Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1581. hozzászólás - 2009.04.13. 13:08:04
Idézet: Mortimer - 2009.04.13. 11:25:49
Én már nagyon várom, hogy visszakerüljön a játékba valamilyen értelmes módon.

Annyi a "játék" számomra, hogy kétnaponta vadászok egész nap, közben megállok sajtolgatni, és reggelente elviszek kamrába pár embert. Ennyi. Zéró egyéb cselekvés. Ja, meg közben fórumba hülyeségeket irogatok unalmamban, amíg várakozok.

Hogy miért nem poén a háború? Mert naponta VP-ből 50ezret építek. Mint egy TGY-s kolléga megjegyezte, egy háromnapos háború ennek felét hozza.


s, lám, megint a topkarakterek diktálnak. mármint csak azért ne legyen változás, mert egy top unatkozik. (és nekik engedelmeskedni kell, mert ők a fizető vendégek, ez van.)

félre ne érts, kell a háború, jó, ha van (sokan szívják a fogukat, de egy ilyen játékban plusz lehetőség), de abból, amit leírsz látszik, hogy mire kéne. LE-ra. bele a kútba. miközben megy a panasz, hogy nem lehet semmit építeni. na, ja. annak, aki top semimt sem lehet. (és sokan nem fogják fel, hogy nem lehet folyamatosan fejleszteni, mert még hamarabb fog kiégni a játék.)

folytatva a gondolatmenetet, mivel a háború LE-ra kell (mert anélkül "nem éri meg" - egyem a szívét a számcentrikus gondolkodóknak, nekik az lenne a kielégülés, ha hetente egy számot bárhova ráírhatnának a karakterkapra) ezért biztos győzelem miatt kell --> klikkre kapható LE-ra.

szóval, ha a fenti igaz, akkor nem azért kell háború, hogy színesítse a játékot, hogy kihívást támasszon.

ha arra kéne, hogy egy szövetség egy vele egyenrangút hívjon ki, csak a győzelem miatt, akkor megtennék most is, nem? de nem a taktika, a harc, a győzelem dicsősége a lényeg, hanem a LE. ez van, ezt kell szeretni - szerintem ez szomorú, a többség szerint nem, de én már csak ilyen mazochista vagyok. (nem véletlenül nem megyek át nagyobb szövetségbe a sok optimalizátor közé, hogy még háborúzzak is a LE-ért. egyéni szoc.problem, nem panaszkodom, mielőtt valaki félreérti - előttem ott a rengeteg feladat, kihívás, cél. panaszt valamiért a kiéget topok közül szokott 5-6 generálni.)

te is nagyon jól tudod, hogy a játék eddig sem állt másból és most sem áll. változás nem nagyon volt. az efféle játékok élettartama 3-8 hónap, utána az ember csak azon kapja magát, hogy fizet azért, hogy ugyanazokat a ciklusokat rója újra meg újra, miközben bizonyos változók egy nagyságrenddel magsabbak lesznek.
Pontszám: 7.20
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1582. hozzászólás - 2009.04.13. 15:32:08 (Válasz winnie #1580 hozzászólására.)
Nem vagyok francia, ezt honnan vetted?

lehet hogy csőlátó vagyok, de esett már meg velünk is hogy erősebb szövetséggel kellett szembenézni, ennek a tapasztalatáról beszéltem, de minek személyeskedni?
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1583. hozzászólás - 2009.04.13. 15:43:12 (Válasz winnie #1581 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.04.13. 13:08:04

s, lám, megint a topkarakterek diktálnak.


Bocs Winnie, de rohadtul unalmas állandóan ezt olvasni tőled. Ez egyszerűen nem érv! Ezen az alapon ne is legyen több fejlesztés, egy első szintű karinak minden új. Ezek szerint én vagyok a hibás, hogy a játék elején kezdtem és gyorsan a lehetőségek végére értem. Mea culpa...
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5.40
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1584. hozzászólás - 2009.04.13. 15:58:05 (Válasz winnie #1580 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.04.13. 13:01:46
Idézet: cirip - 2009.04.13. 11:22:31
Egy erősebb ellenfél ellen sokkal jobban össze kell tartani, mozgalmasabb is a játék. Ha valaki emiatt adja fel, akkor maga a végzetúr játék nem tetszik neki.




oké, de (pardon my french) ezt a baromságot komolyan gondoltad?

1. csak erősebb ellenfél van. a gyengébb nem támad.


Mindemellett igazán ránézhetnél a Lélekőrök szövetségi lapjára....
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1585. hozzászólás - 2009.04.13. 16:21:56 (Válasz winnie #1581 hozzászólására.)
"csak azért ne legyen változás, mert egy top unatkozik."

De. Azért legyen. Most csak pártucatnyian unatkozunk, nemsokára ti mindannyian.

"de abból, amit leírsz látszik, hogy mire kéne. LE-ra. bele a kútba. miközben megy a panasz, hogy nem lehet semmit építeni."

Így van. Ez a játék erről szól. LE-t kell szerezni, abból fejleszted a karaktered. Ha már nincs mit fejleszteni, mire jó ez az egész ?! Nézd meg TGY épületeit, mit tudnak csinálni? Kimaxolják a kennelt? És ha nincs változás - pontosítok: ha az élboly nem pattog újdonságokért - akkor mindenki ugyanezt fogja tapasztalni, csak később.

"utána az ember csak azon kapja magát, hogy fizet azért, hogy ugyanazokat a ciklusokat rója újra meg újra, miközben bizonyos változók egy nagyságrenddel magsabbak lesznek."

Akkor gondolo észrevetted, hogy mi nem csak sírunk, hanem folyamatosan agyalunk a játékon, újdonságokat javasolunk, próbáljuk javítani a rendszert lehetőleg _mindenki megelégedésére_. Pont hogy az élboly akarja ezt leginkább elkerülni, hogy ne ugyanazt lássuk három hónap múlva is, csak egy nullával a végén, hanem egy élvezhető szórakozást fabrikáljunk ebből a fejlesztősdiből. Az állatreform pl. kiválóan sikerült (legalábbis komoly panasz kevés volt rá), ugyanilyet szeretnék látni a háborús részen is.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.04.13. 16:25:57-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.80
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1586. hozzászólás - 2009.04.13. 16:38:23 (Válasz Mortimer #1585 hozzászólására.)
Mondok én panaszt Morty! A cuccok árai az állatoknak az ígérttel ellentétben kicsit sem csökkentek (HUF), ellentétben azzal, hogy csak én egyedül az állatreform után 4 új állatot szereltem fel. Persze ez erősen off, szóval bocs érte.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1587. hozzászólás - 2009.04.13. 17:07:58 (Válasz Butchman #1586 hozzászólására.)
(Előre félek, hogy a +6 TP-t adó aranykorona már 20 őskő... Petur mindenesetre már bevásárolt belőle.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1588. hozzászólás - 2009.04.13. 19:10:14 (Válasz Mortimer #1587 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.13. 17:07:58
(Előre félek, hogy a +6 TP-t adó aranykorona már 20 őskő... Petur mindenesetre már bevásárolt belőle.)


Valoszinutlen, hogy olyan olcso lenne. Mar a 60-as allatfelszereles is 25.
Sajnos pont ezt beszeltuk a Legioban, hogy folyamatosan es drasztikusan dragul a jatek.
Havi 10K a minimum, amit el kell kolteni. En a talalkozo ota 40K-t raktam bele, es ez nagyjabol el is fogyott. Igaz azota tobb mint 4 honap eltelt. De kevesebb mint 5.
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1589. hozzászólás - 2009.04.13. 19:34:24 (Válasz Kocos #1588 hozzászólására.)
Havi 4000 Ft-ból pedig annyit WoW-ozok, amennyit kedvem tartja... Előbb-utóbb persze bedől ez a biznisz, kérdés, hogy mikor? Dél-Koreában találták ki az ingyenes játék-fizetős extrák üzleti modellt, de ott is csak 5-6 maradt fenn tartósan, a többi mind becsődölt, mert rosszul mérték fel a kereslet-ár-kínálat arányt.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1590. hozzászólás - 2009.04.13. 19:56:29 (Válasz krishy #1584 hozzászólására.)
WTF, B12 vagy mi a szösz van a Lélekőrök háza táján?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1591. hozzászólás - 2009.04.13. 20:32:23 (Válasz Almási Viktor #1590 hozzászólására.)
Unatkoztak kicsit Felpezsdítették az életet
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1592. hozzászólás - 2009.04.13. 21:07:32 (Válasz Kocos #1588 hozzászólására.)
Szintleps utan bevasarlas. 169 osko.
A korona 25 oskoves arat mindenkeppen revidealnam, es kivetelesen meg az sem zavarna, ha nekem nem teritenenek vissza semmit.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1593. hozzászólás - 2009.04.13. 21:14:23 (Válasz krishy #1584 hozzászólására.)
Mit kéne látnunk a Lélekőrök szövetségi lapján? Elnézést, de beavatatlannak érzem magam...
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1594. hozzászólás - 2009.04.13. 21:16:55 (Válasz csati777 #1593 hozzászólására.)
A háborúik számát nézd.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1595. hozzászólás - 2009.04.13. 21:35:56 (Válasz csati777 #1593 hozzászólására.)
és azt, hogy kikkel állnak háborúban..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1596. hozzászólás - 2009.04.13. 22:23:20
Akinek nem tetszik a haboru es a portya, annak ajanlom figyelmebe a jatek leirasat. Valami olyasmirol van szo, hogy a vegzeturakat nem erdekli mas a lelekenergian es az egymassal valo harcon kivul semmi. Neha kedvtelesbol elejtenek egy-ket vadat is. Valami hasonlorol szol.

Bocs, aki ezeket nem tudja elfogadni, az menjen teveclubozni. Ott lehet szepen "vadaszgati/epitgetni", csak maskepp nevezik.

De forditsuk meg a szituaciot:
"En csak bekesen vadaszgatni es epitkezni akarok, es neha fejlesztni a tulajdonsagaimat, szakertelmeimet. De a csunya ellenfelek mindig levamolnak egyeni es szovetsegi szinten is. Alkalmazkodni, valtoztatni nem akarok, hiaba irja a jatek leirasa is, hogy mire szamitsak. Vedekezni szinten nem akarok megtanulni a tamadasok ellen. Legyetek szivesek hereljetek mar ki a jatekot!"

Bocs az ironiaert...


*Annyit meg hozzateszek, hogy a "nagy, kemeny tapszovetseget" is siman le lehet nyomni nemi taktikazassal. Nem egyszer veszitettunk mar papiron kisebb, "gyengebb" szovetseggel szemben...
A hozzászólást Balor módosította 2009.04.13. 22:24:50-kor
Pontszám: 7.63
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1597. hozzászólás - 2009.04.13. 22:49:13 (Válasz Ariel #1594 hozzászólására.)
És ha jól tudom ebből csak mi voltunk agresszorok, a többi klánt ők "farmolják".

Ezzel a háborúval nálunk valószínűleg be is telt az a képzeletbeli pohár, egyszerűen az egész rendszer teljesen irracionálisan működik.

1. Minél kevesebb tagja van egy klánnak annál több esélye van egy háborúban. Ez eleve hülyeség, mégis így működik.
2. Minél több klánnal álltok háborúban annál több esélyetek van nyerni. Ez megint irreális.
3. Csak az számít ki mennyit onlájn. Nem egyszer találkoztunk már a problémával, hogy az óránkénti támadhatóság miatt, csak az számít ki dolgozik éjszaka vagy nappal számítógép mellett.
4. Körülbelül annyit nyerünk egy két hetes háborúval, mint ha mindenki egy fél csp-t beépített volna. Veszteség oldalon viszont ott van a lassabb fejlődés, a bukott LE, a késleltetett epikus csaták és az üres kínzókamrák (ugye az ember a háborús ellenfelét hurcolja el, aki vagy nem vadászik, vagy esetleg még ki is szabadul).

Mi szeretnénk/szeretünk háborúzni, hiszen ez ennek a játéknak a lényege, de ha nem lesznek sürgősen komoly változtatások, akkor ez a topic elveszti minden értelmét.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 9
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1598. hozzászólás - 2009.04.14. 00:07:35 (Válasz Ricardo #1597 hozzászólására.)
A szövetségi háborúk betegségeit nem kell bemutatnod, jól ismerem őket... 84 győztes háborúnk van, ebből kb. 4-et vívtunk idén, mert egyszerűen értelmét vesztette az egész. Holott a játék alapja a többi játékossal való interakció, a portyázások és szövetségi háborúk.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1599. hozzászólás - 2009.04.14. 00:55:08
Igen, valami tortenjen ilyen szinten.

Szerintem kezdesnek egyszeruen egy uj haborutipus... melynek minden szabalya megegyezik a mostanival, kiveve a haboru utani beket. Legyen haborus haduzenet helyett haborus kihivas. A haborus kihivast a "megtamadott" szovetsegnek el kell fogadnia (hiszen lemond a beke lehetosegerol).

Ez rovidtavon megoldana a top szovetsegek akciohianyat.

Kozep/hosszutavon pedig keresni kell egy rendes megoldast a haborus kerdesre, surgosen. Sajnos egyre nagyobb az elegedetlenseg a szovetsegunkben is a semmitteves miatt. Viszont 1 het beke es az ezutan jaro portyacelpont hiany nem igazan elfogadhato.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1600. hozzászólás - 2009.04.14. 06:26:00 (Válasz Simon #1599 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.04.14. 00:55:08
Igen, valami tortenjen ilyen szinten.

Szerintem kezdesnek egyszeruen egy uj haborutipus... melynek minden szabalya megegyezik a mostanival, kiveve a haboru utani beket. Legyen haborus haduzenet helyett haborus kihivas. A haborus kihivast a "megtamadott" szovetsegnek el kell fogadnia (hiszen lemond a beke lehetosegerol).

Ez rovidtavon megoldana a top szovetsegek akciohianyat.

Kozep/hosszutavon pedig keresni kell egy rendes megoldast a haborus kerdesre, surgosen. Sajnos egyre nagyobb az elegedetlenseg a szovetsegunkben is a semmitteves miatt. Viszont 1 het beke es az ezutan jaro portyacelpont hiany nem igazan elfogadhato.


Sztem pedig egetobb lenne ennel az NPC es/vagy bekes portya bevezetese, mivel a visszfogott fejlodessel egyre tobben valasztjak a mezonybe visszasorolodast a toppel valo ertelmetlen konfrontalodas helyett. Igy a top altal latott celpontok szama drasztikusan csokken.
Ezen a haboru sem segit, mert hiaba uthetsz orankent, ha nincs kit. Az EP korlatos.
Pontszám: 2.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!