Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
181. hozzászólás - 2008.10.20. 14:33:16
Érdekes, hogy egyik támadó félben sem merül fel annak a gondolata, hogy ők kapituláljanak. Ha nem jön be a villámháború, és csak nagy nehézségek árán tudnátok győzni, akkor már nem kell a győzelem? Nem jött be, tessék visszavonulni. Ott a kapituláció gomb.
+szerintem igazságtalan volna, ha mondjuk egy újabb határidő után az egyik szövi 1000-999-re nyer meg egy szövetségi háborút.
Ne állandóan azt nézzétek, hogy mit, hogyan lehet változtatni a ti érdeketeknek megfelelően, hanem próbáljatok meg a mostani szabályok szerint játszani. A sakkban sem találjátok ki, hogy a bástya átlósan is léphet, csak azért mert így tuti lenne a matt.
Pontszám: 5.86
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
182. hozzászólás - 2008.10.20. 14:43:24 (Válasz Cassian #181 hozzászólására.)
bocs, de nekem úgy tűnik, hogy Te nézed állandóan azt, hogy hogyan ne érjen véget egy háború, mert akkor esetleg veszthettek, ha úgy alakul. Most őszintén, szerinted számít valamit a Kubla háború? Csepp a tengerben:) Ha LENNE bármiféle változás, nem hiszem hogy a jelenlegi háborúkat pikk pakk lezárnák, max mindet nulláznák, az kb. egyformán igazságtalan mindenki részére:) Nem azt nézzük, hogy hogyan nyerhetjük meg a JELENLEGI csatákat, hanem a jövő csatáiról beszélünk, és az egész háború lebonyolításáról, ami szerintük rossz. Ha szerinted minden így pompás ahogy, akkor pls fejtsd ki, hogy miért NE változzon semmi. Még egyszer mondom, a háború vége egy dolog, talán a kisebbik gond hogy mikor és hogy lesz vége, ami komolyabb baj szerintem, hogy az egész koncepció betegeskedik.
Zoidberg - v1
Pontszám: 6
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
183. hozzászólás - 2008.10.20. 14:53:28
Itt nem arról van szó, hogy veszítehtünk. Mert ez is benne van a pakliban, és ha a szabályok szerint legyőznek minket akkor gratulálok a győztesnek. Nekem csak az a nagyon furcsa, hogy miután a villámháborús stratégia nem jött be, másir rohantok Miklóshoz, hogy ez így nem jó. Komolyan gondoltátok, hogy a lista szerinti 10. szövi pitty-putty legyűri az alatta pár hellyel lévőt? Ha igen akkor csak sajnálni tudlak titeket a naívságotokért.
A jelenlegi csatákat, pontosítok háborúkat úgy nyerhetitek meg ha szépen lassan felőrlítek az ellenfelet. Ha ezt háborúnak nevezzük, akkor legyen háború. Ne pár összecsapás döntsön!
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
184. hozzászólás - 2008.10.20. 15:06:59 (Válasz Cassian #183 hozzászólására.)
még mindig nem látod a lényeget vagy szerinted így jó ahogy van, ez esetben tiszteletben tartom a véleményed:)
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
185. hozzászólás - 2008.10.20. 15:24:22
Lehet, hogy nem látom. De nem is mondtam, hogy tökéletes lenne a rendszer. Én csak azt tudom nehezen elfogadni, hogy kb egy hónapja működik a játék, nagy a tömörülés itt az elején, nem tudtak elkülönülni a karakterek, szövetségek. De máris nagyon sokan a szabályok megváltoztatását sűrgetik.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
186. hozzászólás - 2008.10.20. 15:27:23 (Válasz Cassian #183 hozzászólására.)
A háborús rendszer tényleg nincs a legjobban eltalálva; függetlenül attól hogy a szisztéma előnyös-e nekünk a Kánságnál vagy sem. Viszont zajló háborúknál utólag megváltoztatni a követelményeket; azt nem lehet.

Mi a haditervet a jelenlegi szabályok szerint állítottuk fel; akár az Azúrt, akár az ELITet tudnánk hozni legalább döntetlenre ha arra volna szükség. De nincs. Hiába vezet az egyik fél 20-30-40 győzelemmel ha kell még mondjuk 70 az automatikus kapitulációhoz nem fogjuk kezünk-lábunk törni hogy javítsuk az arányt. Néha odacsapunk, egyébként meg elvagyunk. Ha mások lesznek a háborús szabályok mi is máshogy fogunk háborúzni.
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
187. hozzászólás - 2008.10.20. 17:37:53 (Válasz nagyko #179 hozzászólására.)
Szerintem is jó ötlet a végtelen háborúk számának csökkentésére, hogy egy bizonyos számú csata felett elég legyen pl. 200-zal több győzelem is. Ez is elég nagy fölény. Az automatikus döntetlen bevezetése csak azt eredményezné, hogy a legtöbb háború igy zárulna. Extrém esetben pl. a szövi legerősebb tagján kivül mindenki kilépne 3 napra, aztán ő egyedül láthatatlanul hozna az 50% körüli arányt és a biztos döntetlent. Ezt persze most is meg lehet tenni a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elv alapján, de persze ezzel a saját szövetségét tenné tönkre max. néhányezer LE miatt.
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
188. hozzászólás - 2008.10.20. 17:48:03
A szabályok menetközben történő változtatására volt már precedens ebben a játékban....
egyébként egyetértek veled
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
189. hozzászólás - 2008.10.21. 08:23:55
"A Smaragd Forrás és a Kubla Kánság szövetségek között kitört a háború!"

Tudja valaki, hogy melyik szövetség kezdeményezte?
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Kapituláció
190. hozzászólás - 2008.10.21. 09:21:13
ELIT HORDA 15 / 23

Bár valószínűnek tartom, hogy a győzelemhez elegendő arányt nem tudná elérni a Horda, nekünk nagyobb kárt okoz a hadiállapot, mint amennyibe kerül, ha Kapitulálunk, míg nekik nem esik nehezükre a jelenlegi állapot fenntartása.

Ezért kapitulálunk az Elit Horda ellenében.

Gratulálok.

Shienkai, Illuminati szövetség
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.10.21. 09:21:42-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
191. hozzászólás - 2008.10.21. 09:24:04
Kapituláltatok az ELIT HORDA szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 2316 ponttal.

Ezt tényleg egyszerűbb lett volna kifizetni Aztán jól osszátok ám be!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
192. hozzászólás - 2008.10.21. 09:24:43
Miért törlődtek a régebbi világesemények? Csak ma reggel 05:24-től látni mi történt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
193. hozzászólás - 2008.10.21. 09:35:09 (Válasz Zsolesz #191 hozzászólására.)
Szerintem nem szabadott volna. Ez a hsz. pl arra buzdítja az általuk később megtámadott kis szöviket hogy szinte ellenállás nélkül tejeljenek az ELIT kútjába. 2300 LE-re legalább 40-50 PPt ki kellett volna szedni belőlük és akkor nem érte volna meg nekik, így az egálnál kicsit pozitívabb eredmény jött ki az ő szemszögükből.

A presztizsből, illetve a "követendő magatartás" példájából közép-hosszútávon még sokkal többet is nyertek mint az a 2300LE.

Szóval BÁRKI, aki hadban áll akár az ELIT-tel akár más, nála sokkal erősebb szövivel érje el legalább azt hogy a PP-t rájuk nyomják és ne némi felületes erőfitogtatással csikarják ki a győzelmet.
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
194. hozzászólás - 2008.10.21. 09:38:49
Idézet: Zsolesz - 2008.10.21. 09:24:04
Kapituláltatok az ELIT HORDA szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 2316 ponttal.

Ezt tényleg egyszerűbb lett volna kifizetni Aztán jól osszátok ám be!


Én is úgy vélem hogy több kárt okoz a háború a kisebb szövetségeknek mint amennyi LE-t elvesztenek a lélekkútból. Már heves vita folyik mire költsük a töménytelen tőletek nyert LE-t. Ennyi LE-t kb 10 óra alatt termel a lélekkutunk.
Pontszám: 2.33
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
195. hozzászólás - 2008.10.21. 09:54:06 (Válasz Sun13 #194 hozzászólására.)
Idézet: Sun13 - 2008.10.21. 09:38:49
Idézet: Zsolesz - 2008.10.21. 09:24:04
Kapituláltatok az ELIT HORDA szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 2316 ponttal.

Ezt tényleg egyszerűbb lett volna kifizetni Aztán jól osszátok ám be!


Én is úgy vélem hogy több kárt okoz a háború a kisebb szövetségeknek mint amennyi LE-t elvesztenek a lélekkútból. Már heves vita folyik mire költsük a töménytelen tőletek nyert LE-t. Ennyi LE-t kb 10 óra alatt termel a lélekkutunk.


Akkor termelje csak meg a kutatok

Még 1X, ha nincs megfelelő mértékű ellenállás azzal csak az agresszorokat segítitek. Nem kell támadni, nem kell semmit sem csinálni ha mértéktelen a túlerő csak legalább 40-50 PP-t kiszedni belőlük hogy be érje meg nekik. 20-25 győzelmet azért össze lehet hozni....
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
196. hozzászólás - 2008.10.21. 09:56:59 (Válasz tramenes #193 hozzászólására.)
Szerintem meg muszáj volt! Nem tudtunk annyit fejlődni ez alatt az idő alatt, nem épült a szövetség, nem mehettem portyázni a háborún kívül, lehet, hogy egyedül én többet buktam ezen! Hogy csikarjuk ki az PP-jüket, ha nem támadnak? 2-3 ember támad, az összes többi tud a másik szövetségekkel foglalkozni. Nekik nem kerül semmibe fenntartani az állapotot, nekünk viszont egyre többe! Nem mondhatod, hogy meg se próbáltuk, pedig tudtuk, hogy esélytelen harcba bocsátkozunk. Mutassak olyan példát a többi szövinek, hogy hogyan tudnak még nagyobbat bukni a 2300LE-nél? Vegye fel velük a harcot, akinek van esélye! Nem beszélve a hibajelentéseknél tett észrevételeimről. Akit érdekel, járjon utána...
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
197. hozzászólás - 2008.10.21. 09:59:16
20-25 győzelmet nekem is 50PP-be kerül összehozni 50-50%-os aránynál! Én is tudom másra költeni, ugyanúgy mint te is! Ne velünk akard már betömni a rést ahol az Elit betör!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
198. hozzászólás - 2008.10.21. 10:03:42
Legalább 50 vívott csata kell a győzelemhez. Ha mindenki totál esélytelen a 20%-al ez azt jelenti hogy minimum 60PP-be kerül egy háború megnyerése HA nem dobja be a másik fél a törölközőt.

Ilyen helyzetben én nem foglalkoztam volna a támadásokkal, közben nyugodtan lehet vadászni és előre beleépíteni az épületekbe a napi adót. Majd ha lecseng a 3 nap annyival kevesebbet adtok bele.

Az ÉP/VP nem olyan jelentős erőforrás mint a CSP és a PP, abban pedig nem okozhatnak kárt.

Mindenesetre tiszteletben tartom a döntéseteket de szerintem jobban is ki lehetett volna jönni ebből.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
199. hozzászólás - 2008.10.21. 10:07:50 (Válasz Zsolesz #197 hozzászólására.)
Szó sincs erről; nem szeretném ha félreértenél. Az ELITnek már 90-100 körüli győzelem szükséges a háború megnyeréséhez és sem nekik nincs annyi emberük (és PPjük), sem a nálunk lévő verhető embereknek annyi ÉP-je hogy olyan nagyon faraghatnának ebből; főleg hogy naponta 1, azaz egyetlen ember 8-10 PPből szinten tudja tartani ezt a különbséget -sőt apránként növelni is képes.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
200. hozzászólás - 2008.10.21. 10:38:23 (Válasz Zsolesz #196 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.10.21. 09:56:59
Szerintem meg muszáj volt! Nem tudtunk annyit fejlődni ez alatt az idő alatt, nem épült a szövetség, nem mehettem portyázni a háborún kívül, lehet, hogy egyedül én többet buktam ezen! Hogy csikarjuk ki az PP-jüket, ha nem támadnak?


Ha nem támadnak, akkor nem értem, miért nem tudtok fejlődni, építeni stb.?

Gondolj bele: megtámad egy 10-szer olyan erős szövetség; rögtön kapituláltok (egyetlen csata nélkül), ezzel a másik nyer X ezer LE-t anélkül, hogy a kisujját mozdította volna.
DE! Megtehetitek azt is, hogy hagyjátok, had támadjanak. Akkor, ha győzni akarnak, nekik kell összeszedni az 50 győzelmet. HA mindet meg is nyerik, akkor is ez 50 pp és némi idő - legalább ennyit áldoznak a LE-ért. Még az is lehet, rájönnek, hogy ha az 50 pp-ért másokat támadnának, többet nyernek, mintha titeket támadtak volna. Szóval első esetben "magatokra szoktatjátok" őket, míg második esetben sem kell semmit sem csinálnotok, csak kivárni (és eldugni a LE-t, hogy hy titeket támadnak, ne legyen semmi zsákmányuk.
Ha még esetleg bevisztek néhány győzelmet (mert nekik is van gyenge tagjuk - de itt csak biztosra szabad utazni), akkor még több pp-t kell rátok költeniük. Ez nekik egyre kevésbé fogja megérni.

Nézd meg az Azúr Légiót: amióta háborúznak, visszaestek a 10. helyre a szövetségek között, pedig két háborús győzelmük is van. Hiába győznek, de összességében a mérlegük negatív, többe került nekik a háború, mint amennyit a győzelemért kaptak. Ráadásul ezt még csak most kezdik felismerni.
Na ezért nem szabad kapitulálni.

Még egy dolog: Ha te támadsz háborúban, nem fogsz minden csatát megnyerni. Lehet, a 80%-át nyered (szerintem már ez is nagyon jó eredmény lenne), de 20%-át veszíted. A vesztes csatákban lehet, nem veszítesz LE-t (mert mondjuk 0-val indulsz, de ellenfeled mindenképp kap TP-t, aminek következtében hamarabb lép szintet. Pár TP ugyan nem a világ, de ha összesjön 10-20-100 ilyen támadás, az igen meg tudja gyorsítani a fejlődésedet.
Nézd meg az Elit Horda tagjainak a karakterlapját. Másról sem szól, mint hogy "támadj meg!", "engem üss!", "velem csináld a 200 LE-s küldit" stb. Miért? Mert a portya korlátozva van, egy nap maximum 15-30 alkalommal tudsz TE más végzeturakkal harcolni. Az viszont nincs korlátozva, hogy TÉGED hányan támadhatnak. Minden támadás amit kapnak, ajándék nekik, ami gyorsítja a fejlődésüket, és ezért TE fizeted a portyapontot.

Érdemes ezeket a dolgokat végiggondolni.
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.10.21. 10:39:10-kor
Pontszám: 5.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője