Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1021. hozzászólás - 2009.01.04. 22:04:31
Egyebkent elkuldtem korabban feltett javaslatomat Miklosnak... Ilyen valaszt kaptam...



Tihor Miklós to me Jan 2 (3 days ago)

Szia,

Nagyon sok játékos szerint már a béke csarnoka is túlzott védelmet ad, úgyhogy ezt nem akarjuk tovább fokozni, ne haragudj.
Üdv,
Miklós

---
Szoval jo lenne, ha azok akik a farmolast szeretnek megvaltoztatni Miklos fele is jobban hangoztatnak gondalataikat, mert ugy tunik, Miklos elegge nincs kepben a szituaciorol, annak ellenere hogy TGY tagkent kuldtem a levelet, ugymond nem szenvedo poziciobol.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1022. hozzászólás - 2009.01.04. 22:08:00 (Válasz Ariel #1019 hozzászólására.)
Azért nem igaz rám az sem, hogy érzelmi alapon játszom

Szerintem nem fog nőni a rács, maximum vazallus szövetségekkel, akik önként tejelnek saját akaratukból. Akik bármilyen harcot eddig is felvettek, ők maximum ellenrácsot csinálnak. Én személy szerint a rácsszövetség halálát jósolom, záros határidőn belül. Persze bőven lehet, hogy nem lesz igazam.

Csapások, ha folyamatosan sok ellencsapás lesz rajtam, akkor legfeljebb abbahagyom a francba Jót szórakoztam és zárul miki-móka tára, sokan nem így fognak tenni, még többen igen. Mindenki a saját tűrőképességének a határáig.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1023. hozzászólás - 2009.01.04. 22:09:58 (Válasz Simon #1021 hozzászólására.)
Nincs mese, együtt kell majd élni a pusztító csapásokkal. Kinek mennyivel.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.04. 22:10:07-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1024. hozzászólás - 2009.01.04. 22:10:21 (Válasz CaveMaN #1020 hozzászólására.)
én senkit nem terroristáztam le, szóval ezt nem tudom miért nekem tanácsolod.

De ha már így megszólítottál: Leginkább össze kellene magát kapni egy top8-as klánnak, mert ha egy hátrébb levő szövetség is le tudja győzni (előrébb levő nem mondok, az nem nagy furcsaság), akkor nem biztos, hogy a támadóval van a baj ..
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.04. 22:11:32-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 6.33
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1025. hozzászólás - 2009.01.04. 22:10:56 (Válasz Blackjack #1024 hozzászólására.)
bocs duplán ment..
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.04. 22:11:47-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1026. hozzászólás - 2009.01.04. 22:12:39 (Válasz Blackjack #1024 hozzászólására.)
Bocs
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1027. hozzászólás - 2009.01.04. 22:16:37 (Válasz Simon #1021 hozzászólására.)
Szerintem az 5-ös szint már tényleg nem rossz védelmet ad. A gyakori 15-25K-s zsákmányt lecsökkenti 8-13K-ra, plusz 22 napig nem lehet a szövetség tagjait támadni! Ez nem éri meg a top szövetségeknek.. (s leginkább a 22 nap no portya miatt!)
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.04. 22:26:41-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1028. hozzászólás - 2009.01.04. 22:17:34 (Válasz Blackjack #1027 hozzászólására.)
Top klánosok nyilatkozzatok, mi fáj jobban a béke csarnokával kapcsolatban:

a) kevesebb szerezhető lóerő
b) hosszúra elnyúlt portyamentes időszak
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.04. 22:18:06-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3.60
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1029. hozzászólás - 2009.01.04. 22:20:41 (Válasz CaveMaN #1028 hozzászólására.)
Én is légiós vagyok, igaz nem az első sorban menetelő csillogó páncélú de az én véleményem:

Egy háború indítása szövetségi szinten történik, s ez a kettő együtt (alig zsákmány + hosszú portyamentes időszak) egyre kevésbé éri meg a szövetségeknek, nem lehet őket szétválasztani, hisz nincs vagy-vagy, mindkettő van. Magas szinten egyébként is egyre kevesebb embert lehet támadni (ezért jó védelem a hosszú portya tilt). Igaz ehhez valóban 5-ös csarnokot kell felhúzni.
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.04. 22:22:28-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1030. hozzászólás - 2009.01.04. 22:33:23 (Válasz CaveMaN #1028 hozzászólására.)
Szerintem olyan ertelemben tul eros a beke csarnok, hogy tul keves befektetesert ad tul nagy segitseget (kicsit nevetseges, hogy vegtelensegig tarto vedelmet 80K egyszeri epitessel el lehet erni).

Magaval a vedelemmel semmi gondom, sot, tovabb erositenem. De az egyszeri befektetest egy folyamatos befektetest igenylo megoldassal cserelnem le (vagyis, mivel mar letezik a beke csarnoka - kiegeszitenem).
A hozzászólást Simon módosította 2009.01.04. 22:37:12-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűCalahanFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1031. hozzászólás - 2009.01.04. 23:39:09
Verőfényes decemberi délután volt, a dombtetőn magasodó erőd körül kisebb csoport végzetúr dolgozott. Az ég tiszta volt, a decemberi hó milliónyi gyémántként szikrázott a fényben, de a levegő hideg volt, csípős szél tépkedte a torony fokán magasodó zászlót, amely büszkén hirdette, amíg a szem ellát ez Békeidők Hírmondói fenségterülete. A környéken minden csendes volt, a vadállatokat és szörnyeket már régen kiirtották a környék veterán urai, a szomszédos végzeturak pedig inkább otthonukba húzódva élvezték az évnek azt a három napját, amikor még ők is sarokba tehetik az íjat és a szablyát: a szeretet ünnepét.
A kapu, mint rendesen, most is nyitva állt, általában nagy itt a jövés-menés, a háború tépázta földön ez a nyugalom szigete, talán itt egyedül a végzeturak az ingük alatt hordják hordajelvényüket - senki sem kíváncsi rá. A kicsinyes rablóhadjáratok, hatalmi villongások a falakon kívül maradnak, itt kezet nyújtanak egymásnak az ellenfelek és vadásztrófeáikkal dicsekszenek egymásnak. A harmónia és a béke érzése – amit a végzeturak oly ritkán érezhetnek – itt mindenkit megszáll, ha csak egy pillanatra is. Hogy ez a hely szelleme vagy a jelenlévő végzeturak hatása nem tudhatom, de az bizonyos hogy egészen mélyen a múltban gyökerezik, a föld alatti létben, sőt azt mondják még abból az időből való mikor a felszín gazdag és élő volt és ezt a földet Ghallának hívta azt őt benépesítő számtalan faj.
A szövetség tagjainak még ebben a metsző hidegben is gyöngyözött a homlokuk; egy hatalmas kőhalom magasodott az erőd udvarán, volt kik ezt gyarapították a közeli kőfejtő szikláinak idehordásával, mások a faragással vagy az építkezéssel voltak elfoglalva. Látszott, hogy a csapat már teljesen összecsiszolódott, nem is csoda, néhány hónappal ezelőtt még egy liget árválkodott a magaslaton, most pedig ez a felszín egyik legbiztosabb erődje. A munka pedig szakadatlanul folytatódott egy grandiózus terven: már egy hete folyamatosan kerültek egymás tetejére az embernyi sziklatömbök, hogy fennen hirdessék a szövetség dicsőségét és ellenfelein aratott győzelmeit. Micsoda öröm és megtiszteltetés, hogy az epikus emlékmű már teljes pompájában vigyázza majd az új évet ünneplő társaságot.
Ekkor láttam meg az ösvényen közeledő egyik felderítőnket. Ideges mozdulataiból rögtön tudtam, hogy nagy a baj, de a legrosszabbra én sem számítottam. A legnagyobb barbár horda úton van felénk, és már csak fél napunk van az érkezésükig. Egyszer már megtámadtak minket, akkor is mindent megtettünk, derekasan helytálltunk, de esélyünk sem volt a megvadult barbár horda elit egységével szemben, letaroltak minket. Akkor döntöttünk úgy, hogy meg kell állítanunk a végzeturakat pusztító pestist, az állandó egymás közötti háborúzást és össze kell fognunk egy sokkal veszélyesebb ellenféllel szemben. Azt mondják a szavak ereje hatalmasabb a fegyverekénél, mi hiszünk is ebben, de hogy szavainknak súlya is legyen a szövetség leghatalmasabb mágusai megalkottak egy varázslatos építményt, amely az elrettentést szolgálja. Egyetlen felelősen gondolkozó végzetúr sem merne szembeszállni pusztító erejével, mert pont a leghatalmasabb erőt használja, amit a végzeturak a háborúikkal és vortexeikkel oly kegyetlenül meggyötörtek, a természet erejét. Az épület már önmagában is félelmetes látványt nyújtott, méltóságteljesen lebegett mindig az őrtorony felett, tanúbizonyságot téve az ott lakók jártasságáról a mágia területén, de a megfelelő kezekben pusztító vihart tudott életre kelteni bárhol és bármikor.
A felderítőnk ezúttal sem tévedett, a barbár horda pontosan érkezett és óriási pusztítást vitt véghez, szerencsére a legfiatalabb társainkat nem találták meg, de akit csak megtaláltak agyonvertek. Hátunkat egymásnak vetve küzdöttünk, de sorra adtuk fel a védelmi vonalainkat, minden talpalatnyi földért megküzdöttünk, de ha valahol egy lépést tettünk előre akkor máshol hármat tettünk hátra. A havat mindenhol vér áztatta, a falakon pusztító villámok és tűzgolyók nyomai sorakoztak. Végül a talpon lévő végzeturakkal az őrtoronyba hátráltunk. A szövetség szívét, a lélekkutat védtük, de láttuk a háború elveszett, nincs már remény. Nem maradt más hátra, a fellegvárba vonultunk vissza és megkezdtük a varázslat megidézését.
Emlékszem mikor elkészült a fellegvár, hogy bíztunk benne hogy erre sohasem sem fog sor kerülni, nevetgéltünk, magabiztosak voltunk. A felhőtlen pillanatok egyike. Ezután ahogy sorra érkeztek az aggasztó hírek, ahogy a tárgyalásaink nem hoztak eredményeket egyre jobban megkeményítettük a szívünket. Az elhatározásunk szilárd, pedig mennyivel könnyebb lenne meghajolni a szélben. De van egy álmunk, egy sziget az erőszak hullámzó tengerében, a tajtékzó habok minden irányból ostromolják, de az egyre csak ellenáll, mint egy szikla. Ez egy rögös út, talán nincs is ennél rögösebb, de mi erre indultunk, és nem is állunk meg, míg végig nem megyünk rajta. Az út végén ott vár ugyanis egy új, virágzó Ghalla!
Pontszám: 7.26
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1032. hozzászólás - 2009.01.05. 02:31:46 (Válasz Calahan #1031 hozzászólására.)
Calahan: szep az iras, dicserendo a tortenet es az egyeni kreativitas. A valosagot azonban nem fedik a szep szavak.

Makacs modon probaltok egy alapvetoen haborus jatekban beket teremteni magatoknak. Es teszitek ezt a jatekban letezo legdurvabb eszkozzel. Celotokat megertem, talan meg az eszkozt is.

De, mivel ti is a sajat celotok erdekeben tesztek valamit, nincs ra jogod, hogy valaki mast "barbarnak" titulalj. Semmivel nem vagytok magasztosabbak celotokban mint a titeket tamadok. Ti ugy probaltok ervenyesulni, hogy senki nem tamad titeket es ti sem tamadtok, ok pedig ugy, hogy tamadnak es ok is fogadjak az esetlegesen oket tamadokat.

Osszefoglalva - lehet, hogy sikeres lesz a taktikatok es eleritek a beket. De ezt csak ugy eritek el, hogy "felelemben" tartotok mindenkit. A felelemnek egy tulajdonsaga, hogy elobb utobb tul tesznek rajta az emberek. Ha nem tudtok mas alapokon beket teremteni, sajnos idovel nektek befellegzik. Masreszt, felelemre alapulo beket teremteni nem igazi fegyverteny - legalabbis szerintem. Ezert nem jar dicseret, esetleg annyi, hogy ugyes taktika.
A hozzászólást Simon módosította 2009.01.05. 04:32:50-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1033. hozzászólás - 2009.01.05. 05:49:43
Ahelyett, hogy egymás torkának esünk mindenféle olyan dolog miatt, amit a játék megenged inkább koncentráljunk az építőbb javaslatokra!
A PC valóban egy gonosz építmény és valószínű senkinek sem lesz jó, ha valaki "elsüti". Ám benne van a játékba. Én nem látok kivetnivalót benne, ha két egymással háborúban álló szövetség egymást lövöldözi vele. Abban viszont igen, hogy a több támogatást élvező szövetség haverjai is rádobálják a saját pusztításukat, így változtatva meg a háború menetét. Ez lassan abba fog vezetni, hogy az nyeri a háborút, akinek több Citadellával rendelkező haverja van, így a másik kénytelen kapitulálni, ha akar még ebben az évben építeni a kútból.
A Rácsot én - mivel általában bízok az emberek jó szándékában - jó ötletnek és a játék hangulatához illő és azt kicsit feldobó kezdeményezésnek gondolom, de nem tartom teljesen jól átgondoltnak. A védekező fél - aki mindig gyengébb - miért nem vetne be minden eszközt otthona megvédéséért? A támadó is valószínű rendelkezik Citadellával, dobálják egymást és majd kiderül ki bírja tovább!
A Hírmondók ötlettét pedig - létrehozzák a béke szigetét - jó ötletnek tartom, mivel színesíti, és életszerűbbé teszi a játékot azzal, hogy olyat csinál, amit mások még nem.
Mindeninek az a pofon fáj, amit ő kap de nem érzi azt amit ő ad!
Tehát ne veszekedjünk itt mint a gyerekek, hanem próbáljunk a játékot színesítő, még több taktikát, stratégiát igénylő javaslatokat feltenni, ezeket olyan formába hozni, hogy a készítők is elgondolkodjanak rajta!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 7.80
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1034. hozzászólás - 2009.01.05. 06:48:19 (Válasz Simon #1030 hozzászólására.)
A fenntartandó védelemben teljes mértékben egyetértek, mint ahogy ezt korábban is jeleztem már.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 2.33
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1035. hozzászólás - 2009.01.05. 08:27:26
Calahan (nem Babsali vagy te?)!

Miert akartok ti Drizzt-ek lenni itt? Ez a jatek, nem a bekes, epitgetos tipusu jatek! Magat az alapkoncepciot eroszakoljatok meg!
"Hu, de miert ne lehetne egy demon jolelku, es segitokesz?" Hanyszor hallottam mar ilyen eltevedt "szerepjatekos" gondolatokat.
Pontszám: 3.82
népszerűCalahanFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1036. hozzászólás - 2009.01.05. 09:33:16 (Válasz Simon #1032 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.01.05. 02:31:46
De, mivel ti is a sajat celotok erdekeben tesztek valamit, nincs ra jogod, hogy valaki mast "barbarnak" titulalj. Semmivel nem vagytok magasztosabbak celotokban mint a titeket tamadok. Ti ugy probaltok ervenyesulni, hogy senki nem tamad titeket es ti sem tamadtok, ok pedig ugy, hogy tamadnak es ok is fogadjak az esetlegesen oket tamadokat.

Osszefoglalva - lehet, hogy sikeres lesz a taktikatok es eleritek a beket. De ezt csak ugy eritek el, hogy "felelemben" tartotok mindenkit. A felelemnek egy tulajdonsaga, hogy elobb utobb tul tesznek rajta az emberek. Ha nem tudtok mas alapokon beket teremteni, sajnos idovel nektek befellegzik. Masreszt, felelemre alapulo beket teremteni nem igazi fegyverteny - legalabbis szerintem. Ezert nem jar dicseret, esetleg annyi, hogy ugyes taktika.


Az iromány nyilván idealizált, a barbár kifejezés használatát szükségesnek éreztem a megfelelő hangulathoz, tetszés szerint kicserélhető "ellenséges szövetségre". Nem bántó szándékkal került bele, és ezért nincs is nevesítve az ellenséges szövetség.

Az egyetlen bibi ezzel az, hogy vannak olyan olyan szövetségek akiket senki sem támad, mert olyan erősek. Ők szoktak aztán hozzánk jönni látogatóba.

Ha az törvény, amelyik azt mondja hogy ha megölsz egy embert akkor börtönbe kell menned félelmben tartja az embereket, akkor azt hiszem én hajlandó vagyok a félelem eszközével élni a jó cél érdekében.
Pontszám: 5.85
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1037. hozzászólás - 2009.01.05. 10:28:24 (Válasz Dess #1035 hozzászólására.)
Most akkor Drizzt-ek vagy terroristák?
Pontszám: 6.80
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1038. hozzászólás - 2009.01.05. 12:59:06
Latom a topic, es annak pontozasa elment egy kisse elferdult iranyba.
Pontszám: 4.88
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1039. hozzászólás - 2009.01.05. 14:59:55
Nos... Atolvastam az utolso oldalak hozzaszolasait.. En is Azur Legios vagyok, es nezve az allandoam 130-150-re felgyult portyapontjaimat, nem az a vergozos fajta... Mikor bekerult a PC, egybol az volt nalunk az altalanos velemeny, hogy ilyen ocsmany fegyvert nem vetunk be, ha nem birunk valakivel face to face, akkor megerdemeljuk a sorsunk.. Amikor elkezdett alakulni a Citadellaracs, azonnal a csatlakozas mellett foglaltunk allast, illetve a fonokseg az alapito okirat megfogalmazasaban is reszt vett... A CR azert alakult, hogy lehetosegek szerint soha ne tortenjen meg-e fegyver bevetese, mert teljesen ertelmetlen, csak a pusztitas szolgalja, ahogy a neveben is benne van.. De alig szuletet meg az egyezmeny, egy tarsasag megis ugy gondolta, pofas kis dolog ezzel jatszadozni.. Az egy dolog, hogy a legocsmanyabb fegyverhez nyultak a jatekban, de meg magukat a nagy jotevonek is erzik... Hat nem, ahogy ezt Dess irta, ez szimpla terrorizmus, azaz hulyegyerekek jatszanak a nagy piros gombbal.. Lehet festegetni, meg magyarazgatni, ez az... XX diplomaciai kort lefutott a vezetoseg, hogy jobb belatasra birja a Pusztitas Hirhozoit.. Nem sikerult, Ok ugy gondoljak, ezzel beket teremtenek.. Hat nem... Amit elinditottak, az a teljes kaosz... Abba kenyszeritettek minket bele, hogy sorozatosan visszadjuk nekik a csapasaikat, hogy egyfolytaban Ok legyenek a celkersztben, illetve hogy felujitsuk a 3 hete bejegelt haboruinkat... Nem tehetjuk meg, hogy futni hagyjuk oket.... Ami kart okoznak, az szinte elhanyagolhato, egy-ket CSP-bol visszajon a fejenkent semlegesitesre forditando LE mennyiseg, vagy egy masik miattuk extran megtamadott szovi lelekutjabol.. A nagyobb kar, hogy olyanra kenyszeritettek minket, amit nem akartunk.. Soha nem akartuk bevetni az ATOMOT...!!!!! De kikenyszeritettek... En a magam reszerol azt fogom tamogatni minden forumon, ahol ez elokerul, hogy az ex Bekeidok Hirhozoit vagy a teljes kapitulacioig, amibe beletartozik a PC hasznalatrol valo teljes lemondas is, vagy ha erre nem hajlandoak, akkor szovetseguk teljes pusztulasaig csak tamadni, tamadni, es tamadni minden fellelheto eszkozzel.... Egyszer az osidokben volt egy Dornodon nevezetu halando.... Az is egy nagy piros gobbl jatszadozott, aztan mi lett a vege.....................
Pontszám: 3.21
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1040. hozzászólás - 2009.01.05. 15:11:56
Dess: amennyiben a PC használata terrorizmus, úgy a "nagy" szövetségek által végzett farmolás (kapitulálj egy nap után plusz egy/kettő hétért, kvázi védelmi pénz) szervezett bűnözés.
Az elsőnek legalább lehet erkölcsi/világnézeti alapja néha.
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 8.45
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!