Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1981. hozzászólás - 2009.05.23. 12:40:12
A citadellarácsnak egyetlen célja volt: h senki ne használjon citadellát. pont

Az aki kiírja magára, h rácsrag, de amikor fel kell lépni nem teszi egyszerűen csal.

Ma már sokan kiléptek és sokan nem tartják be igy nincs nagy értelme.

Anno hónapokkal ezelőtt viszont volt olyan-azt hiszem a KV v Larax- akikkel éppen háborúztunk de ennek ellenére azonnal megtorolták a minket ért csapást, mert kint volt a rács és kötelezőnek érezték. Ma már sok a patkány.
A citadella: nehéz felfogni, de ált a farmoló sokkal nagyobb erőforrásokkal bír, erősebb karikkal nagyobb katalizátorral több Lével. Egy ilyen adok kapok hosszú távon nekik sokkal kevésbé jelent bármit is.

Persze Lost felvetése helyes: akkor van ez igy ha a másik fél akar játszani, nem csak azért létezik, h megszívasson valakit.
De az nekem ne pamogjon, h miért nem figyelünk arra, h ők játszanának aki reálisnak látja, h kizárólag citadellát lőni lépje be a karija- ha már a forinton vett támadó sereg kevés.
Pontszám: 3.20
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1982. hozzászólás - 2009.05.23. 12:49:10 (Válasz BaalCain #1981 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.05.23. 12:40:12
A citadellarácsnak egyetlen célja volt: h senki ne használjon citadellát.


a számból vetted ki a szót.

de mivel a rács alapfeltevése is teljesen elhibázott, ezért tudni lehetett, hogy bukni fog.

a cél az, hogy ne használják a rácsot, de ha használják, akkor még vagy 8-10 récs szabadul el? ugyan már...

"Ha a pusztítás citadellájának használatát a Te szövetséged is ellenzi, hirdesd Te is kiírva" --- hogy használni fogod, ha valami használni merészeli.

a tagok kilépnek, vagy nem lőnek vissza - itt az ideje, hogy elismerje valaki, hogy a projekt bebukott, nem érte el a célját.

hiszem, hogy ha nem lett volna a rács, kevesebb citadella repkedett volna.
Pontszám: 7.20
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1983. hozzászólás - 2009.05.23. 12:49:31 (Válasz BaalCain #1980 hozzászólására.)
Ne haragudj, ez egy kis csúsztatás, ha valaki figyelt az láthatja, hogy 2-3 hónap alatt csak egy háborút kezdtünk azt is azért mert én kardoskodtam mellette, hogy legalább kompenzáljunk kicsit az elszenvedett vereségek miatt.
Dorn
Pontszám: 7.50
népszerűPower1974Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1984. hozzászólás - 2009.05.23. 12:54:01 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.14. 12:26:08
Szövetségi háborúk. Lassan kezdődik!
Információk:
Játékleírás / szövetségek
Fórumon szövetségi infók - külön hozzászólás a vége felé a háborúkról!
És a játékban a Hadüzenet, Kapituláció és Békekötés gomb.

A szövetségi háborúkról ebbe a topicba írhattok.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1985. hozzászólás - 2009.05.23. 12:54:27 (Válasz BaalCain #1980 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.05.23. 12:30:21
De persze mi vagyunk a gonoszok.


vááárj. igen. ti azok vagytok. (mármint a játék keretein belül, úgy értem. ez tiszta sor, egy út, amit járni is kell. ezzel nincs gond.

lehettek gonoszok attól, hogy ők sem feltétlenül jók, urambocsá gonoszok. csak ne arra menjen ki az érvelés, hogy ti vagytok a "jók"

attól eltekintve, hogy történt-e vesztegetés, kár belekeverni az IRL viszonyokat. ha valakinek az az utolsó lehetősége, hogy olyasmit ajénljon fel, ami a játékon belüli tárgy - akkor miért ne tehetné? (az játéktechnika, hogy az őskő pénzért van, de szerintem butaség belekverni azt, hogy ki gazdag és ki nem.)

nem mondom, hogy a "vesztegetéssel" értek egyet. sőt. szerintem nem értek egyet. de az lehet a játék része, hogy a ronin vezetője egy hóförgeteggel ajáándékozza meg egy szövetségesét, nem? (és mivel őskövet csakis pénzért lehet szerezni, így, bátrmennyire is fáj neki, kénytelen fizetni. ez csak egy nézőpont, de szerintem valid.)
Pontszám: 6.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1986. hozzászólás - 2009.05.23. 12:58:29 (Válasz BaalCain #1981 hozzászólására.)
egy valami viszont érdekelne. komolyan.

szerinted, ha valaki úgy érzi, hogy ellehetetlenítik a játékát, amiért fizet, akkor rongyember, ha hajlandó azért kiadni plusz pénzt, hogy élvezetesebb legyen a játéka?

másképpen fogalmazok, mert van egy pénzmentes megoldás. ha a ronin vezetője magánemberként írna neked, hogy ne támadjátok, mert nem szeretné, ha abbahagynák a játékot a szövetségében lévő egyes karakterek irányítói, akkor mit mondaná? jó, nem támadjátok. vagy, hogy hagyják abbam gyenglk, a játék erről szól?

(csak ez a kérdés, ez egy elméleti feltevés, tudom, hogy el lehetne polemizálni azon, hogy ha "igent mondanánk, mindenki ezt kérné" meg, hogy "ez a játék lényege, akkor miért játszik". nem. ezeket tegyük félre. egyedi eset. többször nem fordulna elő. nekem spec eszembe sem jutna ilyet kérni. DE. HA. valaki megkérné erre a szövetségeteket, akkor, mint játékos, mint Szabó Palika, harmadikos gimazista vagy Helyei Áron felsővezető, tudomisén, tolerálnád?)
Pontszám: 6.71
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1987. hozzászólás - 2009.05.23. 13:07:20
én annyit fűznék hozzá ehhez, hogy nem a rácstagok bújnak a rács mögé, hanem a többi szövetség a citadella mögé.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 3.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1988. hozzászólás - 2009.05.23. 13:15:12 (Válasz LanMaffia #1987 hozzászólására.)
ó, akkor félreérted. nem bújik senki a citadella mögé, csak használja azt. a citadella a játék egyik eszköze. a rács mesterségesen kreált. más kérdés, hogy diplomáciát bármikor lehet használni (sőt, kell is!) - és megint más, hogy ki mire használja: arra, hogy védekezik vagy arra, hogy miközben farml még ártson is a farmoltnak.

a rács eleinte azt a célt szolgálta, hogy legyenek tiszták a háborúk - még akkor is, ha teljesen tévesen az egy csapásra 10 másikat helyezett kilátásba (hadd ne jöjjek IRL-példákkal, hogy ez mennyire földhözragadt gondolkodásra utal). most a rács teljesen más célt szolgál.

annak idején jogos volt a félelem a citadellától, hiszen 1. sok LE-t vett el + 2. nehéz volt semlegesíteni. ergó jó ötlet volt a RÁCS:

ma senki nem fél a citadellától, mert devalválódott a kút LE-ja. 1. a citadella alig vesz el LE-t (arányosan), 2. könnyű semlegesíteni, ergó okafogyottá vált a RÁCS. (és csak az használja, aki valóban ártani akar. mint ahogy a citadellát is. de van, akinek nem elég az, ha visszalő egy sokkal erősebb csapást, még meg is kér másokat. ennyi.)

egy dolgot máig sem értek. miért kellett legyengíteni a citadellát. ennek köszönhető a sok csapás. ha mondjuk nem lehene kútból semlegesíteni (NONSZENSZ!, nettó baromság...), ha nem számítana az építés a semlegesítéshez, ha VP-ből sem lehetne semlegesíteni, akkor a RÁCS-ra és a visszacsapásra sem lenne szükség, MERT EGY SZÖVETSÉG ALAPOSAN MEGGONDOLNÁ, HOGY HASZNÁLJA-E.

nem inkább ezt kéne elérni? erősíteni a citadellát, hogy kevesebben használják? hiszen nyilván az első lövő meggondolja ezerszer is, hogy vállalja-e a viszontcsapást.
Pontszám: 6.50
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1989. hozzászólás - 2009.05.23. 13:41:23
Lobizzunk, valamiféle egyéb háborús megoldásért. Byzon amit írt érdekesen hangzik, bár még mindig az elég értéktelen nagyságrendű Lé körül forog.

A javaslatokba írtam ilyesmit:

de én még mindig azt tartom a legjobbnak, hha lenne vmiféle nem Lén alapuló megszerezhető jutalom.

pl egy hetente megszűnő és mindenkinél újratermelődő medál. ami a szövitagoknak pl a háborúkban +1 támadást ad.

Megérné olyanokat támadni akiket még más nem támadott, ill más harcosokhoz menni a trófeákért.
-1 tulajdonság elvesztése nem fájna senkinek annyira, de mondjuk a hét végén az a szövi aki behúzott 10 győzelmet már egész tisztességes bónuszt kapna.

Ezt lehetne sokféleképpen színezni. több féle medál, több medál, több medál vesztés ha gyorsan feladod, stb stb
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.05.23. 13:42:00-kor
Pontszám: 4.29
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1990. hozzászólás - 2009.05.23. 14:20:36
Megkérhetnélek benneteket, hogy a Háború tornya topikban tett felvetésemet megnézitek és megvitatjuk? Összefügg, illetve a háborús szabályokról szól.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1991. hozzászólás - 2009.05.23. 18:27:23 (Válasz BaalCain #1989 hozzászólására.)
látom nem kaptam választ az egyenesen neked feltett kérdésemre, csak egy privát mailt vádaskodással. köszönöm, ezzel a költői kérdés, miszerint mi mond el kiről mindent, megkaptam a választ, de a kérdésem továbbra is áll, hogy mi lenne akkor, ha fentebb említett kéréssel fordulna valaki feléd.

azért reagálnék.

Idézet: BaalCain - 2009.05.23. 13:41:23
Lobizzunk, valamiféle egyéb háborús megoldásért. Byzon amit írt érdekesen hangzik, bár még mindig az elég értéktelen nagyságrendű Lé körül forog.


lobbi. de jó. a sírásra ilyet még senki nem írt. (mennyivel őszintébb lenne a "sírjunk ki valamit..." kezdetű mondat. vagy lobbizzunk a háborúk eltörléséért!:) nem. de, ha a LE értéktelen, akkor azt végképp eltörölhetnénk.

jó, ez vicc, de az alábbi nem.
Pontszám: 6.29
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1992. hozzászólás - 2009.05.23. 18:29:18
Idézet: BaalCain - 2009.05.23. 13:41:23
Megérné olyanokat támadni akiket még más nem támadott, ill más harcosokhoz menni a trófeákért.


AHA. szóval mégiscsak kibújt a szöb a zsákból. a VM úgy érzi, hogy vannak szövetségek, akiket nem éri meg támadni, mert... túl erősek? mert még véletlenül felveszik a kesztyűt? mert nehezen farmolhatóak?

tényleg csak ennyi hiányzik ahhoz, hogy keményebb ellenfélnek is neki merjetek menni?

(kérdem ezt annak tudatában, hogy tisztában vagyok vele, hogy voltak, vannak és lesznek kemény háborúitok, de nem úgy tűnik, mintha a kihívást keresnétek, mert akad pár kemény szövetség, akiket elkerültök.)
Pontszám: 5.88
népszerűtlenYoghDemerFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1993. hozzászólás - 2009.05.23. 19:09:59
Ballábú-balcarú annyi baromságot írsz össze, hogy még olvasni is fáj. Rövid leszek, hogy értsed. Csak és kizárólag PC fogok építeni, remélem még sokan mások is a klánból (Ronin). Cél a max szint. De legalább 18-19 szint. Kb. 130k lesz a "nyeremény" a háborúból. Ennyit minimum megkaptok csapásokban, én javasolni fogom, hogy többet. Hogy mi mennyit kapunk vissza, NEM ÉRDEKEL!. Ajánlom magamat. Oliva
Pontszám: 5.43
népszerűtlenYoghDemerFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1994. hozzászólás - 2009.05.23. 19:15:54
Továbbá nagyon "bátor vagy Ballábú, hogy nálad 3 szinttel alacsonyabb, 150 TÖ-vel kisebb és felszerelésben is gyengébbet támadsz. Gratula te hős! Pff... Ja te pénzért nem befolyásolod a játékot, akkor remélem a Hóförgeteg az adminok ajándéka és még csak véletlenül sem került őskőbe=forintba. Vicces vagy.
Pontszám: 4.67
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1995. hozzászólás - 2009.05.23. 21:51:32
Balkán, teljesen nonszensz amit leírsz. A logikát nélkülözi. Hidd el, a való életben sokkal cifrább dolgokat is meg lehetne tenni, mint amit én felajánlottam. Persze kell az a hatás, ami azt az ellenhatást kiváltja. Nem baj, majd ha felnősz (mentálisan) megérted. Addig meg sok sikert neked.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.33
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1996. hozzászólás - 2009.05.23. 22:00:57 (Válasz YoghDemer #1994 hozzászólására.)
Idézet: YoghDemer - 2009.05.23. 19:09:59
Ajánlom magamat. Oliva


a szövetségtársam védelmében ezt magamra veszem.

4 szinttel vagyok alacsonyabb tőled és 174 tulajdonságponttal. A csatamezőn találkozunk.

Kicsit más:

Minél többet olvasom itt a HSZeket annál inkább kiderül hogy megint csak sírás van. De csak V1re vonatkozik ez a sírás mindig? V2 tele van farmolós szövetségekkel több száz nyert háborúval. Onnan még nem hallottam panaszt érdekes. Ott megszerveztük a Citadella egyezményt és rendesen működik. Senkinek nem jut eszébe citadellázni, inkább más megoldást választanak...

De miért mindig csak itt megy a sírás? Miért mindig csak itt van probléma a dolgokkal?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.22
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1997. hozzászólás - 2009.05.23. 22:07:30 (Válasz LanMaffia #1996 hozzászólására.)
Mert odaát jórészt csak fungame megy, az ittenit veszi mindenki véresen komolyan:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1998. hozzászólás - 2009.05.23. 22:09:56 (Válasz Crimson #1997 hozzászólására.)
Na ja, pluszban ez a V1, ami ugyebár az első volt. Talán a V4 vagy V5 már probléma mentes lesz, mert gyermekbetegség nélkül indulhatnak.
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1999. hozzászólás - 2009.05.23. 22:42:41
Érdekes olvasni mennyi rajongóm lett

Valahogy a Rónin és az előzőben elég hasonlóan elkalapált citadellázó Garabonciások nagyon pörögnek a témán.
Érekes egy csapat, akit ha lehúznak 60K lére azért már megszólja a másikat, h nem hagyja úgy játszani őket ahogy akarnak, de egy PvPs játékban csak azért akarnak résztvenni h mást szívassanak... persze megvan ideológizálva.

Olivia drága, ez a becézgetést közösen találtátok ki Lostal? nagyon találó

Remélem brainstorming eredménye, nem pedig azért jön mindkét accról a móka és kacagás, mert hasonlóan zárolt csuhi szövitársatokhoz ti is egymáshoz lépegettek befelé.
Pontszám: 4.88
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2000. hozzászólás - 2009.05.23. 22:44:32
winnie
Kérdésedre, hha vki békét kér tudhatnád a választ: hosszú időn át adtunk heteket most játszunk és a kihívást keresünk.

Azt meg, h nem tudod, h a háborúzók van, h békét ajánlanak nem csoda. Hiszen a diplomáciai tevékenységetek nektek is a citadellában merül ki.
Pontszám: 4.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!