Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1801. hozzászólás - 2009.05.16. 11:13:30
Elnézést, hogy közbe szólok, csupán gratulálni szeretnék a Kyber szövetségnek, nagyon jó bunyó volt, mindkét oldalon 500 körüli csatával, taktikázással, élveztem. Jó meccs volt. Quarrnak minden tiszteletem, sokat megtett a Kyberért, életemben nem láttam ember ennyit itókázni. Tiszta szívből gratulálok!

Incubus, az IQ Betyárok várnagya
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1802. hozzászólás - 2009.05.16. 11:19:26 (Válasz Byzon #1801 hozzászólására.)
jé, őket mi is ismerjük. és velük mi is jó kis, 2 hetes, taktikázós küzdelmet vívtunk. bár akkor talán még szerencsére nem volt quarr.
Pontszám: 7
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1803. hozzászólás - 2009.05.16. 12:29:19 (Válasz winnie #1793 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.05.16. 10:48:11


(azon is csak mosolyogni tudtam, hogy a farmoló VU annyira besérült a citadellacsapástól, hogy azonnal felkérte a rácsot és szövetségeseit, hogy támogassak még a farmerszellemet pár viszontcsapással. azóta eggyel kevesebb tagja van a rácsnak. gondolom nem arra a célra jött létre, hogy a farmolók mögé bújjanak.)



Te kicsit fogalomzavarban vagy winnie.
Először is VM vagyunk és nem VU.
A farmszövetség kifejezésnek ezen a szinten nem sok értelme van szerintem.
Itten alátámasztom számokkal:
A Mitsubishitől a kapituláció után elhoztunk kb 79K LE-t.
A Lélekkutunk kb 580K, azaz naponta 290K LE-t termel.
Én ma csak VPből kb 65K-t építettem.

Képzeld mi nem a LE miatt háborúzunk. Tudod nálunk a háborúnak van egyfajta csapatösszekovácsoló ereje, és hangulata. Nem tudom érted-e mire gondolok.

Én a következőképpen látom a helyzetet. Mi a VM vagyunk a csúnyagonoszrohadtfarmszövetség, akivel nem játszotok. Nem vagyunk félistenek... kivéve a bátyám, aki tulajdonképpen egy igazi isten, de ő nem VM-es. Lélekőrök elvertek minket, a Lélekvadászokkal rezgett a léc, de meg tudtuk fordítani, a KV-vel jelenleg is gyurmázzuk egymást és remekül szórakozunk.

Hogy akarsz "élvezetes" háborút vívni, hanem vagy hajlandó harcolni, csak durcizni?

Ami a citadellát illeti, hülyék lennénk nem használni a diplomáciai kapcsolatainkat ha már egyszer megvannak.

És ami a kézdörzsölgetős kárörömöt illeti, hogy "hahaha el kell költeniük a tőlünk zsákmányolt LE-t a semlegesítésre", mint mondtam mi nem a LE-ért csináljuk.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.05.16. 12:30:55-kor
Pontszám: 5.44
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1804. hozzászólás - 2009.05.16. 12:53:24 (Válasz Ajgatsz #1803 hozzászólására.)
sorry, VM-VU, ez nem fogalomzavar, csak figyelmetlenség. ez legyen a legnagyobb probléma:)

de az mindig tetszik, hogy egyes farmszövetségek megpróbálják filozófiai alapra helyezni a játékukat. félre ne érts (félre szoktak) semmi baj azzal, ha valaki farmol, a könnyű ellenállást, a biztos LE-t keresi - én is csinálnám, ha nem másképp kezdtem volna neki, inkább mennék a biztosra. de attól még nem kell magasztos ideológiákat lefektetni. (még akkor sem, ha akad pár szoros, kevésbé jól megválasztott háború, amivel lehet példálózni.

"Képzeld mi nem a LE miatt háborúzunk. Tudod nálunk a háborúnak van egyfajta csapatösszekovácsoló ereje, és hangulata. Nem tudom érted-e mire gondolok."

nekünk meg a játéknak van, így tökéletesen értem mire gondolsz. épp ezért volt jó példa, amit bemásoltam. szinte érezni lehetett, hogy miképp kovácsolódik össze a VM 00.00 és 01.00 között. (ennyire azért nem lehet gáz a helyzet, hogy háborúzni kell a kovácsolódáshoz:)

"Én a következőképpen látom a helyzetet. Mi a VM vagyunk a csúnyagonoszrohadtfarmszövetség, akivel nem játszotok."

ezt nem értem. hiszen játszunk. megtámadtatok. rátok lőttünk. ti vissza lőttetek. szóltatok másoknak, hogy lőjenek vissza ránk, mert nem megyünk feltartott kézzel a vágóhídra. (nem mellesleg ezért is tartom gáznak, hogy így legyengítették a citadellát. semmit sem ér. minden további nélkül rátok lőhetünk, mert nem kell félni attól, hogy egy megtorlás gondot okoz. ha erősebb lenne a citadella (mint volt), akkor ezerszer is meggondolná az ember, hogy lőjön, mrt sokkal nagyobbat szívhatna...)

"Hogy akarsz "élvezetes" háborút vívni, hanem vagy hajlandó harcolni, csak durcizni?"

?? már megint a szájba adott szavak. meg hogy "élvezetes háború" - kihagyom a ziccert és nem jövök IRL példával, hogy vajon az amcsiknak vagy az irakiaknak élvezetesebb a háború :kacsint: aki "élvezetes háborút" akar, az törekszik arra hadüzeneteinél, de három megnyert (1-53, 0-15, és 2-32) háború után ismét hadat üzenni nem az élvezetes háborúra való törekvés

durcizás:ha rám értetted, akkor írtam, engem sajnos/szerencsére nem érint a háború, nincs hova durciznom. nyilván nem örülök a háborúknak, sőt, sajnálom a többieket, mert velük folyamatosan kiszúrnak, de mivel speciális helyzetben van a szövetség, én kimaradok a háborúkból. az remélem nem gáz, hogy a portyák során nem támadok direkt VM-eset. ha úgy hozza a sors, akkor megtámadok, de csak mert háború van, nem fogok. nem tartom annyira a műfajt. mármint a farmosat:)

"Ami a citadellát illeti, hülyék lennénk nem használni a diplomáciai kapcsolatainkat ha már egyszer megvannak."

félre ne érts, használjátok. mi is használjuk, csak írtam, hogy meglepett, mert most is és régebben is ti voltatok az egyetlen szövetség, aki nem csak visszacsapott, hanem még segítséget is kért, hogy mások is ártsanak a farmolt szövetségnek (akik meg nekik akartak ártani). megint, megelőzendő a félreértést, ezzel nincs gond, csak meglepett (a sötét ösvény csak visszacsapott, más szövetség csak visszacsapott, de egyik sem kért meg másokat, hogy a farmháborút még ezzel is "súlyosbítsák".

megjegyzem maga a jelenség érdekes és kíváncsi lennék más tapasztalatokra. először, amikor több szövetséget megkértetek, hogy csapjanak ránk, senki nem csapott. volt, aki megírta, hogy jeleztétek, de nem csapnak, mert bekaphatjátok (nem az én szavaim, no offense), más kérte, hogy ha csapni akarunk, legalább írjuk oda a lapunkra, hogy "ha farmoltok, csapunk" és nem csaptak. a harmadik a béke tornyát hiányolta, de nem csapott. meglepett a dolog, mert vártam, hogy szétcitadelláznak, de nem tették.

most hasonlóan érdekes volt a reakció, mert ugye akadt szövetség, aki azzal reagált a felkérésre, hogy nem fog segíteni a rács möé bújó farmolóknak, más pedig elkötelezett békeszövetségként indított csapást - érthető módon, hiszen szövetségben van veletek.

az utóbbi két bekezdés, csak leírás, nem a témához tartozik, afféle krónika, mert megvallom, sosem volt rálátásom ezekre a dolgokra. és hátha most nyílik.
A hozzászólást winnie módosította 2009.05.16. 13:14:23-kor
Pontszám: 6.17
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1805. hozzászólás - 2009.05.16. 13:03:52 (Válasz Ajgatsz #1803 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.16. 12:29:19
És ami a kézdörzsölgetős kárörömöt illeti, hogy "hahaha el kell költeniük a tőlünk zsákmányolt LE-t a semlegesítésre", mint mondtam mi nem a LE-ért csináljuk.


megint... káröröm? ezeket honnan veszed? (eléggé elszomorító érelmesnek vélt emberekkel úgy vitatkozni, hogy olyasmiket állítanak, ami nem valós. mi ennek az oka? miért kell minden kommentet úgy kezdeni, hogy "én ilyet nem mondtam", "én nem így érzek". gáz.)

hidd el, tisztában vagyok vele, hogy egy nagyobb szövetségnek semmit nem jelent a (mínusz/plusz) LE , de ha nincs más eszköz ÉS még kárt sem okoz, akkor nyilván nem veszi senki a szívére. (más is jött ki mínuszban a háborúból, mégis folytatta, tiszta sor. ezzel szerintem mindenki tisztában van.)

de nem ezért ragadtam ki az idézetet, hanem csak sietni akartam megjegyezni, hogy ha nem lenne LE-nyereség, vajh akkor is menne a háború. lehet, hogy csak én vagyok hülye, de ha megtehetném, akkor két elv szerint hadakoznék. vagy-vagy.

1. a nagyobb kihívásokat keresném. a kemény háborúkat. bőven van erős szövetség, főleg az olyan széles szintspektrummal bíró gárdának, mint a VM. (van erős 45+-os, erős 30-35-ös, stb.)

2. a tuti sikereket keresném (nincs ezzel sem semmi baj, muszáj megjegyeznem), darálnék, kihasználnám én is az 50-es kronót, a többi maxolt szakértelemmel - DE akkor nem próbálnám megideologizálni, hogy csapatot kovácsolok az olyan háborúkkal, ahol a győzelmek 80%-át két karakter szerzi.

sőt, ismerve magam, ha nem az munkálna bennem, hogy a többieket segítsek és ne ártsak másnak, hanem jönne a kisördög, akkor a 2. pont mellett tenném le a voksom, a könnyebb utat választanám. de ha rákérdeznének, akkor bevallanám, hogy a potya LE-ra megyek. mert, ha csak portyázni akarnék, akkor háború nélkül is tudnék, s bevallom valahogy az a kötöttség, hogy nem támadhatok szabadon bárkit, mert meg van kötve valamilyen szinten a kezem, engem zavarna.
Pontszám: 6.40
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1806. hozzászólás - 2009.05.16. 13:13:55
Szerintem valahol mindkettőtöknek igaza van, saját magunk példájából kiindulva...
Mi lendületes rablószövetség vagyunk, általában sok háborút vívunk nálunk nagyobb kúttal, de gyengébb legénységgel rendelkező csapatok ellen (megmondhatói lennének a Mortals League, Smaragd Lélekúrnők, Véres Gyémántok, stb.) Sosem ideológizáltuk a dolgot. Rabolni akarunk. Minél többet. Minél könnyebben. Noha az építkezéseink alapját nyilván nem a 3 nap alatt kierőszakolt 20k LE-k jelentik.
Azt sem vitatom, ha nyilvánvalóan erősebb ellenféllel kerülünk szembe, aki ellen nincs esélyünk, akkor kidobunk 3 hadüzit olyanoknak akiken ezt a veszteséget könnyen kompenzáljuk és megfutamodunk.
Rabló csürhe vagyunk? Naná. Ilyen az élet a középmezőnyben.
Viszont tény ami tény. Túl vagyok pár tucat háborún, olyan társakkal akik alapvetően is szeretik a játékot, de igenis van csapatösszekovácsoló ereje winnie! Hidd el!
Végül: szerintem ne vitázzatok, felesleges. Egyszerűen csak másképp látjátok, más szemszögből ugyanazt a dolgot! Ennyi az egész.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1807. hozzászólás - 2009.05.16. 13:20:27 (Válasz winnie #1804 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.05.16. 12:53:24
mert nem megyünk feltartott kézzel a vágóhídra.


Igen? Nem mentek?

VM vs Garabonciás 46 / 0

No comment....
Pontszám: 5.43
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1808. hozzászólás - 2009.05.16. 13:26:52 (Válasz Byzon #1806 hozzászólására.)
hmm, megint egyet kell értenem:) a más szemszög az biztos (ezért próbálom a fejlesztésekkel kapcsolatban mindig jelezni a topról érvelőket, hogy nem csak topon van élet, hiszen az egy dolog, ha valaki a topon akadályokba ütközik és panaszkodik, de neki fogalma sincs arról, hogy a nem topos mennyit szív más, neki felfoghatatlan akadályok miatt. de ez nem a háborúval kapcsolatos, így OFF)

általánosságban a háborúnak így van, van összekovácsoló ereje. annak meg talán az epikusnak. erre jók. még a kompenzáló, simább háborúknak is van, hiszen ott megvan a közös cél. (ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy mi lett volna, ha elkezdünk kompenzálni. már 20-30 sikerből is lenne annyi plusz LE, hogy az épületparkunk sokkal nagyobb lenne, de ez a mi hülyeségünk:)

viszont nem minden háború kovácsol szerintem. nálunk a győzelmek egy része olyan volt, hogy meggondolatlan támadásokat vertem le egyedül ugyanazt a hol 1, hol 4 embert ütve, de az csak monoton dara volt, hoztam a győzelmeket, a többiek olykor 1-1 vereséget, de ott nem volt kovácsolódást. a 0-50-es farmháborúk nem tudom, milyenek, de nekem hasonlónak tűnnek. inkább csak automatizmusokat hívnak elő, de különösebben nagy kielégülést nem okoznak. (persze, tudom, bezzeg, ha ellenállna a másik szövetség, de 1. lehet, hogy csak azért sem akar, 2. lehet, hogy nem tud - utóbbi esetben nem kérhető számon a dolog, minek belemenni tuti vesztes portyába.)
Pontszám: 5.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1809. hozzászólás - 2009.05.16. 13:41:33 (Válasz Ajgatsz #1807 hozzászólására.)
most már komolyan kezdem azt hinni, hogy direkt nem akarod felfogni, amit írtam... ha nem akarom feltételezni, hogy szándékosan értelmezed félre, amit írok,, akkor marad az, hogy nem fogod fel. utóbbit pedig nem vagyok hajlandó elhinni.

ha idézel, próbáld a teljes mondatot. ez talán nem olyan nagy kérés.

"szóltatok másoknak, hogy lőjenek vissza ránk, mert nem megyünk feltartott kézzel a vágóhídra."

így szólt. (a jelenet még a háború kirobbanása előtt játszódott le, így a 0-46 képbe sem került még.)

azt írtam, hogy ti szóltatok másnak, hogy "hopp, ezek ellen mernek állni". (na nem mintha egy citadella akkora ellenállás lenne, de mégis csak megtorlást eredményezett). szófordulat volt, egy szóval sem írtam azt, hogy nem megyünk feltartott kézzel, csak a szátokba adtam a szót, kreáltam egy kitalált párbeszédet, hogy könnyebb legyen értelmezni a szöveget...

de ahhoz (bocs a lekicsinylő kijelentésért) azért nem kell atomtudósnak lenni, hogy egy 0-46-ból ne következtess arra, hogy feltartott kéz esete forog fenn. ha támadtunk volna 20-at, akkor 0-66 lenne az állás. akkor tudnál az arányból arra következtetni, hogy ellenállunk vagy sem? költői a kérdés (nyilván nagyobb ostobaság lenne a drága portyapontot arra pazarolni, hogy a sok vereségből még több legyen. de, ha lenne is esély, akkor komolyan azt akarod mondani, hogy elvárod tőlünk, hogy egy, a kisebb szintű tagok által "nem szeretett" szövetség, mások által "játékélmény csökkentőnek", "szemétkedőnek" tartott háborúját "élvezetessé" tegyük? ezt. nem. mondhatod. komolyan. mint ahogy azt sem, hogy elvárod tőlem, hogy csapjak oda a szövetséged gyengébb tagjainak??? mit szólnának hozzá, ha ezt olvasnák? (csak a magam nevében beszélhetek, de azt hiszem az mindent elmond akár pozitív, akár negatív értelemben, hogy senki nem tartja annyira érdemesnek az egészet, hogy a füle botját mozgassa miatta. a fórumon egy hozzászólás erejéig sem került szóba a háború. illetve annyiban igen, hogy az egyik általatok kért citadellacsapás után valaki ezt írta: "WTF? Most ránk szálltak ezek a nyomorékok?" tudom, nem szép, válaszoltam is neki,, hogy mi eredményezte a viszontcsapásokat, meg hogy játék az egész, mosolyogni kell, csakis azért másoltam be, hogy jelezzem, ennyi hatást ér el. mármint frusztrációt okoz:)

legalább minimális észérvvel tiszteljük meg a fórumot.
A hozzászólást winnie módosította 2009.05.16. 13:49:23-kor
Pontszám: 6.67
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1810. hozzászólás - 2009.05.16. 13:46:15
Amit mondani akarok, hogy ilyen-olyan 50-0-ás farmháborút emlegetsz, miközben meg sem próbáltok harcolni.
Pontszám: 6.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1811. hozzászólás - 2009.05.16. 13:53:20 (Válasz winnie #1809 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.05.16. 13:41:33
nem. mondhatod. komolyan. mint ahogy azt sem, hogy elvárod tőlem, hogy csapjak oda a szövetséged gyengébb tagjainak???


Nos egy háború azért többek között erről szól. Megpróbálod védeni a tiéd, és akit elérsz és gyenge, azt ütöd. Ettől lesz egy háború például elhúzódó. Mikor oda kell figyelni, mikor mersz 15% fölé menni, mikor kockáztass meg egy támadást, bejön-e? Vagy még nehezebb helyzetbe hozod a csapatodat? De szorít az idő... Támadni kell... Az ellen jól taktikázik, a gyenge tagjai a katakomba mélyén szunyálnak, láthatatlanság varázs alatt állnak és hektószám vedelik a védelem italát. Persze ti sem vagytok kezdők! A "kicsik" bújkálnak, ha csak lehet egy gyors ütés erejéig jönnek csak fel 15% alól... Meredten nézed a támadásokat, hogy lásd kinek kivel van baja, kinek tudnál esetleg tippet adni, vagy kit kéne lecsapnod, hogy ne a társaidat üsse! Na ez az a háború (szerintem) amiről Dalen beszél, aminél van némi kis izgalom és igen, jó taktikával ezt egy elvileg sima ellenfél is eléri.
Még valami winnie. Ez csapatjáték. Ha benned nincs annyi, hogy elporold azokat, akik a nálad gyengébb társaid orrát vernék be, így adva legalább kis lélegzetvételnyi pihenőt nekik, akkor tényleg feltartott kézzel mentek a vágóhídra...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.40
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1812. hozzászólás - 2009.05.16. 14:05:35 (Válasz Ajgatsz #1810 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.16. 13:46:15
Amit mondani akarok, hogy ilyen-olyan 50-0-ás farmháborút emlegetsz, miközben meg sem próbáltok harcolni.


mert nem akarunk. mert szövetségi szinten békések vagyunk. nem szeretjük a háborókat. ezt el lehet fogadni, nem? ettől még nem lesz senki kisebb.

de baromira eltértünk a tárgytól, nem is tudom, honnan jutottunk ide. plusz a mondandót sem értem.

azért emlegetek 50-0-s farmháborút, mert ez egy 50-0-s farmháború. ha megnézed, már tegnap délben írtam ricardónak (vagy neked?), hogy az lesz. nem azért, mert ki lett adva a központi parancsi, hogy legyen 50-0, mert pontosan tudom, hogy 50-0 lesz. vagy több. azt kéred számon, hogy így neveztem azt, ami az. hogy nevén neveztem a gyereket? végre valami, amiben nem lehet meghazudtolni engem, nem?

tudtam, hogy 50-s lesz. ok több is lehet.
- azért, mert jóval erősebbek vagytok.
- azért, mert nem akarjuk megadni nektek az örömöt, hogy több legyen az egész klikkeléseknél. (főleg miután a VM elbújt a rács mögé, mert vissza mertünk csapni).
- azért, mert a háború elkezdése óta még csak 4-en voltunk online (igen, van olyan szövetség, ahol naponta, 2 naponta tudnak belépni az emberek. olyan is van, ahol csak munkahelyről tudnak netezni.
- azért, mert mindenki felmérte a helyzetet, hogy ki ellen lenne esélye és nem talált olyat. (ld. 1. pont. egyénileg is erősebbek vagytok.)
- azért, mert aki ellenállhatna 15% alatt találta a karakterét, amikor belépett és nincs ideje kivárni, hogy felgyógyuljon. majd holnap belép, hátha akkor tud játszani.
- azért, mert nem oszt, nem szoroz, hogy 0-50 vagy 4-64 az eredmény.
- azért, mert nem éri meg portyapontot pazarolni a VM-re. (én alapból sem szoktam betámadni a VM-et. nincs különösebb oka, de most, hogy belegondoltam, ez így van valamiért.)
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1813. hozzászólás - 2009.05.16. 14:18:08 (Válasz Byzon #1811 hozzászólására.)
az odacsapás megjegyzés csak irónia volt arra a korábbi megjegyzésre, hogy mi lenne ha látnák a többiek mit írok róluk. szóval idézőjelben kell érteni.

de megint igaz, persze, hogy az, amit írsz. van izgalmas háború, sőt, lehet izgalmas háborút kreálni, de mondom, ott van, hogy valaki nem akar vagy, hogy eleve nem is tud (ez a háború kvázi 0-28-ról indult, akkor lett online az első szöv. tag. meg kissé utópia lenne azt hinni, hogy van esély a szoros küzdelemre. ezt tudjuk, mi is és tudja a VM is, és épp ezért üzen nekünk sokadjára hadat, mert tudják, hogy sima LE-t jelentünk. ez így is van.)

"Még valami winnie. Ez csapatjáték. Ha benned nincs annyi, hogy elporold azokat, akik a nálad gyengébb társaid orrát vernék be, így adva legalább kis lélegzetvételnyi pihenőt nekik, akkor tényleg feltartott kézzel mentek a vágóhídra... "

hidd el, elporolnám. ha erről lenne szó, akkor tennék is valamit. de én senkit nem érek el, aki a társaimat eléri. akit meg én elérek, az meg engem nem bánt. speciális a helyzet, hogy 9-10 szinttel alacsonyabb az utánam következő:)

(oké, megnéztem. ricardot elérem és ő valóban támadott egyet 5-tel lejjebb, mint ahogy engem levetkőzve éjszaka/reggel valaki lecsapott. akkor lehet, hogy betámadom ricardót.

bár itt rögtön meg is kérdeztem volna, hogy miért éri meg a tuti 100-1500-as győzelmekre varázslatot pazarolni? oké, lehet, hogy én nem gazdálkodok jól, de folyton VP-szűkében vagyok, ezért, hogy spóroljak, a portyáim 50%-át 30VP-s vakító fénnyel nyomom. azokat, amiket valószínűleg úgyis megnyernék és nem mindegy, hogy napi 30-40 portyára mindig 180VP-t használok vagy a felére csak 30VP-t pazarlok. és persze az sem mindegy, hogy így az ellenfelet sem verem miszlikre, hanem megspórolok neki 600 sebzést. ami azért öröm lehet az ürömben.)
Pontszám: 5.33
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1814. hozzászólás - 2009.05.16. 14:34:50 (Válasz winnie #1800 hozzászólására.)
Nem hagyhatom ki, hogy az irónia mesternőjéhez szóljak. Hogy miért? Íme:

"...amikor valaki fórumos sérelmét a karakteren torolta meg. azért valamiképp ketté kéne választani a játékot és az irl cuccokat."

Jobb lett volna, ha irl veri agyon?
Pontszám: 7.20
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1815. hozzászólás - 2009.05.16. 14:34:56
Szervusztok!

Úgy partvonalról bekiabálnék egy aprócska infót: Te el tudod dönteni, hogy két 50:0-s győzelem közül melyikben csapkodtak vissza az ellenfelek, ha mondjuk egy éjszaka alatt kaptok annyi támadást a különböző szövetségektől, hogy lepörögjenek a támadások?

Analitikai kémia tanárnőm azt mondta egy vegyelemzési feladatnál, hogy nincs csíkos karbonátion és pöttyös karbonátion, nem tudhatod, hogy honnan került a löttybe az épp ellenőrzött karbonátmennyiség, ha volt is, és keletkezett is.
A helyzet itt is hasonló, egy győzelmi arányból nem mondhatod meg, hogy mennyit támadott az ellenfél, csak ha minden percben írod a statisztikát. Aludni is kell néha, és azonnal elveszítheted a fonalat, avagy észre sem veszed, ha történik valami, mert nem vagy épp gépnél.

Annyit kérek mindenkitől csupán, hogy ne mindig a számára legjobbnak tűnő támadási pontra próbáljon beszólni itt a fórumban, mert a helyzetek (itt épp a győzelmi arány) többféleképp is kialakulhatnak, nem csak egyetlen kizárólagos módjuk van.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1816. hozzászólás - 2009.05.16. 14:54:34 (Válasz Awenhai #1815 hozzászólására.)
Remélem nem értettelek félre, de akár hiszed akár nem, az Ösvény jegyzi a háborúit nagyrészt. A legtöbb tag kedvtelésből beírja egy arra alakított topicba a győztes és vesztes háborús eredményeit is. Amikor valamiért elmaradt, hiányolták is: "jó olvasgatni".
A minket ért háborús támadásokat pedig még jobban figyeljük, mivel tudni kell, hogy - még ha ritkán is van ilyenre szükség - hol van a rés a pajzson ahová segítő kéz kell, esetleg több.
Persze ennek alapfeltétele, hogy rengeteget vagyunk gépnél, ezt nem tagadja senki.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1817. hozzászólás - 2009.05.16. 19:14:07
vannak háborúk amikor megéri áldozatot hozni és vannak háborúk amikor nem...ez ígyvolt amióta világ a világ...azmeg hogy 20an halnak mártirhalált a veszett ügyért az szép szép ám attol még ostobaság =)

réges régen egy messzi messzi galaxisban nekem aztanították..."A Hősök és az Ostobák Korán halnak"
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.14
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1818. hozzászólás - 2009.05.16. 21:50:03 (Válasz Morroch #1816 hozzászólására.)
Szervusztok!

Morroch: Elhiszem, hogy jegyzitek, én csak azt mondtam, hogy alaphelyzetben nem tudható, hogy az adott győzelem támadás, vagy védekezés eredménye-e. Mondjuk, én nem is rajongok a háborúért, nekem az csak árthat, hasznot semmilyen szinten nem hoz.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1819. hozzászólás - 2009.05.16. 23:43:52 (Válasz Dr_Faktor #1817 hozzászólására.)
a szövetségem éppen véres háborút folytat a Lélekszipolyozó atyákkal. 216/221 az állás. 2 napja a különbség majd 30 volt a javukra, aztán lépnünk kellett. 2 tag repült (az egyiket várjuk vissza a háború után), egy tag önként lépett ki mert nem tud katakombázni (szintén várjuk vissza a háború után). 16-an maradtunk. 5 ember üti az ellent, 11-en csocsóznak a katakombákban. 250 CSP-n csücsülök már több mint 2 napja (57-es fúzió -.-, a háború előtt 2 nappal maxoltam, hál istennek nincs most prémiumom), de ennyi áldozatot bármikor meghozok a szövetségem javára. nem az első nagyon kemény szövetség ami megtámadott minket, nem is az utolsó, de minden esetben megteszünk mindent hogy az ellenfél ne unatkozzon.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
népszerűDobozostejFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1820. hozzászólás - 2009.05.17. 05:59:39
Köszönjük az elismerő szavakat, valóban véres egy háború ez, az eddig legvéresebb amelyet vívunk. Jó hadvezérek vannak a másik oldalon, jó a taktika

Maul a Lélekszipolyozó atyák egyike.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője