Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2401. hozzászólás - 2009.07.14. 08:11:13 (Válasz Awenhai #2400 hozzászólására.)
Ez megint jó ötlet lenne, nekem tetszene, dee félek ugyanarra jut az ötlet mint az enyém (akit az érdekel, gyorskereső, kulcsszó: Tharr dicsőségcsarnoka), magyarul kb 2 komment érkezik rá, és befejeztük...
Amúgy ez talán jobb ötlet is mint az enyém, ugyan, akinek fontos tegye már meg, hogy támogatja....
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2402. hozzászólás - 2009.07.14. 08:13:34 (Válasz Awenhai #2400 hozzászólására.)
Szia!


Én megértelek,de miért nem építetek ti is HCS-t?Szerintem(látom a háborúk során) ennél jobban nem tudjátok leredukálni a veszteséget!
Mondok példát is:mi most(is ) több szövetséggel hadakozunk.Namost van egy akinek béke csarnoka van és hiába vezet(ezúton közlöm velük,hogy lement egy fontos csatánk,így most rájuk koncentrálunk) mégis + LE bevételünk van!
Van egy másik akinek viszont HCS-je vanés hiába vezetünk -LE bevételünk van!

Lehet,hogy inkább valamiféle egyensúlyt kéne találni a Jv-nek a két épület között!Azt már világosan lehet látni,hogy akinek BCS-je van az szív méghozzá nem is kicsit!Lehet ,hogy most magam ellen beszélek,de mi is jobban szeretjük a nyílt sisakos szorosabb háborúkat.


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2403. hozzászólás - 2009.07.14. 08:26:35
Szervusztok!

Erre én már feldobtam egy módosítási ötletet, hogy a vitt bónusz LE a két épület szintjének a különbségétől függjön, azonos szintek mellett a normál háború szabályaival, de a játékvezetés nem is reagált rá. Ez korrektté tenné a helyzetet, és nem ölné meg a Békecsarnokot.

A Háború Csarnoka meg egy számunkra egyáltalán nem kívánt hatással rendelkezik, mi pont a plusz béke miatt építettük fel a csarnokot, hogy a farmolni szándékozó szövetségek ne hetente próbálkozzanak, legyen néha nyugtunk. A folyamatos háború ugyanis már idegőrlő lehet a szórakoztatás helyett. A V3-as szövetségemben hasonló a helyzet, szinte folyamatosan támadnak, szerencsére arra még nem divat a HCS.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2404. hozzászólás - 2009.07.14. 08:35:22 (Válasz Awenhai #2403 hozzászólására.)
Nem tudom jó ötlet-e,de leírom:lehtne esetleg úgy is számolni a rabolható LE mennyiséget a kútból,hogy az erősebb szövetségek(pl, az ütőtávon belül mennyi biztos győzelme lenne az adott kariknak) kevesebbet vihessen!Valahogy úgy működne mint a fogadásoknál az ods.Így talán minden szövetség vele spariban lévő szövetséget támadna!
Ha hülyeség mondjátok nyugodtan!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2405. hozzászólás - 2009.07.14. 08:38:54 (Válasz El Diablo #2404 hozzászólására.)
Szervusztok!

Ez sem lenne rossz ötlet, csak a megvalósítása lenne piszok nehéz. Leprogramozni sem biztos, hogy egyszerű, de a beszámított pontok eldöntése is nehézkes.
Aktuális értékek esetén ugye pillanatról pillanarta változna, tehát a szerver belefagyna, a maximális értékek pedig a közben egyébként zajló cselekedetek miatt szinte elérhetetlenek.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2406. hozzászólás - 2009.07.14. 08:44:23
horribilis előfeltételt én nem adnék egy új épületnek. a 25/25 gyaktér/védőfal páros egyelőre V1 top 4 szövetségének játékszere, a többieknek vágyálom.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
fórumozóNeonFluxFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2407. hozzászólás - 2009.07.16. 18:54:31 (Válasz El Diablo #2402 hozzászólására.)
nah ez nem igaz...tudtommal van egy olyan módosítás, hogy BCS a bónusz LE -t is is lecsökkenti már (és ez így van, tapasztalat, +40k bónusszal vittünk egyszer 29k-t egy másik szövitől...) vagyis egyáltalán nem szívnak a BCS-osok....sőt, ha PC-t bevetik és mondjuk az 10-es, akkor még a másik fél szív, mert mégcsak kompenzálni sem tudnak bónusz LE-vel....
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2408. hozzászólás - 2009.07.17. 07:12:36 (Válasz NeonFlux #2407 hozzászólására.)
Eddig nem így láttuk! Most vittünk egy békecsarnokos szövitől egy rakás LE-t! A BCS szerintem nem csökkenti.De megkérdezem majd az Lélekvadászos kollégákat ők mit tapasztaltak ;)Egyébként meg nem mindig az LE szerzés hajt minket
A hozzászólást El Diablo módosította 2009.07.17. 07:30:31-kor


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
fórumozóNeonFluxFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2409. hozzászólás - 2009.07.18. 09:21:43 (Válasz El Diablo #2408 hozzászólására.)
akkor tudtok rakás LE-t vinni, ha az ellenfél szintösszege megközelíti a tiéteket...akkor visztek 30%-ot (vagyis a felét) + a plusz zsákmány felét... (mellesleg nagyon nagy marhaság ez a szintösszeges izé T-T de ez van...)

de biztosíthatlak, hogy a plusz zsákmánynak csak a felét viszitek...

mondom volt 1 szövi akitől a 15% felét vittük és volt még 40k + zsákmányunk ( háború elején hcs-juk volt, lerombolták és pár nap alatt felhúzták a bcs-t.... no comment)

a végeredmény valami 29k-lett, és ekkor már írtam volna levelet behonak, meg írtam fórumba, hogy mi van, amikor felvilágosított egyik szövitársam, hogy bcs már plusz zsákmányt is csökkent...

Módosítás: rosszul mondtam 56k+ zsákmánnyal 44k-t zsákmányoltunk, de ez nem változtat sokat a dolgon...
A hozzászólást NeonFlux módosította 2009.07.18. 09:26:38-kor
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2410. hozzászólás - 2009.07.18. 10:12:22 (Válasz NeonFlux #2409 hozzászólására.)
Most majd én is figyelem(bár miért ne lenne akkor így)!Mondjuk egy-két kivételtől eltekintve akkora kúttal rendelkező szövetséget támadunk mint a miénk!A többi presztizs vagy személyes.


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
fórumozóNeonFluxFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2411. hozzászólás - 2009.07.18. 11:11:27 (Válasz El Diablo #2410 hozzászólására.)
nem a kút a lényeg, hanem a szintösszeg.... add össze a szövetség tagjainak a szintjét és más szövetség tagjainak a szintjét, és ha a 2 érték megközelíti egymást, akkor 30%-ot visztek, ha fele akkora, vagy kevesebb akkor 15%-ot....ennyi (eléggé marhaság ez a rendszer, mert egy 35 tagú szövetség, kis szintű emberekből, ugyan annyinak számít, mint egy 20 tagú szövetség, csak az emberek 5-6 szinttel magasabbak... ezért van, hogy 600k-val nagyobb kutú szövetség is 30%-ot visz egy sokkal nagyobb taglétszámú szövetségtől)
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2412. hozzászólás - 2009.07.18. 11:21:47 (Válasz NeonFlux #2411 hozzászólására.)
Ezt nem tudtam.Ennek mi értelme van?


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
fórumozóNeonFluxFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2413. hozzászólás - 2009.07.18. 11:38:42 (Válasz El Diablo #2412 hozzászólására.)
erről a készítőket kérdezd, mert én sem értem....

pl a mi szövinkben 33-an vannak 1312 szintösszeggel....

a top szöviben 26-an vannak 1245-el (asszem)

így 30%-ot visznek tőlünk mert ugyan olyan erősségűnek számít a szövetség, de mivel mi 33-an vagyunk ők meg 26-an és úgy ugyan akkora a szintösszeg, így egy kicsit röhelyes a rendszer...

lehet, hogy 5-6 szinttel erősebb szinte minden tagjuk,de teljesen mind 1 mert a szintösszeg közel ugyan annyi.... pedig már lassan 700k-val nagyobb a kútjuk a miénknél
kutak nagysága: 370k-990k

sőt most olyan is van, hogy egy rubin szöviben 10 erős embörke ottmaradt, és végigrabolgatnak egy csomó szövit, mert a szintösszegük kb akkora vagy kevesebb szinte az összesnél, még is 10-en vannak, így 30%-ot mindenkitől visznek+ a plusz zsákmány...

az az igazság, hogy nálunk kb 6-7-en mondták már, hogy nem éri meg háborúzni....

tőlünk 30%-ot visznek mindig, pedig nem vagyunk valami hű de erősek meg magas szintűek, de a szintösszeg miatt viszik( nem dobunk ki embereket azért mert, "bocs de magas a szintösszeg ki vagy dobva", mert összejött egy társaság és nem válunk meg senkitől)

és mi mindig 20k+-okat viszünk (most főleg, mert bcs felezi a pluszt is) ,kapunk egy PC-t a nyakunkba már nem érte meg háborúzni, mert mondjuk 25 vagy 50k-sat kapunk (naponta) és nyerünk 25-kt, és ha bónusszal még kompenzálnánk is, azt sem lehet, mert felezi bcs...

ennyit erről a remek háborús rendszerről....bcs-sek folyton nyavalyognak, hogy milyen rossz nekik, meg folyton támadják őket.....azért támadnak folyton, mert a magas szöviket "rákényszerítették a FARMOLÁSRA"......eddig 4 hetente támadtunk szöviket akik 1 napon belül kapizuláltak, bejött hcs, leredukáltuk 2 hétre, bejött az újítás, hogy bcs felezi plusz zsákmányt....eltöröltük a szabályt és hetente farmolunk...ez lett az eredménye a felezésnek...
Pontszám: 9.14
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2414. hozzászólás - 2009.07.20. 02:05:16 (Válasz El Diablo #2408 hozzászólására.)
Idézet: El Diablo - 2009.07.17. 07:12:36
Eddig nem így láttuk!


pedig:

Végzetúr fórum -> Kiadói fórumok -> Hí­rek -> Végzetúr friss hírek

Re: Végzetúr friss hírek
83. hozzászólás - 2009.05.22. 14:31:01
A háború csarnoka lehetővé teszi, hogy egy győztes portya során, ha kevés LE-t zsákmányolsz, akkor növeld a háború végén szerzett LE-t. Most beraktuk, hogy a béke csarnoka ezt a mennyiséget is felezze.
Pontszám: 5
népszerűOxyacanthaNő
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2415. hozzászólás - 2009.08.05. 13:23:21
Érdeklődnék, hogy nem jár-e eltiltás, vagy legalább büntetés azért, ha egy szövetség, akit megtámadtak, ahelyett, hogy játszana és háborúznak, a háború idejére kirúgja a szövetség azon tagjait, akit az ellenfél támadni tudna, majd ezeket a háború végeztével visszaveszi. Szerintem ez gerinctelen dolog.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2416. hozzászólás - 2009.08.05. 13:28:39 (Válasz NeonFlux #2413 hozzászólására.)
Idézet: NeonFlux - 2009.07.18. 11:38:42
bcs-sek folyton nyavalyognak, hogy milyen rossz nekik, meg folyton támadják őket.....azért támadnak folyton, mert a magas szöviket "rákényszerítették a FARMOLÁSRA"......


MUHAHA:) másra akartam reagálni, de ezt visszaolvasva röhögés tört rám. standupos a kollega?

visszanéztem a fórumot, hogy nyavalygást keressek és kábé 4-1 arányban találtam HCS-s sírást, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy szegény magas szövik rá vannak kényszerítve a farmolásra.

nem is tudom, hogy sikerült ezt leírni röhögés nélkül, legalábbis a betűid egyenesek, nem látszik, hogy közben a gurgulázástól rázkódott volna a kezed.

aszondja: "rá vannak kényszerítve"
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2417. hozzászólás - 2009.08.05. 13:32:02 (Válasz Oxyacantha #2415 hozzászólására.)
nem jár eltiltás, a háborúban mindent szabad, nem a sportszerűség a fő irányelv. ők kapnak annyi büntetést, amennyit a JV kioszt az efféle dolgokra (nem emlékszem, hogy mi az pontosan, mínusz szerencse, plusz bukják a kincspontjaikat), de hiába tűnik gerinctelenségnek, a megtámadott franciák sem kérték számon a gerincességet a németektől a II. vh-ban.

kiskapu. olyan, mint az, hogy vannak, akik hordát váltanak csak azért, hogy egy másik szövetségbe lépve, abban háborúzzanak pár napot, majd visszalépjenek. kihasználják, amit ki lehet használni. te annyit tehetsz, hogy hobbiból ütögeted az otthontalanokat, illetve hadat üzensz az őket befogadó szövetségnek.
Pontszám: 5
népszerűOxyacanthaNő
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2418. hozzászólás - 2009.08.05. 14:58:29 (Válasz winnie #2417 hozzászólására.)
Remek csúsztatás, de azért a II. vh-t ne hasonlítsuk már a játékhoz! Ez végülis egy játék, amiben háborúzunk. Azért itt nem emberéletekről van szó, ezért itt számon lehet kérni a gerincességet. Olyan ez, mintha focimeccs közben az egyik csapat kiszaladna a pályáról, hogy ők most akkor inkább nem játszanak, vagy nem is, inkább mindegyik felborul, és eljátssza, hogy infarktusa van, meg minden más baja. Nevetséges és szánalmas hozzáállás. (De a fociban legalább büntetik a műesést.)
Utánaolvasgattam, szinte alig jár a ki-be lépkedésért büntetés. Szomorú, ezen a későbbiekben valahogy változtatni kéne.
A hozzászólást Oxyacantha módosította 2009.08.05. 15:00:48-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2419. hozzászólás - 2009.08.05. 15:27:35 (Válasz Oxyacantha #2415 hozzászólására.)
mondjuk ne egy megtámadott szövetségen kérd számon a gerincességet
Ha már a támadó szövetség játszik ilyesmikkel az más tészta, hiszen ott maguk idézték elő azt a szituációt, amikor a tagság egy része inkább káros, mint hasznos tag
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2420. hozzászólás - 2009.08.05. 17:06:47 (Válasz Oxyacantha #2418 hozzászólására.)
A kilépés egyfajta védekezés. Én egy kissé mindig különösnek éreztem, amikor a támadó azon siránkozik, hogy az áldozat hogyan merészel védekezni. Nyilván azért léptek ki, mert nincs esélyük a harcban. A kilépés gerinctelen dolog, de gyengébbet támadni, akinek nincs esélye a harcban, az büszkeségre ad okot?
Egyébként szerintem a kilépés több kárt okoz nekik, mintha csak simán kikapnának, de ez már az ő dolguk.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!