Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagNautilusFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2881. hozzászólás - 2015.12.05. 16:30:30 (Válasz Lújzi04 #2878 hozzászólására.)
Ne szerénykedj! Azt is csiripelik a madarak, hogy a hegymélyi szőrös valagrend is legfőbb nagymesterének választott, kedves Lújzi végzetúr.
Háromszor húrrát neki!
Dr. Jekyll és Mr. Hyde (V2)
Pontszám: 7.94
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2882. hozzászólás - 2015.12.05. 17:46:49 (Válasz Lújzi04 #2878 hozzászólására.)
Igen meghajlok a tanulatlanság előtt. lejárt a prémiumon és két napig nem voltam fönt és ti támadhattatok szub-val. Betyár
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 7.01
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2883. hozzászólás - 2015.12.05. 18:01:20
Másik én most töltöm fel a kutat a Halál Angyalainál. 3 éve nem játszottam a játékkal(mint alapító) és most azt veszem észre, hogy végetem kapnak ki mert nem tudok elmenni katába. Inkább abba hagyom megint a játékot csak ne veszítsem miattam a szövetség mert pár "NAGY EMBER" akinek nincs más sikerménye mint ez a játék. Én csak a társaságért jöttem vissza. De inkább kiírom a teljes nevemet nekik, hogy találnak meg a FACEn.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 6.26
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2884. hozzászólás - 2015.12.05. 18:14:57 (Válasz Fubujoci #2883 hozzászólására.)
NE! Most kaptunk csak vissza titeket. Nyugi van! Egy vereség, nem vereség!

Valamint így is úgy is buktuk volna. Csak nézd meg a statokat. Nem rajtatok múlik/múlt!
A hozzászólást Faust0ne módosította 2015.12.05. 18:16:53-kor
Time in a bottle
Pontszám: 6.31
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2885. hozzászólás - 2015.12.05. 18:30:38
Továbbra is azt mondom nincs jelentősége annak a vereségnek. Nem veszítetek semmit. A szövetségi háborúk elavultak, nem véletlen mentek ki a divatból. Egyszerűen nem éri meg.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.53
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2886. hozzászólás - 2015.12.05. 22:22:25
Régóta nem szóltam hozzá semmihez, már annyira nem izgatott a játék.
Én még a hagyományos küzdelmeket sokkalta inkább normálisnak éreztem, de abban is voltak súlyos hibák (kezdetben pár pók lentről, vagy előrerohanó prémiumos magasabb szintről elég erőteljesen tudott aratni és szétzilálni más csapatok játékát). Részemről nem különösebben foglalkozom szubplazmával, csak mint a sárga mytokronit ellenértékével. Ennek ellenére az én egyik karakterem is a támadó szövetség egyik tagja, bár én igyekszem passzívan hozzáállni. Nem szép ez a háború, de érthető miért indult (kevés aktív magas szintű karakter+ nagy kút, bár voltak ellenérvek és ellenzők).
Amúgy már a játék abbahagyásán gondolkodtam, amikor V1-en kihívott minket egy csapat és már csak dühből is, de levertük őket, más módszer hiányában szubplazmával. A szövetségek passzív tagjait egy ilyen háború újra felélesztheti. Nem állítom, hogy ez a meccs még nyerhető a Halál angyalai számára, de a jövőben már lehet, hogy másképp zajlana, persze csak ha összefogtok.
Amúgy szubplazma ha elfogyna is, naponta vehető amíg 30-nál kevesebb van.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 9.08
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2887. hozzászólás - 2015.12.05. 23:00:08
Ebből már nem lehet semmi jót kihozni? Ezen miért nem gondolkodik a játékvezetés? Én még emlékszem, milyen jó kis háborúk voltak régen, bujkálással, taktikázással, éjszakai ütésekkel. Igazán ráférne már valami jó ötlet erre.

Kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt már semmi.
Pontszám: 8.38
népszerűLújzi04Férfi
Végzetúr mester
294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2888. hozzászólás - 2015.12.05. 23:05:37 (Válasz Nautilus #2881 hozzászólására.)
hipp hipp hurrá, hipp hipp hurrá, hipp hipp hurrá
Pontszám: 7.35
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2889. hozzászólás - 2015.12.06. 15:30:12
A szövetségi háborúkról, annak idején megállapodtunk benne, hogy a rendszer nem az igazi, és valami mással kéne felváltani. Ez el is készült, ez lett a szövetségi bajnokság. De a régi rendszer is bent maradt végül, a ti kérésetekre. Ezeknek a régi szövetségi háborúknak nincs igazán tétje: a lélekkútból vesztesz valamennyi LE-t, ami rövid idő alatt visszatöltődik, maximum a vereség felett érzett frusztráció marad. De erre is van megoldás, a béke csarnoka, amellett igen ritkán fog tudni ugyanaz a szövetség megtámadni.

A szubplazmás támadhatóság nagyon egyszerű okból van a játékban. Enélkül, egy egyszermélyes pók szövetség hadat üzenhetne egy nagy szövinek, végigütögethetné a 3 kis karit, míg a többiek fentről tehetetlenül néznék az egészet.

Ha a fentiek ellenére valakit zavar, hogy időnként elfenekelik szubplazmával, és emiatt havi 1-2 alkalommal lecsökkent valamicskét a kútjuk, nos, még erre a problémára is van megoldás! A prémium tagság, ha prémium tag vagy, letilthatod a szubplazmás támadást. Van, aki erre azt mondja, jaj, én nem akarok pénzt költeni a játékra. A prémium tagság heti szinten 6 őskő, kb. 40 Forint De tegyük fel, hogy heti szinten nincs 40 Ft-od játékra, el tudom képzelni, hogy még ilyen is van. Szerencsére, az ilyen játékosok kedvéért bekerült a játékba több ingyenes őskő szerzési lehetőség, amiből fedezhezik a prémium tagságot.

Ezt csak azért írtam le, mert egy szövetség tagjai elkezdtek bombázni felháborodott levelekkel, hogy milyen dolog, hogy szubplazmával lehet háborúzni, de ezek szerint egyikük sem zongorázta végig fejben a fenti lehetőségeket, nekik szerettem volna segíteni.
Pontszám: 9.20
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2890. hozzászólás - 2015.12.06. 21:14:54
Idézet: Miklós - 2015.12.06. 15:30:12
A szubplazmás támadhatóság nagyon egyszerű okból van a játékban. Enélkül, egy egyszermélyes pók szövetség hadat üzenhetne egy nagy szövinek, végigütögethetné a 3 kis karit, míg a többiek fentről tehetetlenül néznék az egészet.


Igazság szerint ezt nem tudnám elfogadni mint érvet. Csak gondolj bele. Ez önmagában egy rendkívül extrém kondíció. De ha mégis megtörténik, akkor ott a pc, ott van a katakombába küldés lehetősége és a segítségnyujtás is. Ha mindez kevés lenne, akkor a karakter egyénileg is erősíthet önmagán láthatatlansággal, védelem itallal (nem is keveset), valamint ott a harag itala is ami önmagában megoldás. Sőt még ezen kívül is vannak lehetőségek. Nagyjából ugyanez lenne a helyzet ha valaki egy amolyan háborús szövetséggel próbálná végigverni a nagyobbakat. Amikor egy alacsony létszámú szövetség támad meg egy nagyobb állománnyal rendelkező szövetséget alapjában véve előnnyel kezd, mivel 3 óránként egy személy csak 5 támadást kaphat. Teljesen lényegtelen hogy kicsi, vagy nagy. Pok, vagy nempok. Tehát csak annyit akarok kihozni ebből, hogy a problémára amit felvetettél a szubplazma önmagában nem megoldás. Inkább valamiféle placebo, hogy a onnan fentebbről is lehet hozzátenni valamit a harcokhoz.

Félre ne érts én nem akartam, hogy a társaim ilyen csávába kerüljenek(a levelekre gondolok). Tudom hogy sokan szeretik plazmát a jelenlegi formájában. Magam is extrém kondíció vagyok mert felfelé ütök a szubbal. És valamiért most nagyon szívesen csentóztam is érte. De annyira jók voltak ezek a háborúk régen. Meg annyi hozzájuk kapcsolódó játékellem van. Az SZB ezt nem helyettesítheti soha. Csak próbáld ki. Én sem tartom teljesen korrektnek azt, hogy ugynannyi győzelmet kap érte ha elver mondjuk egy 100+ szintű kiváló játékos (és ezt abszolút nem iróniával). De mondjuk fel akarom venni a kesztyűt és én is elkezdem abálni a nagyobb szintűeket. Nem kapcsolom ki, mert jobb arányt tudok hozni. Akkor amit tehetek az annyi, hogy non stop online bucira veretem magam az entivel, hogy ne legyen elég ép-m ahhoz hogy elkapjanak. Régen javasoltam, hogy legyenek tört gyözelmi értékek szinttarányosan. Ez elég hülyén nézne ki most már belátom de még mindig ez lenne a legigazságosabb megoldás. A hülye kinézet ellen meg ott a kerekítés lehetősége. Fennntről lefelé, lenntről felfelé. Viszont van egy ennél is jobb ötletem. Mi lenne ha a háború idején szubbal végrehajtott támadás valoban megsebezné játékost? Így nem verne végig öt 150-es egy 30-ast sorban egymás után.

De ettől még nem adunk új értelmet a háborúnak. Önmagában csak az a gond, hogy a lélekkút lélekenergiája szép lassan elértéktelenedett. Lehetne ehhez még mit hozzáteni szerintem. Értelmetlen eltemetni. Az szb inkább amolyan sakktaktikai bajnokság. Nem klasszikus két szereplős. Nem fáradsz és nem sebzed az ellent (mert nem is ő az). Nem hasonlítanám a kettőt egymáshoz. Olyan mintha a kenyeret leváltanánk müzlire. ^^"
Time in a bottle
Pontszám: 5.25
népszerűLújzi04Férfi
Végzetúr mester
294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2891. hozzászólás - 2015.12.06. 22:46:21
Tavalyi élő fórumon javasoltam, hogy járjon energia tégla a győztes szövetségnek, de nem lett belőle semmi
Pontszám: 7.35
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2892. hozzászólás - 2015.12.06. 22:51:38 (Válasz Lújzi04 #2891 hozzászólására.)
Tetszetős. Ahol nagyok vannak megy a fába, ahol kicsik meg nagyobb a nyereség és gyorsabban épül a szövi. Jó ötlet.
Time in a bottle
Pontszám: 5.13
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2893. hozzászólás - 2015.12.07. 07:12:03 (Válasz Miklós #2889 hozzászólására.)
Ha a fentiek ellenére valakit zavar, hogy időnként elfenekelik szubplazmával, és emiatt havi 1-2 alkalommal lecsökkent valamicskét a kútjuk, nos, még erre a problémára is van megoldás! A prémium tagság, ha prémium tag vagy, letilthatod a szubplazmás támadást.


Azt viszont nem említed, hogy ha kikapcsolom a funkciót megsemmisül az összes szuplazmám! Hidd el, rég kikapcsoltam volna, de nem fogom emiatt elbukni a plazmáim!

A szubplazmás támadhatóság nagyon egyszerű okból van a játékban. Enélkül, egy egyszermélyes pók szövetség hadat üzenhetne egy nagy szövinek, végigütögethetné a 3 kis karit, míg a többiek fentről tehetetlenül néznék az egészet.


Ezt pedig nem értem! Mi az, hogy a többiek fentről tehetetlenül néznék? Bárki támadhat bárkit, pont ezzel van a probléma!
A hozzászólást Shadowrun1990 módosította 2015.12.07. 07:46:41-kor
V3 Shadowrun
Pontszám: 7.53
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2894. hozzászólás - 2015.12.07. 16:05:55
Shadowrun: amíg nem volt szubplazmás támadás, addig nézték tehetetlenül.

A szubplazma kikapcsolásnak pont az a lényege, ha úgy gondolod, hogy téged ne támadanak szubplazmával, akkor nem korrekt azt mondani, hogy te viszont hadd támadhass - pont ezért semmisülnek meg. De megteheted, hogy sárga mytókat csinálsz az összes szubplazmából, utána tiltod le, akkor nem buksz semmit. De szerintem is, az embernél lévő szubplazmák, a lehetőség, hogy ÉN IS támadhatok mást vele háborúban, hasznosabb, mint a LE amit a kútból néha elveszítünk.

FaustOne: a lehetőségek, amiket írtál, most is megvannak, akiket farmolnak, el lehet küldeni a katakombába, és ahogy írtam is neked, emlékeim szerint a szubplazmával csak 50%+ fölött lehet támadni, még mindig könnyebb úgy navigálni, mint régen, amikor 15% alatt kellett állandóan bújkálni, hogy ne tudjanak megütni. Amit írtam egyébként, 1 pók üti a kicsiket, egy kiemelt példa volt, ennek természetesen számtalan, enyhébb verziója van, pl. mindkét szöviben 5 tag van, az egyik szövi 5 tagja könnyen szétveri a másik szövi 4 tagját, és az ötödik, aki mindnyájukat meg tudná verni, nem tud segíteni, mert pont 2-vel szinttáv fölött van, stb.
Pontszám: 8.48
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2895. hozzászólás - 2015.12.14. 12:31:15 (Válasz Miklós #2894 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.12.07. 16:05:55
A szubplazma kikapcsolásnak pont az a lényege, ha úgy gondolod, hogy téged ne támadjanak szubplazmával, akkor nem korrekt azt mondani, hogy te viszont hadd támadhass - pont ezért semmisülnek meg.


Ez sok élű penge. A previ gyűrűs nerf ötletnél, ez miért nem zavart? Az is kavicsos tárgy...

Ám félreértessz. Feléleszteni szeretném a háborút nem elaltatni végleg. Gondolj csak bele. Vegyük a te példádat mert kiváló! Van 5 jól fejlesztett játékos, aki kihív háborúzni 4 farmot meg egy nagyobb karit (aki kiváló). A helyzet a következő. 5 játékos rommáver 4-et 3 óránként 5x-5x. 1 játékos odaver 5 játékost oránként egyszer. Tehát 5 győzelem óránként 4 karakteren, ami ugyebár maxol 3 óra után. Tehát azon a 4 karakteren 3 óránként összesen lehet hozni 20 győzelmet. Gyakorlatilag egy kör és kifújtak. A másik oldal ezzel szemben óránként hozza az 5-öt a 1 darab karakterrel (ami persze kiváló). 6 óra alatt ez 40-30-as állás. Egy karakterrel. Két karakter esetében már bukta az 5 jól fejlesztett játékosnak. De ha csak eldugja az egyik farmot gyakorlatilag kiegyenlített.

Tetszik az is, hogy inkább az alacsony szintkülönbséget említetted meg (emészthetőbb meg minden). De ha a gyözelmi érték a 2 karakter szintkülönbségével hoznánk arányba akkor gyakorlatilag az a 2 szint ugyanúgy adja az egész győzelmet, a kerekítés miatt. Az szerintem teljesen okés is.

A gond az, hogy telerak a háború tp-vel. Gyakorlatilag LE nélkül. A kútba kerül egy kis le, de nem sokra megy vele az ember ha nincs értelmes karija. Az energiatégla ötlete nagyon jó, de csak mint kiegészítés. Vagyis akár a LE helyett is lehetne ami a kútba kerül.

A szövetségi bajnokság remek dolog, amiben bárki elevickél és képes fejlődni. De csak csillámpóniknak való. 2 korty kávé között beversz 200-at majdhogynem egyhuzamban. Az összjáték kimerül az üzenőfalon.

De ha a háborúért is hasonló jutalom járna mint az szb-ért, (mondjuk nyers mocskos tö ) akkor talán lenne értelme is. Ki lehetne számolni, hogy hogy is érné meg. Jelenleg az szb-ben 150 győzelem egy medál. Smukkal 75. Nem lenne bonyolult valami hasonló jutalmazást kitalálni. Persze ugyanígy kéne egy táp felezőrelik hogy megérje vele foglalkozni. És akkor talán valóban át kéne gondolni a szubplazmát és a kondícióit. Mert bizony...az a kis molyfing LE senkit nem zavar. Van sírás de ez csak egy könnyed esti dünnyögés ahhoz képest amit a hatalmasok kivernének a szub miatt. Mert józsi csak 200tp-ért kapott egy egész iq-t stb blablabla...

Pl.: Ha felmászol a toronyba tiéd lehet a gyönyörű hercegnő. Tiszta ideg lennél, hogy hiányzik még 8-10 fok a létrádról. Persze mogoldanád a happy end kedvéért. De viszont ha a királylány nem olyan gyönyörű és amúgy is otthon várnak haza...ott csak egy bajusz alatt elmotyogott:- "még erről is hiányzik pár fok" lesz.
Time in a bottle
Pontszám: 5.14
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője