Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
561. hozzászólás - 2008.11.13. 20:20:08 (Válasz Ariel #558 hozzászólására.)
Ez abban az esetben igaz, ha kb. azonos erősségüek a szövetségek. Ha a gyengébb taktikázik jól, akkor is lehet 2 hét háború minimális eltéréssel. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
562. hozzászólás - 2008.11.13. 20:33:06
Awenhai : Nem akarlak sem Téged, sem szövetségedet megbántani, de azt kell mondanom hogy az egyik tipikus példája vagytok az "ideális célpontnak". Lélekkutatok jóval nagyobb sok, hasonló tagokkal bíró szövetségnél, nem csoda hogy a nagyobb szövetségek betámadnak. Egyensúlyt kell találni az építés és a karakterek fejlesztése között. Folyamatos építéssel a szövetség tagjai gyengébbek maradnak azonos szintű társaiknál, ami már önmagában is támadási pont lehet, de még a kút is hízik tőle, ami egyenesen csalogatja a nagyobb szövetségeket. Kisebb kúttal erősebb tagú és kevésbé zaklatott lehet egy szövetség, de azt nem állítom, hogy nem fogják időnként lerabolni.


Egy olyan világban ahol a szövetségi épületek 90%-a is a háborúra és portyázásokra alapul naívság azt gondolni, hogy fentartható a béke.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
563. hozzászólás - 2008.11.13. 23:24:08 (Válasz Ariel #558 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.11.13. 16:56:31


Pár száz csata lezajlott már, és szerintem Miklós egy kezén meg tudná mutatni hány olyan eset volt, ahol a 10 pont döntött a második hét végén.



A mi szövetségünknél két ilyen eset volt-öt háborúból. Persze mi biztos szélsőséges eset vagyunk.
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
564. hozzászólás - 2008.11.14. 06:21:24
Szervusztok!

Ariel: Mindkét erősebb horda általi támadásnál a két hetes háborúhossz miatt vesztettünk. Remélem, érted, hogy ez mit jelent. A nagyobb szövetségek nem tudtak győzni, csak a minimális feltételekkel. Ezzel együtt ők jól járnak, a védekező meg szinte csak rosszul járhat jelenleg. Ezzel van a bajom, mert hiába vesszük fel a kesztyűt, ha a türelmünk és a taktikánk nem vezethet semmiképp győzelemre. Ráadásnak nincs is lehetőség a taktikázásra, mert a láthatatlanság megöli a fejlődést, anélkül meg három szint, és a felszerelés, meg a pénz biztosítja a győzelmet. A pénz persze nem feltétlenül, de elég sok esetben.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
565. hozzászólás - 2008.11.14. 08:55:41
Awenhai : Pedig tényleg nagyon sok taktika létezik, nem csak a 3 szint, a pénz és a felszerelés.

Az erős karakterek nagyon sokat tudnak segíteni egy háborúban, ahogy gondolom ez nálatok is megtörtént Rius által. A láthatatlanság jó és pár napig alkalmazható is, de nyilván nem várható el, hogy a szövetség kétharmada láthatatlanul álljon két hétig. A folyamatosan 15% ép alá vert védőket azonban nem tudják ütni a támadók, és mivel a szintjük is magasabb, így 20-25%-nál sem tudnak még ütni. Ezt egy jó szövetségessel elég eredményesen fent lehet tartani. Hiába van sok erős karakter egy szöviben, ha van 3-4 gyengébb aki állandó célpont, az már el is döntheti a háborút.

Az, hogy nem nyertetek semmit, nem igaz. Ha kapituláltatok volna 3 nap alatt, akkor ez a két szövetség visszatérő vendég lett volna. A két hetes háború után nem valószínű, hogy vissza fognak térni, ami azért több mint egy egyhetes béke...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.67
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
566. hozzászólás - 2008.11.14. 09:03:24 (Válasz Ariel #565 hozzászólására.)
Hogy van ez, hogy 20-25% ÉP-n sem lehet támadni az alacsonyabb szintűeket?
Én is tapasztaltam már ilyet, de még leírva nem láttam sehol.
Honnan van az info?
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
567. hozzászólás - 2008.11.14. 10:04:11 (Válasz Awenhai #564 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.11.14. 06:21:24
Szervusztok!

Ariel: Mindkét erősebb horda általi támadásnál a két hetes háborúhossz miatt vesztettünk. Remélem, érted, hogy ez mit jelent. A nagyobb szövetségek nem tudtak győzni, csak a minimális feltételekkel. Ezzel együtt ők jól járnak, a védekező meg szinte csak rosszul járhat jelenleg. Ezzel van a bajom, mert hiába vesszük fel a kesztyűt, ha a türelmünk és a taktikánk nem vezethet semmiképp győzelemre. Ráadásnak nincs is lehetőség a taktikázásra, mert a láthatatlanság megöli a fejlődést, anélkül meg három szint, és a felszerelés, meg a pénz biztosítja a győzelmet. A pénz persze nem feltétlenül, de elég sok esetben.


Én sem érzem igazságosnak, hogy két hét elteltével már ilyen minimális feltételekkel is meg lehet nyerni egy háborút. Valószínű, hogy mi is így fogunk nyerni lassan, de nagyon szívesen kikiáltanám a döntetlent, mert aki két héten belül nem tud 10-zel több győzelemnél többet produkálni, az meg sem érdemli a győzelmet. Érthető okokból kapitulálni persze nem fogunk de ha le lehetne zárni döntetlennel, akkor megtenném.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
568. hozzászólás - 2008.11.14. 11:03:48
Awenhai, Zsolesz : nem jobb az, ha a védő a második hét végére fordítva az álláson elnyeri a megérdemelt jutalmát és levámolja a támadó kútját rendesen, mint hogy ne kapjon semmit, mert nem aratott elég nagy győzelmet ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
569. hozzászólás - 2008.11.14. 11:08:09 (Válasz Ariel #568 hozzászólására.)
A mi esetünkben mi támadtunk . És szerintem az a gyakoribb, hogy a támadónak jön össze a 10-el több, bár ezt nem tudhatom. Mondjuk lehetne a védőnek előnye, hogy kevesebb győzelemmel is nyerhessen, mint a támadó. Egy várat is könnyebb védeni, mint bevenni. Kicsit szerintem segíteni kéne a védőt, hogy ne legyen ilyen egyszerű a kisebbeket bekebelezni, és még logikus is lenne, hogy könnyebb legyen védekezni, mint támadni.
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.11.14. 12:06:57-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 8.75
népszerűtlenSuperbadFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
570. hozzászólás - 2008.11.14. 17:00:07
Nem olvastam véig az összes hozzászólást, olyan bonyolult nekem ez a fórumrendszer. (pl a forítottságával )
A játékkedvemet igencsak rombolja, hogy ennyi háborúskodás megy a játékban elkerülhetetlenül. Jó lenne valami olyasmi korlát, hogy egy szövetség egy időben csak egy háborút bonyolíthasson. Borzasztó lehangoló hogy amikor belépek, mindig nullára vagyok verve, nem tudok portyázást kezdeményezni, tetemesebb LE-t gyűjteni mert mindig elrabolják a háborús felek.
Tudom, erősödjek stb-stb. Nagyon lehangoló hogy "meg van fojtva" a karakterem.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
571. hozzászólás - 2008.11.14. 17:02:50 (Válasz Superbad #570 hozzászólására.)
Gyűjts LE-t mikor éppen le vagy verve Superbad! Ne add fel! Hidd el, ezért nem érdemes! Az erősebb szövetségekkel való háborúk sajnos mindig a játék része lesznek, ezzel együtt kell élni! Van egy szakértelem (fejből nem jut eszembe) ami csökkenti a tőled rabolt LE-t, azt vedd meg magadnak. Fog az menni!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
572. hozzászólás - 2008.11.14. 17:06:20 (Válasz Byzon #571 hozzászólására.)
Háborúban nem véd a transzcendentális projekció.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
573. hozzászólás - 2008.11.14. 17:14:59 (Válasz Mortimer #572 hozzászólására.)
Bocsi, ezt nem tudtam... (nekem olyanom még nincs... )
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
574. hozzászólás - 2008.11.14. 22:26:45
hát a háború szerintem közel sem akkora szívás mint amilyen nem sokára lesz(pusztítás citadelája), ha a nagyok továbbra is a kicsiket ölik.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
575. hozzászólás - 2008.11.14. 22:32:24 (Válasz Hauer92 #574 hozzászólására.)
Ne fesd az ördögöt, ugye! Erre már én is gondoltam, de nem tudsz vele mit csinálni. Szívni fogunk és kész. Aki megunja elmegy, aki kibírja marad. Ennyi. Felesleges szócséplés az összes többi. (Mi eddig 5 embert vesztettünk a háborúk miatt, meg egy van aki gyakorlatilag már csak világ2-n játszik, az 1-re már csak építkezni/fórumozni jár fel. Én is sajnálom azokat a társaimat, akiket a folyamatos kudarcélmények elüldöztek a játéktól. Megpróbáltam lebeszélni őket erről. Nem lehetett. Azt mondták nekik ez így már semmilyen élvezetet nem nyújt. Akik így gondolkodnak azok sajnos elmennek. A második nagy lemorzsolódást jelenthetik majd valóban a "szivatós" épületek. Akik utána megmaradnak, azok talán már majd nem mennek el később sem).
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
576. hozzászólás - 2008.11.14. 22:52:52
hát nem akarom az ördögöt a falra festeni de sajnos igaz és a nagyok továbbra is csak minket csapkodnak és nem a saját kategóriájukban keresnek ellenfelet de idővel majd amikor már az ilyen épületek is lesznek talán már nem ránk pazarolják hanem olyanokra akikkel igazi harcot akarnak vívni, mert per pill 4 háborúból(ami már befejeződött) egy olyan ellenfelünk se volt aki ellen reálisan esélyünk lett volna, jó az más kérdés hogy 1-et mégis megnyertünk de az is inkább szerencse meg az ellen sokszínűségének(szintben)köszönhető
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
577. hozzászólás - 2008.11.14. 22:56:36 (Válasz Hauer92 #576 hozzászólására.)
Azt ne kérdezd meg, hogy mi a játékélmény az esélytelen lepofozásában, még sohasem próbáltam, nem is szeretném. Azt hiszem az igazán top karakterekből álló szövetségek előbb-utóbb elhúznak annyira tőlünk, hogy a szintjük miatt nem tudnak majd a picik ellen háborúzni. Addig meg szorítsuk össze a fogunk.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
578. hozzászólás - 2008.11.14. 23:05:11
hát ja én is ebben reménykedem épp ezért vok még mindig pozitív a szövetségeket illetően csak éép a háborúk nem tetszenek pláne hogy eddig még egyszerse tudtunk támadni mert mindig amint eldöntöttük hogy támadunk(egy kb azonos erejű szövetséget)nekünk jöttek most is épp küzdünk az ár ellen de hát tagnap este kezödött a harc és már 7-11 a javukra ráadásul fél napig nem volt áram így nem is agzán tudtam segíteni a többieknek
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
579. hozzászólás - 2008.11.14. 23:25:37 (Válasz Hauer92 #578 hozzászólására.)
Nem tudom. Mi megjátszottuk, hogy kihívtunk közbe egy velünk nagyjából egyforma erejű szövetséget, főleg velük harcoltunk. Mivel nagyjából folyamatosan le voltunk verve 15% alá a harcokban, a nagy nem tudott ütni minket igazán. Azért arra persze figyeltünk, hogy elkapjuk a picit gyengébb embereiket, amikor csak lehet. A velünk egyforma erejű szövetséggel szemben végül gyors győzelmet arattunk, a naggyal (Moroflex) meg 157/162-re állunk. És megint várniuk kel majd ránk, mert megyünk a toplistán eggyel felettünk lévő szövetség ellen, ha igaz... Persze nem fogjuk tudni legyőzni a Moroflexet, nem is ez a lényeg. A kis szövetségek szerintem annyit tehetnek, hogy a lehető legnehezebbé teszik a nagyok dolgát, nem hajtanak rögtön fejet. Így legközelebb gyors győzelemért talán nem hozzájuk mennek majd... Sajna jobb ötletünk nincs. De ebbe a sorba, hogy a nagy elvert engem, ezért az LE-t visszaszerzendő ütök egy nálam is kisebbet, ebbe nem vagyok hajlandó beszállni, mert sose lesz vége.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
580. hozzászólás - 2008.11.14. 23:34:21
mi nem hívtunk ki közben senkit de 1-et így is megnyertünk(a Végzet Szövetsége ellen ) valami 267-257-re vagy valami hasonló de az is inkább mák meg az egyik (a legerősebb tagunk)igencsak aktív támadásai meghozták az eredményt, és nem akarunk háborút háborúra halmozni bár lehet hogy lassan az jön.Eddig szerintem nem olyan rossz a mérlegünk ahhoz képest hogy kik jöttek nekünk bár az vicces hogy pont a 4-ből a legerősebbet vertük meg
A hozzászólást Hauer92 módosította 2008.11.14. 23:35:14-kor
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!