepit semmit se egy alszent mese, se az alszent hozzaallas, se Simon tamogatasa. Hasznaljak, de ne akarjanak magasztos eszmet keriteni koreje, egyertelmuen: dogoljon meg a szomszed tehene effektus. Elobb-utobb eljut a dolog a jatekvezeteshez, es lesz hatasa. De, lehet, hogy eme hatas elott rohad szet a Pusztitas Hirmondoinak szovetsege.
A Vegzetur egy pvp jatek, itt csatazni fogsz, ha akarsz, ha nem a masikkal. Haboruban vagy azon kivul. Sokan ezert jatszanak itt. Akinek ez nem tetszik, vagy ertelmezesi nehezsegei voltak a jatek kezdeten, annak figyelmebe ajanlom, hogy korberohognek azt az embert, aki egy boxmeccsre ugy menne be a ringbe, hogy OK, ez itt egy boxmeccs, ertem en, de nem szabad utni! Sot, meg csak ne is gondolj ra! Csak a ket ellentetes sarokbol nezzuk egymast.
EZ A JATEK NEM A BEKEROL SZOL! Ertsuk mar meg vegre!

Ez nem a VadaszUrak jateka. Se Epitomester. Eh...
Pontszám: 5.32
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
978. hozzászólás - 2009.01.04. 12:52:17
A PC az egyetlen eszköz, amivel meg lehet fogni a topszöviket, ezért lett berakva.
Mert lehet a citadellarácsban sokan vannak (az összes top szövi), de akiket ök farmolnak, azok sokkal többen, és ha ök összefognak akkor megindulhat a gerillahadmüvelet

Ha engem kérdeztek szerintem pár hónap mulva ész nélkül csattogni fognak a csapások, olyan szinten mint most a nem támadhatoság utáni azonnali hadüzenet
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.23
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
979. hozzászólás - 2009.01.04. 12:57:29 (Válasz Almási Viktor #978 hozzászólására.)
Csak azt felejted el, hogy a Citadellarács egyezmény azt is magában foglalja, hogy aki használja bármelyik tagszövetség ellen a PC-t, azonnal visszakapja a Citadellarács ÖSSZES szövetségétől a csapást. El lehet gondolkodni, hogy megéri-e
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.01.04. 12:57:51-kor
Pontszám: 5.40
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
980. hozzászólás - 2009.01.04. 13:03:40 (Válasz Dess #977 hozzászólására.)
Aki a Pusztítás Citadelláját használja az terrorista. Mondja ezt egy áruló, aki elhagyta a hordáját...
Pontszám: 6.60
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!