Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
601. hozzászólás - 2008.11.15. 12:39:15 (Válasz Zsolesz #599 hozzászólására.)
Most, hogy a 2. héten 10 győzelmi különbség is elég a győzelemhez, ezt már nem érzem annyira kényszernek...
A velünk egyforma erejű szövetségekkel (átlagszint és lélekkút mérete is kb azonos volt) hosszú, de legalább érdekes háborút vívtunk. Mondjuk nyertünk is, Istennek legyen hála. De folyamatosan lefelé csapkodni, azt nem szeretnénk. Érdektelen, unalmas, meg anno nekünk sem esett jól, miért kényszerítsük rá másra?
De, és azt hiszem ez a lényeg, mi nem vagyunk top szövetség és nem is nagyon akarunk azok lenni. Akik igen, azoknak felteszem tényleg muszáj. Bár erről nyilván te többet tudsz Zsolesz.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
602. hozzászólás - 2008.11.15. 13:02:26 (Válasz Zsolesz #599 hozzászólására.)
A Hajnalpajzs szövetség tagjai nem nézik a szövetségük érdekeit. Még egyetlen háborút sem indítottunk. Nem szoktuk egymásnak megadni a zsíros falatok (sok le-vel táborozók) neveit. Igaz nem is vagyunk túl táposak. Csak a 2. oldal közepén vagyunk. Képzeld mi lenne, ha tagjaink néznék a szövetség érdekeit.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
603. hozzászólás - 2008.11.15. 13:09:53 (Válasz Gort #602 hozzászólására.)
El lehet ítélni engem, de akkor se szeretném, ha nekem is arról kéne itt beszámolnom, hogy hányan hagyták ott a szövetségemből a játékot a háborúk miatt. Inkább biztosítok sikerélményt is a vereségek mellé. Ez a játék egy olyan világban játszódik, ahol szinte mindenki küzd mindenkivel. Én is amellett kardoskodok, hogy adjunk nagyobb esélyt a védőnek! Kelljen a támadónak meggyőzőbb győzelmet aratni, és ha nem tud, akkor nyerjen a védő, akár döntetlen, vagy minimálissal több győzelem mellett is, merthogy megvédte a "várát"!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
604. hozzászólás - 2008.11.15. 13:18:48 (Válasz Zsolesz #603 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.11.15. 13:09:53
Én is amellett kardoskodok, hogy adjunk nagyobb esélyt a védőnek! Kelljen a támadónak meggyőzőbb győzelmet aratni, és ha nem tud, akkor nyerjen a védő, akár döntetlen, vagy minimálissal több győzelem mellett is, merthogy megvédte a "várát"!


Ez mind szép és jó, de ezzel csak a farmolást segíted nem? A támadó emiatt olyan szövetséget fog keresni, aki tuti biztos hogy nem győzhet ellene, annyival gyengébb...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
605. hozzászólás - 2008.11.15. 13:22:15 (Válasz Zsolesz #603 hozzászólására.)
Sikerélmény? Tudod te mekkora sikerélmény volt, amikor a Diamonds ellen nyertünk? Ők a 4.-ek voltak a toplistában, amikor hadat üzentek nekünk. Hány kisebb szövetséget kellene megvernünk ekkora sikerélményhez? Számomra minden nap sikerélmény, amikor nem háborúzunk. Mert ez számomra azt jelenti, hogy jól játszunk. A nagyobb szövetségek inkább gyöngébb ellenfél után néznek, mi pedig nem bántunk másokat. A béke az igazi sikerélmény.
Való igaz, a háború alatt elveszítettünk 3 tagot. Viszont azóta belépet kettő. És mi, akik kitartottunk, igazi bajtársakká lettünk, akik büszkék egymásra. Vajon akkor is így éreznénk, ha sorra vernénk el a kisebbeket?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
606. hozzászólás - 2008.11.15. 13:30:05 (Válasz Byzon #604 hozzászólására.)
Nem tudom. Végül is mindegy is nektek, mit mondok, úgyhogy nem erőködök. Részemről befejeztem. Üdv.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
607. hozzászólás - 2008.11.15. 13:37:00 (Válasz Zsolesz #606 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.11.15. 13:30:05
Végül is mindegy is nektek, mit mondok, úgyhogy nem erőködök.


Ez nem igaz... Csak mi is elmondtuk a miénket...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
608. hozzászólás - 2008.11.15. 13:43:29 (Válasz Byzon #607 hozzászólására.)
Könnyű a másik ötleteit lehurrogni, de ti is azt mondjátok, hogy nem jó így a háborúsdi, szerintem se. Feldobok egy ötletet, ami segíthetne a kisebbeknek, azt leszólod. Akkor rukkolj elő valamivel! Bár nem hiszem, hogy túl nagy jelentősége lenne, akármit is okoskodunk, mert nem látok rá reális esélyt, hogy a közeljövőben bármi is változna.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
609. hozzászólás - 2008.11.15. 14:03:23 (Válasz Zsolesz #608 hozzászólására.)
Ne haragudj Zsolesz, de én nem lehurrogtam, csak egy lehetséges veszélyre hívtam fel a figyelmet. Ha van egy ötlet, azt meg szokás vitatni nem? És ott esetleg ellenvélemény is elhangzik... Inkább Hauer ötlete tűnik nekem jónak (nem csak lélekkút, hanem szövetségi tagok átlagszintje alapján lehetne háborút indítani, sokkal gyengébb ellen nem. Persze akkor ez alapján kéne adni a jutalmat is...) Ezzel nem mondom, hogy rossz az ötleted, az is lehet, hogy nincs igazam, nem tudom. De akkor erre nyugodtan kifejthetted volna a saját érveidet. Ha megsértődsz, azzal sajnos nem jutunk előre. Mindenesetre ha a hivatkozott hsz-em sértőnek érezted, akkor ezúton kérek elnézést miatta, abszolút nem volt szándékos!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
610. hozzászólás - 2008.11.15. 14:24:28 (Válasz Byzon #609 hozzászólására.)
Kicsit túlreagáltam . Bocsi. Jogos amit írsz.

Tehát áttekintve:
A sok felmerült ötlet kombinációja lehetne jó valószínűleg. Tehát átlagszintet nézne-mondjuk ez alapján is szinte bárki támadható lenne, mert már csak 7-8.szintű újakat tudunk felvenni-és e mellet előnyt kapna a védő. Például a támadó hogy viszi magával védőfal bónuszt? Jó, az a portyáknál is ott van, mert különben nem lenne sok értelme fejleszteni, de aki otthon van, ténylegesen a védőfal biztonságában, az kapjon extra védelem bónuszt, és a védő nyerjen, ha a támadó nem tudja 2 hét után se elérni pl. a 100 győzelemmel többet! Vagy meg kell szoknunk így, ahogy van. Ha nem változik, akkor persze nem is lesz más lehetőségünk.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
611. hozzászólás - 2008.11.15. 14:29:54
a lényeg a lényeg hogy bármilyen módon de változtatni kéne a rendszeren, mert tölünk rengetek lehetőséget vettek már el a "nagyok" bár amutatonk nem olyan rossz
elveszett LE:kb 6300LE
nyert LE:11000LE
de folyamatban van még két háború és nem iagzán fogunk nyerni mert a tagok hogy úgy mondja inkább a néma paszívitásba burkoloznak a helyett hogy a számukra üthatőket támadnák
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
612. hozzászólás - 2008.11.15. 14:33:09
szerintem az már sok hogy két hét után is 100-zal kelljen verni mert az megint csak azt segítené elő hogy a sokkal gyengébbeket támadják hiszen egy közel azonos erejű szövivel szinte reménytelen elérni a 100-at így inkább olyat választanak aki ellen simán megvan a 100
de ez is csak vélemény
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
613. hozzászólás - 2008.11.15. 14:43:17 (Válasz Hauer92 #612 hozzászólására.)
Ha sokkal gyengébbet nem is lehetne támadni, akkor nem lehetne olyat választani. Amúgy csak írtam egy számot. A lényeg az lenne, hogy meggyőző győzelmet kelljen aratni a támadónak. A két hét alatt 100-al több győzelemhez napi 7 győzelemmel kéne többet aratni, mint az ellenfél. Lehetne ez mondjuk 5 is, akkor az két hétre 70, de bármi más is. a 10 viszont nevetséges. Egy átlag háborúban, ahol mindenki támad, legalább 500 összecsapás lezajlik két hét alatt. Ebből a 255-245 nem éppen meggyőző.
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.11.15. 14:43:55-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
614. hozzászólás - 2008.11.15. 14:46:21 (Válasz Zsolesz #610 hozzászólására.)
Semmi gond Zsolesz, előfordul.
Az a baj, hogy sok értelmes nekem sem jut eszembe, mert félek, amiket ki tudnánk találni, azok meg az ellentétére fordítanák ezt az egészet...
Bár tény és való, valamit kezdeni kéne ezzel, mert jelen formájában, hát nem a legjobb...
A védő plusz bónuszt kapjon talán nem feltétlenül rossz ötlet, csak nehéz belőni kiegyensúlyozottra.
Amit mondasz, hogy a támadónak 2. héten is kelljen 100 győzelem az talán túlzás, de mit gondoltok arról, hogy mondjuk a védőnek már első héten is elég lenne mondjuk 100 helyett pl. 20 győzelem?
Csak az ilyesminek sajnos nincs sok értelme olyan szövetségek között, ahol az egyik tényleg messze erősebb a másiknál...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
615. hozzászólás - 2008.11.15. 14:51:37 (Válasz Byzon #614 hozzászólására.)
És nem is mi mondjuk ki a végső szót...
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
616. hozzászólás - 2008.11.15. 14:54:31 (Válasz Zsolesz #615 hozzászólására.)
Főleg. De ebből a szempontból megértem Miklósékat is, hiszen a jogban is alapvető:
"Hallgattassék meg a másik fél is!" Márpedig gondolom van akinek ez így tökéletes...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
617. hozzászólás - 2008.11.15. 15:00:33
hát a én mondjuk olyan sok bonuszt a védőnek se adnék mert mint mondtam akkor az csak azt eredményezné hogy olyanokat keresnek akik még sokkal gyengébbek de még ekkora pluszok ellenére is valószínűleg levernék ezért én mondjuk olyan pluszokat adnék hogy mondjuk a támadó egy karaktert csak 8 óránként támadhasson míg a védő 1 óránként ez ugyan sok elönyt nem add de tovább növelné a a szerencse szerepét a végkimenetelben és hát az egész játék úgy van kitalálva hogy a gyengébb kap nagyobb segítséget a "random istenségtől"
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
618. hozzászólás - 2008.11.15. 15:07:07 (Válasz Hauer92 #617 hozzászólására.)
Azért szerintem az elég nagy segítség lenne. Átlag minden szövetségnek van egy olyan karaktere-eltekintve a tényleg kirívó különbségektől-aki a támadok nagy százalékát végig tudná verni. Ilyen feltételek mellett meg talán még túl nehéz is lenne győzni. Veled nagyjából egyenlő erős szövetség ellen meg lehetetlen. Megint a sokkal gyengébbeket támadnák. Mindig ide lyukadunk ki? Lehet, hogy így a legjobb ahogy van.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
619. hozzászólás - 2008.11.15. 15:14:23
sok lehetőség van és lehet tényleg úgy jó ahogy van de szerintem mégha csak egy leheletnyi elönyt is de azért adni kéne a védőknek mert most a nagyok csak élvezik a játék "hibáit"
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
620. hozzászólás - 2008.11.15. 15:23:26
Esetleg lehetne egy olyan módosítást bevezetni (hogy ne legyen farmolás és a gyengébbnek is legyen esélye), hogy a szövetségek átlagszintjétől függne a győzelem/vereség arány.

Pl. két átlag 14. szintű klánnál 2x annyi, plussz 100 és plussz 10 maradna a győzelemhez szükséges szám. De ha mondjuk egy 14. átlag szintű klán egy 10. átlagszintű klánt támad meg, akkor az erősebbnek több, a gyengébnek kevesebb győzelem kelljen. Az arányszámokat, most csak hasraütés szerűen mondom: 14. szint 3 nap 3x-os szorzó, 1 hét után 100+60 győzelem, 2 hét után 10+6 győzelem. Ezzel szemben a 10. szintű védekezőknek elég lenne 1,5-es szorzó 3 nap után, 1 hét után 100-60 győzelem, 2 hét után 10-6 győzelem.

Így minél gyengébbet támadna valaki annál komolyabb erőfölényt kellene mutatnia, ha tényleg nyerni akar.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője