Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
701. hozzászólás - 2008.12.03. 17:24:35 (Válasz Woodranger #700 hozzászólására.)
Ha senki nem támadna be senkit, a játékélmény kb. a negyedére csökkenne, és többen hagynák abba az unalomtól, minthogy "tönkreteszik a játékomat".
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.56
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
702. hozzászólás - 2008.12.03. 18:30:36 (Válasz Woodranger #698 hozzászólására.)
Osszessegeben annyi bajom volt a "maganlevel" nyilvanossagra hozasaval, hogy nem tartom szepnek ha velemenyezessel egyutt van feltuntetve. Amit irtam tobbseget a karakterem neveben tettem, maganemberkent termeszetesen mas a velemenyem. Bar az eroteljse indulatossag ketsegkivul az en szemelyem (es nem a karakterem) sajatja. Ha valakinek a lelkivilagaba gazoltam elnezest kerek tole. Sohasem allna szandekomban egy jatekban.
Ami a tamadasodat illeti, mast nem valaszthattunk celpontnak, legalabbis nekem csak Te jottel fel, mint lehetoseg a portya menu alatt. De nem hiszem, hogy jobb lett volna ha 3-4 szinttel lejjebb utok.
Ahhoz, hogy kikeszitjuk a szovetsegeteket sokat nem tudok hozzatenni. Tisztessegesen helytálltok, megnehezititek a harcot szamunkra. Vannak szamunkra "jobb" celpontok is nalatok. Ez utobbiban sokminden benne volt...
A hozzászólást Balor módosította 2008.12.03. 18:31:08-kor
Pontszám: 8.25
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
703. hozzászólás - 2008.12.03. 19:49:47
Csak pár gondolat:

- Háborúban harcok, fegyverek, épületek vannak, egy kis diplomáciával megspékelve.
- A diplomácia olyan amilyen, de attól még az.
- A játék nem az élet, bár személyes indíttatások, ambíciók, jellemvonások és meggondolások nagy szerepet játszanak a játékos stílusában.
- A Végzetúr nem tamagocsi! Aki csak karaktert akar színezgetni, annak nem való. Ha szép új kocsit veszek, csak nem a garázsban nézegetem.
- A szabályok adottak, azt kell kihasználni, ahogy lehet. (katakomba, segítőkéz, láthatatlanság, átokpiramis, citadella stb.) A pókerben miért nem kapok rögtön két ászt, ha én kezdek?
- Az egyik szövi nem támad senkit? Így döntött, de nem ő határozza meg a másik döntését.
- Jelenleg is vagy száz (nem tudom mennyi) háború folyik. Szerintetek minden támadó megérdemli az emlegetett jelzőt? Vagy csak az aki levelet is ír?
Pontszám: 8.92
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
704. hozzászólás - 2008.12.03. 20:09:58
A szövetségi háborút is úgy kell kezelni mint a portyákat. Portyákban is elveri az erősebb a gyengét, háborúban is. Talán a portyában elszenvedett vereséget jobban viseli az ember, mert ott tudja minimalizálni a veszteségeket ( 0LE-ben táborozik, folyamatosan levereti magát, láthatatlanul teszi magát kevésbé jó célponttá, stb). A szövetségi háborúban sajnos ez nincs meg, egyszerűen nem lehet készülni rá, nem lehet minimalizálni a veszteségeket. És itt még a sokszor szidott random sem mentheti meg a védőket.
Hiába van az, hogy a szövetségi háborúban vesztett LE gyakorlatilag ingyen van, hiszen a kút kitermeli 2 nap alatt, mégis nehezebben viselik a játékosok mint a portya vereségeket. És ennek véleményem szerint fő oka, hogy a lefarmolt szövetségeknek nincs beleszólásuk a dologba, semmit nem tudnak tenni azért, hogy csökkentsék a veszteségeket, és birka módjára levágják őket nap mint nap...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.89
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
705. hozzászólás - 2008.12.03. 20:22:08 (Válasz Ariel #704 hozzászólására.)
Ariel - ez sajnos igy van. Ezt mindenkeppen orvosolni kell, de errol mar folynak megbeszelesek egy masik forumban.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűWoodrangerFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
706. hozzászólás - 2008.12.03. 23:19:59
Ariellel egyetértek. Viktor viszont véleményem szerint kifacsarja a dolgokat - senki nem beszélt arról, hogy "jaj de szegények vagyunk, ütnek minket", ami bántó, az az arányok kérdése, de erről sem egy-egy szövetség tehet. Örülök, hogy a vita visszatér a kulturált mederbe, bár nyilvánvaló, hogy védem az enyéimet a végsőkig
Balor, a homályos üzenetet örömmel vettem:-) Remélem, az egész ügy jó arra, hogy a készítők figyelmét felkeltse az apróbb módosítások szükségességére: maradjon meg a szövetségek mozgástere, de a jövőben se lehessen határok nélkül "farmolni" (de szép magyar szó:-)). Persze ez utóbbi nem a mostani esetre vonatkozik, hanem arra az elképzelt állapotra, ha 3 hónapon keresztül minden héten beköszönne egy-egy top 10-es szövetség.
Pontszám: 7
fórumozóMatekmatyiFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
707. hozzászólás - 2008.12.05. 11:57:13
Háborúba keveredtünk egy másik szövivel, 3 nap után 114/57 volt az állás. A másik szövi mégsem kapitulált automatikusan. Valamit félreértek a háború leírásában, mert szerintem már nyernünk kellett volna.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
708. hozzászólás - 2008.12.05. 11:58:37 (Válasz Matekmatyi #707 hozzászólására.)
kell még egy plusz támadás, aminél ellenörzi az "egyenleget" a rendszer
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
709. hozzászólás - 2008.12.05. 19:56:42
Köszönjük az újabb pusztító csapást a Tökéletes Gyémánttól!
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
710. hozzászólás - 2008.12.05. 20:16:06
Valaki írta itt, hogy diplomácia így meg úgy... Hát mi akartunk diplomáciát a Tökéletesek ellen. Tudjátok mi volt a válasz: "Semmit nem adunk, mert már alig maradt valaki akit támadhatunk. Készüljetek háborúra..." Visszakérdeztem, hogy azért az Elit meg az Azúr még ott van, nem? Válasz: "Azt meghagyjuk nektek..."
Nem azzal van bajom, hogy jönnek, levernek, viszik a kevesünket, hanem a STÍLUS... mint tudjuk az maga az ember.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
711. hozzászólás - 2008.12.05. 20:19:00
Miért van az hogy a mi kemény 25k-s szövetségünknek egyszerre 4 másik szövetséggel kell hadakoznia pláne hogy egyiket se mi indítottuk.->a morál hogy öszinte legyek a 0-át közelíti és csak azért nem lépegetnek ki a tagok mert annyi időre se lépnek fel a játékra hogy egy ilyen dolgot elintézennek szóval vagyunk 13-an és abból alig vagyunk akik még akar játszani és ez erősen a sok támadás következménye ami már olyannyira morál romboló hogy én akinek nagyon tetszik a játék még én is erősen gondolkodom hogy mégis mi a franc értelme van jáccani hogyha a kemény munkával megszerzett dolgok amikért elég sokat álduztunk ahhoz képest mennyit jáccik az átlag és erre jön négy szövetség akik jó formán letámadnak minket azért a kemény 4-8 k Le-ért amit ha szerencsések 3 nap alatt meg is kapnak (megjegyzem hogy a 4-ből kettőnél veztünk de csak azért mert azok még csak ma délután indultak de ott sincs túl sok esélyünk pláne hogy a tagok jó része most megy szabira mert nem jutnak net közelbe)szóval kezd elegem lenni ebből a rengeteg értelmetlen háborúból amiből csak az erősek profitálnak pedig én is ugyanannyi időt öltem ebbe a játékba mint ők(az elejétől jáccom)csak én nem vettem prémiumot és ezért már kb 10 szintre rúg a hátrányom az elsőhöz képest pedig ahol lehet nyerek(de még a bajnokság 2. köréig sem jutok el)csak hát jó formán már sehol nem nyerek így kezd eltünni a beigért sikerélmény
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.20
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
712. hozzászólás - 2008.12.05. 20:23:43 (Válasz Butchman #710 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2008.12.05. 20:16:06
Valaki írta itt, hogy diplomácia így meg úgy... Hát mi akartunk diplomáciát a Tökéletesek ellen. Tudjátok mi volt a válasz: "Semmit nem adunk, mert már alig maradt valaki akit támadhatunk. Készüljetek háborúra..." Visszakérdeztem, hogy azért az Elit meg az Azúr még ott van, nem? Válasz: "Azt meghagyjuk nektek..."
Nem azzal van bajom, hogy jönnek, levernek, viszik a kevesünket, hanem a STÍLUS... mint tudjuk az maga az ember.


Az üzeneteket én írtam. Ha már te idéztél(bár egyoldalúan) megteszem én is. :

"Szia,
Látom aktív vagy, de mégsem válaszoltál a levelemre. Ez azt jelenti hogy leszarjátok amit kértünk?

TLO"

"Szia!

Hát bocs de ez így kicsit azért vulgáris volt.

Elnézést, hogy nem írtam egyből vissza, éppen most tárgyaljuk ajánlatotokat a szövetség fórumán. Nem ígérhetek semmi biztosat, de szerintem nem fogunk belemenni. Mostanában sok ilyen extra békés dologba megyünk bele, lassan már nincs kit támadni.

Készüljetek a harcra!

Dzsó"

1., Már ne is haragudj de szerintem inkább a Te stílusoddal vannak gondok.
2., Kapituláltatok extra béke nélkül is, tehát jó volt a taktika
A hozzászólást krishy módosította 2008.12.05. 20:30:03-kor
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 6.31
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
713. hozzászólás - 2008.12.05. 20:37:24 (Válasz krishy #712 hozzászólására.)
Gratulálok, jó volt a taktika, fair volt a csata. Csodálkozol, ha elgurul a gyógyszer. Nem baj, nem ijesztgetés, de hamarosan elfogynak a játékosok. Persze tudom: aki nem bírja, az húzzon innen, ez nem tamagocsi...
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 2.44
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
714. hozzászólás - 2008.12.05. 20:43:15
Nem igazán értem a háborús sírásokat. Ez egy pvp játék, az a lényege, hogy a játék adta kereteken belül próbálj erősebb lenni a másik karakternél/szövetségnél és nyerj.

Mégis mit szeretnétek? Ne háborúzzunk? Ne használjuk a Citadellát? A gépet se kapcsoljuk be?

Kapjuk itt a durvábbnál durvább jelzőket, de ettől még ez a játék ilyen. Nem mondom, hogy nekem tetszik a jelenlegi rendszer, de nem mi tettük ilyenné, mi csak játszunk vele. Ezért ne ránk legyél mérges és kérlek legközelebb legalább ne személyeskedj!
A hozzászólást krishy módosította 2008.12.05. 20:45:27-kor
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 4.80
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
715. hozzászólás - 2008.12.05. 20:47:45 (Válasz krishy #714 hozzászólására.)
Tolerancia... Ennyi. És nem sírok, mi nem fogjuk abbahagyni. Mert mi felfogtuk, hogy esélytelen és kiábrándító például veletek háborúzni. Helyettetek inkább leverünk 2 másikat. A különbség csak annyi, hogy próbálunk hozzánk hasonlót keresni. Akit ugyanúgy megverünk mint ti minket, csak egy kicsit izgibb. Persze a LE is nagyobb, mert mi nem a tuti 15% -ra megyünk rá, hanem a rizikósabb 25-30-ra. Persze van 1-2 kivétel nálunk is, elismerem.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
716. hozzászólás - 2008.12.05. 20:51:10 (Válasz Butchman #715 hozzászólására.)
Igen, ez tényleg fura. Mi 40k-s szövetségként simán nekimegyünk nagyobbaknak/azonosaknak, de a legnagyobbak a leggyávábbak ilyen szempontból, pedig ott szakíthatnának igazán nagyot, 40ezret.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
717. hozzászólás - 2008.12.05. 20:56:40
Hát ez az a nagyok mégis nekünk jönnek(a 4-ből az egyiknek 76k-s a lélekkútja)kérdem én 76k mellet az a félnapi töltés amit elvisznek tőlünk vagy akár egy egésznapi most tényleg olyan sokat számít???
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 6.50
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
718. hozzászólás - 2008.12.05. 21:06:56
Köszönöm A Tökéletes Gyémántnak, hogy bebizonyította, hogy igazam volt, amikor terrorszervezetnek tituláltam őket. A Hajnalpajzsra küldték a második pusztító csapást. Bár minimum ötször erősebbek mint mi, győzelmük biztos lenne terrortámadások nélkül is, de meg sem fordul a fejükben, hogy becsülettel is végig lehet vinni egy harcot. Csak megvetést és szánalmat tudok érezni irántuk.
Eskut Damerol Grán.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5.08
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
719. hozzászólás - 2008.12.05. 21:12:10 (Válasz Gort #718 hozzászólására.)
Akkor ugye szigorúan a te logikád alapján:

Eskut Damerol Grán Győzelem 994 Vereség:289
GYILKOS!

Úgy nézem te sem 30PP-vel mész, azaz támadsz nálad gyengébbeket is. Mi is.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5.79
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
720. hozzászólás - 2008.12.05. 21:15:40
Számomra az a fura, hogy a gyémántok hadat üzenek, majd a 24 tagból kb. 5 támadgat minket, ezután felháborodnak, hogy nem nyernek gyorsan. De a vacakolásukat jól megbosszulják és a citadellával megátkoznak kétszer minket.
Csak én nem értem ?
Pontszám: 7.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!