Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1001. hozzászólás - 2009.01.04. 21:01:04 (Válasz Dess #1000 hozzászólására.)
Dess, sajnos a tiedre válaszoltam, de igazából sok oldalnyi mindent foglaltam össze ebbe a hozzászólásba.

Igen, még szép, hogy összemosom. Hiszen a küzdelemről szól az egész, ha már ezzel példálózik mindenki. Te lenyomsz engem portyában úgy, hogy esélyem sincs, a szövetséged lenyom háborúban minket, úgy hogy esélyünk sincs, mi meg képentakarunk titeket egy pusztító csapással, mert lehetőségünk van rá. Nem fog senki lemondani erről, csak azért mert nektek ott fent nem tetszik, akármilyen érveket is hozzatok fel. Akármilyen rácsot csináltok.

Hovatovább: engem miért kellene érdekeljen, hogy neked és a szövetségednek értelmetlen dolgokra kell kidobni az LE-t? Mikor én és a szövetségem értemetlen dolgokra kénytelen kidobni az LE-t már most is!!!! Mert nekem értelmetlen dolog a top klánok dotálása akaratom ellenére a mi lélekkutunkból.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.04. 21:04:24-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.54
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1002. hozzászólás - 2009.01.04. 21:04:58 (Válasz CaveMaN #1001 hozzászólására.)
Nekunk is ertelmetlen lesz. De nektek, sokkal-sokkal-de sokkal ertelmetlenebb. Egy vesztes haboru + maximalis PC a szovetsegeteken. Megeri. De, legyetek kemenyek.
Pontszám: 4.43
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1003. hozzászólás - 2009.01.04. 21:08:28 (Válasz Dess #1002 hozzászólására.)
No, itt tévedsz egy hihetetlen nagyon, nekünk a mostaninál már nem lehet sokkal értelmetlenebb.

Anyway, most akkor tessék eldönteni, hogy háborúzunk, vagy üzletet kötünk. A megtérülés üzleti viszonyban érdekes és a legfontosabb kérdés, a háborúban nem ez az elsődleges.

Persze nektek kényelmes, ha a rács meg egyebek miatt sérthetetlenek vagytok és ezt minden szinten őrizni is akarjátok.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.04. 21:11:30-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.42
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1004. hozzászólás - 2009.01.04. 21:16:04 (Válasz Dess #1000 hozzászólására.)
Idézet: Dess - 2009.01.04. 20:48:54
Huzza fel a karakteret, szovetsegtol es lelekkuttol fuggetlenul, es elvereznek rajta a tamadok, akar sima portya, akar haboru. A 15% ala lekerules csak sajat portya lehetosegetol fosztja meg oket egy ideig.


Tegyünk egy egyszerű próbát, itt van például Lord Shalack, tegyük fel én játszom vele, várom azt a javaslatodat, amivel mondjuk 1-2 hónapon belül olyan karakterré tudom formálni, hogy Horror az elit hordából bármilyen szinten is lepattanjon róla.

(Persze picit sarkos a kérdés, de ezért érdekes. Kissé kevésbé lemaradt karaktert is hozhatnénk, csak már baromi kiváncsi vagyok. Te kb a 20. vagy aki azt mondja "húzza fel a karakterét, meg fejlessze", oszt hogyan csókolomalássan?)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1005. hozzászólás - 2009.01.04. 21:16:06 (Válasz Dess #1002 hozzászólására.)
"De nektek, sokkal-sokkal-de sokkal ertelmetlenebb."

Igen, ennek a dumának az erőltetése kíséri a rács létrehozását:) Nem köll a süketelés, a rács megalapítása szimpla elrettentés, a top szövetségek egyszerűen felfogták, mi az az egyetlen eszköz, amivel a birkák visszaharaphatnak. Nincs is ezzel semmi gond, szabályok engedik, még csak kivetnivalót sem látok benne, csak nem kell hozzá bugyuta ideológiát gyártani.

Mondom ezt úgy, hogy a kutya sem farmol minket, és a PC-vel sem lehet nekünk igazán ártani.
Csak ne nézzük már hülyének egymást
Terrorizmus, hát hogyne. LOL
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5.71
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1006. hozzászólás - 2009.01.04. 21:16:19 (Válasz CaveMaN #998 hozzászólására.)
Ez az CaveMan, tökéletesen jól látod ezt a dolgot

Végre egy tökéletesen objektív és teljesen valós, értelmes megfogalmazása a szitunak.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.17
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1007. hozzászólás - 2009.01.04. 21:23:03 (Válasz CaveMaN #999 hozzászólására.)
Azért ne úgy állítsuk be a dolgot, hogy az élen járó pár szövetség tehet mindenről. A második és harmadik hullám is épp úgy farmolja a náluk kisebbeket, csak az ő áldozataik még nem jutottak el a citadella felépítéséig, de annak is eljön az ideje.

Persze lehet citadellázni érzelmi alapon de az ilyen szövetségeknek nem jósolok túl nagy jövőt. Pár citadella és még több ellencsapás után előbb vagy utóbb mindenkinél eljön az a pillanat amikor elkezd számolni. Annyi ellencsapást fognak kapni, hogy minden tagnak 5000 LE-t kell beletolni a semlegesítésébe. Míg a lélekkútjukból vesztettek volna max 20 ezer LE-t, ami egy nap alatt visszatöltődik. A lélekkútjuk ugyan úgy le lesz rabolva, csak most már építkezni sem tudnak majd.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.56
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1008. hozzászólás - 2009.01.04. 21:28:50 (Válasz Ariel #1007 hozzászólására.)
Stop-stop-stop! Nem állítom, hogy ti tehettek mindenről.

Ti arról tehettek, de arról nagyon, ahogyan megpróbáljátok beállítani a dolgokat és belemagyaráztok hülyeségeket a saját kényelmetek érdekében. Mint korábban említettem, tessék vállalni, hogy ti vagytok a genyók.

Háborúban védekezni túlerő ellen csakis érzelmi alapon lehet, már megint a matek, hagyjátok a francba. (és még rám mondták, hogy folyton optimalizálok, LOL)
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.04. 21:30:22-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.79
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1009. hozzászólás - 2009.01.04. 21:37:17 (Válasz CaveMaN #1008 hozzászólására.)
Bocs, de a genyo kifejezes tulsulyos.

A top szovetsegek IS jatszanak, mint ahogy azok is, akik kesobb indultak. Nem ertem miert kell jellemezni azt a viselkedest, amelyet a jatekosok es a szovetsegek 99%-a a sajat elettereben muvel. Azaz a kisebbeket farmolja. Akikeket farmolnak, azok a meg kisebbeket farmoljak.

Ez a jatekrendszer. Ebben kell ervenyesulni -- hacsak nem sikerul megvaltoztatni a jatekrendszert valami pozitivabbra.
A hozzászólást Simon módosította 2009.01.04. 21:38:02-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.00
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1010. hozzászólás - 2009.01.04. 21:39:09 (Válasz CaveMaN #998 hozzászólására.)
ezzel egy probléma van, amit nem akarsz se te se mások látni. Amíg Ti azzal szórakoztok hogy csipkeditek a nagyokat, addig a többi kicsi/közép szövetség nem csak egyéni, de szövetségi szinten is fejlődik. Ti meg nem vagy sokkal rosszabb tempóban (ezzel kár is vitatkozni: ha a csapásokat semlegesítitek az kidobott LE, ha nem semlegesítitek és úgy építetek az megint csak kidobott LE, ha meg nem építkeztek nem fejlődtök s a szövetség elsorvad..) .

Így már nem csak azok hagyhatnak titeket állva akiket most ostoroztok, hanem azok is le fognak titeket hagyni, akikkel eddig partiban voltatok. Még egyszer leírom amit már korábban is leírtam. A top szövetségek elvannak nagyobb építkezés nélkül is, magas térkapu szint, magas katalizátor szint, normális védőfal/gyakorlótér, nagy őrtorony, kialakult csapat, epikus csaták, de sok szövetségnek még muszáj építenie, növelni az őrtornyot, új tagokat szerezni, epikusokkal csatázni s kihasználni a nyers tápot amit a térkapu ad mindenkinek, nem beszélve a katalizátorról!

Ezekkel lehet egyet nem érteni, meg fejet rázni, de ezek tények, s azok makacs dolgok:)
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.80
fórumozóImbandiFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1011. hozzászólás - 2009.01.04. 21:42:16
ha eddig nem vetted észre, hogy ez a játék nem érzelmi alapon működik akkor most szólok. ez kőkemény optimizálós játék. itt nincs esélyed utolérni az előtted indulókat, akik követik az optimális stratégiát. persze lehagyhatsz egy csomó karaktert, de mindig lesznek olyanok akik előtted lesznek... törődj bele...

akinek problémája van a PCvel miért nem annak reklamál aki csinálta?? Tihor Miklósnál tessék sírni ne itt...
Pontszám: 8.75
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1012. hozzászólás - 2009.01.04. 21:42:53 (Válasz CaveMaN #1008 hozzászólására.)
A szövetségi háború semmiben nem különbözik a portyától. Ha az genyó aki gyengébb szövetséget támad, akkor az is az, aki nála gyengébb karaktert.

Lehet érzelmi alapokon védekezni, de csak egy darabig. Előbb utóbb a józan ész kerekedik felül, és akkor utánaszámol az ember, hogy mennyit is bukik az önfejűségével. Van aki hamar rájön, és van akinek tovább tart.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.83
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1013. hozzászólás - 2009.01.04. 21:43:33 (Válasz Blackjack #1010 hozzászólására.)
Ugyanmár, a többi kicsi/közepes aki még jelenleg mögöttünk van és utolér minket, az nem fog szerinted ugyanabba a körforgásba belekerülni, ahol mi is vagyunk? Most komolyan mondod, hogy nem, tényleg nem fogjátok őket farmolni? Akkor ugyanaz lesz a sorsuk mint nekünk többieknek Beneveznek a nagy össznépi dobáljunk pusztító csapást játékba.

Ez is tény, mégis figyelmen kivűl hagytad.

Simon: nem értünk egyet a túlsúlyban, de ezen nem fogunk összeveszni. Az agresszort már mindenki zsigerből figyelmen kívül hagyja, azt értelmetlen lett volna írni. Erre felkapja egy picit a fejét mindenki, ha nem is fedi teljesen a valóságot.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.09
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1014. hozzászólás - 2009.01.04. 21:43:33
Ezekben a vitákban a legérdekesebb a pontok változása, ami mindig egyszerre történik az egész oldalon:) Szinte látom, ahogy a két álláspont hívei jól megszokott rutinnal pontozzák végig a képernyőn látható összes hozzászólást:)
A hozzászólást Crimson módosította 2009.01.04. 21:43:52-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1015. hozzászólás - 2009.01.04. 21:43:51 (Válasz Ariel #1007 hozzászólására.)
Egyelöre jönne több ellencsapás, ez pár hónap és fordulni fog, mert ugye akkor már lesz mindenkinek, addig kellene ugye felfuttatni a Citadellarács projektet

Ez olyan egyébként mint amikor régen 6-8-an HKK-ztunk, az volt a szabály, hogy az nyer aki a töle balra levöt kiüti. Csak egyvalaki nyerhetett, de mindenki nyerni akart, és azért voltak viccesek ezek a partyk, mert ugye mindenki arra szállt rá, aki a legjobban állt, legközelebb volt a gyözelemhez.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1016. hozzászólás - 2009.01.04. 21:49:55 (Válasz Ariel #1012 hozzászólására.)
Az vagyok én is, de nem próbálom bemagyarázni annak akit épp lenyomtam portyában, hogy hűdejósrácvagyok, meg "nem támadlak 1 hétig, ha te önként megütsz engem úgy, hogy kapjak 1000 LE-t" Sőt, akkor csak 3hetente küldök üzenetet, hogy aktuális a következő tejelés, mert különben jövök

És végül, de nem utolsósorban: nem kifejezetten háborodok fel azon, ha személyes pusztító csapást kapok egy nálam 5 szinttel magasabb ismerőse képében.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.04. 21:53:37-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1017. hozzászólás - 2009.01.04. 21:50:28 (Válasz Imbandi #1011 hozzászólására.)
Idézet: Imbandi - 2009.01.04. 21:42:16
ha eddig nem vetted észre, hogy ez a játék nem érzelmi alapon működik akkor most szólok. ez kőkemény optimizálós játék. itt nincs esélyed utolérni az előtted indulókat, akik követik az optimális stratégiát. persze lehagyhatsz egy csomó karaktert, de mindig lesznek olyanok akik előtted lesznek... törődj bele...

akinek problémája van a PCvel miért nem annak reklamál aki csinálta?? Tihor Miklósnál tessék sírni ne itt...


Arról nem is beszélve, hogy ez a "világ rendje", nem csak itt, hanem minden hasonló játékban. Ha minden később kezdő utol tudná érni azokat akik korán kezdték, s ráadásul még jól s játszottak, nem sok értelme lenne az egésznek.

Szintek vannak, a szinteknek kell lépést tartaniuk. nyilván a TGY nem fog egy 60-ik helyezett szövetséggel foglalkozni, mert nem is tudnak, meg nem is akarnak.

A Békeidők előkelő helyen van a toplistán, toplista 8-ik klán, ergo beletartoznak a legfelsőbb kasztba, de mivel gyengébbek (s ez most nem leszólás), ezért célpontok, nem a saját szintjükön mozognak (szövetségi szinten), átszervezni nem szeretnék magukat, akkor most mit lehet csinálni?
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.33
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1018. hozzászólás - 2009.01.04. 21:56:06 (Válasz CaveMaN #1013 hozzászólására.)
Nos, normális esetben nem. Sok minden változott, pl. a Békecsarnok megjelenése. Ha valaki kellőképp magas szintre húzza, és ráadásul még a szövetség is masszív, azaz a tagok ereje tükrözi a toplistás helyezésüket nem éri meg velük harcolni. Igen, pusztán hideg racionális indokokból. Háború után min 1 hét béke jár, s erre rájön még a csarnok által adott bónusz napok száma, addig portyázni sem lehet a tagokra, ha pedig a csarnok ráadásul blokkol egy csomó LE-t is, akkor jobban jár az "agresszor" ha olyan szövetséget támad, ahol mindezek a szempontok nem érvényesülnek.
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.04. 21:59:15-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1019. hozzászólás - 2009.01.04. 22:01:48 (Válasz CaveMaN #1013 hozzászólására.)
CaveMaN: A különbség abban lesz, hogy van aki citadellázik, és folyamatosan maxon lesz a rajta levő ellencsapások száma, és lesz olyan, aki hamarabb megérti, hogy citadella nélkül egy nagyságrenddel kisebbek a veszteségei.

Amíg érzelmi alapon játszol, addig nem is fogod megérteni.

A lélekkútból elvesztett energiát háborúkkal vissza tudod nyerni, így hiába farmolnak le, ha Te is háborúzol, simán pluszban lehetsz. De ha a szövetségeden maxon van a citadellás ellencsapás, azt 5000 LE semlegesíteni minden egyes tagnak. És ahogy nő a rács tagjainak száma, annál többet fizettek érte, hiszen ahogy semlegesítetek egy szintet, máris kapjátok a következő csapást. Így akár 10-15 ezer LE is lehet fejenként a semlegesítés. 20 tagú szövinél ez 200-300 ezer LE. Amíg a semlegesítéssel vacakoltok, addig az a szövetség aki a rács tagja ezt építésre fordítja. Lehet, hogy közben le lesznek farmolva, de haladnak az építéssel, nő a szerencséjük, nő a lélekkútjuk.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1020. hozzászólás - 2009.01.04. 22:02:14 (Válasz Blackjack #1017 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2009.01.04. 21:50:28
A Békeidők előkelő helyen van a toplistán, toplista 8-ik klán, ergo beletartoznak a legfelsőbb kasztba, de mivel gyengébbek (s ez most nem leszólás), ezért célpontok, nem a saját szintjükön mozognak (szövetségi szinten), átszervezni nem szeretnék magukat, akkor most mit lehet csinálni?


Leginkább nem kéne azon problémázni, ha valakinek odavágnak egy pusztító csapást Hanem állni derekasan, aztán visszacsapni nekik, ahogy tetszik és utána ismét állni az újabb pusztító csapást. De leterroristázni őket? LOL
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.43
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!