Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
941. hozzászólás - 2009.01.03. 12:25:01 (Válasz Mortimer #902 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.12.31. 13:47:34
Egyébként számomra tökéletesen érthető a hozzáállásuk a dologhoz, de más szempontból. Most a nagyok farmolják a kicsiket, és a kicsiknek semmilyen védekező eszközük nincs. (A Tökéletes asszem negyedszer támadott meg ma minket.) Ez egy egyoldalú, ők nyernek, mi vesztünk szituáció. A Citadella ezt egy kicsit megfordítja: mindkét fél veszíteni fog. Éppen ezért előre megmondom, hogy amint felépítjük, a mi szövetségünk is alkalmazni fogja rajtuk a Citadellát, és nem csatlakozunk egy ilyen egyezményhez.

A képlet egyszerű: ha támadtok, veszítünk. A felépülése után pedig "ha támadtok, veszítünk, de ti is veszítetek rajta" lesz. Szóval sok választásunk nincs.


Ez szintiszta butasag.
Ugyanis, ha te ellovod a citadelladat, akkor a racstol kapsz 5-10 valaszt ra. Tehat a keplet igy valtozik:

Citadella nelkul: (X a habru koltsege, Y a citadella koltsege)
nyereseg X-0
Veszteseg 0-X

Citadellaval:
nyereseg: 0-X
veszteseg: Y-X+nY

Tehát ugyan tudsz veszteséget okozni az ellenfelednek, de olyan aron, hogy annak sokszrosat kapod a nyakadba. Ropant onfelaldozo dolog beforgatni mondjuk 10 LE-t azert, hogy az ellenfelednek 1LE kart okozz, de ez eleg hamar a szovetseg felbomlasahoz fog vezetni. Mert a tagok egy resze hamar megkerdezi: miert is koltsek el 10 LE-t arra, hogy valakinek 1 LE kart okozzak, amikor mashol abbol a 10 LE-bol magamat tapolhatom. Lesz egy-ket fanatikus, akik majd megprobalnak kitartani, de ok meg szepen megallnaka fejlodesben, kicsusznak a top szovik hatosugarabol, es 2-3 honap mulva majd azon veszik eszre magukat, hogy hopp mar a masodvonalbeli szovik verik oket übtre, mikozben ok meg mindig vadul citadelazgatnak.

Olvastam itt arrol, hogy a Beke jellegu torekves nem tamogatott. Nem tudom a jaekleirast sikerult-e elolvasni.
Idezek:
a játék során te is egyike vagy a bolygót uraló végzeturaknak. Hívj ki más végzeturakat, vedd lélekenergiájukat, legyél még hatalmasabb - hogy végül az isteni hatalmadat arra használod, hogy lerázod az Ellenség fertőzését, amely megtébolyítja elmédet, vagy újabb világokra lépsz át, és azokat is bekebelezed - ez még a jövő titka.

Tessek eldonteni, hogy kooperativ vagy konfrontativ jatekrol beszelunk a fenti par mondat alapjan.

Ennek ellenere a jatek keszitoi nagyon realis modon inditanak egy vilagot az epitkezo kooperativabb tipusu jatekosoknak. Nem a meglevo vilagn valtoznak meg a szabalyok, mert barmilyen meglepo a jatekoknak nem az a normalis menete, hogy van egy szabalyrendszer, es ha az valakinek nem fekszik, mert nem tud hozza alklmazkodni, akkor megvaltoztatjuk a szabalyokat.

Beke csarnoka: brutalisan eros edelmi fegyver lett, ha bekapsz egy haborut, es azonnal kapitulalsz, akor ezzel effektive egy teljes szovetseget kiiktatal a tamadoid sorabol 22 napra, azaz tobb mint harom hetre!
Ha egy szovetseg nagyon ratok szall meg lehet vele tenni, hogy hadat uzensz, kapitulalsz, és 3 hetig vedve vagy. Plusz ha neked uzennek hadat akkor 50% a zsakmany. Az azt jelenti, hogy max 15%, azaz a lelekkut max 1 napi termelese. De inkabb ennel kevesebb, mert valoszinuleg nem vagy szintben egalban a tamadoval. Legyen mondjuk 10%, es egy 3-as katalizatort tetelezzunk fel, akkor az kemeny 14,4 oranyi toltodes amit buktok. Azon a szinten ahol vagyunk ez semmi. Nulla. Es ezert cserebe kapsz 3 het beket. Ha 10 szovi tud igy megruhazni 3 hetente, az azt jelenti, hogy 22-bol 6 napnyi termeles megy el haborurra es megmarad 16 napnyi. Ugy hogy egy darab portyat el nem inditottal haborus celzattal. Azt kell hogy mondjam, hogy a BCS eszmeletlen eros vedelemi fegyver.
Pontszám: 6.62
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
942. hozzászólás - 2009.01.03. 12:57:12
Kocos : ahogy látod a lepontozásból is, ész érvekkel és a tényekkel nem lehet meggyőzni mindenkit.
Hiába van már lehetőség a védekezésre, könnyebb továbbra is panaszkodni, hogy sok az a 10ezer elvesztett LE, mint felépíteni a béke csarnokát. És sokan továbbra is inkább sírni fognak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.62
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
943. hozzászólás - 2009.01.03. 13:04:13 (Válasz Ariel #942 hozzászólására.)
Én nem sírok. Viszont nem szeretem, ha megpróbálják nekem bemagyarázni, hogy milyen jó az nekem, ha elvernek.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.42
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
944. hozzászólás - 2009.01.03. 13:15:25 (Válasz Ariel #942 hozzászólására.)
Én (is) pontoztam le a hozzászólást, többek között a kioktató hangnem miatt. ("Ez szintiszta butasag.", "Nem tudom a jaekleirast sikerult-e elolvasni.", stb.)
Ha te végigolvastad, akkor gondolom nem találtál benne egy szót sem permanens 15 % ÉP alatti játékról, sorozatos farmolásról, és hasonlókról.
A rendszeresen farmolt szövetségek már régen nem számolgatnak, hanem érzelmi alapon döntenek.

Aki folyamatosan a nemi szerv jó oldalán áll, az ne adjon már tanácsot annak, aki a másik oldalon van, hogy mit kellene csinálnia, meg hogy mi lenne az ésszerű.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 5.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
945. hozzászólás - 2009.01.03. 14:58:04 (Válasz Gort #943 hozzászólására.)
Idézet: Gort - 2009.01.03. 13:04:13
Én nem sírok. Viszont nem szeretem, ha megpróbálják nekem bemagyarázni, hogy milyen jó az nekem, ha elvernek.


Csinalj olyan karit / szövit, hogy ne tudjanak elverni. Ennyire egyszerű.
Pontszám: 3.54
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
946. hozzászólás - 2009.01.03. 15:14:37 (Válasz Midian #944 hozzászólására.)
Idézet: Midian - 2009.01.03. 13:15:25
Aki folyamatosan a nemi szerv jó oldalán áll, az ne adjon már tanácsot annak, aki a másik oldalon van, hogy mit kellene csinálnia, meg hogy mi lenne az ésszerű.


Először is hangnem miatt elnézést, igazad van, csak ha valami felbosszant az a hülyeség. De ami még ennél is jobban felbosszant az az amikor értelmes emberek hagyják, hogy a lila köd döntsön helyettük az eszük helyett. Ez még soha semmi jót nem eredményezett. Márpedig Mortimer eddigi megnyilatkozásai alapján
*seggnyalás ON*
kifejezetten értelmes ember.
*seggnyalás OFF*
Ilyenkor nem mindig tudom megfelelően kontrollálni felháborodásomat.

Bizonyára ismeretes számotokra is a játékemélet alapjainból, hogy egy 2 személyes játék lehetséges kimenetei:
win-win
win-lose
lose-win
lose-lose
(win - nyereség, lose - veszteség)

Én ezek közül mindig igyekszem win-win helyzetet kihozni. Van olyan, hogy kikapok egy portyában és mégis win-win szituációt tudok belőle kihozni.

Amit ti itt most csinalok, az nagyjából nnak felel meg, hogy egy
lose-win szituációból kihoztok egy lose-lose-t és melléraktok még teszemazt 5 lose-win szituációt.

Nem kell matekzseninek lenni, hogy eszrevegyétek ez nem vezet sehova. Mert gondolod, ha TE aki ultranagyot szopsz vele nem tudsz tullépni az érzelmi megközelítésen, akkor az aki nálad lényegesen kisebbet szív az majd túllép rajta?

Lehetne értelme az egésznek, ha a ti oldalatokon egy minimális win megjelenne (például egy hoszabb tűzszünet, vagy béke), de ennek hiányában az egész önszivatás.

Tudom, hogy most milyen nehéz elővenni az érzelmek vihara mögül a realizmusotokat, de lehet, hogy pont ez kéne ahhoz, hogy a nemiszerv megfelelő végére kerüljetek, nem?
Pontszám: 6.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
947. hozzászólás - 2009.01.03. 15:25:22 (Válasz Ariel #942 hozzászólására.)
Ariel - meg mindig nem latod a problema lenyeget. Mindegy, hogy mennyi LE-t veszit, amig LE-t veszit es semmit nem tud csinalni ellene.

Portyanal beall 0 LE-re, aztan ussek.

Szovetsegnel most mar lehet CSOKKENTENI a veszteseget, de nem lehet kiiktatni, akarmit is csinalnak. Ez mindig is fajni fog nekik, szerintem erthetoen. Amig a szovetsegeknek nem lesz egy tenyleges LE vedelmi modszeruk, ez a problema elni fog. Beke csarnok elott, beke csarnok utan.

Masreszt, ugy tunik ez nem jott ki rendesen, de a vedelem nem ingyen lenne, hanem folyamatos befektetest igenyelne. Tehat, valami aldoz a szovetseg arra, hogy kevesebb vagy semmi LE-t ne veszitsen haboruban. A beke csarnoka tekintheto "ingyen" vedelemnek, hiszen egyszeri felepites utan vegtelensegig ad vedelmet.

Az mas kerdes, hogy mind a portyaknal mind a haboruknal kell valami megoldas a LE-re. Bevallom, erre nincs olyan otletem jelenleg amely nem farmolashoz vezetne. Ezen morfondirozok sokat.
A hozzászólást Simon módosította 2009.01.03. 15:29:33-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
948. hozzászólás - 2009.01.03. 15:32:05
Jajjmár

Komolyan, megint a sok matek. Tessék már felfogni, hogy a "rácsszövetség" ideig-óráig effektív, ezt többen elmagyaráztuk már korábban. Most még előnyös, 1 hónapon belül nem lesz. Több lesz a rácsonkívüli. Tehát a korábbi levezetésed megy a kukába.

Másrészt, akit 20x farmolnak nem fog racionálisan gondolkodni, hiába erőltetitek. Vissza akar vágni, bármi áron. Akkor is, ha ő is kap pusztitó csapást. És nem, nem lehet megmagyarázni, hogy ez miért nem jó matematikailag, mert nem érdekli. Engem se érdekelne. Ha ici-picit bele tudnátok magatokat érzeni a helyzetükbe, akkor értenétek amiről itt többen, hosszú idők óta filozofálgatunk.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.73
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
949. hozzászólás - 2009.01.03. 15:54:08
A háborúkban elbukott LE-t mindenki kompenzálhatja győztes háborúkkal. Igaz, hogy nem lehet nullára redukálni a veszteségeket, de pozitívba lehet fordítani megfelelő számú győzelemmel. 0-ban nem tudsz maradni, de a szövetségen múlik, hogy mennyire lesz pozitív vagy negatív a mérlegük. Több mint 100 szövetségnek van 5-nél több győzelme, tehát nem az a helyzet, hogy van 2-3 szövetség aki háborúzik, és a többiek ártatlan áldozatok. Persze van pár kivétel aki elvből nem indít háborút, de a többség ilyen.

Az erősebb szövik elveszik a gyengébbektől a LE-t, azok a még gyengébbektől és így tovább. A lélekkút védelmével megszűnik a háborúzás, helyette inkább azt kellene elérni, hogy legyen értelme a hasonló erősségű szövetségeknek is háborúzni egymással.

Továbbra sem hiszem, hogy az elbukott 10-20 ezer LE okozna problémát egy szövetségnek, hisz könnyedén elveszik a náluk gyengébbektől, inkább az, hogy "megint megtámadtak, és esélyünk sincs ellenük".
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.67
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
950. hozzászólás - 2009.01.03. 16:13:51 (Válasz Ariel #949 hozzászólására.)
Igen, igy mar korrektebb a meglatasod.

Teny, most van egy "ripple effect", azaz a nagy szovi megtamad kisebbet, kisebb megtamad meg kisebbet, stb... Ez szamomra egyenlo a farmolassal - minden szinten, szinte minden.

Ennek pontosan ket oka van:
1. Nem lehet a LE-t levedeni
2. Nincsen kockazat (avagy abszolut minimalis) a kisebb szovetseg betamadasaban, hiszen a haborus gyozelemi rendszer ugye szepen kiiktatja (!) a random szerepet.

Szerintem mindket problemat kezelni kell.

Erdekes otlet lenne esetleg haborus "taktikat" bevezetni, mely modositana a haborus eredmenyeket. Peldaul, haboru kezdetekor, a szovetsegek kulonbozo hadmuveleteket tudnanak valasztani (peldaul gyengek segitsege, koncentralt vedekezes, stb), melyek kulonbozo bonuszokat adnanak kulonbozo viselkedesmodokra, es buntetest mas dolgokra. Ennel biztos van jobb otlet is.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.00
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
951. hozzászólás - 2009.01.03. 17:42:57 (Válasz Kocos #946 hozzászólására.)
Én pont, hogy a nagyobb szövetség szemszögéből nézem. Ha előre bejelentem, hogy MEG FOGOM TENNI, és megtámad, akkor nem én vagyok a hülye, hogy ötszörösére növelem a veszteségem, hanem ő, hogy megtámad, és nem nyer, hanem veszít a háborún.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
952. hozzászólás - 2009.01.03. 17:53:49 (Válasz Mortimer #951 hozzászólására.)
Mortimer - megegyszer rakerdezek.

Ti nem haboruztok?

Mi lesz ket honap mulva, amikor minden lehetseges celpontotoknak szinten lesz citadellaja? Senkit nem tamadtok? Vagy majd AKKOR elfogadjatok, hogy a citadella egy nem hasznalhato epulet amivel elni kell, hasznalni pedig nem. Mert mindenkinek tobb kart okoz, mintha nem hasznalnad egyaltalan.

Amig nem latszik, hogy kicsit elore is gondolkodnal, addig sajnos senki nem fogja megerteni a motivaciodat es marad butanak a dontesed. Bocs.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.00
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
953. hozzászólás - 2009.01.03. 17:57:48 (Válasz Simon #950 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.01.03. 16:13:51
Erdekes otlet lenne esetleg haborus "taktikat" bevezetni, mely modositana a haborus eredmenyeket. Peldaul, haboru kezdetekor, a szovetsegek kulonbozo hadmuveleteket tudnanak valasztani (peldaul gyengek segitsege, koncentralt vedekezes, stb), melyek kulonbozo bonuszokat adnanak kulonbozo viselkedesmodokra, es buntetest mas dolgokra. Ennel biztos van jobb otlet is.


Biztos van Csak én még nem olvastam sehol jobbat, illetve nekem sem jutott eszembe jobb. Őszintén szólva, ha ki tudnánk találni ilyen úgymond manővereket, akkor azzal egyrészt plusz színt lehetne belevinni a háborúba, másrészről, ha jó stratéga a védekező szövetség, akkor sikeresebben védekezhetne. Nyilván ezt az alapötletet ki kell dolgozni picit jobban is és akkor nem feltétlenül lehetne csak erőből nyerni, mint ahogy most megy. Több értelme lehetne a háború alatti diplomáciának.

Hátrány: részletességtől függően bonyolítaná a háborút, nem tudom, hogy Miklósék milyen szintig lennének egyáltalán hajlandóak rá.

Konkrétumként egy ötlet:
a) A háborús pontok nem győzelem / 1 járnának, hanem valamilyen nagyobb érték (pl 5) és ezt módosíthatnák a különböző taktikai vagy stratégiai elemek.

b) a győzelmi értéket a TP módosító változtatná. Pl: ha 5 szinttel lefelé támadsz portyában, azzal a nyerhető TP csökken, ezt a szorzót alkamazni egy fix győzelmi pontra is (pl. 10 * x). Vagy hasolnó

(Tudom, menjek sakkozni)
(Ezt, ha van értelme, lehet, hogy inkább egy másik topikban kellene megvitatni, nyilván csak azután, ha Miklósék legalább ötletelés szinten rábólintanak. Ha kijelentik kerek-perec, hogy még csak hasonló sem lesz, akkor kár bele az energia).
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.03. 18:05:22-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
954. hozzászólás - 2009.01.03. 18:03:50 (Válasz Simon #952 hozzászólására.)
"Amig nem latszik, hogy kicsit elore is gondolkodnal"

Előre gondolkodom. Elrettentéssel próbálom kivédeni, hogy a negyedik után ötödszörre is megtámadjon majd ugyanaz a szövetség.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
955. hozzászólás - 2009.01.03. 18:06:21 (Válasz Mortimer #954 hozzászólására.)
A kérdés arra vonatkozott, hogy amikor téged rettentenek el hasonlóképp, akkor mi lesz a helyzet?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
956. hozzászólás - 2009.01.03. 18:12:46 (Válasz CaveMaN #955 hozzászólására.)
Nyilvánvalóan nem fogom tudni erőből megoldani a helyzetet, de a nagy szövetségek még most is ezt erőltetik, nem hajlandók elfogadni, hogy változik a világ, és nekik is változtatniuk kell a taktikájukon. Én adjak megoldást az ő problémájukra? Ennek kidolgozása nem az én feladatom, de vannak ötleteim rá a játék jelenlegi keretein belül is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.80
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
957. hozzászólás - 2009.01.03. 18:21:39 (Válasz Mortimer #956 hozzászólására.)
Csak te MIKRO politikaban gondolkodsz - ami csak titeket erint, masok pedig MAKRO politikaban, mely mindenkit erint.

Ha a Te szovetseged kijelenti es vallalja a citadella hasznalatot, akkor szerinted az eredmeny az, hogy nem tamadnak titeket. (Mikro)

Ennek a Makro vonzata az, hogy a kovetkezo szovetseg is bejelenti, hogy ok is citadellaznak. Oket sem tamadjak. Ok.

Stb, stb.

Nagy hirtelen elertuk azt a szituaciot, hogy mindenki citadellaval fenyegetozik es a haboruk megszuntek.

Szerintem ez nem jo vegeredmeny, senkinek, mert a jatek unalomba fullad. Ettol fuggetlenul ez egy valos veszely.

Es, elkepzelheto, hogy bar rovidtavon nem tamadnak meg a nagyobb szovetsegek, hosszutavon megis megtamadnak, meg ugy is, hogy eloszor rafizetnek, mert ti sokkal tobbet fogtok ezen vesziteni, es legkozelebb mar nektek sem eri meg peldalozni.

[Mindezt ugy mondom, hogy nem a jelen rendszer fenntartasat eroltetem, lasd a javaslataimat korabbi posztokban. A szovetsegi haboru rendszer mar igy is uncsi, igazabol nagy baj nem lesz, ha megszunnek a haboruk ebben a formaban.]
A hozzászólást Simon módosította 2009.01.03. 18:25:00-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.38
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
958. hozzászólás - 2009.01.03. 18:35:49 (Válasz Simon #957 hozzászólására.)
Ez itt OFF, de ha már te eltértél, én is.

Én megmondom őszintén, már teljesen letettem a MAKRO gondolkozásról. Itt a fórumon aktívak többségének vannak kurvajó ötletei, de azok úgysem valósulnak meg. Még a hónapokkal ezelőtt beígért dolgok sem kerültek be a játékba (például a lélekkút kisütéses küldetés alternatívája), akkor minek ötleteljen az ember grandiózus csatákról? A kvízrendszer alapjaiban rossz ma is, sokkal fontosabb lenne azt megreformálni. A játékosok részéről rengetegen nem sajnálják az időt a javításokra, de napi többszáz hibás új kerül be a rendszerbe ma is. Vagy hol az akadémia? Milyen szánalmas küldetéseket kapunk? (Előre kiszámíthatóan be tudok írni kapásból egy tucatot, ami biztosan lesz.)

És a hibák javítása, a jelenlegi játékosok jobb kiszolgálása helyett Miklós a Világ 3-mon gondolkozik, mely az elvándorló, vagy eleve ott induló emberek miatt biztosan csökkenteni fogja a mi játékélményünket.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.01.03. 18:37:55-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.00
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
959. hozzászólás - 2009.01.03. 19:31:11 (Válasz Simon #947 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.01.03. 15:25:22
Ariel - meg mindig nem latod a problema lenyeget. Mindegy, hogy mennyi LE-t veszit, amig LE-t veszit es semmit nem tud csinalni ellene.


Miert ne tudna tenni ellene? Van egy nagy sors konyve ahol le van irva, hogy ok mindig veszteni fognak? Meg kell nyerni a haborut!
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
960. hozzászólás - 2009.01.03. 19:50:16 (Válasz Mortimer #951 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.01.03. 17:42:57
Én pont, hogy a nagyobb szövetség szemszögéből nézem. Ha előre bejelentem, hogy MEG FOGOM TENNI, és megtámad, akkor nem én vagyok a hülye, hogy ötszörösére növelem a veszteségem, hanem ő, hogy megtámad, és nem nyer, hanem veszít a háborún.


Ezt struccpolitikának hívják. És az a baj, hogy még mindig megéri megtámadni téged, mert pozitívban fognak kijönni. Plusz ugye ott az esélye, hogy mivel tudod ötszörösen kapod a nyakadba a viszontválaszt nem mered meghúzni a reveszt. De ha mégis? Na bumm. Akkor is kihozza a háború nullára.

Vajon a való életben ennyire tartanál hihetőnek egy fenyegetést, hogy ha a szomszéd azt mondja a lexusaval belerongyol az opeledbe, ha beszolsz neki? Azt mondod magadnak: ugyan, ennyire nem hulye.
Te fenyegetnel a valo eletben azzal, hogy elköltesz ötmillió forintot, hogy egymillió kárt okozz valaki másnak? Mert mondjuk elhappolt előled egy egymilliós nyereségű boltot?

Plusz hát a nagyszövinek megéri példát statuálnia veled, azzal, hogy a szövid szépen felmorzsolódik. Így a következő "terrorista" előtt lesz elrettentő példa. Ugyanezen ok miatt ha beadja a derekát másnaptól az öszes potenciális célpontja azt fogja mondani, hogy ha támadsz citadella. Szóval ha tényleg a nagy szövi helyében lennél, hamar rájönnél, hogy bizoy ar érvelésed lyukasabb mint egy jófajta szita.

De egyéként látszik, hogy ezt legalább 1-2 szövivel végig kell játszani. Mi biztos, hogy benne leszünk a végigjátszásban, mert természetes célpontok vagyunk. Te, ha szerencséd van már nem.
Érdekes egyébként, hogy a játékban az elrettentésne van hatékony módszere, de ez nem az.

Ja még egy történet az előre szólásról, meg az akkor ő a hülyéről:
A király egynapon ráébred, hogy kedvenc kamarása bizony nem csak királyi kasszár, de őfelsége nejére is rendszeresen rájár. El is rendeli annak rendje és módja szerint az elfogatását, majd kivégzését. A kivégzés előtt bemegy a rabhoz és azt mondja neki:
- Jövő héten kivégeztetlek. De aznap reggel, amikor felkelsz, még nem fogod tudni, hog aznap meghalsz.
A kamarás elgondolkodik, vajon mennyi ideje van hátra. Vasárnap ugye nem lehet a kivégzés, mert akkor reggel már tudná, hogy aznap meghal. Ha viszont a vasárnapot kizárta, akkor szombat sem lehet, hiszen szombat reggel tudja, hogy vasárnap nem lehet, tehát csak a szombat lehet a kivégzése napja, márpedig aznap reggel még nem fogja tudni. Ugyanígy nem lehet a péntek sem, hiszen péntek reggel tudja, hogy a szombat és a vasárnap kizárt. A kamarás a fenti logika mentén szépen egyesével kizárta a hét összes napját. Meg is nyugodott, hogy a jó király bizonyosan megkegyelmez majd neki.
Aztán eljött a szerda reggel, és reggeli után szóltak a kamarásnak, hogy ma van az akasztás.
Pontszám: 8.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője