Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2301. hozzászólás - 2009.06.23. 16:49:20
Szögezzük le, hogy a Tappancs nem azért nyer, mert erős, hanem mert kevesen vannak, és emiatt nincs célpont. Innentől kezdve botor dolog őket fényezni, mert egyszerűen a háborús rendszer bénaságát használják ki.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2302. hozzászólás - 2009.06.23. 17:14:59
Egy valamit szögezzünk le, de nagyon gyorsan. A háborús rendszer nem januárban romlott el, mióta a nagyok nem háborúznak. Az rossz, azóta, amióta lehet háborúzni. Csak épp az erőseket az első néhány hónapban ez kevéssé zavarta. Akkor a háborús mérleg nyelve kizárólag az ő oldalukra billent el, most átesett a ló másik oldalára. A különbség annyi, hogy sokaknak, akiknek akkor nem lehetett megmagyarázni, hogy az úgy nem jó, mostanra (nagy nehezen) leesett... És minő meglepetés, már szerintük se jó.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.06.23. 17:19:08-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.75
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2303. hozzászólás - 2009.06.23. 17:18:28 (Válasz CaveMaN #2302 hozzászólására.)
Egyetértek
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 5
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2304. hozzászólás - 2009.06.23. 17:20:07 (Válasz CaveMaN #2302 hozzászólására.)
Sokak szívéből szóltál Sanyi!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2305. hozzászólás - 2009.06.23. 17:23:39 (Válasz CaveMaN #2302 hozzászólására.)
Régen, amikor a nagy szövetségek havonta megverték a kis szövetségeket (igen, engem is...), senki nem a háborús rendszert kárhoztatta emiatt, mert természetesnek vettük, hogy a magasabb szintű, erősebb tagokkal bíró szövetség nyer. A viták a citadellarács, az egy hét utáni azonnali újratámadások miatt voltak, nem pedig a rendszer hibái miatt.

Viszont az, hogy néhány ember hetente farmolhatja nyugodtan a sokszorta nagyobbat és erősebb tagokkal bírót az rendszerhiba, ezt nem tartom normálisnak.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.06.23. 17:24:33-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.17
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2306. hozzászólás - 2009.06.23. 17:25:31 (Válasz CaveMaN #2302 hozzászólására.)
Szeretem mikor ilyen okosakat mondasz... Ez azért van, mert te közülünk való vagy Sanyi, annak ellenére, hogy az utóbbi időben rakétát dugtak a seggedbe és repültél olyan magasra, meg volt a lorddá avatásod.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2307. hozzászólás - 2009.06.23. 17:26:17 (Válasz CaveMaN #2302 hozzászólására.)
A hiba a gyógyírrel kezdődött valamikor novemberben, ha jól emlékszem. Jellemző erre a játékra, hogy a probléma több, mint fél év után is létezik. Pedig nem egy ötlet lett feldobva azóta.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2308. hozzászólás - 2009.06.23. 17:30:29 (Válasz Mortimer #2305 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.23. 17:23:39
Régen, amikor a nagy szövetségek havonta megverték a kis szövetségeket (igen, engem is...), senki nem a háborús rendszert kárhoztatta emiatt, mert természetesnek vettük, hogy a magasabb szintű, erősebb tagokkal bíró szövetség nyer. A viták a citadellarács, az egy hét utáni azonnali újratámadások voltak, nem pedig a rendszer hibái miatt.

Viszont az, hogy néhány ember hetente farmolhatja nyugodtan a sokszorta nagyobbat és erősebb tagokkal bírót az rendszerhiba, ezt nem tartom normálisnak.


A fenét nem, ez épp úgy a rendszer hibája volt. Hiába voltunk karakterenként mondjuk 15-5 arányban - egy az egy ellen - partiban az ellenséges szövetséggel. Háborúban húszból huszat nyertek, semmi baj nem lett volna, ha a háborúkra is leképeződött volna a 15-5. Szóval a torta, alapvetően rosszul volt megsütve. A extra hab a topoktól, ez a "ha kapitulálsz" nem támadunk újra nevezetű hülyeség volt. Részemről kb ugyanolyan süket vagyok a mostani problémázásra, mint annó ők voltak többek között az enyémekre is.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2309. hozzászólás - 2009.06.23. 17:31:13 (Válasz Ricardo #2307 hozzászólására.)
A hiba már a gyógyír előtt megvolt és nem is a gyógyír létrejötte volt az, hanem az ami miatt létrejött.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2310. hozzászólás - 2009.06.23. 17:34:03
No fene, fáj az igazság valakinek?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 9
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2311. hozzászólás - 2009.06.23. 17:38:32
Egyébként meg ha a veszteségek minimalizálása a cél, akkor tudom ezt ajánlani:

A háború elkezdődött a Rózsaszín Nyuszitappancs szövetséggel. Jún 20. 07:53
Kapituláltatok a Rózsaszín Nyuszitappancs szövetséggel szemben, a Lélekkutatok töltöttsége csökkent 191310 ponttal. Jún 20. 08:09

Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki! (Már megint ezek a hangok... )
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2312. hozzászólás - 2009.06.23. 17:40:02 (Válasz Ricardo #2307 hozzászólására.)
Ezzel a témával biztosan nem fognak Miklósék addig foglalkozni, míg valami bődületes mértékű visszaélés nem fog történni. Mint pl a kreatív affinitás kapcsán előjött.
Ha pl egy nagy szövetség tagjai egyet kivéve kilépkednek és új szövit hoznak létre, hogy farmolhassák az epikust. Emellett minden ilyen kis egyszemélyes szövetség nekiállna háborúzni a biztos győzelem tudatában. Ennek az esélye ma még elég kicsi, de napról napra egyre nő.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2313. hozzászólás - 2009.06.23. 17:43:07 (Válasz Ariel #2312 hozzászólására.)
Miklós örülne csak, hogy elköltöttetek 34x 600 őskövet.
Nagyon megéri...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 9
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2314. hozzászólás - 2009.06.23. 17:46:47 (Válasz CaveMaN #2308 hozzászólására.)
Én még hozzátennék annyit, szerintem kár problémát és hibát emlegetni. A "top, elit" szövik- akik váltig megvannak erről győződve- kicsit szerintem elkényelmesedtek. Egy kicsi, gyengébb szövinek esélye sincs kinyilvánítani hogy ők nem háborúznak. Csak kapják a hadüzenetet és kész. Telesírhatják a fórumot de kb. senki nem fog vele foglalkozni. Most kikapott egy "elit" szövi s egyből baj van. Pedig a szabályok ugyanazok mint anno s ugyanazok vonatkoznak rájuk mint egy hétköznapi - nem elit szövetségre. Szerintem nem történt semmi lényeges. A védekezés ellene ugyanaz lett volna mint egy átlag szövinek(katakomba, láthatatlanság, 15%). Itt elmondták már, hogy többet vesztettek volna ha felveszik a kesztyűt, de akkor nehogy már baj legyen ha kikapnak. Volt egy háború és kész. Ahogy egy nagy ember mondta: a vasárnap után hétfő lesz.
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.67
népszerűNathaFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2315. hozzászólás - 2009.06.23. 17:50:40 (Válasz Constantin #2314 hozzászólására.)
10 pont!
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2316. hozzászólás - 2009.06.23. 17:57:40 (Válasz Constantin #2314 hozzászólására.)
Kicsit elkanyarodtunk a témától. Nekem az volt alapvetően ezekkel a háborúkkal a bajom, hogy mivel 3 x 30 karakter jutott 6-ra ezért igen nehéz volt portyázni. Volt olyan nap mikor 20 órát voltam onlájn (valahogy ki kellett szúrnom, hogy Karom és Borog hajnal 3 után még vadásznak ) és összesen 3 vagy 4 győzelmet tudtam hozni. Pedig én percenként tudok kémgömbözni, igen komolyan szoktam figyleni ilyen háborúkban az ép mozgást.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóSokarisNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2317. hozzászólás - 2009.06.23. 18:03:00
Fura de mintha azt vettem észre hogy amint valakinek nem tetszik a világ folyása egyből elkezd csalásról, optimalizálásról, meg egyebekről beszélni és nem azt nézi hogy ő mit hibázott. Igaz én sem szeretem a fejemet boxzsáknak nézik, de teszek ellene! Az előző szövetségemben sem volt túl magas az aktív tagok aránya ezért jöttem el! Mindenki maga dönti el hogy milyen szöviben és milyen aktívan tevékenykedik, senki nem kényszeríti. Akik netán félreértették az előző hozzászólásaimat annak még 1x elmondom! NEM a Légióval van bajom, csak annak az egy tagnak a hozzászólásaival akinek címeztem az üzenetet. Akinek nem inge az ne vegye magára!

( remélem ez már elég kulturált volt érzékeny lelkű fórumozóknak is) Nem hiába ma 4 óra szociális tréningen voltam!
V1 Mara
Pontszám: 8.13
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2318. hozzászólás - 2009.06.23. 18:20:19 (Válasz Sokaris #2317 hozzászólására.)
A tréning meglátszik Mara, sokkal jobb vagy mint tegnap...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2319. hozzászólás - 2009.06.23. 18:39:15 (Válasz Ricardo #2224 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.06.22. 03:15:18
Nem sajnálom a nyuszitappancsoktól ezt a három győzelmet (bár lehet mások megverik őket, mi nagy valószínűség szerint bukunk), csupám nem tudom elképzelni szerepjátékosan, hogy 6 karakter leigázza egyszerre ezt a 3 klánt, betör a klánközpontjukba, mindenkit térdrekényszerít (egyszerre) majd diadalittasan a lélekkúthoz sétálnak és kiszívják belőle a jussukat.


magyarán szólva olyan rendszer kell, hogy egy kevés tagból szövetség ne támadhasson meg nála több tagból állót? vagy egyszerre többet ne támadhasson? vagy viszont: ha sokfős témad kevés főset, akkor utóbbi legyen esélytelen. mert ezzel érvelsz. ha mi vagyunk 35-en, az ellenfél meg 21-en, akkor tuti a győzelmünk, ha támadunk? vagy csak 15-nél tuti? vagy a 6 a bűvös szám?

fura, hogy a háborús rendszer általában vagy annak nem tetszik, aki először véletlenül kikap (az ilyesmi mindig fórumtéma, legyrn szó katakombáról, kilépkedésről, tappancsról) vagy aki nem elégedett azzal, hogy x LE-val rövidít meg egy gyengébb szövetséget és ő sokX-et akar rabolni.

változatlanságról is szól a fáma, holott aki pacifista, az kapott a könnyebb, békésebb boldogulást elősegítő épületet. aki harciasabb, dettó kapott egy tápos épületet. nincs szó semmi változatlanságról.

el kell felejteni azt, hogy szélsőséges, ritka esetekkel próbálunk rávilágítani a háborús rendszer reformjának szükségességére. KISKAPU MINDIG VOLT/VAN/LESZ. ha nincs, akkor vágnak egyet az illetékesek.

attól, hogy most egy szövetség a pár ezerből egy háborút a pár százból így nyert, nem szabad változásokért kiáltani. ez olyan lenne, mintha én érvelnék azzal, hogy mivel a tegnap 67 indított háborúból 64 teljesen jól, a játékrendszer keretein belül zajlik, ezért a háborús rendszer tökéletes.

nem kell ide reform. finomhangolás maximum.

de csak nekem fura, hogy ha feltűnik a színen egy ÖTLET, akkor azonnal mindenki az írmagját is ki akarja irtani? (fujj, de ronda politikai áthallása van ennek.) épp a végzeturaknál volt valaki nemrég, aki kitalált valamit és elég csúnyán lekorlátozták. akkor az nem tetszett neked, gondolom. most meg...
A hozzászólást winnie módosította 2009.06.23. 18:41:54-kor
Pontszám: 6.22
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2320. hozzászólás - 2009.06.23. 18:51:06 (Válasz Mortimer #2301 hozzászólására.)
Emlékeim szerint játszottál már te is gyógyírosat, csak még a pagonyban (a TGY ellen). Akkor még rendben volt a dolog, sőt, igazi hőstett volt. Most, hogy hasonló történt (igaz, több ember részvételével) már semmiség, szóra se méltó esemény.
Konzekvens...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 9.38
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!