Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1901. hozzászólás - 2009.05.20. 22:38:32 (Válasz Khetty #1900 hozzászólására.)
Amikor mi vezettünk, akkor Napmo csapta ki a balhét, de nekem már mindegy
Így alakult, nem örülök neki, de így alakult. Továbbra is reménykedem benne, hogy egyszer a jövőben mindenféle rossz szájíz nélkül vívhatunk egy háborút
További jó játékot
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 2.67
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1902. hozzászólás - 2009.05.20. 22:41:55 (Válasz Ajgatsz #1894 hozzászólására.)
javits ki ha tévedek de egy háborút megnyernek ha 3 nap alatt kétszer annyit nyernek mint mi. Könnyen ki tudod számolni, hogy igenis számit az arány. Engem folyamatosan támadnak, az alacsony életpontom miatt esélyem sincs visszatámadni. De lehet hogy én csinálok rosszul valamit.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1903. hozzászólás - 2009.05.20. 22:43:15 (Válasz Szandra2222 #1902 hozzászólására.)
Biztos pici az egészséged, fejleszteni kell
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1904. hozzászólás - 2009.05.20. 22:56:39 (Válasz Szandra2222 #1902 hozzászólására.)
Viszont, a csaták száma el kell érje az 50-et, ha nem, akkor 3 hét után döntetlennel vége lesz a háborúnak.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1905. hozzászólás - 2009.05.21. 05:41:37 (Válasz Szandra2222 #1902 hozzászólására.)
Igen, 3 nap után 2X annyi győzelmet kell összeszedni, de ha mondjuk a klán számbeli fölényben van és mondjuk egy emberre jut 4... és mondjuk ebből a 4-ből 3-mat simán versz, miközben egy ver téged, akkor máris nálatok az előny. Nem a létszám a legfontosabb, hanem mennyi az aránya azoknak a játékosoknak akik téged vernek vs, akiket te versz. És igen, egészség fejlesztés és gyógyitalok. Háborúban jól jön.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1906. hozzászólás - 2009.05.21. 06:11:01 (Válasz Ajgatsz #1905 hozzászólására.)
Igen köszönöm, hogy tanitasz. A helyzet az, hogy mind a négyen simán vernek engem. És iszom a gyógyitalt is. Ez van. Még csak 2 napja vernek, de már magasan megvan nekik a dupla győzelem.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1907. hozzászólás - 2009.05.21. 11:50:14 (Válasz Ösvényjáró #1889 hozzászólására.)
Idézet: Ösvényjáró - 2009.05.20. 21:42:36
Drága Khetty! Minden szavaddal egyetértek, a felháborodásod is jogos, bármiben segíteni tudok szólj, de egy dolog ezeknél is fontosabb: Imádom olvasni a hsz-eid, de főleg nem itt, van valahol egy...na hogy is hívják...igen-igen meglesz...ááááááááá megvan Napkapu topic! Na oda, egy rövid kis történetet, már hetek óta várjuk. Előre is kösz...


Sajnálattal kell közölnöm, hogy a történet jelenleg nálam ül. Eddig Napmora vártunk hogy varrja el a szálat, aztán ő átpasszolta nekem a labdát. (hogy full... ööö élne örökké! ) Szóval előbb jön a büdös, koszos törpe hősi cselekedete egy gyalogsági ásóval, majd a labda Khettynél. Bár szívesen átadnám neki, mert nemvan sok időm mostanság...

Khetty: Kis butus, tényleg azt gondoltátok, hogy olyan nyilvánvaló helyre rejtem a hordókat? lol Az Dalennek volt félretéve, hátha ellopja és megcsapolja. "Harmatlé" van bennük... mármint olyan lé, amit a harmatos reggeleken szoktam lecsapolni...
A hozzászólást Stubb módosította 2009.05.21. 11:53:56-kor
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 8.75
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1908. hozzászólás - 2009.05.21. 12:44:50 (Válasz Atreus #1904 hozzászólására.)
Már most eléri az 50-et. Egyszerűen tehetelen vagyok. Én nem tudom hogy csinálják, de én figyelem az időt, hogy mikor támadhatok, mikor lesz portyapontom stb... Kattan az óra mennék támadni, és már támadtak is. Megint csak ülhetek 1-1,5 órát. Az összes LE-t a gyógyitalra költöm, ilyenkor tudok ütni 1-2 - őt.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1909. hozzászólás - 2009.05.21. 12:47:24
Ilyekor két lehetőséget látok.

1) Ha van még esély hogy a többiek győznek, elmész katakombába gombát szedni.
2) Ha már úgyis veszett fejsze nyele, akkor vadászol és erősödsz, amíg 15% alatt csücsülsz.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1910. hozzászólás - 2009.05.21. 12:48:56 (Válasz Ajgatsz #1885 hozzászólására.)
Nagyon köszönöm, nagyra értékelem a tanácsaidat. Van amit meg tudok fogadni belőle. Sajnos én vagyok a szövetségben a legerősebb (10 szint), és a szövetség csak 19 napos. Nincs még katakombánk, és nincs erősebb segítség sem, nem úgy mint ellenfelünknek. Egy viszont biztos. Ez a háború felszította harci kedvünk, és úgy döntöttünk, hogy mi harcos szövetség leszünk
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 7.50
kedvencDemo3237Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1911. hozzászólás - 2009.05.22. 10:53:38
Nah, akkor én is ideteszem a véleményemet:

Azt nagyon fontos leszögezni, hogy NEM VOLTUNK EGYENLŐEK A MICSUVAL. Nem nevezném paritásnak, ha tőletek 5-6 ember képes végigszaladni a saját ütéstávolságán belül eső embereken, nálunk pedig 3, akikből Stubb nem is tudott igazán részt venni a háborúban.
Elmondanám, hogy nekem 176-9 lett a végső arányom ellenetek, vagyis ha épp nem egy lazább időszak lett volna a munkahelyen, már az elején mocskosul kikapunk.

A háborút viszont nem miattam nyertük, hanem azért, mert a szövetségünk fele, akiknek esélyük sem volt nyerni, vállalták, hogy kilépnek a háború idejére. Azt látni illik, hogy az áldozatuk inkább csak a moralitás lépcsőfokán mérhető szuperlatívuszokban, a kincspontjaikon túl nem buktak semmit, inkább csak visszanyerték a normális, élvezhető játék esélyét (a kincspontok kárpótlását pedig mindenképpen kitaláljuk, de ez már a mi dolgunk).

Hogy tisztességtelen volt? Szerintem maga a háború is tisztességtelen volt, mindkét fél követett el túlkapásokat,és a magam részről kicsit feljebb ezt be is láttam, és személyesen is elnézést kértem. Hozzá kell tenni, ez viszont is megtörtént.

Azt viszont nem tudom tisztességtelenként értelmezni, hogy szövetségünk egyes tagjai, akinek már-már lehetetlenné vált az élvezetes játék, és a nagyjuk iskolába jár, ezért napközben maximum boxzsákként funkcionáltak, úgy döntöttek, hogy inkább máshol keresik a boldogulást. Tisztességtelen dolog, hogy nem tűrték békésen, ahogy ronggyá veritek őket? Hát én nem tudom így értelmezni, mert akkor tisztességtelen az is, hogy valaki, akinek több ideje van játszani, 15% alatt tartja magát.

Összegezve, a kapituláció egy felelős döntés volt részetekről és Stubb visszatértével meg tudtuk volna tartani az előnyünket könnyedén, amivel csak tovább keserítjük egymás életét. Jó ellenfelek voltatok és szimpatikusak a Micsu vezetői. Egész egyszerűen nincs szükség arra, hogy bármi mást belemagyarázzunk a dolgokba, mint hogy ez a háború borzalmas áldozatokat követelt mindkét oldaltól.

A miénk alapvetően nem harcos szövetség. Nincs is más lehetőségünk, csak az, hogy a minket támadóknak minden alkalommal bebizonyítsuk: a háború nagyon rossz dolog.

Más:A Napkapuban megtaláljátok a kalandok folytatását.
A hozzászólást Demo3237 módosította 2009.05.22. 10:54:33-kor
Pontszám: 8
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1912. hozzászólás - 2009.05.22. 12:02:38
Ugyan elutazásom miatt nem voltam túl aktív, de azért oda-oda tudtam sózni.

A háborúról:

Ezúton szeretném kifejezni köszönetemet a Mitsubishi szövetségnek, hogy kapituláltak és nem kellet még napokig szenvednünk egymással. Szerintem mindkét fél hozott nem kis áldozatokat a szövetsége érdekében és én ezen emberekről (bármelyik oldalon legyenek is) csak elismerően tudok beszélni. Meg kell értenetek (és mindenki másnak aki minket támad), hogy mi egy békés kis csapat vagyunk és a békénk megtartásáért a Velim háború óta (kedvelem őket, jó arcok. ) mindenre képesek vagyunk/leszünk. Ebbe a citadellán kívül, minden beletartozik. Beletartozik, hogy ütjük a döntetlenest, hogy a tagok katáznak vagy kilépnek ha ez áll érdekünkben. Belefáradtunk a rendszeres vendégekbe akik a csarnok ellenére is gyakran jönnek. Ezt a jövőre nézve szerettem volna tisztázni mindenkivel.
A szövetség nevében bocsánatot kérek a gyakran személyeskedő levelekért amiket pár tagunk válaszként írt nektek ez többet nem fordul elő Ezentúl a háborúkban érkező személyeskedő leveleket kiteszik ide, majd válasz nélkül törlik (hiszen ez csak egy játék, nem vérre menő boxmeccs!).

Még egyszer köszönöm minden résztvevőnek, mindkét oldalon a helyt állást és a részvételt!

A Mitsubishi szövetségnek további jó játékot és sok-sok győzelmet kívánok!

Stubb

EDIT: Kiszedtem 2 mondatot, mert Napmo barátom félreértette és egy sörömbe került a hibám... Milliomos meg nem vagyok...
A hozzászólást Stubb módosította 2009.05.22. 13:26:12-kor
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1913. hozzászólás - 2009.05.22. 15:19:55
Üdvözletem minden kedves Végzetúrnőnek és minden tisztelt Végzetúrnak!

Nos két középmezőnyös klánról lesz szó, így sokak érdeklődésére nyilván nem fog számot tartani a dolog, de azért nekem muszáj felírnom ide tájékozódás céljából.
Szóval a szövetségem (IQ Betyárok) hadba lépett A Beholder és a Végzetúr Harcosai klán ellen, akik ezt egy Citadella csapással torolták meg.
Amivel nem is lenne problémánk, ha azt mondhatnánk, hogy hetente lefarmoljuk őket (de egyszer, kb 2 hónapja találkoztunk velük) illetve ha az adatlapjukon szerepelne a dolog (nem szerepel) vagy legalább szóltak volna előtte (nem tették).
Így egy kissé most zabosak vagyunk. Ilyen még úgyse volt alapon (legalábbis a középmezőnyben) amolyan totális háborút kezdünk velük, vagyis Citadella, háború és állatgyilkolás minden mennyiségben, és ez nem csak erre az egyetlen háborúra vonatkozik. Amolyan folyamatos ellenségeskedés.
Részünkről úgy gondoljuk meg tudjuk védeni magunkat, és felvállaljuk a dolgot, de szeretném megérdeklődni, van-e olyan szövetségese a Beholdereknek aki ebbe bele kíván szólni (mi nem szeretnénk alapvetően kiszélesíteni ezt a kis "villongást"). Ha van ilyen, kérem, ott a diplomatában a Beholderekkel ellentétben legyen már annyi, hogy szól előtte nekem.
Köszönöm a figyelmet!

Incubus, várnagy, IQ Betyárok
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1914. hozzászólás - 2009.05.22. 16:20:32 (Válasz Demo3237 #1911 hozzászólására.)
Gratulálok a győztesnek!

Bár szokatlan módszert választottatok, elértétek, amit akartatok, győztetek.

További jó és sikeres játékot!
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 3.17
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1915. hozzászólás - 2009.05.22. 20:33:04
Sziasztok segitőkész nagy mesterek

Háboruban állunk. Ma 3/4 óra mulva lesz meg a 3 nap és kétszer annyit győztek. Az 50 csatán is duplán túl vagyunk. Hogy járunk jobban anyagilag ha kivárjuk az időt, vagy ha gyorsan kapitulálunk?
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1916. hozzászólás - 2009.05.22. 20:37:50 (Válasz Szandra2222 #1915 hozzászólására.)
Várjátok ki, harc a végsőkig! (Legalábbis ha jól néztelek titeket a v3-on vagytok, ott érdemes kivárni)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1917. hozzászólás - 2009.05.22. 20:38:14
Idézet: Szandra2222 - 2009.05.22. 20:33:04
Sziasztok segitőkész nagy mesterek

Háboruban állunk. Ma 3/4 óra mulva lesz meg a 3 nap és kétszer annyit győztek. Az 50 csatán is duplán túl vagyunk. Hogy járunk jobban anyagilag ha kivárjuk az időt, vagy ha gyorsan kapitulálunk?


Ha csak 3/4 óra van hátra, akkor már mindegy.
V1
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1918. hozzászólás - 2009.05.22. 20:39:51
A Ronin szövetség nyílt levele a Végzeturak Mestereinek:

Szövetségetek egy hét elmúltával ismét hadat üzent nekünk, pedig kértük, hogy ne tegyétek. Elfogadjuk, hogy a játék a háborúról, rablásról szól, nincs is gondunk ezzel. Amikor jöttetek adakoztunk, immáron hetedszer. Kinyilatkoztattuk, hogy sajnos nem vagyunk időmilliomosok, számunkra a játék kikapcsolódás, amibe nem fér bele az éjjel és munkaidőben 5 percenkénti portyalista firssítgetés. Családunk és munkánk van. Illetve elveink. Elveink, hogy senki játékát ne tegyük tönkre. Remélem nem fogjátok személyeskedésnek venni, de bizton állíthatjuk, hogy számotokra ilyenek nincsenek. Csak és kizárólag a győzelmet áhítjátok bármi áron. A könnyűeket méginkább. Megvetendőnek tartjuk, hogy míg azt prédikáljátok, hogy kihívás kell, olyan csapatot támadtok, akik nem tudnak érdemben tenni ellenetek, és nem a karakterek erősségére gondolok főleg, hanem a játékosok elhivatottságára, szabadidejére.
Sokszor emeltem fel szavam mostanában a háborúk ellen, amit nem szeretnék, mondtam el aggályaimat azzal kapcsolatban, hogy ez a Ronin szövetség tagjainak a Végzeturas pályafutását veszélyezteti. Nem hallgattatok meg, kigúnyoltatok, nevettetek rajtam.
Nos én most lehetséges, hogy szabályszegést fogok elkövetni, ami miatt kizárnak a játékból, de én azt ajánlom fel minden szövetségnek, akik szimpatizálnak a csapatunkkal, hogy egy esetleges citadella csapásért a VM szövetségre, három tagjukat őskövekkel fogom támogatni (20 őskő/fő). Nem sok, de több a semminél. Az én eszközeim elfogytak, ez maradt, ha van rá érdeklődő, annak levélben várom a jelentkezését.
Természetesen igéretünkhöz híven mi is küldjük a citadellát, mint ahogy várjuk is a viszonzást. Egy dolgot igérhetek: minden VM szövetségestől jövő PC-t megválaszolunk, természetesen a VM felé.
Az elhúzódó citadellaháborúra fel vagyunk lelkileg készülve, sokunk számára ez lehet a finálé, ahol már minden mindegy. Nyugodjatok meg, azért pár naponta bizonyosan visszatérünk a PC-t aktiválni, hogy a VM sikeres játékstílusát, amihez gratulálunk, kicsit ellensúlyozzuk.
Sajnáljuk, de nekünk ez a játék nem mások határtalan kizsákmányolását jelenti.

Üdvözlettel:
The Lost One
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1919. hozzászólás - 2009.05.22. 20:42:12 (Válasz Byzon #1916 hozzászólására.)
Igen V3-on vagyunk. Köszönöm a tanácsot.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
kedvelt tagSzandra2222Nő
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1920. hozzászólás - 2009.05.22. 20:42:42 (Válasz Archibald Cunningham #1917 hozzászólására.)
Köszönöm a választ.
V1 - Fujiko
V2 - Hiju
V3 - Kéla
V5 - Cefka
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője