Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2421. hozzászólás - 2009.08.05. 17:49:57 (Válasz Gort #2420 hozzászólására.)
nem feltétlen

egy két szerencsepont nem a világ, és ha mindenki kilép, a kincspont nullázás sem okoz hátrányt a többiekhez képest
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűOxyacanthaNő
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2422. hozzászólás - 2009.08.06. 09:52:19 (Válasz Gort #2420 hozzászólására.)
A védekezésnek is vannak fokozatai. Láthatatlanság, katakomba, kilépés (esetleg a tag kirúgása), de ez az utóbbi szerintem inkább a durván magas szinteken fordulhat elő, mert ott egyszerre több szövetséggel háborúzni már keményebb tészta lehet.
Amikor rögtön hadüzenet után 5-6 karakter kilép, az nem védekezés, mert még nincs is mi ellen védekezni, pláne, hogy más szövetséggel nem is álltak harcan. Mi értelme úgy játszani, hogy az első nehézségnél feladod? Lett volna esélyük ellenünk. Nem voltunk mindenkinél sokkal keményebbek, próbáluk nagyjából velünk egy szinten lévő csapatokat támadni, nyugodtan összehasonlíthatod a két szövetséget (bár ők most kevesebb taggal rendelkeznek), egész hasonlók vagyunk.
Minket is támadtak már meg olyanok, akik először talán kicsit keményebbnek tűntek, de nem rinyáltunk és nem lépkedtünk ki, elkezdtük a harcot, és a végén fordítanunk is sikerült.
És a bűntetésről meg annyit, amit Lanmandragoran is írt... elhanyagolható mértékű.
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2423. hozzászólás - 2009.08.06. 13:39:28 (Válasz Oxyacantha #2422 hozzászólására.)
Nem akartak harcolni. Sokféleképpen lehet játszani, nemcsak úgy, ahogy neked tetszik. Fogadd el, hogy ők ezt tették, változtatni úgysem tudsz rajta, még 1000 panaszos felszólalással sem.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2424. hozzászólás - 2009.08.06. 14:55:33 (Válasz Oxyacantha #2422 hozzászólására.)
ők meg kiléptek. ennyi.

Idézet: Oxyacantha - 2009.08.06. 09:52:19

És a bűntetésről meg annyit, amit Lanmandragoran is írt... elhanyagolható mértékű.


hmm. ha én kilépnék most a szövetségből, akkor például buknék párezer kincspontot, buknék napi 15e LE-t a térkapuból, meg persze egy csomó támadást és védekezést. azért ez nem elhanyagolható.

ronda dolog, és valóban azért teszik meg ,mert szerintük így jobban járnak, s hiába nem tudnám elképzelni, hogy nekik ez megéri (ennyit számítana egy háborús győzelem vagy vereség?), ha akarják és SZABAD, akkor hadd tegyék.

a háború mocsok egy dolog, ez van.
Pontszám: 5
népszerűUselesNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2425. hozzászólás - 2009.08.18. 13:27:44
Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy csapat nem áll nyerésre, hanem mondjuk ki tudja húzni 2 hétig, akkor érdemes-e? Ugyanannyi LÉ veszteség, mintha kapitulálna, vagy kevesebb, ha nem adja fel?
Pontszám: 8.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2426. hozzászólás - 2009.08.18. 15:38:14 (Válasz Useles #2425 hozzászólására.)
ha az ellenfélnek nincs háború csarnoka, akkor érdemes, akkor ugyanannyi a veszteség, s megnő az esély, hogy mivel kitartottatok, az ellenfél nem fog zargatni titeket többet.
Pontszám: 3
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2427. hozzászólás - 2009.08.19. 09:40:23
Igazából mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy a szövetsége, barátai mit érnek meg neki. Ha megéri a kilépést, vagy a hetekig gombászást akkor lelke rajta. Napkapuban nagyon sokan megtették ezt többször is. Ez nagyobb tett és áldozat szerintem, mint bármi amit egy szöviért tenni lehet.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűLord ZeroFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2428. hozzászólás - 2009.08.19. 17:23:31 (Válasz Lanmandragoran #2421 hozzászólására.)
Sziasztok,

Ide írok, mert láttam ide kell. Olvastam, h. a C.D.W. csal, meg multizik....stb. Mások gépébe nem látok bele, engem bárki le csekkolhat bárbelyik világban(Lord mindenhol, nem szégyenlem). V2-n kezdtem, s a tanárom Eraman volt. A karaktereim minden világban pókok, s ezért nincs szükségem sem csalni, sem multizni...stb. Egyszerűen tudom h. lehet a lehető legtöbbet kihozni a kariból, ennyi. Erre valaki rájön, valaki nem, ezt el kell fogadni.

Tudom nem jó érzés, ha kivégeznek, de erről mind ti tehettek. Meg vannak az eszközei a nyugodt vadászatnak(tippeket nem adok), ha nem érdekel annyira a karid, h. ÉP szint alatt tartsd, s feljössz, számíthatsz h. megnézlek magamnak, ha ráadásul rengeteg LE-n csücsülsz, s leveszek belőle annyit, amennyi jár, arró csak te tehetsz, ne reklamálj, s ne írj olyan üziket, amellyekért kizárhatnak. A társamat AFBAF-ot megbüntették, mert kicsit kinyílt a csipálya(egy idő utánn mindenkinél el szakadhat a cérna). Én ha akarnám kizárathatnék eddig 38 embert az üzizeji miatt(tárolva vannak, nincsenek elfelejtve), még sem teszem, mert értékelem az idelyét és a szorgalmát, amit a játékára fordított, s nem szeretném ha miattam zárolnák.
Ennyit kérnék tőletek is. Természetesen ha valaki folyamatosan zaklat, túl lő a méltóságodon, a családodat, szeretteidet sértegeti az más, nem téma, nincs helye köztünk. Egy-egy hírtelen levelet nem kell felvenni.

Köszönet,
Lord Zero
Pontszám: 6.60
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2429. hozzászólás - 2009.08.19. 20:14:55 (Válasz Lord Zero #2428 hozzászólására.)
Ezzel nincs is gond, azzal a résszel már annál inkább, amikor barátinak mondott szövetséget használtok ki, hogy csapást küldhessetek, annak tudta nélkül.
Aztán persze hirtelen az összes aki megnyomta a piros gombot, elfutott.
Az már nem fért volna bele, hogy ott maradjanak semlegesíteni a válaszcsapást?
Kicsit úgy érzem, ezzel a technikával, a fenyegetőzésetek, miszerint az összes baráti szövetség csapást mér arra, aki lázadni mer a farmolás ellen, hamarosan érvényét veszti
Pontszám: 8.75
közellenségBadboy77Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2430. hozzászólás - 2009.08.22. 12:15:06
Sziasztok.Szeretném megkérdezni hogy nem lehetne-e egy olyan fejlesztés miszerint ugyanazt a szövetséget nem támadhatják egy bizonyos időn belül.Most arra gondoltam hogy egy szövetség rászállt egy másikra és már többször is legyőzték őket.V3-on a Gyémántsárkányok tagja vagyok.A Vihar Lovagok már harmadjára kezd velünk háborút.Az előző háborúnak egy hete és egy két napja lett vége.Nem lehetne tenni ezek ellen a szövetségek ellen tenni?Mi úgy próbálkozunk most hogy több szövetség összefogva citadellával próbálja megállítani a Lovagok visszajárós háborúit.Ha lehetne valami KORLÁTOZÁST csinálni a játékban azt nagyon megköszönnénk.
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2431. hozzászólás - 2009.08.22. 12:49:30 (Válasz Badboy77 #2430 hozzászólására.)
Van korlátozás a játékban, úgy hívják, hogy Békecsarnok. Ha felépítitek, csak 3 hetente fognak tudni támadni titeket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2432. hozzászólás - 2009.08.22. 14:17:33
erről van szó... Azért támadunk, mert megéri, amint írtam is... Arra van erőtök hogy 5-ös szintre húzzátok a pusztítás citadelláját, de arra nincs hogy építsétek a béke csarnokot...
V3-Alíz
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2433. hozzászólás - 2009.08.22. 18:35:58
Az egész Sötét ösvény emeli kalapját a Dawn of Fire harcosai előtt!
Korrekt hozzáállásukkal és erőnfelüli kitartásukkal kivívták az Ösvényjárók tiszteletét és hosszan tartó önmérsékletét.
További sok sikert!
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7.89
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2434. hozzászólás - 2009.08.22. 22:22:35 (Válasz Morroch #2433 hozzászólására.)
kívülálló nem nagyon értette, hogy miért van az egész szövetség katakombában.
Pontszám: 3
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2435. hozzászólás - 2009.08.22. 22:30:35 (Válasz winnie #2434 hozzászólására.)
Winnie!
Kihívtuk a Dawn of fire szövetséget. Félelmetesen szervezett védekezést produkálva végigmentek kb minden lépésen, láthatatlanság, ha nem használt katakomba, aki nem tudott katázni, az kilépett a háború idejére. Maradt kb Rigel kinn, aki nagyon lassan, de biztosan gyűjtötte a győzelmeket.
Feltehető, ha az elszántságuk kitart (amit nem kétlek) a háború végéig, akkor győztek volna, a vezetés náluk volt.
Higgadt és korrekt döntést hoztak, mikor tárgyalásos békemegállapodást kötöttek.
Ezzel együtt szervezett védekezésük győzelemmel ér fel az én szememben és ahogy láttam az SÖ minden tagja szemében. Csak gratulálni tudok kiválóan védekező, szervezett, fegyelmezett, a csapatért mindent feláldozó taktikájuk előtt. Mélységesen tiszteletre méltó.

Incubus, Sötét Ösvény
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.75
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2436. hozzászólás - 2009.08.24. 09:50:16
jó látni hogy a katázást, láthatatlanságot és a kilépkedést az ellenfél főhajtással fogadja, és jó taktikának nevezi.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2437. hozzászólás - 2009.08.24. 10:28:18 (Válasz S0laris #2436 hozzászólására.)
Hatalmasat tévedtél.
Nem a Katakombázás és láthatatlanság meg az 1 kilépés előtt tisztelgünk, hanem a roppant szervezettség és kitartás előtt, amit józan belátással és meggondolt, korrekt hangvétellel koronáztak.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2438. hozzászólás - 2009.08.24. 14:10:20 (Válasz Morroch #2437 hozzászólására.)
most jelen esettől elvonatkoztatva (thx az ismertetést incubus - hirtelen eszembe jutott, hogy érdekelne a szöv.váltásod története is, főleg, hogy háború közepén történt), mert valóban elismerésre méltó a fanatizmus és szervezettség, én viszont mindig is azon az állásponton voltam, hogy ha valakinek a játékát zavarja egy háború, akkor nyugodtan ajánlja fel a kapitulációt. ergó olyat sosem mondanék másnak, hogy menjen katakombába, hogy lépjen ki, mert a kapituláció némi LE-veszteséggel jár, de hátrány senkit nem ér, ellenben ha el is tekintek a kimaradó tárkaputól vagy kínzókamrától, a katakomba miatt kieső játékélményt nem lehet semmivel pótolni, s ezért sosem jutna eszembe, hogy mástól ilyet elvegyek.

mondom, ez csak eszembe jutott, hiszen teljesen más, ha valaki sajátmaga dönt ekképp, szövetségi érdeket szem előtt tartva.
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2439. hozzászólás - 2009.08.24. 14:31:39 (Válasz winnie #2438 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hiszen teljesen más, ha valaki sajátmaga dönt ekképp, szövetségi érdeket szem előtt tartva.

Ezen nincs mit magyarázni, ők vállalták, semmi kényszer nem volt a részünkről. Ha "szövetségen belüli erőszak" történt az az ő dolguk. Mindenki maga tudja mit ad, mit kap, mit vár a szövijétől és a szövi mit vár tőle. Ha valahol ütköznek az álláspontok akkor elválnak az utak. Mindenki saját magáért álljon ki, TE VISZONT NE KÖSS BELE MINDENBE! Értem ezt erre:
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hirtelen eszembe jutott, hogy érdekelne a szöv.váltásod története is, főleg, hogy háború közepén történt

Elmondhatnám, de: egyrészt nyugodtan írj egy PÜ-t az érintettnek, másrészt nem a háború közepén jött. Viszont a rosszindulatú sejtelmes utalgatásokat jobb, ha mellőzöd.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
fórumozóLao111Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2440. hozzászólás - 2009.08.24. 14:33:17 (Válasz winnie #2438 hozzászólására.)
Pár nap katázás megéri, hogy utána hetekig nyugodtan tudd játszani a saját játékod, és ne jöjjön minden héten egy háború, amikor pár brutál portya kari óránként ledarál. Persze ez vadászat elött nem akkora gáz, de ha térkapuzni, vagy esetleg epikusozni akarnál akkor már gondot okoz.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!