Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2221. hozzászólás - 2009.06.15. 16:06:49
"Mi vagyunk a megtestesült Buddha......mindenkit szeretünk" - mondja maga az Ördög.
Hát köszönöm szépen, ez a képzavar kifog rajtam.
V1 Mordred
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2222. hozzászólás - 2009.06.15. 16:07:17 (Válasz El Diablo #2220 hozzászólására.)
Ugyan dehogy vettem komolyan csak a vigyorgó smile-k valamiért nem töltöttek be
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2223. hozzászólás - 2009.06.15. 16:08:47 (Válasz Zimi #2221 hozzászólására.)
hehe....megfogtál!Nem tudok erre mit mondani


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 3
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2224. hozzászólás - 2009.06.22. 03:15:18
Jjaj, de buták még mindig a háborúk. Nem hiszem el, hogy bár több hónapja mindenki szeretné megreformálni őket, mégsem mutatkozik semennyi hajlandóság ilyen irányban.

Ugye a VM a SÖ és az Azúr is hadban áll a Nyuszitappancsokkal. 100 karakter megy 8 karakter ellen (ebből 2 karakombázik), így összesen 60 győzelem hozható rajtuk, ha mindig mindenkit elkapunk, mikor ép határ alól jön ki. Közben ők ennek a többszörösét képesek hozni klánonként.

Nem sajnálom a nyuszitappancsoktól ezt a három győzelmet (bár lehet mások megverik őket, mi nagy valószínűség szerint bukunk), csupám nem tudom elképzelni szerepjátékosan, hogy 6 karakter leigázza egyszerre ezt a 3 klánt, betör a klánközpontjukba, mindenkit térdrekényszerít (egyszerre) majd diadalittasan a lélekkúthoz sétálnak és kiszívják belőle a jussukat.

Szinte (Winnie kedvéért) mindenki érzi, hogy a rendszerrel súlyos problémák vannak, mégsem történik semmi. Engem ez jobban zavar, mint a kristálypont, vagy az akadémia 15 és a mesteri építészet.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2225. hozzászólás - 2009.06.22. 08:38:46 (Válasz Ricardo #2224 hozzászólására.)
Ez most bizony minket is zavar. teljesen szar a rendszer.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2226. hozzászólás - 2009.06.22. 08:40:45 (Válasz Ricardo #2224 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.06.22. 03:15:18
Engem ez jobban zavar, mint a kristálypont, vagy az akadémia 15 és a mesteri építészet.

Baj van a mesteri építészettel?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2227. hozzászólás - 2009.06.22. 09:23:23 (Válasz Mazlee #2225 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2009.06.22. 08:38:46
Ez most bizony minket is zavar. teljesen szar a rendszer.


Dehogy is, a rendszer teljesen jó, tökéletes!

Már gondolkodtam rajta, kilépek a TGY-ből, alapítok egyedül új szövetséget. Lesz 5k-s lélekkutam, rögtön háborút indítok Elit, Azúr, VM ellen. Jó sokat nyerek, felhúzom az epikus emlékművet (3 hát alatt egyébként is eljutnék odáig manakonstrukcióból), az első 20 epikust az új szakértelemmel leverném 2 naponta, kapásból lenne 20 epikus tárgyam. Ebből 2-3-at megtartok, a többit eladom aukción - máris van annyi dukátom, hogy megvásárolhassam a legjobb cuccokat. Közben persze folytatnám a háborúkat is, had dőljön a LE.
Portyázással nem lesz gondom, mert fognak ütni a háborúk miatt elég sokan, vadászattal sem, mert majdnem mindig 15% alatt leszek.
Ha meg már nem bírok az epikussal, alapítom a következő egyszemélyes szövetséget.
Pontszám: 6.10
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2228. hozzászólás - 2009.06.22. 09:24:40 (Válasz Jeriko #2227 hozzászólására.)
Sajnos az LE nem fog dőlni. Addig biztos nem, amíg 5k-s a lélekkutad, de részletekért meg lehet kérdezni Crimson-t vagy Rubinszemű Éjvirágot
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2229. hozzászólás - 2009.06.22. 09:28:37 (Válasz CaveMaN #2228 hozzászólására.)
Baj mert Mi nem szeretünk építeni...

(A 2226. hsz-re ment volna)
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.06.22. 09:29:39-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3
fórumozóSokarisNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2230. hozzászólás - 2009.06.22. 11:46:22
Ricardo: a szövetségi háború mint minden háború nem csak egymás agyatlan csapkodásáról szól hanem a taktikáról is. ha utánnanézel történelemben, akkor ott is számtalan példát fogsz találni arra hogy túlerővel szemben győznek köszönhetően a Taktikának. Ez is ilyen
V1 Mara
Pontszám: 6.50
fórumozóVorianFérfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2231. hozzászólás - 2009.06.22. 12:22:27 (Válasz Sokaris #2230 hozzászólására.)
De arra is számtalan példa van, hogy a tömeg elsöpri az amúgy fejlett technikával és remek stratégákkal rendelkező, létszámhiánnyal küzdő felet....
V2 Mephistopheles
Pontszám: 6.50
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2232. hozzászólás - 2009.06.22. 13:26:19 (Válasz Vorian #2231 hozzászólására.)
A mi esetünkben én inkább a kicsiny, de jól szervezett csapat győzelmére tennék. Van egy olyan sejtésem, hogy amikor a Tappancs megalakult, akkor az Azúr, meg a VM nem írt felháborodott panaszleveleket a fórumba, hogy: "ne má' ezeknek semmi épületbónuszuk sincsen, túl könnyű ütni őket!"
Most, hogy vérrel, verítékkel a totális zéróból felküzdötték magukat (de ismerős... ) s így nyernek párezer, senkinek sem számító lét + nem megvetendő presztízst maguknak, ez sokakban visszatetszést kelt. Ne keltsen! Mindenkit le lehet győzni a megfelelő taktikával, bele kell törődni...

*javítva: elütések
A hozzászólást Darksol módosította 2009.06.22. 13:27:26-kor
Pontszám: 9.38
fórumozóVorianFérfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2233. hozzászólás - 2009.06.22. 13:31:32 (Válasz Darksol #2232 hozzászólására.)
Sem a tappanccsal, sem a tevékenységükkel nincs az égvilágon semmi problémám, nekem csak a történelmi példázat nem tetszett. Ez egy játék, a történelemnek semmi köze ehhez.
V2 Mephistopheles
Pontszám: 5.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2234. hozzászólás - 2009.06.22. 15:35:23 (Válasz Darksol #2232 hozzászólására.)
Mint már említettem nem a Tapancstól sajnálom a győzelmeket, hanem az fáj, hogy ez ellen a taktika ellen nem lehet védekezni. Teljesen szürreális, hogy minél kevesebben vannak a klánban annál könnyebb a keményebb háborúkat nyerni. Ha most én kilépnék és alapítanék egy egyszemélyes szövetséget akkor én is meg tudnám verni a Tappancsot, pedig nem lennék erősebb náluk, és nem lenne erősebb az egyszemélyes szövetségem az Azúrnál a SÖ-nél vagy éppen a VM-nél sem.

A történelmi példákat már számtalanszor felhozták, megpróbálom érzékeltetni, hogy nekem mi a bajom ezekkel, miért érzem én azt, hogy sántítanak ezek a példák.

Első ember: - Uram! Hány embert küldjünk Normandiába? Ez most a legfontosabb hadszíntér.
Második ember: - Mindenkit, ide kell koncentrálunk minden erőnket. Csak így sikerülhet.
Harmadik ember: - Áh. Ugyanmár. Ha csak 100 embert küldünk biztosabb a siker, mintha több ezret küldenénk ...
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.33
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2235. hozzászólás - 2009.06.22. 15:55:18 (Válasz Ricardo #2234 hozzászólására.)
Vegyük észre, hogy itt nem (csak) a létszámról van szó, hanem az aktivitásról.
A nagy szövetségek gyakran koordinálatlanok, és teli vannak alkalmi játékosokkal ("mindegy, csak manakonstrukciózzon" elven). Hiába vannak aktív játékosaik, ha a sleppen vissza lehet ütni minden eredményük.
Inkább koordináljátok magatok végre egy kicsit, és basszatok oda azoknak az embereknek, akik éjszaka manakonstrukciós cuccban vagy állatok nélkül pihennek, háborúban.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2236. hozzászólás - 2009.06.22. 16:06:10 (Válasz Damage #2235 hozzászólására.)
Dehogy is, egyáltalán nem így van. A kis létszámú szövetségek vagy amelyik egyszerre 5 nagy szövetséggel háborúzik (lásd Lélekőrők háborúi) az előnyben van. Ez egyszerűen hülyeség.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2237. hozzászólás - 2009.06.22. 16:26:01 (Válasz Damage #2235 hozzászólására.)
Az aktivitással nem tudok mit kezdeni. Szemtelen Karom hajnali 3:30kor még vadászott, Bazor fia Borog szintén. Nálunk ezt nem mindenki tudja megcsinálni. Kisebb klánt könnyebb koordinálni, csak azért mert Ti éjjel-nappal fent vagytok nem rúghatunk ki mindenkit, aki nem tud 2 óra 23 percenként a géphez ülni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2238. hozzászólás - 2009.06.22. 16:31:47 (Válasz Mortimer #2236 hozzászólására.)
Mortinak teljesen igaza van, a kis létszám egyértelmű előny. Abban Damage kolléga abszolút igazad lehet, hogy a nagy szövetségekben becsúsznak lámák a tagok válogatása során és mosolyogtató, sarkított, de mellesleg igaz a manakonstrukciós hasonlatod is, de ettől még Morti kijelentése egyértelműen ül...

Ha gondolod ezt könnyen be is tudom bizonyítani! Ricardo, gyere át hozzánk pár napra ha ráérsz és sokat tudsz gép előtt lenni, meg kellően felpaprikáztad magad... Játszunk el a nyuszikkal a fordított helyzetet. Hidd el Damage más lenne a lányka fekvése.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 8.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2239. hozzászólás - 2009.06.22. 16:40:18 (Válasz Ösvényjáró #2238 hozzászólására.)
Nem paprkáztam fel magam, pont azért, mert azt a 200k LE-t amit bukunk, azt 3-4 "láma tag" be manakonstizza. Mivel nekünk már volt vereségünk amúgy is a szerveren, ezért nekünk presztizsben sem olyan nagy veszteség, mint mondjuk az Azúrnak.

Átmenni meg lassan már veszélyes, jönnek egyből a - szerencsepontok, hála Miklósnak.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2240. hozzászólás - 2009.06.22. 16:45:46 (Válasz Ricardo #2239 hozzászólására.)
Havi 1 biztosan ingyenes lesz, utána meg 1 szerencsepont bukás visszamenni. Ez nem sok az elégtételért (Illetve a vélemény megváltozatatásáért, miszerint a jelenlegi háborús rendszer egyszerűen képtelen ezt a ma már napi szinten előforduló helyzetet kezelni.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője