Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1341. hozzászólás - 2009.02.14. 13:30:15 (Válasz BaalCain #1339 hozzászólására.)
Csak akkor ugráljatok ki-be, ha nincs szükség a kincspontokra. Tudtommal az törlődik.
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1342. hozzászólás - 2009.02.14. 13:35:27 (Válasz Simon #1340 hozzászólására.)
Na ezt most nem fogadjuk el, max. ha történelem tanár vagy..
Pontszám: 6.80
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1343. hozzászólás - 2009.02.14. 13:35:34 (Válasz Gort #1337 hozzászólására.)
Igazad van, a Tyrant személyében nagyon jó préda állományt iktattunk ki egy hétre. Eddig még nem nagyon ütöttek vissza, max. Eskut rugdosott meg még kisebb koromban.
De hát demokrácia van, és ha a nép megszavazta...
Majd csak letelik az az egy hét, általában le szokott.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1344. hozzászólás - 2009.02.14. 13:38:07 (Válasz Gort #1338 hozzászólására.)
Nagyon találó fordítás!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 4
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1345. hozzászólás - 2009.02.14. 13:43:16
Háború nélkül is állandó vendégségbe járunk az Azúr Légióhoz, Elit Hordához és ők is szívesen látogatnak el hozzánk.

Ez Gortnak ment, csak elfelejtettem megnyomni a gombot.
A hozzászólást Liadas módosította 2009.02.14. 13:50:30-kor
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1346. hozzászólás - 2009.02.14. 14:03:39
Kimegyek megint a döntetlenbe, buzogánnyal zseblámpával, jöhet mindenki bosszúállni teljes fegyverzetben. Ez is az én ötletem volt, meg az is, összevonom akkor a kettőt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1347. hozzászólás - 2009.02.14. 14:06:58 (Válasz CaveMaN #1346 hozzászólására.)
Ez így nem az igazi, maradj csak...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1348. hozzászólás - 2009.02.14. 14:35:26 (Válasz Seligen #1347 hozzászólására.)
Őszintén, sok a hiszti, kicsi nekem is kijár... Aztán átköltözök a V2-re, ti meg boldogítsátok egymást.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.33
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1349. hozzászólás - 2009.02.14. 14:42:50 (Válasz CaveMaN #1348 hozzászólására.)
Azért nézz vissza néha, hátha hiányzunk.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1350. hozzászólás - 2009.02.14. 15:04:45
Újabb tetemes hozzászólást olvstam végig, és azt vettem észre, hogy egyik szavatokkal a másikat ütitek ki/cáfoljátok meg. Azt mondjátok szeretnétek már egy jót háborúzni, ahol nem a kiskapukkal vernek meg Titeket, de AL, ELIT, VM erre nem alkalmas... hát akkor ki? Talán a 2. oldalról vmelyik szövetség majd lehet eléri, próbálkozzatok...
Nem akartok velük háborút, mert amúgy is portyázgattok rendesen egymásra? Háborúban lehet óránként ám... Meg nem is kell egyszerre mindháromnak nekimenni, elég egyenként, utána a másik két szövetség még mindig ott marad portyázásra. No meg ugye ott vannak azok a szövetségek is, akik taktikát alkalmazva megvertek Titeket, és most bosszúból még többet jártok hozzájuk... szóval van választék na, nem kell félni. Csak aztán nehogy katakombába kényszerűljetek...

Szerintem el kéne fogadnotok, ha nekimentek egy kisebb szövetségnek (pláne, ha sokadjára) az igenis mindennemű taktikai lehetőséget meg fog ragadni azért, hogy elverjen Titeket, no meg persze Nektek sem tiltotta meg senki a taktikázást, elvégre ez egy stratégiai játék, nem?

Ami még feltűnt, hogy minden egyes vereségetek után ment itt a fórumon a sírás-rívás, pedig egy vereséget büszkén is lehet fogadni, tanulni kell belőle, csendben levonni a következtetéseket (Miklósék ugyis látnak mindent, ha olyan van, amit javítani kéne, meg is fogják tenni), aszem a nagyok úgy is szokták.

Lord
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.19
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1351. hozzászólás - 2009.02.14. 15:11:03 (Válasz pityu #1350 hozzászólására.)
Nos, ez megható volt...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 4.14
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1352. hozzászólás - 2009.02.14. 15:31:29 (Válasz pityu #1350 hozzászólására.)
Mi is emberek vagyunk.

35 emberbol van aki buszken viseli, van aki rosszabbul viseli. Ne altalanosits nehany egyeni megszolalas alapjan a szovetsegrol. Kifejezetten mindenki a sajat neveben szolt hozza a temahoz, nem a szovetseg neveben.

A katakombas dolgot megviseltuk, de elfogadtuk. A mostani szituacio kicsit mas, bar szabalyos, de nem a szabalyok szellemeben tortent. Ezt szova lehet tenni. Ha egy szabalyvaltozas ezt majd meg is erositi, akkor azt hiszem egyertelmuen mondhato, hogy jogosak voltak a felszolalasok.

Tanacsokat arrol, hogy nekunk kit kellene tamadnunk pedig szivesen veszunk, de megmondani legyszives ne mondjad hogy nekunk mi jo es mi nem. Mi sem mondjuk meg Nektek hogy Ti mit csinaljatok. Koszi.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.29
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1353. hozzászólás - 2009.02.14. 15:43:39
Én vettem rá a szövetségemet, hogy befogadja Darksolt, de általam ismeretlen taktikai húzás volt, amit produkáltak(egyébként a közelgő epikus leverése és a már beharangozott háború, amit a többség nem akart lejátszani a Végzeturak Mesterei ellen, lebegett a szemem előtt, és előbbiben valóban nagy segítség volt, hisz jóval tempósabban végeztünk).
Ennek a taktikai lépésnek az etikáját mindenki saját maga ítélje meg, én csak gratulálni tudok a Tyrantnak!
Ezt a nagyfokú összehangoltságot és szervezettséget, sajnos a saját szövetségemben nem tudtam elérni eddig.

Amúgy meg Liadas eddig is ütött időszakosan, most a dupla támadás mennyisége nem fog idegesíteni, mert ha ő nem, akkor más veri le az ép-m(ELIT, vagy más Tök.Gy.-s), csak szerettem volna tisztázni, mielőtt a szövetségem többi tagját abajgatják emiatt.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 6
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1354. hozzászólás - 2009.02.14. 15:49:42
Elnézést, jogos, nem is akartam általánosítani, csak rosszul fejeztem ki magam...

Megmondtani sem akartam, hogy mit csináljatok, csak ötletetet adtam egy olyan háborúhoz, ahol felmérhetitek erőitek, mert nem mindenki lát ilyen célpontot.

Elnézést kérek a rossz megfogalmazásért.

Lord
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1355. hozzászólás - 2009.02.14. 15:51:41 (Válasz Simon #1352 hozzászólására.)
Azt hiszem ti kezdtétek el a megmondást.Azt,hogy ez etikátlan meg hogy gyáva meg csalás és bug, a programozók meg azonnal szüntessék meg ezt az undorító kiskaput stb.Nálatok a játék azt jelenti,hogy ti győztök ha meg nem akkor a másik csalt?
Azt is mondjátok ,hogy ez ellenkezik a játék szellemével.Ilyenkor az ember úgy érzi ,hogy csak ti tudjátok mi is a játék szelleme.
Már a buzizásról nem is beszélve.
Amw.
Pontszám: 5.14
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1356. hozzászólás - 2009.02.14. 15:53:53
Üdv!

Szeretnék néhány dolgot megjegyezni a jelenlegi Tyrant egyik legrégibb tagjaként. Nem mi üzentünk hadat a TGY-nek. Ők indították, megszavazták, gondolom azok is, akik döntetleneznek.
Ezek után én nem sírnék, ha a háború során megtámadnak... hisz én akartam háborúzni.

Egyébként pedig elsődleges célpontjaink között nem volt küldetéses. Nem úgy nyertük a háborút, hogy elvertük a buzogányosokat. Sok győzelem normál felszereléses karakterek ellen jött, nem tagadom, hogy célpont híján ment ütés buzogányos emberre is, de ennek okát fentebb már kifejetettem.

Másik dolog: ha azt gondolja valaki, hogy könnyű 30 emberrel megszervezni 12 óra alatt (este 7kor jött a hadüzenet), hogy ki mit csináljon, és azután mindenki tegye a dolgát, majd napokig bíztatni az embereket, hogy a feláldozott dolgok ugyan tényleg nagyok, de így esély van nyerni... az téved. Lehet, hogy a TGY erősebb, de kiderült, mi most sokkal szervezettebbek voltunk.
Azok, akik katakombában voltak, elvesztették a lehetőséget, hogy fejlődjenek, hogy térkapuzzanak. Ők ezzel járultak hozzá a győzelemhez. Akik kiléptek, ők sem használhatták azt a sok pluszt, amit beleépítettek a szövetésgbe. Ez ugyanannyira fontos volt, mint a nyertes csaták.

Mivel elég rég vagyok a Tyrantban, nagyjából tudom, kik ellen indítottunk mi háborút. Sosem mentünk farmolni. A Hajnalpajzs és a többiek előtt sokkal kevesebben voltunk, akkor elvert minket néhány nagyobb szövetség. Aztán megnőttünk, fejlődtünk és visszavágtunk. Egyszer.
Emlékezetem szerint volt olyan háború, amit kisebb szövetség ellen indítottunk (talán 2), de annak az oka az volt, hogy rendszeresen támadták néhány tagunkat, mi pedig véget akartunk vetni ennek.

Jelen esetben az elhozott LE mennyiség nem jelent semmit. Engem példul egyáltalán nem izgat, hogy 1 LE vagy 10000 LE vagy bármennyi. A taktika, amit kitaláltunk, amihez 4 napig tartottuk magunkat, végül meghozta a gyümölcsét. És ez jó érzés.

Valaki már említette korábban azt, hogy a TGY elbízta magát, annyira biztos volt a győzelmében, hogy már nem is figyelt. Szerintem pontosan itt bukták el az egészet. Figyelni kellett volna. Gondolkodni azon, hogy vajon mi lehet az ellenfél taktikája, és megszervezni az egyes lehetőségekre a válaszlépéseket. Tudom, hogy volt ébren TGY-s akkor, amikor elkezdtük a támadásokat. Ha én lettem volna az, minden bizonnyal azonnal riasztom az érintett embereket, és azok leüttetik magukat, katakombába mennek, stb., a többieket meg küldöm támadni. Példul.
(Nem akarom én sem megmondani, ki mit csináljon, csak arra mutatok rá, én hogy csináltam volna jobban.)

Játszottam már más webes stratégiai játékot, de ott is elvertük a nagy és erős szövetségeket azzal, hogy elszántak voltunk, mérlegeltük a lehetőséget, kidolgoztunk egy stratégiát, tudásunkat és erőnket áldoztuk azért, hogy győzzünk. És nem azért, hogy hírnévre vagy elismerésre tegyünk szert. Engem személy szerint egyáltalán nem érdekel, hogy ismeri-e valaki a nevemet vagy a szövetségét.
Viszont azt nem felejtem el talán sohasem, hogy kis csapatunk miként fogott össze, hogyan tervelte ki az EGYETLEN GYŐZELEM ESÉLYES TAKTIKÁT (amely nem ütközik semmilyen szabályba), hogyan hajtottuk végre, és végül milyen érzés volt, hogy sikerrel jártunk.
Akárhányszor jöttök vissza, ezt már nem vehetitek el tőlünk.

További kellemeset,
Linduc
Tyrant

PS-Ezt már nem a szövetség nevében, csak a sajátomban, engem kell ütni érte: ez a fenyegetés, hogy jöttök (TGY) és megmutatjátok, milyen erősek vagytok nekem teljesen azt juttatja eszembe, hogy ami hiányzik fejben, azt majd kipótoljuk izomból. De nincs ezzel semmi gond, így megy IRL is.
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 9.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1357. hozzászólás - 2009.02.14. 16:01:51 (Válasz Kadar #1355 hozzászólására.)
Igy is fel lehet fogni, jogod van a velemenyedre. Tisztelettel, de nem ertek Veled egyet. Tedd a szivedre a kezed, es mondd azt, hogy szovetsegbol ki/belepes mint haborus taktikai elem a jatek tervezoinek eszebe jutott, avagy celja volt. Szerintem eleg egyertelmu a dolog.

A buzizast pedig visszautasitom. Ilyen kijelentes nem tortent. Gort maga vetette fel egy ketertelmu hozzaszolasra reagalva, es erre ugyanaz a tagunk reagalt. Talan lathato, ez sem a szovetseg neveben tortent. Persze mindenbe bele lehet kotni. Remelem ez Neked oromet okoz.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.17
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1358. hozzászólás - 2009.02.14. 16:12:29 (Válasz Linduc #1356 hozzászólására.)
"Ha én lettem volna az, minden bizonnyal azonnal riasztom az érintett embereket, és azok leüttetik magukat, katakombába mennek, stb., a többieket meg küldöm támadni."

Ez egy játék. Nálunk a legtöbb tag dolgozó ember. Én speciel nem örültem volna, ha péntek éjszaka sörözés vagy alvás közben zavarnak meg ilyesmivel, így én sem zavarnék senkit. Ez a lazítás időszaka.

Más. A d öntetlenezőkön kívül nem volt támadható tag? Ez számomra nagyon furcsa. Én biztos támadható voltam, ha jól emlékszem egész éjszaka összesen egy Hordás jött felpofozni. Maximum úgy helyes, hogy nem volt olyan tagunk a döntetlenezőkön kívül, akit 100%-osan le tudtatok volna verni.

AC
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.14
kedvelt tagSpiderFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1359. hozzászólás - 2009.02.14. 16:12:37
Csakhogy egy strategiai jatekban az izmot mindig eszbol noveled
Pontszám: 7.50
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1360. hozzászólás - 2009.02.14. 16:14:57
Beleszólok már akkor én is.

TÉNYLEG rengeteg szervezés állt mögötte. Sajnos, ha a böngészőim nem mondják be az unalmast, én is a többiekkel pezgyőztem volna. De nem tehettem.

És igen. Ti támadtatok, mi megtetteük az ellenlépést. Akció-reakció, vagy ahogy akarjátok. Számomra is csöppet unalmas volt, hogy néha jön a Töki, jól elver minket, röhög a markába, aztán elégedetten távozik.

Mint régebbi Tyrantos írok én is. Ti kezdtétek, ti hibáztatok, a vitát le kellene zárni. Mindenkinek van egy véleménye, ezt kell tiszteletben tartani, aki pedig még mindig vért akar, az menjen ki és rigdossa a falat, hátha ledől.

És igen, akkor gyertek hozzám is. Nem fejlődtem az utóbbi időben. Lehet ütni. Ha még van annyi bőr az arcotokon, akkor gyertek még egyszer. INdítsatok bosszúhadjáratot. Meglesz a végeredménye.

További szép napot és jó játékot
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 7
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!