Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagHelixFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
101. hozzászólás - 2008.10.17. 13:43:51 (Válasz Balor #99 hozzászólására.)
A szövettségben nem lehet mindenki full táp.

Van aki gyengébb és annak jobb ha láthatatlan. Azok efektíve kiszálnak a harcból, de lehet, hogy másban jók.

Nem minden a számokon dől el.
"A legújabb kutatások azt mutatják, hogy az istenek a mellett állnak, aki nagy erővel és sok pénzzel rendelkezik."
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
102. hozzászólás - 2008.10.17. 14:07:38
Csak, hogy egy kicsit szövegeljek én is.

Lehet szapulni ( persze tudom szerep ) a másik gyávaságát, de azért azt mindenki tudja, hogy a győzelem fontos a háborúban. A láthatalan sem egyenlő a támadhatatlannal!! Csak nagyobb védelmet kap,azt meg a random nullázza. :(Mi is háborúzunk, tapasztalom.
Az is egy stratégia, ha jobban védem magam (lásd láthatatlanság), vérezzenek el rajtam és fogyjon a az ellen PPje, mintha kicsi eséllyel én támadnék. Nem elfelejtendő, hogy ha nincs kapituláció, akkor a győztesnek minden vesztett csatára KETTŐ győztest kell behúzni!!! Nem olyan egyszerű ez. A háborúzás ezen a kicsi szinten, inkább tapasztalat szerzésre/ presztizsre jó, LE nyereség nemigen lesz belőle.
Nem mindegy, hogy a támadó és a védő csapatnak milyen szintű az összetétele, a támadhatóság és PP szempontjából.

Remélem ez kicsit segít eldönteni, hogy índítson-e valaki háborút és hogy ki ellen.
Pontszám: 5
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
103. hozzászólás - 2008.10.17. 14:35:27
Az a baj, hogy a rendszer alapból azt segíti, hogy nagy erőkkel gyorsan tipord el a kevés számú gyengét.
Ez teszten nem jött ki, kevesen voltunk...

De most már vehetné Miklós a lapot, hogy változtatni kell a szöv. háború rendszerén!
Az nonszensz, hogy évekig háborúzzunk, mert egyik fél sem hajlandó kapitulálni, a dupla győzelem meg csak a 3. napon számít... szerintem a 3. napon végleg el kellene dönteni a háborút.
Így vagy úgy, de legyen győztes.

Ha ez így marad, akkor csak az lesz a vége, hogy mindenki lapossá veri a jóval gyengébb szövetségeket, és egy csomóan megunják a játékot.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.33
kedvelt tagHelixFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
104. hozzászólás - 2008.10.17. 15:00:30
Javíts ki ha tévedek, de ha a 3. nap után valaki eléri a 2 szörös győzelmet autómatikusan vége. Előtte van az, hogy pont nem nézi a játék a dolgot.

De én még tapasztalatlan vagyok benne, hogy mit lehetne finomítani a dolgon.
"A legújabb kutatások azt mutatják, hogy az istenek a mellett állnak, aki nagy erővel és sok pénzzel rendelkezik."
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
105. hozzászólás - 2008.10.17. 15:17:55
Ahhoz, hogy a Kánság lerohant két gyengébb szövetséget még néhány dolgot illik hozzátenni:

Az első nap végén elküldött ajánlatunkban az szerepelt hogy kapituláció esetén garantáljuk hogy a békeszerződés (a minimálisan kötelező 1héten túl) legalább 3hétig felbontatlan marad és egyetlen tagjukat sem fogjuk támadni ez idő alatt.

A kilátásba helyezett időszak hosszabb mint mióta a játék tart!!! Ha gyorsan ki akartuk volna sajtolni a kicsiket nem ilyen módszert választottunk volna. Hanem pl. azt az utat mint a Horda és a Légió; akik a háború kitörésére következő napon a minimális 1hetes békeidőszakot "kegyként" tüntették fel és mindössze azt kínálták az azonnali kapitulációért cserébe. Megmosolyogtató....Nem mintha az 1 hónapot megfontolás tárgyává tettük volna de az ELIT-AZÚR szövetség és a Kánság hadipotenciálja közti különbség messze nincs akkora mint amekkora a Kánság és a két kis szövetség közt volt. Ami nekik előnyös fordulat volt az velünk szemben nevetséges ajánlat lenne; hát még a töredéke!
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.17. 15:19:01-kor
Pontszám: 5.33
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
106. hozzászólás - 2008.10.17. 16:21:20
Húúú, de kegyes vagy!
1 nap alatt kifosztassz, és cserébe megígéred hogy csak 3 hét múlva fosztasz ki újra.
Addig meg keresel magadnak másik balekot aki beveszi ezt a cselt.
Ha elég balekot találsz, akkor mehet a rotáció 3 hetente!

Ez ám a fair play
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
107. hozzászólás - 2008.10.17. 16:24:01 (Válasz Helix #101 hozzászólására.)
Pont ezért írtam én is, hogy a láthatalanság áldozat a szövetségért.
Pontszám: 5
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Szövetségi háborúk
108. hozzászólás - 2008.10.17. 17:55:03
az Illuminati szövetség hadat üzent nektek! A háború 2008.10.18. 05:23:21-kor kezdődik.

LOOOL!

Látom szeretnétek a Diamonds are Forever sorsára jutni:
71 / 33 nekünk és mindezt kevesebb mint 10 óra alatt...

Ha gondoljátok, leszünk olyan kegyesek mint a Kubla volt, és felajánlunk 3 hetes békét ha most kapituláltok.

Nem mondhatjátok hogy nem vagyunk nemesek és bőkezűek!
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.50
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
109. hozzászólás - 2008.10.17. 18:41:12
Fura, de elég különösnek érzek pár hozzászólást.
Építés háború alatt: Ha te vagy a jobb, akkor tulajdonságaidat igyekszel növelni, hogy a randomnak kisebb esélyeket adj. Ha te vagy a gyengébb, megoldható, de nem ésszerű, mert ha vereséget szenvedsz, akkor az építéstől megnőtt Lélekkút után fizeted a sarcot. Azaz, ha nem kapitulálsz az elején, akkor sokkal többet, mint az első pillanatban.
Békekötés: A kötelező időt mindenki tudja, de a 3 hét sem sokkal több. Mi még az előtt, hogy megkaptuk volna a Lélekőr(l-)ők hadüzenetét, már felajánlottuk a végleges békét a Sárkányláng szövetségnek, mert rájöttünk, hogy ez nem kifizetődő. Szerintem egy elhúzódó háború, senkinek sem az, csak a békében fejlődőknek. Akik nem háborúznak, így fel tudnak jönni. Igaz, azok is megtámadhatóak, de a kétszeres arány miatt nem olyan egyszerű valakit legyőzni, ha nem portyára specializált a szövetség.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 7
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
110. hozzászólás - 2008.10.17. 18:41:44
Ha jól tudom akkor szövetségi háborút az kezdeményezhet, ahol van legalább egy 9. szintű karakter. A kérdésem az, hogy megtámadni bármelyik klánt lehet? Teszem azt olyat is, ahol nincs csak pár darab negyedik szintű karakter?

Illetve a portya-pontok és ezek szabályai itt is élnek? Tehát vagy 15ször ütök lefelé, vagy 30szor, de akkor csak azonos szintűt meg felfelé?

A válasz(oka)t előre is köszönöm.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 2.33
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
111. hozzászólás - 2008.10.17. 18:58:19 (Válasz Ricardo #110 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2008.10.17. 18:41:44
Ha jól tudom akkor szövetségi háborút az kezdeményezhet, ahol van legalább egy 9. szintű karakter. A kérdésem az, hogy megtámadni bármelyik klánt lehet? Teszem azt olyat is, ahol nincs csak pár darab negyedik szintű karakter?

Illetve a portya-pontok és ezek szabályai itt is élnek? Tehát vagy 15ször ütök lefelé, vagy 30szor, de akkor csak azonos szintűt meg felfelé?

A válasz(oka)t előre is köszönöm.


Azt hiszem bármelyik klánt meg lehet támadni, bár nagyon gyengét nem érdemes, mivel nagyon kevés lesz a zsákmány. Meg persze kihívás sincs benne.
A portyapontok itt is ugyanúgy működnek, tehát a saját pontjaidat használod el a támadásokra.

Idézet: Cyron - 2008.10.17. 17:55:03
az Illuminati szövetség hadat üzent nektek! A háború 2008.10.18. 05:23:21-kor kezdődik.

LOOOL!

Látom szeretnétek a Diamonds are Forever sorsára jutni:
71 / 33 nekünk és mindezt kevesebb mint 10 óra alatt...

Ha gondoljátok, leszünk olyan kegyesek mint a Kubla volt, és felajánlunk 3 hetes békét ha most kapituláltok.

Nem mondhatjátok hogy nem vagyunk nemesek és bőkezűek!


Azon gondolkodom akkor is ilyen boldog voltál-e amikor tegnap-tegnapelőtt végigvertem a légiót 11:2 győzelem-vereség aránnyal.
Pontszám: 6.50
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
112. hozzászólás - 2008.10.17. 19:04:59 (Válasz Liadas #111 hozzászólására.)
Idézet: Liadas - 2008.10.17. 18:58:19

Azon gondolkodom akkor is ilyen boldog voltál-e amikor tegnap-tegnapelőtt végigvertem a légiót 11:2 győzelem-vereség aránnyal.


Mivel ez az eredmény nem számított semmilyen háborúba kb. senkit nem érdekelt..
Zoidberg - v1
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
113. hozzászólás - 2008.10.17. 19:07:09 (Válasz Cyron #103 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2008.10.17. 14:35:27
Az a baj, hogy a rendszer alapból azt segíti, hogy nagy erőkkel gyorsan tipord el a kevés számú gyengét.
Ez teszten nem jött ki, kevesen voltunk...

De most már vehetné Miklós a lapot, hogy változtatni kell a szöv. háború rendszerén!
Az nonszensz, hogy évekig háborúzzunk, mert egyik fél sem hajlandó kapitulálni, a dupla győzelem meg csak a 3. napon számít... szerintem a 3. napon végleg el kellene dönteni a háborút.
Így vagy úgy, de legyen győztes.

Ha ez így marad, akkor csak az lesz a vége, hogy mindenki lapossá veri a jóval gyengébb szövetségeket, és egy csomóan megunják a játékot.

...

71 / 33 nekünk és mindezt kevesebb mint 10 óra alatt...


Először az a baj, hogy "a rendszer alapból azt segíti, hogy nagy erőkkel gyorsan tipord el a kevés számú gyengét", utána pedig dicsekszel, hogy 10 óra alatt milyen eredményt értél el?
________________________

Szerintem igen jó, hogy a háború legalább 3 napig tart, pont azért, mert nem lehet lerohanni senkit. Másrészről igenis tessék megfontolni, kit támadsz meg. Ha nem vagy elég erős, ne támadj... ha támadsz, viseld következményeit.

Az lenne még csak szép, hogy zajló háborúk menete alatt Miklós belenyúljon a háborúk rendszerébe - ezt te se gondolod komolyan. Maximum annyit tudok elképzelni, hogy ha mindkét fél beleegyezik, akkor döntetlennel le lehessen zárni egy háborút - és akkor senki nem kap se jutalmat, se nem veszít LE-t.

Nagyon nem lenne jó, ha a háborúból portya 2.0 lenne, azaz az erősebb bármikor elveheti kockázat nélkül a gyengébbik szövetség LE-jét.
Pontszám: 7.20
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
114. hozzászólás - 2008.10.17. 19:10:03 (Válasz Jeriko #113 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.17. 19:07:09

Először az a baj, hogy "a rendszer alapból azt segíti, hogy nagy erőkkel gyorsan tipord el a kevés számú gyengét", utána pedig dicsekszel, hogy 10 óra alatt milyen eredményt értél el?
________________________

Másrészről igenis tessék megfontolni, kit támadsz meg. Ha nem vagy elég erős, ne támadj... ha támadsz, viseld következményeit.


Nos, mivel nem a légió támadta meg a kérdéses szövetséget, hanem ők támadtak a légióra szerintem ennyi dicsekvés belefér, hiszen Te is azt írod, hogy tessenek megfontolni ki kit támad..
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
115. hozzászólás - 2008.10.17. 19:14:09 (Válasz Blackjack #112 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2008.10.17. 19:04:59
Idézet: Liadas - 2008.10.17. 18:58:19

Azon gondolkodom akkor is ilyen boldog voltál-e amikor tegnap-tegnapelőtt végigvertem a légiót 11:2 győzelem-vereség aránnyal.


Mivel ez az eredmény nem számított semmilyen háborúba kb. senkit nem érdekelt..


Háborút lehet vívni hadüzenet nélkül is.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
116. hozzászólás - 2008.10.17. 19:14:44 (Válasz Blackjack #114 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2008.10.17. 19:10:03
Idézet: Jeriko - 2008.10.17. 19:07:09

Először az a baj, hogy "a rendszer alapból azt segíti, hogy nagy erőkkel gyorsan tipord el a kevés számú gyengét", utána pedig dicsekszel, hogy 10 óra alatt milyen eredményt értél el?
________________________

Másrészről igenis tessék megfontolni, kit támadsz meg. Ha nem vagy elég erős, ne támadj... ha támadsz, viseld következményeit.


Nos, mivel nem a légió támadta meg a kérdéses szövetséget, hanem ők támadtak a légióra szerintem ennyi dicsekvés belefér, hiszen Te is azt írod, hogy tessenek megfontolni ki kit támad..



Remek taktikai érzékkel sikerült összefűznöd két teljesen másról szóló mondatomat, gratulálok! Akkor a gyengébbek kedvéért: a vonalat azért tettem a két bekezdés közé, hogy elhatároljam a két dolgot egymástól. Az első rész a karakterem részéről incselkedés Cyron-nal, míg a második a játékos véleménye (az én véleményem) a háborúról.
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.10.17. 19:15:11-kor
Pontszám: 5.33
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
117. hozzászólás - 2008.10.17. 19:22:11 (Válasz Jeriko #116 hozzászólására.)
Közben látom, hogy editáltad a hsz-ed, értem én, hogy incselkedésnek szántad, én is annak szántam feléd, és a DaF felé, tudod, van ott többek között kacsintós smiley is..
A hozzászólást Blackjack módosította 2008.10.17. 19:23:59-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
118. hozzászólás - 2008.10.17. 19:43:56
Egy elméleti feltevés. Pl. két kb. egyforma erős szövetség háborúzik. Mivel egyik sem erősebb igazán a másiknál, ezért egyik sem kapitulál és hosszú távon 50% körül ingadozik a győzelem/vereség arány. Ebben az esetben elég valószinű, hogy akár hónapokig tarthat a háború, főleg a csaták számának növekedésével válik egyre valószinűtlenebbé, hogy bármelyik fél 2x győzelem-arányt szerez (pl. 1000/500). Ez igy rémesen unalmas lehet.
Pontszám: 6
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
119. hozzászólás - 2008.10.17. 20:01:47 (Válasz Batu #118 hozzászólására.)
Nem lesz unalmas...Az Azúrra pl. majd akkor pazarlok legközelebb portyapontot ha sikerül 40 alá vinniük a 2Xannyi győzelemhez még szükséges portyák számát (feltételezve hogy nyernek 40et zsinórban...)

Mit ne mondjak nem lesem éjjel-nappal az eredménytáblát
Pontszám: 4
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
120. hozzászólás - 2008.10.18. 08:26:48
Hála a Kubla Kánság dicső helytállásának az Azúr Légió és gazdáik egyre messzebb vannak a győzelemtől! A gyémánt horda elleni összeesküvésükkel és uszításukkal fölöslegesen megosztják a népünket. Kérek minden klánt aki félelemében vagy hatalomvágyból szövetséget kötött a hordával, hogy gondolkodjon el, kinek jó ez a szövetkeztés! Kinek éri meg? Minden klán aki behódolt a hordának és támogatja őket, az Ellenség malmára hajtja a vizet!
Pontszám: 2.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője