Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvencAxonise FlassFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1321. hozzászólás - 2009.02.14. 10:57:11
Megértelek Balor és ez a korrekt álláspont, ezt szerintem mindenki el tudja fogadni, és teljesen érthető is.
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1322. hozzászólás - 2009.02.14. 11:02:47
Várható volt a játékban egy szakadás az élmezőny és a többi játékos között. Szerintem nem a szövetségi háborúknak kellene az egyetlen kihívásnak lennie egy játékban!
Nem ide tartozik, de miért ne lehetne szövetségi szinten azonos hordás támadását is indítani például.
De nagyon sok módon lehetne a játékot pezsdíteni, de szokásos Beholder hiba, sokkal gyorsabban fejlődnek karakterek, szövik, mint várták a készítők, legalábbis a karakterek 5%-a.
A hozzászólást Hagya módosította 2009.02.14. 11:03:25-kor
Dorn
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1323. hozzászólás - 2009.02.14. 11:34:14
Mi is nem sokára kikapunk a Tyrantól, ugyanúgy mint a a Tgy. Lenne egy megoldásunk a dologra, de annak etikus oldala még jobban megkérdőjelezhető, igy inkább tisztán bukunk. Az első vereségünk lesz.

A Tyrant kihasználta a játék egy hiányosságát, hibáját és ezzel megvert minket. Kiváló stratégiai húzás volt,hatalmas szervezés és összmunka, minden tiszteletem az övék.

A döntetlenen lévők ütését nem tudom elfogadni, amelyik szövitől ilyet hallok annak én is leütöm a küldin lévőit, és megírjuk egymásnak sok szövetségbe ha van ilyesmi. Ha vki tönkretesz egy közösségi munkát igénylő küldetés azok ne számítsanak arra, h ők esélyt kapnak.

A tyrant taktikája egy újabb játékhibán alapszik, amit ők is elismernek. Ma már egy magas szintű karakter a napi vadászatából max körüli építésel 120-180K Lét tud építeni. Egy nap. Azaz a napi Lé töredékért ide oda lehet lépdelni a szövik közt, érdemi veszteség alig éri a játékost.
Mi másfelől kezelítjük meg a dolgot. Mostantól lehet kilépünk a szövinkből belépünk egy kis háborúzó smaragd szövetségbe, 1-2 óra alatt eldöntjük a háborút és kb a 4. órában ismét otthon leszünk, teljes értékű tagként.
Pontszám: 9.29
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1324. hozzászólás - 2009.02.14. 12:25:30
Amit azért a tiszta képhez megemlítenék, jó pár szövetség gyengébb játékosai hajlamosak rendkívül segítőkésszé válni miután megcsinálták a döntetlen küldetést továbbra is buzogányban álldogálnak fél oldalas listát vezetve azokról akikkel sikerült a küldi és azokról akik nem hagyják őket nyugiban vadászni.
pl a Tgynél is előfordultak ilyen játékosok, ezek beütésének etikussága szerintem teljesen más elbíráslás alá kell, h essen.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.02.14. 12:26:22-kor
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1325. hozzászólás - 2009.02.14. 12:29:03 (Válasz BaalCain #1323 hozzászólására.)
Baalcain, ti simán Hilgartól és Hollaatól kaptatok ki. Az hogy reggel még ütöttünk rajtatok hármat, nem módosítja az állást ide vagy oda, ők végig bentvoltak a szövetségben. Titeket a katakomba vert meg és legfőképp a saját figyelmetlenségetek.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1326. hozzászólás - 2009.02.14. 12:40:25 (Válasz BaalCain #1323 hozzászólására.)
Kiürítitek a szövetséget 3 hétre? Egy ember meg a katakombába? Tőlem csináljátok. Szép húzás lenne
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4.25
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1327. hozzászólás - 2009.02.14. 12:55:32
Hogy etikus volt-e PC-vel lőni a Hajnalpajzsra? Nem. Etikus volt most a Tyrant taktikája, döntetlenezőket leverni stb.? Nem.

Egy háborúban azonban minden eszköz megengedett... Ezúton szeretnék gratulálni a Tyrant szövetségnek ötletes taktikájukhoz és győzelmükhöz!

Viszont.... Szeretnénk már egy jót háborúzni, ahol az ellen nem használja ki a játékban rejlő kiskapukat és még esélyünk is van egy minimális! Van esetleg jelentkező?
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 7.57
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1328. hozzászólás - 2009.02.14. 12:57:30
Való igaz, figyelmetlenek voltunk, és arra fáztunk rá. Ez van, fizetünk. A jövőben meg jobban körbenézünk. Ami azt illeti valamennyire vártuk hogy háborúzzunk, ti legalább harcoltatok múltkor is, és adtátok fel az első adandó alkalommal, igaz nem egészen erre számítottunk.

Ami meg az éjszakai visszalépést és a végverést illeti, én személy szerint nem nagyon bánom. Hilgar-t és Holla-t talán nagynehezen meg tudtuk volna állítani, ha szerencsénk van, meg nagyon összeszedjük magunk, de akkor egy hosszú, nyögvenyelős kínkeserves hadakozás lett volna. Így legalább túlvagyunk rajta. Mondom ez az én személyes véleményem.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagSpiderFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1329. hozzászólás - 2009.02.14. 12:58:04
Udv!

Gratulalok a Tyrantnak, nagyon elmesen hasznaltak ki a jatek adta lehetosegeket(legyen az kiskapu v sem, melyet a jovoben azert mindenkepp javitani kellene a vandorlasok elkerulese vegett), eszembe sem jutott volna, pedig en is ugyeskedem eleget a jatekom soran...
En egy haboru soran a dontetlenezok meguteseert sem itelnek el senkit, a haboruban nem szamit az etika...Amit a jatek keretei megengednek es nem bug, az minden szabalyos, ok is csak ezt hasznaltak ki, jelen esetben a mi karunkra, de meg mindig jobb mintha 4-500as kutnal derult volna ki ez a lehetoseg. Nem mondom h jolesett, de a feszes jatekom ellenere en vagyok az egyik leglazabb a szerveren . Na jo, azert a tuske ott maradt a kormom alatt(azt hiszem ezt meg lehet erteni), es a kereso altal kidobott emberkek kozul az optimalis jatekot felredobva a Tyrant elonyt fog elvezni, de valahogy ki kell piszkalnom, orokre csak nem maradhat ott
Emelem kalapom(elismeres es koszones), egy a TGY nevet buszken viselo tag
a Pók
Pontszám: 5.75
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1330. hozzászólás - 2009.02.14. 13:04:52 (Válasz krishy #1327 hozzászólására.)
ELIT HORDA
Azúr Légió
Végzeturak mesterei

Náluk már próbálkoztatok?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.50
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1331. hozzászólás - 2009.02.14. 13:05:09
<Sóhaj>
Egy szó mint száz, nem volt kellemes arra ébrednem (kávé helyett), hogy a préda a hátam mögé lopózott éjszaka és míg lehajoltam a szappanért, megtette a szükséges lépéseket, hogy egy pillanatig domináns egyedként tündökölhessen.
Tanulság: szorosabban kell tartanom a hátsóm.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 6.17
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1332. hozzászólás - 2009.02.14. 13:08:58 (Válasz Seligen #1331 hozzászólására.)
<Sóhaj>
Köszönöm, hogy lebuziztál minket.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.17
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1333. hozzászólás - 2009.02.14. 13:10:31 (Válasz Gort #1330 hozzászólására.)
Nincs értelme, mert akkor hetekig nincs kit ütlegelniük s nekünk vissza. Még laposabb lenne a játék, így, hogy fent nem háborúzunk, legalább akad aki epikuson kívül is tiszteletre méltó fülessel tud kedveskedni reggelente. Ariel visszakezeseit pl. ódákba tudnám foglalni, Megtévedt Próféta tegnapi jobb horga után pl. még ma is néha magától kiakad az állkapcsom.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 4.25
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1334. hozzászólás - 2009.02.14. 13:11:20 (Válasz Gort #1332 hozzászólására.)
Nem így gondoltam, de ha már így fogadtad...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5.40
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1335. hozzászólás - 2009.02.14. 13:13:45
Ironikus a helyzet, en voltam az egyik legnagyobb tamogatoja a lelekkuttoltes modositasanak, bar engem mar nem erintett, ugy lattam szopatas ami akkor volt. Vicces, hogy az en szovetsegemen durran el ennek a modositasnak az elso kihasznalasa. Azt talan mindenki atlatja, ez nem volt celja a lelekkuttoltes modositasnak, biztos hogy valami reakcio lesz erre Miklostol.

Ettol fuggetlenul ugyesnek tartom amit Tyrant csinalt, a helyzetet maximalisan kihasznalta. Dicseretet azert nem mondok, bar szabaly a taktikat nem tiltotta, kimondottan a szabalyok szellemevel ellentetes modon harcolta ki Tyrant a gyozelmet.

Amiatt sem fogok pironkodni (remelem a szovetsegem sem), hogy "rendes" haboruban nemigen van ellenfelunk. A haborus rendszert mar honapok ota probaljuk javitani (nem csak en, nem csak mi, hanem sokan mas szovetsegekbol is), hogy elfogadhatobb legyen mindenki szamara. Eddig suket fulekre talalt Miklosnal.

Legfobb ironiaja a dolognak pedig az, hogy Tyrant (jelentes: zsarnok) lett a nephos.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.14. 13:15:12-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.20
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1336. hozzászólás - 2009.02.14. 13:15:20 (Válasz CaveMaN #1325 hozzászólására.)
Az vert meg minket, h egy teljes éjszaka zúztátok a buzogányosainkat, kevés sebzéssel, magas kivégzéssel.
Továbbá amikor visszajöttek a többiek behúztátok a maradék győzelmeket az 50 csatához, majd bújkálás.

A gyengébb kariknak fejenként leosztott 6-10 segítő kézre jó párszor ráfutottak azért. Mi is lementünk katakombákba, a visszatérők nélkül az a 3 győzelem nagyon is nehéz lett volna.
Ha nincs a taktikátok, ill nem ütitek a küldetést csinálókat akkor nem igy néz ki.

Nem önmagában Hilgarék győzelme volt, a közösségeteké.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.02.14. 13:17:47-kor
Pontszám: 6.50
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1337. hozzászólás - 2009.02.14. 13:17:48 (Válasz Seligen #1333 hozzászólására.)
Kicsit furcsának találom, hogy egyenlő ellenfeleknek nem mentek neki, mert akkor nem lenne kit ütni a háborún kívül, és közben sóhajtoztok, hogy nincs a játékban méltó ellenfél.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5.40
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1338. hozzászólás - 2009.02.14. 13:20:55
Legfobb ironiaja a dolognak pedig az, hogy Tyrant (jelentes: zsarnok) lett a nephos.

Buzi néphős, ugyebár?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 3.20
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1339. hozzászólás - 2009.02.14. 13:25:35
Az igazság az, h ez a kilépek belépek buli adott pár ötletet.

lehet érdemes lenne a pl 4 top -szerencsére ez 4 különböző hordát jelent-szövinek előre megbeszélt időpontban, feltételekkel kihúzódni egy egy erre a célra alapított buli klánba egy kis baráti adok kapokra.

3 nap alatt elrendezve a háborúság és a kis klán békekötési időszaka nem befolyásolja a későbbi portyalehetőségeket.
Pontszám: 3
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1340. hozzászólás - 2009.02.14. 13:29:12 (Válasz Gort #1337 hozzászólására.)
Gort - Pedig ebben nincsen semmi meglepo. A tortenelemben is a "nagy" hatalmak csak a legritkabb esetben ugrottak egymas torkanak. Feszultseg az folyamatosan volt, attrocitasok is folyamatosan voltak, de full haboru az nem. Es ha volt, elhuzodo, mindket felet gyengito volt. A tortenelmet lehet nem szeretni, de figyelmen kivul hagyni nem elonyos.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.14. 13:29:52-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.20
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője