Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2741. hozzászólás - 2009.12.30. 10:21:03 (Válasz Constantin #2740 hozzászólására.)
Persze, csak a hozzászólásod többi részének nem volt értelme .
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 8.50
kedvelt tagEMTybFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2742. hozzászólás - 2009.12.31. 16:20:55 (Válasz Butchman #2736 hozzászólására.)
Értem, csak játszotok. Viszont még egy játékban is, a tetteknek bizony következményei vannak. Nem tudom elhinni, hogy nem gondoltatok bele, hogy a tornyozásnak bizony árnyoldalai is lehetnek. Bizony, ezzel jár a megnövekedett portya szám és a szállingózó hadüzenetek. Igazat adok Mortimernek, nőjetek fel a feladathoz, ha már bevállaltátok.
Pontszám: 5.54
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2743. hozzászólás - 2009.12.31. 21:47:43
Attól,hogy egy szövetség normálisan építkezik, vagy már elértük az építés határát, már csak a HT maradt, még nem lesz, leszünk TOP szövetség, csak a lélekkút méretében.
Ettől még a portya nincs kiegyensúlyozva, ettől még a háborús rendszer nem lesz jobb, és még sorolhatnám, miért kezd egy kicsit elmenni a kedvem, erre még kedves játékostársak is rátesznek néha egy lapáttal, de nem gond ez Magyarország 2010, el kell fogadni.

Boldog új évet mindenkinek!
Remélem jövőre is még itt írogatunk majd, és nem hal ki a játék!
Dorn
Pontszám: 3.67
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2744. hozzászólás - 2010.01.01. 07:21:45 (Válasz Hagya #2743 hozzászólására.)
Khmm... Ez már csak ilyen. Ha a Hatalom Tornya nálatok van, aki él és mozog csak titeket fog verni. Ezen se meglepődni nem kell, se problémázni rajta, így természetes.
Háborúban kikaptok? Nincs is olyan nagyobb múltú szövetség, akinek ne lenne már pár veresége. Na és? Az hogy ti arról vagytok híresek, hogy utána jöttök csalót-kígyót-békát kiabálni az ellenfélre a nagy fórumra és priviben is, maximum növeli az élvezeti faktort, ami a leverésetekkel jár.
Megnyugtatásul: igen. lesz aki ide írogasson. Természetesen lesz.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.61
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2745. hozzászólás - 2010.01.01. 09:00:18
Ezt nem nagyon tudom mire írtad?!
Ha jól emlékszem nem nagyon sírtam, és nem szoktam senkit csalással vádolni!
Az, hogy nincs mit építeni, és rossz a háborús rendszer sajnos tények, nem sírás!
Abbéli reményemet fejeztem ki,hogy változni fog a játék és nem fogják sokan abbahagyni.
A vereségről: arról nem dicsekedtél el,hogy igaz áldozatok árán, de sima vereséget szenvedtetek el, ha jól emlékszem 4 nap alatt!
És egy személyes: amikor kezdtük a játékot és egy szöviben voltunk jó fej voltál, mikor lettél ilyen személyeskedő kis......?
A hozzászólást Hagya módosította 2010.01.01. 09:02:16-kor
Dorn
Pontszám: 3.58
népszerűSolsotranFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2746. hozzászólás - 2010.01.01. 11:26:41
Bár nem a mostanában felvetett problémához szólnék hozzá, de érdekes lehet. Korábban felmerült, hogy sok szövetség automatikusan kapitulál, rögtön a háború kitörésekor. Mi lenne, ha érdekeltté lenne téve a megtámadott szövetség abban, hogy kitartson?
Példa:
X szövi hadat üzen Y-nak. Y kitart, visszaveri X támadásait és győz. X szövi így elveszít egy olyan háborút, amelyet illett volna megnyernie ( gondolom azért támadtak ), harci moráljuk a bányászbéka valaga alá esik és DUPLA annyi ideig nem támadhatja meg ismét Y szövit, mint ameddig egyébként a kötelező tűzszünet tartana. ( alapesetben 1 helyett 2 hét, maxos BCS-nél 3 hét helyett 1,5 hónap )
Ezt természetesen csak arra az esetre állna fent, ha a védekező szövetség győzne, egyébként maradna minden a régiben.
Pontszám: 6.67
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2747. hozzászólás - 2010.01.01. 12:47:43
Szervusztok!

Az azonnali kapituláció azóta divat, amióta a HCS a játékba került. Ha a BCS-vel negálnák egymás hatását, az talán segítene... de amíg ez nem így van, addig a megtámadott szövetség akkor nem nyer semmit, ha elveri a támadót, csak épp nem veszít LE-t. A kútban a LE újratermelődik, a harcban viszont erőforrásokat lehet veszíteni (LE, ÉP), ez meg nem éri meg. Ezért van az, hogy megkapják a kapitulációt, és nagyjából kétnapi LE-t a kútból, és nincs meg a szórakozásuk például a Tappancsoknak, akik háborúznának, de a HCS miatt szemenköpik őket a szövetségek egy azonnali kapitulációval, és esetleg egy citadellacsapással.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.68
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2748. hozzászólás - 2010.01.01. 15:45:30 (Válasz Hagya #2745 hozzászólására.)
Bocs Dorn nem ellened akart irányulni, asszem csak egy kissé fáradtabb voltam a megszokottnál és az utolsó mondatot kissé félreértettem, bocsánat érte.
Nem te szoktál ezzel megjelenni a fórumon, hanem Butchman, hogy bárki ver meg titeket, akkor jelszóadatbázis-munkanélküliek-suhancok állandóan net előtt és a többi. És ez már egy idő után nagyon-nagyon idegesítő.
(Tudtommal minket nem vertetek meg A Sungate szövetség tagja vagyok életünkben nem háborúztunk veletek )

Annyit a végére: elnézést kérek, félreértés volt eszerint, nem szeretnék személyeskedni. Fáradtan a továbbiakban nem fórumozom, max a vicc topicban.
A hozzászólást Byzon módosította 2010.01.01. 15:48:34-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.70
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2749. hozzászólás - 2010.01.02. 00:59:41
Egy kis félreértést hadd tisztázzak. Egy szövetségi tag mondhat sok dolgot, max. egy kis vita kerekedik belőle. Viszont egy szövetségi vezető szavainak súlya van. Tehát ha "sír" egy vezető vagy panaszkodik vagy másokat vádol mindenfélével, akkor okkal gondolja az ember, hogy szövetségének az álláspontját képviseli és egyúttal hajlamos általánosítani is, azaz látatlanba feltételezi, hogy a vezető egész szövetsége nevében beszél...Úgy gondolom, hogy egy vezér kommunikációja éppen ezért igen erősen befolyásolja egy szövetség arculatát. Tehát ha sokat panaszkodik egy klán vezetője, akkor a laikus többségben nagy eséllyel az a vélemény alakul ki az egész klánról, hogy "panaszkodós". Tudom közhely az alábbi:" A hatalom felelősséggel jár." Viszont a felelősség egyik összetevője az is, amiről éppen beszélek és ezt illik felismerni, ha valaki komolyan veszi a feladatát, még ha játékról is van szó.
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 8.80
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2750. hozzászólás - 2010.01.02. 09:29:23 (Válasz Jacsita #2749 hozzászólására.)
Ebben maximálisan egyetértünk!
De, TLO hozzászólásai,ha elkeseredetre is sikerednek sokszor, a játék hiányosságára hívják fel a figyelmet, mind a portyarendszer, mind a háborús rendszer ügyében,ha összességében nézitek a hozzászólásait nem igazán a sírás jön le belőle, bár ez nézőpont kérdése.
Jacsita most komolyan nem a háborús rendszer nagyszerű mivoltát nyögitek most?
Az,hogy a több szabadidővel rendelkezőt részesíti előnyben a játék rendben van, ez a normális, de lehetne a dolgokon kicsit változtatni, néhány területen, hogy azok a játékosok is élvezzék a játékot akik kevesebbet tudnak, akarnak foglalkozni a játékkal. Személyes véleményem ők vannak többen, hosszútávon célszerű lenne is ezzel foglalkozni, ha már a perspektíva eltűnt a játékból, hacsak a vf kimaxolását nem tekintjük annak.
Dorn
Pontszám: 7.20
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2751. hozzászólás - 2010.01.02. 10:44:12 (Válasz Hagya #2750 hozzászólására.)
Teljesen mindegy Dorn. Az a szövetség, amelyet nem támad meg senki önszántából, és nem érzi azt, hogy a szövetsége nem képes annyi időt eltölteni a játékkal, amennyi szükséges egy háború megnyeréséhez, soha a büdös életben nem fognak minket megérteni. Ők csak azt látják, hogy folyton csak tépem a számat. Azt az elkeseredést és csalódást nem értik meg, amit mi éltünk/élünk át minden egyes hadüzenetkor. És hiába mondják, hogy csepp a tengerben. Meg már úgysem tudunk mit építeni, és hasonlók. Én azt hiszem minden emberben benne van az, hogy utál folyton veszteni, ha a vesztesége minimális is.
És most jönni fognak az "okosmackók", hogy tegyetek ellene, stb. Na aki ezt mondja, az háttal ül a moziban, mert csak az tud tenni ellene, aki mást nem lát csak ezt a lila sz@rt. Hozzáteszem, hogy sajnos én is kezdek ilyen lenni.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.72
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2752. hozzászólás - 2010.01.02. 14:01:55 (Válasz Butchman #2751 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2010.01.02. 10:44:12
Az a szövetség, amelyet nem támad meg senki önszántából, és nem érzi azt, hogy a szövetsége nem képes annyi időt eltölteni a játékkal, amennyi szükséges egy háború megnyeréséhez, soha a büdös életben nem fognak minket megérteni. Ők csak azt látják, hogy folyton csak tépem a számat. Azt az elkeseredést és csalódást nem értik meg, amit mi éltünk/élünk át minden egyes hadüzenetkor.


ezt én nagyon régen írom, hogy sokan úgy csöveznek (vö. csőlátás), hogy tényleg képtelenek felfogni, hogy milyen a másik oldalon lenni, s épp ezért érvrendszerükben mindig a fennhéjazás és a magas ló kap előkelő szerepet. (tisztelet a kivételnek.)

ez igaz a szöv. háborúk rendszere miatt sírókra (valamiért szinte kivétel nélkül azok sírnak a rendszer miatt, akik háborúkat indítanak, akiknek jó részt sikerélményük van - az elnyomottak hangját ritkán hallani. érdekes) és igaz a portyarendszer miatt sírókra (itt is azok hüppögése a legkönnyeltelibb, aki 6500/500-as GY/V aránnyal áll, aki (jó játéka jutalmául) azt látja csak, hogy nyugodtan tud játszani, azt csinál, amit akar, gőze nincs arról, milyen egy 1300/3400-as karaktert irányító játékos játéka. de, ismétlem megint, mégsem az 1300/3400-as hangját hallani, hanem a 6500/500-as sírásától hangos a fórum.

és ez..., hmm, vicces:)
Pontszám: 8.91
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2753. hozzászólás - 2010.01.02. 14:16:54 (Válasz winnie #2752 hozzászólására.)
Winnie, a képlet borzasztó egyszerű: náluk van a hatalom tornya, ők a legnagyobb szövetség. Nyilván hogy mindenki őket támadja, mert tudni lehet, hogy a mai napon nagy valószínűséggel vadásznak. Háború pedig azért jó ilyenkor, mert nem csak sok LE jön tőlük (az ötödik legnagyobb lélekkútjuk van!), hanem portyában is bele lehet futni adott esetben nagy zsákmányba.

A labda náluk van, ők maguk tették saját magukat célponttá. Ezek után feljönni a fórumra, és panaszkodni emiatt - hogy a te szóhasználatoddal éljek - "vicces".
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.51
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2754. hozzászólás - 2010.01.02. 14:51:07 (Válasz winnie #2752 hozzászólására.)
Bár már megfogadtam, hogy nem válaszolok Neked, azért most kivételt teszek:

MI N-E-M indítunk háborút, hacsak nem a kristály hordára gondolsz, ami csak és kizárólag az én személyes érdekem miatt van.

Mi N-E-M azért "sírunk", mert leportyáznak. Egyszerűen csak az a baj, hogy a NORMÁL játékosoknak nincs semmi sikerélménye a jelenlegi háborús rendszerben.

Ezeket persze feleslegesen írtam, mert Te senkit nem akarsz megérteni, és teljesen kiválóan beszélsz el a téma mellett.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.82
népszerűMonkeyFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2755. hozzászólás - 2010.01.02. 15:29:58 (Válasz Butchman #2754 hozzászólására.)
Amúgy megfordult már a fejedben, hogy átkereszteld a szövetséget TLO-ra? (Tevenevelde Lusta Ovisoknak) Hamarosan úgyis már csak te leszel benne....
Pontszám: 7.48
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2756. hozzászólás - 2010.01.02. 15:46:03 (Válasz Monkey #2755 hozzászólására.)
Azt hiszem általában finom szoktam lenni, de a Lusta Ovisért nyugodtan kinyalhatod a seggem, te kis pöcs
Dorn
Pontszám: 5.19
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2757. hozzászólás - 2010.01.02. 16:03:58 (Válasz Hagya #2750 hozzászólására.)
A játéknak nyilván vannak hiányosságai, ezt mindannyian tudjuk. Viszont "él", fejlesztenek rajta folyamatosan, tehát jó eséllyel a helyére kerül minden idővel. Az semmit nem lendít az ügyön, ha minden hsz-ben szidjuk a rendszert, 1-2x untig elég. Én nem gondolom úgy, hogy ellenetek a háborús rendszer gyengeségeit "nyögte" az [LV]. Elsősorban úgy gondolom hogy TI nyertetek ellenünk (és nem a rendszer buktatott el minket), mert rengeteget áldoztatok a siker érdekében, aktívabbak voltatok mint mi és nagyon komoly volt a hozzáállásotok. Ne becsüld le a klánotok munkáját azzal, hogy azt mondod a rendszer gyengesége miatt nyertetek. Én az [LV] nevében gratulálok a győzelmetekhez. Másodsorban belső okokat keresek, hogy miért is vesztettünk. Ezzel a kettővel pedig már le is fedtem az ok-okozati összefüggéseket, nem szükséges szidnom a rendszert, eddig mindig sikerült a kontroll. Ha az ellenfél taktikája/aktivitása/ereje jóval a miénk alatt maradna és úgy vesztenénk, na akkor talán elgondolkodnék, hogy a háborús rendszerben van a hiba... Általánosságban mindig elmondható az online játékokról, hogy aki többet foglalkozik vele/ többet áldoz rá, annak nagyobb/ több sikerélménye lesz a "normál üzemidejű" játékosokkal szemben. De ez így a természetes, nem? Ezt el kell fogadni, más alternatívája nincs ennek a dolognak, kár nehezményezni véleményem szerint.
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 9.70
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2758. hozzászólás - 2010.01.02. 16:05:02 (Válasz Hagya #2756 hozzászólására.)
Gondolom a lustát kéred ki magadnak....


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 7.17
népszerűMonkeyFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2759. hozzászólás - 2010.01.02. 16:10:29 (Válasz Hagya #2756 hozzászólására.)
a lusta tényleg lehet túlzás... nem hiszem hogy bármely más szövetség tagjai lennének annyira szorgosak, hogy január elsején 0:30-kor támadgassanak
Pontszám: 6.94
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2760. hozzászólás - 2010.01.02. 16:16:19
Kösz Jacsita, kemény menet volt és azt kell mondanom, hogy úgy hiányzott, mint egy kiadós pestisjárvány.

Mortimer: Már megint ez a "legnagyobb szövetség" téma. Miért lenne a HT-t aktuálisan birtokló szövetség a legnagyobb? Egyszerűen elfogytak az épületek, nincs mit építeni, ha volna, akkor biztosan nem fogunk hozzá.

Winnie: nem hittem volna, hogy ilyen valaha is előfordul, de azt kell mondjam, igazad van. Ment egy 10-es.

Monkey: inkább nem is mondok erre semmit, mert biztosan durvább lenne, mint amit Hagya írt

Azt csípem a legjobban itt a nagyfórumon, hogy a sok okos, mind névtelenül osztja az észt ( kivétel, aki feltünteti a nevét vagy itt is azon regelt )
Ookami /Ronin/
Pontszám: 5.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője