Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1881. hozzászólás - 2009.05.20. 20:24:36
nahigen...és az is gáz hogy klánháborúban a 15 ppn lévő tagok azok akik igazán tudnak alkotni merugye szintalá ütve nő az esély a győzelemre... a háborúban meg biztos pontok kellnek nem kéteskimenetelű csaták ezérthát bizony a klánháború is a üssed a kissebbet rommá játékstilust támogatja annyi módosítással hogy nem 8 óránként hanem oránként törheted ketté őket...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1882. hozzászólás - 2009.05.20. 20:26:14 (Válasz Blizzeeee #1869 hozzászólására.)
Idézet: Blizzeeee - 2009.05.20. 20:07:20
Nos úgy tűnik bevált a jóslatom,... a Napkapu szövetség most már csak 13 taggal büszkélkedhet, és durván 10 ember kilépett tőlük a háború idejére.
Értem én, hogy nyerni akarnak, de mindennek van határa.


Amennyiben arról beszélsz, hogy a Mitsu már sokadszorra jön és farmnak néz minket, akkor igen, igazad van... mindennek van határa...

Amúgy kicsit fura, hogy hónapok óta először tudjuk elérni azt, hogy győzelemre állunk egy háborúban, és hirtelen ilyen hsz jelenik meg a nagy fórumon. Tényleg nagyon rossz érzés, ha elverik a szövetséget, de valahogy nem tudom sajnálni a hirtelen ezért siránkozókat!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 9.11
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1883. hozzászólás - 2009.05.20. 20:30:00 (Válasz Dr_Faktor #1881 hozzászólására.)
Bizony igazad van.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1884. hozzászólás - 2009.05.20. 20:33:29 (Válasz Szandra2222 #1879 hozzászólására.)
szandra, én szoktam magasabbakat támadni
én arról beszélek, hogy alacsony szinten iszonyatosan sokat számít két szint, és igen volt aki - a szintem legerősebbjeként - folyamatosan ripityára vert két szittel magasabbról - lehetetlenné téve a saját portyázásomat
szóval mélységesen meg tudom érteni őket...
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1885. hozzászólás - 2009.05.20. 20:33:54 (Válasz Szandra2222 #1879 hozzászólására.)
Ugyan már ifjú padavan, emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid. A háborúban az alapszabály:

-több győzelmet hozz, mint amennyit hoznak rajtad

Ezek alapján:

-akit tudsz, azt ütöd rommá. Ha alacsonyabb szintű akkor alacsonyabb szintű, vered és annyit amennyite csak lehet
-akiket nem tudsz megverni, mert kétes, azokat hagyod verjék az erősebbek
-akik téged vernek fixen, azok elől meg húzod a beled:
-15%-20%-25% alatt maradsz, attól függően, hogy mennyi szintel magasabb nálad
-ha arról van szó akkor nem pihensz, hogy minél lassabban gyere ki 15% alól, és kevesebb győzelmet hozzanak rajtad
-ha van rá erőforrásod, akkor védelem itala
-ha van másnak rá erőforrása, akkor kérsz segítő kezet,a akár többet is, de akkor ügyelsz hogy ne üss lefele mert akkor leesik rólad
-ha nem nagyon tudsz ütni mást, de vernek, akkor láthatatlanság
-ha láthatatlanul is vernek, és hozzák rajtad a győzelmet, akkor katakomba
Pontszám: 5
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1886. hozzászólás - 2009.05.20. 20:46:07 (Válasz Khetty #1882 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2009.05.20. 20:26:14
Idézet: Blizzeeee - 2009.05.20. 20:07:20
Nos úgy tűnik bevált a jóslatom,... a Napkapu szövetség most már csak 13 taggal büszkélkedhet, és durván 10 ember kilépett tőlük a háború idejére.
Értem én, hogy nyerni akarnak, de mindennek van határa.


Amennyiben arról beszélsz, hogy a Mitsu már sokadszorra jön és farmnak néz minket, akkor igen, igazad van... mindennek van határa...

Amúgy kicsit fura, hogy hónapok óta először tudjuk elérni azt, hogy győzelemre állunk egy háborúban, és hirtelen ilyen hsz jelenik meg a nagy fórumon. Tényleg nagyon rossz érzés, ha elverik a szövetséget, de valahogy nem tudom sajnálni a hirtelen ezért siránkozókat!


Semmi probléma nem lenne azzal, ha egy normális háborúban kapnánk ki. Erőviszonyokat tekintve szerintem egál a 2 szövi. Amit csináltok, az nem csak a mi játékélményünkön ront, hanem azokén is, akiknek kényszerből ki kellett lépniük.
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 1.80
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1887. hozzászólás - 2009.05.20. 20:54:45 (Válasz Zimi #1872 hozzászólására.)
hehe.....nekem nincs ilyen ügyem ,de tudok olyat aki visszajön hozzám!!Hát ez ilyen kegyetlen zord világ!!Az erős megmarad a gyenge elhullik!
A háború csarnoka tényleg nem rossz!
Látom nektek is van egy levezető háborútok........még itt is összefutunk(smaragd lordok)!
Lehet hogy egyesülnünk kéne


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1888. hozzászólás - 2009.05.20. 21:14:41 (Válasz Blizzeeee #1886 hozzászólására.)
Idézet: Blizzeeee - 2009.05.20. 20:46:07
Idézet: Khetty - 2009.05.20. 20:26:14
Idézet: Blizzeeee - 2009.05.20. 20:07:20
Nos úgy tűnik bevált a jóslatom,... a Napkapu szövetség most már csak 13 taggal büszkélkedhet, és durván 10 ember kilépett tőlük a háború idejére.
Értem én, hogy nyerni akarnak, de mindennek van határa.


Amennyiben arról beszélsz, hogy a Mitsu már sokadszorra jön és farmnak néz minket, akkor igen, igazad van... mindennek van határa...

Amúgy kicsit fura, hogy hónapok óta először tudjuk elérni azt, hogy győzelemre állunk egy háborúban, és hirtelen ilyen hsz jelenik meg a nagy fórumon. Tényleg nagyon rossz érzés, ha elverik a szövetséget, de valahogy nem tudom sajnálni a hirtelen ezért siránkozókat!


Semmi probléma nem lenne azzal, ha egy normális háborúban kapnánk ki. Erőviszonyokat tekintve szerintem egál a 2 szövi. Amit csináltok, az nem csak a mi játékélményünkön ront, hanem azokén is, akiknek kényszerből ki kellett lépniük.


Namármost:
1.) mi is az a "normális" háború? Az, amit ti annak gondoltok?
2.) nekem azt tanították, hogy tisztességes háború nem létezik!
Így csak egyetlen dolgot mondani: ha egy háború végén az alábbi üzenetet kapom az egyik legnagyobb harcostól, aki gyakorlatilag óránként végigverte a szövetséget, hogy "Szép küzdelem volt, gratulálunk! Becsülettel küzdöttetek!", akkor ez elég bizonyítéka annak, hogy nem vagyunk annyira jellemtelenek! (adott háborút mondanom se kell, elvesztettük)
3.) mi nem kényszerítettünk senkit arra, hogy kilépjenek
4.) igenis hatalmas áldozatot hoztak mindannyian! Minden tiszteletem az övéké, amiért megtették ezt!
És ha már itt némi vádaskodást vélek felfedezni a hangodban, akkor a következő kérdést hadd tegyem már fel: szerinted jobb a játékélménye azoknak, akik katakombába bújtak több, mint egy hete? Mert azt hiszem, hogy a gombaszagú levegőn kívül más élmény nem érte őket! Akik kiléptek, azok legalább vadászhatnak, fejleszthetik a karakterüket, ahelyett, hogy a CSP-jüket elvesztegetik!
Amúgy meg, mielőtt kihirdeted, hogy milyen egy tisztességtelen társaság vagyunk, hogy magára hagyjuk és kirugdaljuk a tagjainkat, javaslom nézz körben kicsit a szövetségi toplistán!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 9.38
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1889. hozzászólás - 2009.05.20. 21:42:36 (Válasz Khetty #1888 hozzászólására.)
Drága Khetty! Minden szavaddal egyetértek, a felháborodásod is jogos, bármiben segíteni tudok szólj, de egy dolog ezeknél is fontosabb: Imádom olvasni a hsz-eid, de főleg nem itt, van valahol egy...na hogy is hívják...igen-igen meglesz...ááááááááá megvan Napkapu topic! Na oda, egy rövid kis történetet, már hetek óta várjuk. Előre is kösz...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1890. hozzászólás - 2009.05.20. 21:45:11 (Válasz Khetty #1888 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2009.05.20. 21:14:41
Idézet: Blizzeeee - 2009.05.20. 20:46:07
Idézet: Khetty - 2009.05.20. 20:26:14
Idézet: Blizzeeee - 2009.05.20. 20:07:20
Nos úgy tűnik bevált a jóslatom,... a Napkapu szövetség most már csak 13 taggal büszkélkedhet, és durván 10 ember kilépett tőlük a háború idejére.
Értem én, hogy nyerni akarnak, de mindennek van határa.


Amennyiben arról beszélsz, hogy a Mitsu már sokadszorra jön és farmnak néz minket, akkor igen, igazad van... mindennek van határa...

Amúgy kicsit fura, hogy hónapok óta először tudjuk elérni azt, hogy győzelemre állunk egy háborúban, és hirtelen ilyen hsz jelenik meg a nagy fórumon. Tényleg nagyon rossz érzés, ha elverik a szövetséget, de valahogy nem tudom sajnálni a hirtelen ezért siránkozókat!


Semmi probléma nem lenne azzal, ha egy normális háborúban kapnánk ki. Erőviszonyokat tekintve szerintem egál a 2 szövi. Amit csináltok, az nem csak a mi játékélményünkön ront, hanem azokén is, akiknek kényszerből ki kellett lépniük.


Namármost:
1.) mi is az a "normális" háború? Az, amit ti annak gondoltok?
2.) nekem azt tanították, hogy tisztességes háború nem létezik!
Így csak egyetlen dolgot mondani: ha egy háború végén az alábbi üzenetet kapom az egyik legnagyobb harcostól, aki gyakorlatilag óránként végigverte a szövetséget, hogy "Szép küzdelem volt, gratulálunk! Becsülettel küzdöttetek!", akkor ez elég bizonyítéka annak, hogy nem vagyunk annyira jellemtelenek! (adott háborút mondanom se kell, elvesztettük)
3.) mi nem kényszerítettünk senkit arra, hogy kilépjenek
4.) igenis hatalmas áldozatot hoztak mindannyian! Minden tiszteletem az övéké, amiért megtették ezt!
És ha már itt némi vádaskodást vélek felfedezni a hangodban, akkor a következő kérdést hadd tegyem már fel: szerinted jobb a játékélménye azoknak, akik katakombába bújtak több, mint egy hete? Mert azt hiszem, hogy a gombaszagú levegőn kívül más élmény nem érte őket! Akik kiléptek, azok legalább vadászhatnak, fejleszthetik a karakterüket, ahelyett, hogy a CSP-jüket elvesztegetik!
Amúgy meg, mielőtt kihirdeted, hogy milyen egy tisztességtelen társaság vagyunk, hogy magára hagyjuk és kirugdaljuk a tagjainkat, javaslom nézz körben kicsit a szövetségi toplistán!



1.) Normális háborúként én azt tartom számon, amikor mindkét fél teljes erőbedobással harcol láthatatlanság, üttetés és segítő kéz megfelelő használatával. Háború elején ez még működött is, az állás is kiegyenlített volt, mivel az erőviszonyok is kiegyenlítettek.
2.) Szép küzdelem esetén én is szoktam küldeni hasonló gratulációt, azonban sajnos ez a háború nem így kerekedett ki. Talán majd máskor, más helyzetben...
3.) Túl nagy áldozatnak tartom akár egy ember részéről is a kilépést, nemhogy a fél szövetség ideiglenes kilépését... Ennyit egy háború sem ér meg.
4.) Vádaskodásról szó sincs, csupán nem tartom célravezetőnek a háború ilyen szintű lebutítását, egysíkúvá tételét. Egy szóval se állítottam, hogy tisztességtelenek vagytok, eztán se fogom, azonban én továbbra se ezt tartom a megfelelő megoldásnak. Ennyi erővel minek szövetségi háború, maradhatna minden szimpla portyázás szintjén.
Ne érts félre, nincs semmilyen ellenszenv a részemről, csak elkeserít, hogy mint oly sok más dolog már ebben a játékban, a háborúzás is elveszti régi értékét.
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 1.80
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1891. hozzászólás - 2009.05.20. 22:05:40 (Válasz Anababa #1884 hozzászólására.)
Értem a te álláspontodat is. De erre akkor kellett volna gondolni amikor 3szor annyian nekünk jöttek, és a háború kezdetén 4-4 támadó jutott ránk.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1892. hozzászólás - 2009.05.20. 22:09:03 (Válasz Szandra2222 #1891 hozzászólására.)
Vedd észre, hogy a jelenlegi rendszerben a támadók száma irreleváns. Egyedül is el lehet intézni egy 35 fős szövetséget.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1893. hozzászólás - 2009.05.20. 22:09:51 (Válasz Szandra2222 #1891 hozzászólására.)
nem rátok értve mondtam, hanem úgy általában... én mondjuk szövi nélkül éltem az első jónéhány szintemet...
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1894. hozzászólás - 2009.05.20. 22:15:23 (Válasz Mortimer #1892 hozzászólására.)
Mortimernek igaza van, sőt egy kis számú erős tagokból álló szövetség sokkal jobb esélyekkel indul egy nagyobb létszámú szövetség ellen. Ha másért nem, azért mert több a célpontjuk.

V2-n pl a két fős szövetségünk nem veszített még háborút, még akkor sem, mikor harcilag gyakorlatilag nullák voltunk. Azok a háborúk döntetlennel végződtek, mert igaz hogy simán vertek minket az ellenfél játékosai, de a 3 hét alatt nem tudták összeszedni az 50 csatát.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1895. hozzászólás - 2009.05.20. 22:19:53 (Válasz Ajgatsz #1894 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.20. 22:15:23
Mortimernek igaza van, sőt egy kis számú erős tagokból álló szövetség sokkal jobb esélyekkel indul egy nagyobb létszámú szövetség ellen. Ha másért nem, azért mert több a célpontjuk.


lásd pl. a Rubinpalota
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1896. hozzászólás - 2009.05.20. 22:25:50 (Válasz Atreus #1895 hozzászólására.)
Naaaa... éppen azon vagyunk, hogy új tagok felvételével gyengítsük magunkat:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1897. hozzászólás - 2009.05.20. 22:29:27 (Válasz Crimson #1896 hozzászólására.)
ezért is tart ilyen sokáig a tagfelvételi eljárás
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1898. hozzászólás - 2009.05.20. 22:31:54 (Válasz Anababa #1897 hozzászólására.)
A vortexviharok elbátortalanítják az érdeklődőket:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1899. hozzászólás - 2009.05.20. 22:34:41 (Válasz Crimson #1896 hozzászólására.)
Hát, ha meguntátok a jólétet.

Idézet: Crimson - 2009.05.20. 22:31:54
A vortexviharok elbátortalanítják az érdeklődőket:)


ez a mai fiatalság már nem szereti a kihívásokat..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1900. hozzászólás - 2009.05.20. 22:36:00 (Válasz Blizzeeee #1890 hozzászólására.)
Háááát nemtom... én úgy érzem, hogy amíg ti vezettetek, addig rendben volt minden... most mi vezetünk, most már nincs rendben...
Bár én azt mondom, hogy ha valami csoda folytán és társaink áldozata árán, megnyernénk ellenetek a háborút... nos, egészen bizonyosan csapra verjük a pincében elrejtett söröshordókat!!! Csak Stubb meg ne tudja, hogy megtaláltuk!

-----------------------------------------
Ösvényjáró: értem a finom célzást! Napmot tessék ilyen kérdésekkel megtestálni!! Most rá van fogva a várakozás!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 7.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője