Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1481. hozzászólás - 2009.02.17. 23:28:42 (Válasz Khetty #1480 hozzászólására.)
Ok, akkor mondom sorban:
- nem én teregettem ki
- nem mindegy a 3 csata, mert a módja nem fér bele a korrektségi becsületkódexembe
- korábban már leírtam, de elismétlem: 32 órája nem támadott más felszerelve, csak a teregető. Létezik itt is a becsület, akármit állít akárki
- az utolsó mondatodra nincs mit mondanom, ez a korrekt eljárás.
Pontszám: 3.82
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1482. hozzászólás - 2009.02.18. 07:11:49
Én csak azt nem értem miért kellett ezt itt megtárgyalni.

Velem is előfordult, hogy amikor háborúztunk épp döntetleneztem és lecsapdostak. Rosszul esett, mert én nem tettem volna ezt fordítva, de pár levélváltás után végül is megértettem az ő nézőpontjukat is. Van akinek belefér a becsületkódexébe, van akinek nem, egyik oldal sem fogja tudni soha meggyőzni a másikat.

Az élet pedig megy tovább.
Pontszám: 9
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1483. hozzászólás - 2009.02.18. 10:14:21 (Válasz Khetty #1480 hozzászólására.)
Mami, hagyjad..... Nem érdemes.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 3
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1484. hozzászólás - 2009.02.18. 20:50:21
Nem tudom elhangzott-e, de mindenkeppen szukseg lenne arra, hogy ha valaki kilep egy szovetsegbol (pl, mert gyenge tag es a haboruban nem lenne elonyos a szovetsegnek), akkor ha egy heten belul visszalep, akkor minimum a korabbi epitesenek 10%-kat epitenie kelljen, hogy az epuleteket hasznalhassa. Igy elkerulhetoek lennenek a ki-be ugralok a harc idejere.
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1485. hozzászólás - 2009.02.18. 20:59:23 (Válasz Nagycapa #1484 hozzászólására.)
Ahogy kinéz egy héten belül tuti nem jön vissza senki, szóval nem értem mi a probléma?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1486. hozzászólás - 2009.02.18. 21:01:33
Nincs kit támadnia lefelé... Szegény Lélekőr!
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1487. hozzászólás - 2009.02.18. 21:12:26 (Válasz Mortu #1486 hozzászólására.)
Öhm, ezzel mit akarsz mondani?
A tényekkel mi is tisztában vagyunk, tényleg nincs kit támadni lefelé, de köszönjük a felvilágosítást
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1488. hozzászólás - 2009.02.18. 21:29:05 (Válasz cirip #1487 hozzászólására.)
Sajnos más megoldás nincs, csak a kilépés, sok a nem prémes játékos. Ezekkel a háborúkkal is csak nő a lemaradás az élbolytól, a végén már marad kihívás az elöl állóknak majd, üthetik ugyanazt a 20-30 játékost. De hát ők tudják. Persze amikor kapok egy támadást 100+ TÖ karaktertől, gondolom büszke rá... (és akkor a szintkülönbségből adódó előnyökről nem is szóltam). Persze, tudom, fejlesszem a karakteremet.
Pontszám: 4.67
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1489. hozzászólás - 2009.02.18. 21:30:40
majd figyelni fogom mikor masik haboruba mentek, es kilepnek, akkor oket fogom elsodlegesen utni jutalmul:)
amugy nem szamit, mert en csak jatszom masok idegeivel:)
Pontszám: 5.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1490. hozzászólás - 2009.02.18. 21:34:34 (Válasz Nagycapa #1489 hozzászólására.)
Most is ütheted a kilépetteket jutalomként Nem is értem min problémázol
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.18. 21:36:23-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1491. hozzászólás - 2009.02.19. 18:34:58
Idézet: Nagycapa - 2009.02.19. 18:05:52
... kilepjenek a gerinces szovetsegbol (pl. Tyra*t) estere a tagok, es reggel visszalepjenek.


Miről beszélsz? Akik kiléptek, a háború végéig a prérin maradnak, kitéve magukat mindennek, ami azzal jár.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1492. hozzászólás - 2009.02.24. 17:59:40
Lehet, hogy ez külön topicot is megérdemlne, de vitaindítónak ennyi:

A háborúk szerepe a lélekkútak növekedésével drasztikusan csökken, kvázi teljesen értelmetlenné válnak. És ennek nem csak a topszövetségek által sokat emlegetett támadhatatlanság az oka, hanem hogy olyan keveset lehet velük nyerni, a lélekkútak növekedésével devalválódik a szerepe.

1. Egy 300ezres kút 12-es katalizátorral (ezek nemsokára átlagos értékek lesznek) hetente 700ezret termel.
2. Egy 40. szintű karakter napi 35 vadászattal (átlagkarakter, nem prémiumos, de rakott párat az elementárisra) napi 35ezret szed be, mely bőven lehet több is (sajtolás, térkapu, küldetés teljesítése, kínzókamra). Ha napi 3 vadászatot (azaz 8-10%-ot) berak maxolt építéssel, az 9ezer építés egy nap. Átlagszövetség, van benne mondjuk 26 ember, az 234ezer egy nap, 1638e/hét.

Mindezekkel szemben egy 300ezres szövetség kb. 150ezres kutakat támad, de mondjuk nem is a minimumot kapja, hanem 20%-ot, 30ezret. Azaz ha naponta lenyomnak egy ekkorát (ami már nem kis teljesítmény!), akkor 210-et szednek, míg egyébként organikus úton 1638 + 700 = 2,3 millió LE-hez jutnak.

Most, hogy megvan az Akadémia, a védelem itala, és az esetleges aukció után mindenképpen a szövetségi háborúk megreformálása kell, hogy következzen a sorban, mielőtt kihalnak, mint egy dinoszaurusz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.17
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1493. hozzászólás - 2009.02.24. 20:59:11
Tudod Mort teljességgel igazad van, bár nem számoltam utána, annak amit te kiszámoltál - mivel jelenleg csak a 20000-es számkörben mozgok(4.osztály) - de mégis egy kicsit - nincs jobb szó - kötekednem kell.
A szövetségi háborúk nem csak akkor nem fogják megérni, ha 300K-s kutak lesznek, hanem már most sem érik meg. Szövetségem, kútméretben és a tagok erősségében is hasonló szövetségeket támad meg. (Azért természetesen olyat, amit 70%-30%-ban biztos, hogy megnyerünk) Ezért szinte mindig 2 hétig húzódik a háború. Ekkor nyerünk 20K-t , amit a kutunk szinte egy nap alatt kitermel. Ebből látható, hogy nem is az "ingyen" LE-re fáj a fogunk. A háború - nekünk egyenlőre(vagy egyelőre? Bocs Strázsák... ) nincs epikusunk - a legjobb szövetségi összetartást erősítő elem a játékban. De ez csak akkor érvényesül, ha nem egy sokkal gyengébb ellenfél ellen vívjuk hanem egy olyannal, aki kihívást jelent!
Gondolom nektek is az volt a legizgalmasabb háborútok, amikor ketten lenyomtátok a TGY-t! Gondolj erre és máris van értelme háborúzni!
Értem, hogy te arra gondoltál, hogy "anyagilag" nem éri meg háborúzni.
De olimpiai aranyérmet sem éri meg nyerni, mert az érte járó pénzjutalmat egy bankár, ügyvéd, bankrabló egy perc alatt kitermeli, én mégis inkább olimpiai bajnok szeretnék lenni, mert rá fel lehet nézni, neki van munka a háta mögött!
(Elnézést kérek a bankároktól, ügyvédektől és a Whiskystől is ha éppen játszik, ez csak egy példa volt, természetesen ők is sokat dolgoznak!)
Abban viszont igazad van, hogy ha valami egyéb is járna a győzelmekért(+1%LE a kútból való építésnél, x ideig gyorsabb kút töltődés, stb.) az nagyban javítaná az emberek háborúhoz való hozzáállását!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1494. hozzászólás - 2009.02.24. 21:13:00 (Válasz Kyron #1493 hozzászólására.)
Direkt sarkítottam nagy kútra, hogy szemléletes legyen a példa, és ijesztő a differencia. A probléma egyértelműen a katalizátorral van: 15-ös szinten 2 nap alatt teljesen regenerálja magát a kút, míg abból egy háború során maximálisan 30%-ot lehet vinni. Azaz ha egy nagyon kicsi szövetség lenyom egy nagyon nagy szövetséget, a hatalmas, 30%-os veszteség ellenére a nagyok kútja mindössze 14 és fél órányi töltödést veszít. Kb. megvonják a vállukat. És persze a háborúk többsége nem ilyen körülmények között zajlik, hanem inkább a 15-20%-os rablási sávban.

Ebből következően a logikus az lenne, ha rablás szempontjából kútméretet felszoroznánk a katalizátorral, azaz mondjuk egy 100ezres kút 9-es katalizátorral 142 857 méretűnek számítana. (9-es katalizátor 72 órával csökkenti a töltödést, azaz ezt hozzácsapjuk az egy héthez, 168 órához, majd leosztjuk vele.) Ezáltal egyrészt megnő a rablás, másrészt a másik szövetség is jobban igyekszik megvédeni a kútat, mert tetemes veszteséget okozhatnak neki.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1495. hozzászólás - 2009.02.24. 21:21:44 (Válasz Mortimer #1494 hozzászólására.)
Nagyon kevered a kakit... Vajon mit talaltal ki, Mortimer?

Ugyes, ugyes...

Ugyanakkor ez csak a legnagyobb szovetsegek ellen folytatott gerilla-tipusu haborukban (katakomba avagy ki/belepes taktika) jelentene barmifele segitseget, a haboruk nagy reszet nem erintene, szoval nem tunik nagy elorelepesnek. Ketsegtelenul a nagyobb szovetsegeket szepen lehetne ezzel szivatni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1496. hozzászólás - 2009.02.24. 21:25:52 (Válasz Simon #1495 hozzászólására.)
Dehogy keverem, ez csak egy minapi "becsületkódex" üzenetváltás kapcsán merült fel bennem, és ide is leírtam.

Nyilván számos más részletet is szabályozni kell, ez csak egy szempont a sok közül, és egyszerű változtatás helyett lehetne ezt pl. a háború tornyához is kötni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1497. hozzászólás - 2009.02.24. 23:40:57
Wooah. Ebből Spielberg 32 Oscaros filmet is forgathatna.

Mi is befogadtunk egy Tyrantost.. senki nem hordott le érte. Le kell szögezzem, a háború végéig velünk volt, szó sem volt a "2-3-at leverek, kilépek, belépek megint 3, kilépek, belépek und so weiter taktikának. Nem írok nevet, bár nem hiszem hogy bánná. Ha a TŐGY tagok egyre gyakoribb támadásai a tettünk következménye.. nem bánom. Olyan jó látni a hanyagságot.. 300-400 HP-val támadni. Tsk-tsk-tsk. Kivégzés a vége. xD
A hozzászólást Kethios módosította 2009.02.24. 23:41:59-kor
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1498. hozzászólás - 2009.02.26. 18:03:34
Címzett:Shiako
Üzenet címe:(nincs cím)
Dátum:Ma, 17:58:01
Kedves Hősöm!
Az ,hogy egy alacsonyabb szintű karaktert támadsz az rendben van, én is ezt teszem.De az,hogy figyelmen kívül hagyod ,hogy döntetlenezek nos ez nagyfokú és jólfejlett primitívségre vall.
Nem is vártam mást egy Tök.Gyémántostól azok után,hogy ezt a viselkedést egy háború alatt mennyire erkölcstelennek találtátok.
A kínzókamráról meg annyit ,hogy inkább nem lépek reggelig csak azért ,hogy ne kapj LE-t tőlem.Gratulálok
Amwerion

Ui:A levelem felkerül a Fórumra is.
Ui2:A kínzókamráról.Azt az egyet elérte a programozó,hogy az erősek még erősebbek lehetnek,természetesen a többiek munkájából.Ebben nincs benne véletlenül makulátlan tiszta kezetek?
Pontszám: 2.88
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1499. hozzászólás - 2009.02.26. 19:18:45
Igen, azt el kell simerni, hogy napi szinten jót szórakozok azon, hogy olyan viselkedés miatt sírnak egyesek, amit a maguk részéről elfogadhatónak tartanak, azt gyönyörűen meg tudják a maguk részére erkölcsi magasságokba repítve indokolni, de mikor az előre jelzettek szerint visszakapják, már csak erkölcsi mélységekbe taszíthat ugyanaz a viselkedés. :Đ
ÉN gratulálok! :respect:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 6.71
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1500. hozzászólás - 2009.02.26. 19:29:37 (Válasz Shiako #1499 hozzászólására.)
Arra célzott egész pontosan, hogy és amennyiben az általatok erkölcstelennek tartott cselekedetre ragadtatjátok magatokat, azzal bizony az erkölcsi fölényetek, felettünk - hogy úgymondjam - elillan. Azaz semmivel sem vagytok jobbak nálunk gonoszoknál Így legalább nekünk sem kell a következő alkalommal lelki problémát csinálni abból, hogy lehet mégis nektek volt igazatok...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!