Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
921. hozzászólás - 2008.12.31. 22:11:37 (Válasz Simon #919 hozzászólására.)
Nagyon követendő a hozzáállásod Sim, főleg így, hogy mindenki - szinte mindenki - tudja ki van a neved mögött.
Mivel nem csak azok szólnak hozzá akiket mindenki csak bokszzsáknak néz, valószínű tényleg gond van a rendszerrel.
Ez ellen csak azt tudjuk tenni, hogy feldobunk 10-20 ötletet, amit a többség jónak talál és a játékkészítők ezeket - leszimulálva, átgondolva, megrágva, játékosokkal megbeszélve - berakják a játékba úgy, hogy ne menjek a játék rovására.

A baj csak az, hogy az építő fórumok tele vannak szemetelve az enyémhez hasonló nagyon sokat mondó hozzászólásokkal és így a készítők és fejlesztők nehezen választják ki az ocsút az búzától!
Valamint a játékosok kb. 1-5 százaléka olvassa a fórumot, így nem teljesen tükröződik egy-egy probléma.

Amúgy mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok, és javaslom, hogy jövőre csak fél-száraz pezsgőt vegyetek, mert az édestől másnap fájni fog a fejetek...
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
922. hozzászólás - 2009.01.01. 08:49:27 (Válasz Simon #919 hozzászólására.)
Az ötlet nekem tetszik, a számok első blikkre nem az igaziak. Csak támogatni tudom.

Amit hozzátennék:

Az ősköves módszert egyszerűen kivenném belőle.

Bármilyen más módszerrel is, a védelme feltöltését - ugyanúgy, ahogy a csökkenést - fokozatossá tenném, hogy ne alkalmazhassák instant eseményként.

Pl. Azúr légió megtámad, 3. nap lejárta előtt összegyűjtött erőforrásokból (itt ugye elsősorban az őskő jöhetne szóba) bevédjük a kutat. -> Következőnek nem fog támadni minket senki, mert bárki ellen megcsinálhajtuk -> a továbbiakban nem kell védeni a kutunkat, vagy csak nagyon ritkán
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.01. 09:03:48-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6
népszerűSigmarFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
923. hozzászólás - 2009.01.01. 10:44:22 (Válasz Simon #919 hozzászólására.)
Sziasztok!

Az ötlet kifejezetten jó, én is támogatnám, de nem hiszen jó bevezetik . A Szövi háborúkat csak a farmolás tartja élatbe, csak azért vannak. Nem a kihívás és a játék szeretette, ami a lényeg lenne. Hisz örök kérdés lenne letudol-e győzni őket, elég fegyelmezet-e a csapat stb. De ezzel szemben mi van? Ütsük őket nagyon-nagyon kell 100 ezres kútnál ( napi napi több mint 9000 jön katalizátor nélkül.) az a 7-12 ezer lé. ettől függ a szövetség sorsa szintü, üsd a gyengébbet, ahol éred című végzetúr szappan opera megy.
A játék már télleg arról kezd szólni, hogy kikezdte előbb és kiköltött többet. S nem arról kinek mi a taktikája. Nem a prémiumosok ellen szólók, hisz ők fizetik a játékot, neki is köszönhetjük a játékot. Én is prémiumos vagyok néha. A szövi háborúkat teljes revizió alá kénne venni, szövi rendszerrel együtt. Elegem van egy tagú szövetségek elleni háborúkkal, főleg ha már az illető nem is játszik a kút attól még ott van s ezt sokan ki is használják. Valami korlátot ki lahatne találni szövi háborúknál is.
Jó játékot!
Pontszám: 6
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
924. hozzászólás - 2009.01.02. 10:11:47
Ez az egész akkor lesz majd érdekes, amikor Harmaték megtalálják a hozzájuk hasonló helyzetben lévőket, akiket hetente farmolnak a top szövik! Biztos nincsenek kevesen, és egyre szívesebben vágnának vissza, mindegy hogyan!
Hozzánk a TGY jár minden héten november közepe óta...Gondolom nem vagyunk egyedül, van még vagy 20 szövetség akiket úgyan így farmolnak. Pár hét múlva mindnek lesz citadellája, és ha összefognánk....
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
925. hozzászólás - 2009.01.02. 19:17:37 (Válasz Cofee #924 hozzászólására.)
Cofee - Harmatek nem haboruznak. Abszolut. Nem tudok mas szovetsegrol, akik hasonloan tesznek.

Ha egy szovetseg pedig tamad naluk kisebbeket, akkor talan nem meglepo, hogy oket is tamadjak... Mast varni kicsit kepmutato lenne, nem?

Szerintem Harmatek el fogjak erni a celjukat, es letrehoznak egy bekes eletmodot. Ehhez talan csatlakozni fognak szovetsegek. Lesznek szovetsegek, melyek tovabb haboruznak... talan kicsit szukul a kor, es egymas kozott csak.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.67
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
926. hozzászólás - 2009.01.02. 20:59:32 (Válasz Simon #925 hozzászólására.)
Ezt minden élc és gúny nélkül írom most, nem véletlen, hogy a játék neve az lett ami, s nem mondjuk Békeúr.. S az is nagyon igaz, amit itt irt valaki korábban, fegyverrel a békéért, hmm ez kicsit olyan "harcoljunk a világbékéért" anomáliának tűnik. Más részről, ha nem lett volna világos, a Hírmondók nem másokért küzdenek perpill, csak magukért, ha ŐKET nem támadják a nagyok, akkor nem fognak másokért csapkodni, mert mint MINDEN szövetség, ők is a maguk érdekeiket nézik.
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.02. 21:07:01-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
927. hozzászólás - 2009.01.02. 21:29:30
Simon : A lélekkút védelmével van egy kis gubanc. Ha levédi egy szövetség a kútját 100%-ban, akkor folyamatosan indít háborúkat, és rögtön kapitulál is. Béke csarnokával együtt annyi szövetség ellen szerez 20 napos portya elleni védelmet amennyi ellen csak akar, mindezt minimális veszteségek árán.
Aki nem akar háborúzni az húzza fel a béke csarnokát 5-ös szintre. Nem hiszem, hogy túl sokan támadnák meg őket. Vagy ha igen, pár ezer LE árán 3 hétre portyázni sem tudják őket.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
928. hozzászólás - 2009.01.02. 21:46:01 (Válasz Ariel #927 hozzászólására.)
Ertelek, de erre nem is gondoltam, mivel vedelemrol van szo, nem tamadas eseten veszteseg minimalizalasrol. Azaz, egesz egyszeruen, a vedelem csak vedekezesnel hatna.

A csarnok, mint irtam, nem rossz, de igazabol csak a farmolas merteket valtoztatta meg. Most ez ugy tunik, valamit er, hiszen meg nem minden szovetseg dontette el, hol is akar ervenyesulni. Mivel semmibe nem kerul a haboru, ezert meg 50% es 2-3 het beke mellett is megeri a haboru a tamadonak, ha nincs mas valasztasa. Mivel az meg mindig tobb mint a nulla - es a nulla az alternativa.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
929. hozzászólás - 2009.01.02. 21:55:00 (Válasz Simon #928 hozzászólására.)
sry, elnéztem, törölni meg nem tudom.
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.02. 21:56:09-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
930. hozzászólás - 2009.01.03. 01:41:19 (Válasz Simon #928 hozzászólására.)
Igen, a csarnok a farmolás mértékét csökkenti, vagyis a harmadára tudja lecsökkenteni a vesztett LE mennyiséget azzal, hogy háromszor olyan hosszú a béke ideje. Ennél több nem hiszem, hogy kell, a következő lépcső már a tamagocsi szint a világ3-on...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
931. hozzászólás - 2009.01.03. 02:03:03 (Válasz Ariel #930 hozzászólására.)
Neked nem kell, mert te az aggresszor oldalarol nezed. Annak, aki tovabbra sem tudja megvedeni barmekkora mennyisegu szovetsegi LE-jet, annak azert ez mashogy nez ki.

Azt nem vitatom, hogy valami megoldast kell talalni a LE eltunesere is. Magas szinten portyaknal mar csak a veletlen muve a LE szerzes. Javaslatom a haboruknal is bevezetne valami hasonlo szituaciot. En ugy latom, ez elokeszitene egy LE reformot, mely mind a portyara mind a szovetsegi haborukra kihatna.

De elobb a szovetsegek kapjanak egy hathatos es mukodo vedelmi eszkozt, hasonloan a karakterekhez, hiszen egyeni szinten mar van hathatos vedelem. A farmolast ki kell iktatni, az nem jo sem a farmoltnak egyertelmu okokbol, sem a farmolonak, hiszen az mar most tamagocsi es unalmas.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
932. hozzászólás - 2009.01.03. 09:36:48
Szerintem nem a lélekkutat kellene jobbn védeni, hiszen ezzel a szövetségi háború válna értelmetlenné. Míg portyázásnál a LE mellett igen komoly TP mennyiséget lehet összeszedni addig szövetségi háborúknál semmi más nem szerezhető csak LE. Valamint tapasztalatom szerint sok szövetséget nem is az zavarja elsősorban, hogy elbukják a LE-t, hanem az a 70-80 vereség amit beszednek pluszban 1-2 nap alatt. És ez a lélekkút védelmével sem fog változni.

Reform mindenképpen kell, ez nem vitás, de szerintem inkább abban, hogy ne a kis szövetségeket legyen érdemes ütni, hanem a hasonló erősségűeket. A fejlesztési listán van egy szövetségi trófea rendszer, remélhetőleg ez meghozza a várt hatást és egy kis izgalom kerül a szövetségi háborúkba.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
933. hozzászólás - 2009.01.03. 09:50:44 (Válasz Ariel #932 hozzászólására.)
"szövetségi háborúknál semmi más nem szerezhető csak LE"
Mivel óránként 100%-on van akit ütsz, ezt nem teljesen értem - egy háborúban marhasok TP szerezhető.

"sok szövetséget nem is az zavarja elsősorban, hogy elbukják a LE-t"
Engem speciel a több tízezernyi LE elbukása zavar.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.60
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
934. hozzászólás - 2009.01.03. 10:23:53 (Válasz Mortimer #933 hozzászólására.)
A portyapontok elköltéséhez, és ahoz, hogy 100%-on levő karaktert üthess nem kell szövetségi háború.
Ha pedig védhető a lélekkút, akkor mindenki simán benyomja a kapitulációt, hiszen nem bukik vele LE-t, és megússza az óránkénti támadást is. Gyakorlatilag teljesen megszűnnének vele a háborúk.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
935. hozzászólás - 2009.01.03. 11:19:27
szerintem az lenne a jó módszer, hogy a kút mérete nem lenne nyílvános.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.17
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
936. hozzászólás - 2009.01.03. 11:20:22 (Válasz Mortimer #933 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.01.03. 09:50:44
"sok szövetséget nem is az zavarja elsősorban, hogy elbukják a LE-t"
Engem speciel a több tízezernyi LE elbukása zavar.


pár nappal visszaesik a szövetség fejlődése, ez iszonyatosan bagatell ár szerintem. nem keddeb, hanem csütörtökön lesz kész az új épület.
Pontszám: 3.18
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
937. hozzászólás - 2009.01.03. 11:48:31 (Válasz winnie #936 hozzászólására.)
Akkor az is bagatell, ha aggresszor megvárja míg saját erőből felépíti az épületét, és nem másokéból. Nem kedden, hanem csütörtökön lesz kész az új épület. Ebbe a vitába már nem szeretnék belefolyni, csak ezt nem tudtam kihagyni.

Itt a katakombák lenne szerintem az egyetlen használható védekezési megoldás, de nem a jelenlegi formában. Az elég nagy kérés-szerintem-hogy minimum három napra hanyagolják a társaim a játékot. Ha a katakombákban is lenne lehetőségük valamilyen cselekvésre, akkor máris korrektebb lenne a dolog. Például ha vadászhatna a katakombákban kóborló állatokra, persze nem ugyanolyan feltételekkel, mint hagyományosan, mert akkor nagyon sokan csak elbújnának, de valamit mégis tehetne. Mondjuk 5 perc helyett csak 15perc alatt találna áldozatot, vagy kevesebb LE-t és TP-t szerezhetne tőle, esetleg ezek kombinációja. Ezt a részt lehetne finomítani.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7.20
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
938. hozzászólás - 2009.01.03. 11:55:01 (Válasz Zsolesz #937 hozzászólására.)
A katakombákban már pedig nem fog tudni cselekedni. Miért nem? Mert olyankor ő a katakombákban van, ahova legfeljebb a szövetségi társai tehetik be a lábukat. Én speciel ott csak patkányokat tudok elképzelni mint élőlényt, azokból meg alig nyerhető ki LE. A katakomba tulajdonképpen a más böngészős játékokban a vakáció szerepét látja el.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 4.83
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
939. hozzászólás - 2009.01.03. 11:56:59
Aki nem akar háborúzni az építse fel a béke csarnokát. Nem hiszem el, hogy egy olyan szövit akinek ötös csarnoka van folyamatosan farmolnak. Aki pedig háborúzik, az fogadja el, hogy vannak nála erősebbek is, és számoljon veszteségekkel is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.78
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
940. hozzászólás - 2009.01.03. 12:02:13 (Válasz Danka33 #938 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.01.03. 11:55:01
A katakombákban már pedig nem fog tudni cselekedni. el.

Bocs. Nem tudtam, hogy ezt egyedül a te reszortod eldönteni, de már vissza is vonultam.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 4.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője