Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1761. hozzászólás - 2009.05.15. 14:09:59 (Válasz winnie #1759 hozzászólására.)
ZzzZzZZz
Pontszám: 8.17
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1762. hozzászólás - 2009.05.15. 14:15:56 (Válasz winnie #1759 hozzászólására.)
Sajnos nekem is ki kell téged ábrándítanom... mi "kiégett topkarakterek" is megyünk oda gyurmázni.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1763. hozzászólás - 2009.05.15. 15:47:27 (Válasz Byzon #1760 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.05.15. 14:07:09
Roppant kiábrándító leszek winnie:
A Napkapu (ahol Demo van) és a Mitshubishi is a toplista 1 oldalán tanyázik.
Én olyan szöviben vagyok ami asszem a 3.-on (annyira nem szoktam nézni ) és sajna elég ritka a levélváltás...
De ezzel együtt, 48. szintű látogatók ide vagy oda, én nagyon élvezem a játékot.


a szöv. toplista nem mérvadó, ott maximum 3-4(-5-6) szövetségben érdemes gondolkodni. (höhh, mi is 1-2 héten belül elsőoldalasok leszünk, vagyis végképp nem jelent semmit, hogy valaki ott tanyázik. na, hiszen.)

a jó háború nyilván nem toplista függvénye, volt, hogy top10-essel harcoltunk egy jót, volt, hogy sokkal gyengébbel. mostanában viszont nagyítóval kell keresni a jó háborúkat.

igazából a "nem jó" háborúk indításának motivációját nem látom tisztán. aki nyer, az szerez némi LE-t (vagy nem szerez a citadella miatt, ha alkalmazza valaki), de semmi plusz, hiszen olyan, mintha portyázna. ha pedig az a cél, hogy szimplán keresztbe tegyen az ellenfélnek, megakassza az előremenetelét (gondolom általában ez a motiváció), akkor dettó nem túl sok pluszt ad a dolog, hiszen a veszteséget hamar regenerálja a másik, max 1-2 napos fejlődásbeli visszavetést ér el.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1764. hozzászólás - 2009.05.15. 15:52:40 (Válasz Ajgatsz #1762 hozzászólására.)
ööö..., bocs, de akkor én is kiábrándítalak, nem rád gondoltam topkarakter alatt, bár kedves, hogy magadra vetted pár kategóriával feljebb cáloztam.

(a kiégettséget te látod, hogy mennyire jellmező rád, ha már azt is magadra vetted. én csak folyton panaszkodó, a játékot abbahagyó és abbahagyni akaró, abban a pozitívumot meg nem találó illetőkre gondoltam. akik csak a puszta kilikkelést látják és egyre növekvő számokban gondolkodnak.
A hozzászólást winnie módosította 2009.05.15. 15:54:18-kor
Pontszám: 6.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1765. hozzászólás - 2009.05.15. 16:06:21 (Válasz winnie #1763 hozzászólására.)
Dalennel pont emiatt a "nemjó" háborúk miatt hoztunk fel 2 ötletet is reformnak. Elég magas pontokat kaptak a javaslatok, tehát az embereknek tetszettek, viszont Miklóséktól már jó pár hónapja semmit nem hallottunk háború kapcsán (a háború tornyát már jóval korábban be kellett volna vezetni).
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1766. hozzászólás - 2009.05.15. 16:13:48 (Válasz Ricardo #1765 hozzászólására.)
Nem csak háború kapcsán, egyébként is síri hallgatás van mindenben.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.80
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1767. hozzászólás - 2009.05.15. 16:22:15 (Válasz Ricardo #1765 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.15. 16:06:21
Dalennel pont emiatt a "nemjó" háborúk miatt hoztunk fel 2 ötletet is reformnak. Elég magas pontokat kaptak a javaslatok, tehát az embereknek tetszettek, viszont Miklóséktól már jó pár hónapja semmit nem hallottunk háború kapcsán (a háború tornyát már jóval korábban be kellett volna vezetni).


melyikre gondolsz? akkor lehet, hogy a tietek kimaradt, de általában épp a rezignált oldalról olvastam javaslatot, amik annyiból álltak, hogy a támadó számára nem érdekes a háború (mert ugye általában csak a tuti győzelemre megy) és, hogy érdekes legyen jöhetne pár plusz táp/előny is a győzelem mellé. azonban ez így elég egyldalú reformjavaslat (volt, aki nagyobb kútnyereséget akart, hogy a vesztes szívjon még nagyobbat, ha veszít)

jó, mindkét oldalt figyelembe vevő javaslatra sokra nem emlékszem sokra sajnos. az pedig valljuk meg, valahol fura, hogy aki nem tartja érdekesnek a háborút mégis erőlteti a "nem érdekes" háborút:)

(ezzel persze véletlenül sem azt mondom, hogy mazochista és destruktív TGY-AL háborút kell indítania a támadónak, még akkor sem, ha a kívülállónak az tetszene - mindenki azt támad, akit kényelmesnek tart, csak jelzem, hogy aki szerint nem érdekes a háború, az érdekessé tudná tenni magának. ha akarná. mert egyébként csak annyiból áll, hogy az ember látja a támadáslistában a szintjéhez képest erős karakter, amint óránként végigkattint négy-öt ellenfelet - én meg ilyenkor együtt érzek vele, hogy szegény, neki ennyi a játék:)

(én speciel magát a háború intézményét annyira nem tartom érdekesnek, idejét sem tudom, hogy mikor támadtam meg valakit a háború miatt, de ettől még illene kiszolgálni valamilyen szinten azokat, akik kedvelik. de nem csak egy számérték növelésével.)
A hozzászólást winnie módosította 2009.05.15. 16:24:19-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1768. hozzászólás - 2009.05.15. 17:30:57
Tisztelt VM, SÖ,
Értem én, hogy nem jó, hogy nem tudtok vívni egyet velünk, de sajnos nem vagyunk képesek még többet ezzel a játékkal foglalkozni. Egy háború arról szól, hogy odafigyelsz, próbálsz üthetőségi szint alatt maradni, ha kell bújkálsz, frissítgeted a portyalistát 30 másodpercenként stb. Ha ezeket nem csinálod, akkor nem tudsz eredményes lenni, amit a történelem már igazolt számtalanszor. Számunkra már a CSP levadászása is gondot jelent, mert sokszor arra sincs időnk. Nagyon tisztellek benneteket, hogy ennyi győztes csatát vívtatok, ezt csak és kizárólag fegyelmezett játékosokkal lehet megtenni, akik képesek a győzelemért mindenre. Emiatt is szeretném kérni, mivel nem tudunk partnerek lenni ebben a játékban, hogy hagyjatok ki minket belőle. Mi szépen elportyázgatunk, amikor épp meló, család, hobbi mellett van egy kis időnk, néha megölünk egy-egy epikus amikor épp összejövünk, de számunkra ennyi ez a játék. Most per pillanat nem akarunk mást. Tudom, hogy egy játékban, főleg egy ilyenben nem illik toleranciáról beszélni, én mégis megpróbálom: legyetek szívesek olyan szövetséget választani, akikkel izgalmas, eseménydús csatát tudtok játszani, mert mi nem ezek vagyunk.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1769. hozzászólás - 2009.05.15. 17:51:00
Ez a játék a háborúkról szól, akár tetszik, akár nem. Ettől függetlenül megértem a Ronin hozzáállását (ha nem lennék egyetemista minden bizonnyal törölném a karakteremet időhiány miatt).

Olyan megoldásokat kell találnunk, hogy a háborúnak valós tétje legyen, hangulatos legyen, és ne csak arról szóljon, hogy napi 22 órát legyünk onlájn.

Amellett, hogy a háborús relikviákat javasoltam (a táp mellett azt is elérnénk vele, hogy a nagyobb szövetségek egymást verjék a tápért) megemlítettem egy 4-6 órás pihenő időt is a karakternek. Ezt még mindig jó ötletnek tartom. (Be lehetne állítani, hogy naponta 4-6 órára eltűnsz, elvonulsz egy barlangba és pihensz. Nem vadászol, nem portyázol, nem csinálsz semmit -esetleg idomítasz vagy sajtolsz, mert azt otthon is lehet- viszont téged sem támadhatnak. Olyan mint napi egy rövid katakomba, amikor végre tényleg nem kell a karakterrel foglalkozni. )
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1770. hozzászólás - 2009.05.15. 17:52:28 (Válasz Butchman #1768 hozzászólására.)
"Számunkra már a CSP levadászása is gondot jelent"

Csatlakozz a lobbimhoz, hogy maxolt elementárissal egyszerre 40 vadászat is berakható legyen, plusz ha megtelik a befogott állat tároló, opcionálisan álljon meg.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.80
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1771. hozzászólás - 2009.05.15. 17:57:26 (Válasz Mortimer #1770 hozzászólására.)
Szivesen Mortimer. Merre találom? (Csak halkan jegyzem meg, hogy ismerek olyat, aki hasonlóan időhiány miatt hagyta abba. Egyszerűen EZT, amit most kell, nem tudta csinálni. Szerette, meg minden, de a gyerkőcök, asszony, stb miatt nem ment.)
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.25
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1772. hozzászólás - 2009.05.15. 18:06:24 (Válasz Ricardo #1769 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.15. 17:51:00
Ez a játék a háborúkról szól, akár tetszik, akár nem.


akár tetszik, akár nem, nem arról szól, még csak a szövetségekről sem. márpedig csak szövetségek háborúznak.

Idézet: Ricardo - 2009.05.15. 17:51:00
Olyan megoldásokat kell találnunk, hogy a háborúnak valós tétje legyen, hangulatos legyen,


oké, ez csak poén, de hangulatos? egy háború? kitalálhatsz bármit, aki nem akar háborúzni, annak az egész csak nyűg lesz, értelmetlenség, a játék egyetlen negatívuma. ilyet csak olyan írhat, aki még nem élte meg, hogy a háborúk miatt abbahagyták, kiléptek mellőle a szövetségi tagok vagy akinek nem kell hetente egy hosszú levélváltás során meggyőznie egy társát arról, hogy ne hagyja abba, mert nem attól, hogy "van pár paraszt" (nem az én szavaim, no offense), a többségre akkor sem igaz ez:) (tudom, akinek nem tetszik a kiképzés, húzzon a sunyiba. csak leírtam.)

a javaslataiddal nincs gond, támogatandók, csak ez tetszett. az elvonulás is szimpatikus, de ha a másik oldalról gondolok bele, akkor megint cak a támadhatók köre csökkenne. szóvval nekem bármennyire is jó lenne, globalize nem biztos, hogy szerencsés.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1773. hozzászólás - 2009.05.15. 18:13:23 (Válasz Butchman #1768 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.05.15. 17:30:57
Mi szépen elportyázgatunk, amikor épp meló, család, hobbi mellett van egy kis időnk, néha megölünk egy-egy epikus amikor épp összejövünk, de számunkra ennyi ez a játék.


szép. pacsi. (mondom ezt én, mint hivatásos roninfarmoló és állattrenírozó. kíváncsian várom a fejleményeket, hogy magasról lesz-e lepottyantva a kérés vagy mutatkozik a tolerancia szikrája.

ha valakit, akkor a ronin a gyakori buzogányozásával tényleg jelzi, hogy itt a fentiekről van szó. annyi szövetség van rajtuk kívül. (épp ezért nem értettem sosem mondjuk a békeidők farmolását, támadását sem. tudom, szerepjáték, gonoszok vagyunk, muhaha:)

van, aki szerint a háború formál közösséget, a többi játékos elleni agresszió, más szerint az epikusok elleni összefogás, az időmenedzsment, amivel össze lehet hangolni a dolgokat. (és a két epikus közötti villámháborúk:)

na, megyek támadni epikust. régen 2-3 nap volt egy csata, de a múltkori már 1 nap alatt lepottyant. előre
A hozzászólást winnie módosította 2009.05.15. 18:20:33-kor
Pontszám: 5.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1774. hozzászólás - 2009.05.15. 19:15:21 (Válasz winnie #1772 hozzászólására.)
Winnie, akkor kérlek mond már meg miről szól ez a játék?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.20
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1775. hozzászólás - 2009.05.15. 19:32:01 (Válasz Ricardo #1774 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.15. 19:15:21
Winnie, akkor kérlek mond már meg miről szól ez a játék?


Szerintem mindenkinek másról...
Nekem mondjuk azokról, akiket itt megismertem.
A háború tényleg másodlagos...
De van akinek nem, ezt is el kell fogadni (el is fogadom), tartsuk tiszteletben egymást.
Winnienek annyiban igaza van, hogy sokan be sem lépnek klánba (én sem értem az miért jó, de nem teszik), csak kissé erős a stílusa, na...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1776. hozzászólás - 2009.05.15. 20:13:09 (Válasz Ricardo #1774 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.15. 19:15:21
Winnie, akkor kérlek mond már meg miről szól ez a játék?


ez komolyan kérdés számodra? ne csináld...

ahogy byzon írja.

neked valamiről. nekem valamiről. mindenkinek valamiről. kár általánosítani, másra erőltetni az egyéni véleményt.

szerintem általánosan a pvp-ről, inkább az egy az egy elleni harcról, mintsem a szövetségekről. arról IS, de ha egy valamit emelünk ki, akkor a háború alkotóelemeit kell. az egyéni harcokat.

neked a háborúról. nekem az árral való szembemenésről és mások (közvetett) segítéséről (jó látni, hogy a segítségemmel a szövetségi társak tudnak jobban fejlődni, sok jó tárgyhoz és épülethez jutni; annak is örültem, hogy segítettem neked a küldetésedben; annak is, amikor mortimerékneknek némi ingyen LE-t juttattam a háborúban, ha már küldetés volt a -20ezer. de eskü, már az is jó érzés, hogy nem üzenek hadat szöv. szinten, mert tudom, hogy az mennyire frusztrálja a fejlődő karaktereket (egyén szintjén már nem vagyok ilyen megbocsátó, de aki a top500-ban van, azt nem kell félteni); még akinek ártok, annak is próbálok minél kevesebbet, inkább vakító fénnyel nyerek - tudom, a hülyéje itt mártírnak állítja be magát. nem célom:), de a legtöbbeknek a tamagocsiról. a többségnek már az sem tetszik, hogy portya van, nem hogy háború.

de, ami ilyenkor félreértés szokott lenni - ezzel nem azt mondom, hogy engem vagy a többséget kéne követni. isten ments. mindenkinek a saját útját kell járnia, kinek mi okoz élvezetet.

nem is tudom, honnan kanyarodtunk ide. ja, igen. empátia, mindössze az kell, amikor valaki érvel vagy javítani akar a játék aspektusain. mert ugye kommentelni leginkább az szokott, akinek "összejött a VU-élet". viszont ez az egyén el nem tudja képzelni, hogy milyen nem olyan erős karakternek lenni (akit szétportyáznak), hogy milyen pár tagú baráti szövetségnek lenni (akiket folyton széttámadnak, mert sokat mernek építeni). tudom, a nyertes oldalnak nem kell törődnie a vesztes oldallal, de egy kis beleérzőképesség (:csöpp:) és máris nincs egyoldalú érvelés egy kérdésben sem.
A hozzászólást winnie módosította 2009.05.15. 20:17:48-kor
Pontszám: 9.14
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1777. hozzászólás - 2009.05.15. 22:12:24 (Válasz Demo3237 #1758 hozzászólására.)
Azért nem teljesen úgy van minden, ahogy azt a "Nagy szenvedő" szövetségetek vázolja.
Valóban mi küldtük a hadüzenetet, és valóban volt olyan tagunk, aki megkérte pár ismerősét, hogy a nagy tagokhoz nézzen be párszor. Ez eddig tiszta ügy, nemhiszem, hogy más háborúban ne fordulna elő hasonló dolog. Erőviszonyokat tekintve mindenhol azt hangsúlyozzátok, hogy szegény kicsi szöviteket a nagy,erős Mitsu betámadta. Egyrészt köszönjük a bókot, másfelől azonban nem látom sok valóságalapját ennek. Mindkét szövi 1. oldalas, hasonló erősségű tagokkal.
A másik dolog, ami szúrja szememet, az pedig Napmo karilapja. Azzal vádol bennünket, hogy idézem: "a gyenge tagokat döntetlenes ruhába öltöztetik, ha pedig támadjuk őket, rágalmazó leveleket írnak". Valóigaz, hogy sok döntetlenező van a szöviben, de semmi köze nincs a háborúhoz. És mivel mi vagyunk a támadó fél, nincs is semmi probléma belőle, ha támadjátok őket. Egy olyan esetről tudunk, amikor az egyik játékosunk kelletlen levelet írt nektek, azonban ez a játékos a tegnapi nap folyamán törölte magát.
Nem látom okát további ellenségeskedésnek, ez csupán egy szimpla háború, kár ekkora feneket keríteni ennek.
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 3.11
kedvencDemo3237Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1778. hozzászólás - 2009.05.15. 23:57:22
Módosítottam a karilapot. Igyekszem letisztázni a dolgokat, mert kicsit túlreagáltam ez igaz. Sajnos továbbra is úgy érzem, hogy igenis senkinek nincs joga külső segítséget bevonni, ezért amit tettem arányos válasznak tartom a Micsu ellen.A döntetlenes vádra a Micsu vezetői azt mondták nem volt direkt, én ezt nekik elhiszem, mert korrektebbek, mint aki először írt nekem. Ha tetszik, ezért elnézést kérek.

A dolog pozitívuma, hogy a két nagy zöld szövi első szóra mellénk állt, és ezt nem tudom eléggé megköszönni. Nem a valós segítség miatt, hiszen nekünk közvetlen hasznunk nem lesz ebből, hanem mert szép "fegyvertársi" megnyilvánulás volt.

Az ilyen aktusok a játék fényesebb oldalait jelentik számomra.
Pontszám: 5.33
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1779. hozzászólás - 2009.05.16. 00:03:30
Nos akkor remélem megnyugodtak a kedélyek, és nem kell rossz szájízzel gondolni egymásra.
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 4.50
kedvencDemo3237Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1780. hozzászólás - 2009.05.16. 00:08:27
Annál is inkább, mivel látom mindkettő előtt kapituláltatok. Én sajnálom, hogy erre kényszerültem, de örülök, hogy sikerült megbüntetni a szerintem unfair lépést hogy másokat is bevont devil (amúgy támadtak is rendesen, de mind1, amúgy is ellőttem az összes PP-met rátok:D)

Részemről a vita lezárva, bár a dolog etikáját majd kibeszélhetjük, mert izgalmas téma.

Örülök,hogy értelmesen is lehetett beszélgetni és sajnálom,hogy nem ezzel kezdtük.
Pontszám: 5.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!