Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1441. hozzászólás - 2009.02.16. 07:18:59 (Válasz Mortimer #1440 hozzászólására.)
Ez minket nem érdekel. Dolgozik a sértett büszkeség.
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1442. hozzászólás - 2009.02.16. 07:19:43 (Válasz Liadas #1441 hozzászólására.)
Akkor dobjatok rájuk egy citadellacsapást, úgyse vagytok rácstagok.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.25
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1443. hozzászólás - 2009.02.16. 07:39:06
Az új háborús taktikával kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Szövetségem háborúra lép egy másik szövetséggel. Gyorsan kilépek a szövetségből. Mondjuk éjszaka visszalépek, ütök 3-at, majd azonnal kilépek, hogy az esetleges visszacsapásból származó vereség már ne a szövetségnél számítson. Mondjuk ezt megcsinálom négyszer, ötször. A szövetség győzelmeihez hozzáadódik az általam elért 12-15 győzelem, vagy amikor kilépek, az nullázódik a kincspontokhoz és térkapupontokhoz hasonlóan? Mert ha nem, ez a ki-belépegetős taktika végkép "érdekessé" (ennél a szónál egy keserű félmosoly) tenné a szövetségi háborúkat... Nagyhírű vendégművészek bármikor bármely háborút megnyerhetik bárkinek, bárki ellen-és lehet erre azt mondani, hogy "de ez nekik miért érné meg, veszítenek térkapuzást, kincspontot, stb...", amire lehet azt válaszolni, hogy a megsegített szövetségek hálából összedobnak a zsoldosoknak mondjuk egy kupac őskőre valót... nagyon nem lenne ez így jó.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1444. hozzászólás - 2009.02.16. 07:52:45 (Válasz Jeriko #1436 hozzászólására.)
Jerikó, a terroristát biztos nem Szerintem hasolnót sem. Macerás, ha bevállalják csinálják. Én már 1 hónapja a döntetlennel csináltam ilyet, bár háborús céllal, de épp nem a győzelemre hajtottam. Ami mondjuk nem nagy differencia. Ha Miklós így reagált, akkor hozzuk elő a javaslatok témában módosítási kérelemként.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.80
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1445. hozzászólás - 2009.02.16. 08:16:29 (Válasz CaveMaN #1444 hozzászólására.)
Azért megkérdezném, hogy az előző hozzászólásom melyik része az, ami miatt le kellett pontozni

Ha egyik sem, gondolom a személyemnek szól, az esetben köszönöm az elismerést, virágot az öltözőbe kérem
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.16. 08:16:45-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1446. hozzászólás - 2009.02.16. 08:53:11
Ha Miklós megcsinálná, hogy a háború utáni béke csak az ismételt hadüzenetet akadályozza meg, de a háborún kívüli portyázást ne, akkor máris felpezsdülne a háborús aktivitás, és összecsaphatnának a top szövik is. Már idejét sem tudom mikor háborúztam utoljára. Unatkozom...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.17
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1447. hozzászólás - 2009.02.16. 09:49:03 (Válasz Aderrick #1443 hozzászólására.)
Ez volt most is a módszer, ahogy néhányan végignézték a naplókat:
belép --> üt --> kilép --> belép ...
A győzelmek nem tűnnek el. Igazából szövetségi szinten abból van egyetértés, hogy ez nem volt etikus és ez, ami nem szerencsés a játékban, csak nem kapott elég nagy hangsújt az eddigi fröcsögésben.
Talán most, kevesebb nyállal sikerülni fog. :respect:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1448. hozzászólás - 2009.02.16. 09:59:52
Szerintem - és ezt Cassiannak privátban is megírtam - lehetne csinálni "válogatott" háborús szövetségeket, akik a sportolókhoz hasonlóan képviselnék a hordájukat. A topszövik vezetősége közösen alakítana egy 5, vagy 8 fős válogatottat.

Lehetne mondjuk zafír-smaragd, rubin-gyémánt kettős rangadó...
Egy-két nap kiesett térkapu és kennel helyébe lenne izgalom, meg dicsőség és sok nehéz ellenfél, sok TP-vel. Épületbónusz és katakomba nélkül, csak a karakterek erején múlna a dolog...
Pontszám: 7.57
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1449. hozzászólás - 2009.02.16. 10:09:43 (Válasz Darksol #1448 hozzászólására.)
BaalCain is hasonló ötlettel állt elő mind itt, mind a belső fórumon. Zsoldos sereg volt az ő elnevezése, azaz az izgalmas háborúra vágyó tagok kilépnek egy időre a saját szövetségükből, belépnek egy másik szövetségbe ott ütik egymást ezerrel, aztán haza mennek. Így meg lehet kerülni a békéből adódó támadhatatlanságot.

A válogatottakkal se lenne bajom, az epikus olyan gyatra stuffokat dob, hogy a kincspont nem lehet akadály, viszont egy ilyen külön bajnokságban a tp-t eltörölném. Mindenki más taktikán van, de én még ma sem szeretem az LE nélküli tp-ket, mindig úgy érzem gyengítenek.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1450. hozzászólás - 2009.02.16. 10:17:38
Miklóst kéne kicsit nyüstölni azzal, hogy a békeidő csak hadüzenetre vonatkozzon, portyázásra ne. Máris felpezsdülne az élet, röpködnének a hadüzenetek minden felé.

Ez a kilépkedős taktika egyébként már régebben is megvolt, csak nem ennyire elfajulva. Pár hónapja még csak annyi történt, hogy a kis karik kiléptek a szöviből. Ez a ki-be lépkedés tényleg durva. A következő lépés a zsoldosok megjelenése lesz.X őskőért a kari kilép a szövetségéből, majd csatlakozik egy másikhoz, ott beüt annyi támadást amennyi kifér a csövön, majd mint aki jól végezte dolgát visszamegy a régi szövetségéhez, várva a következő megbízásra. Szintvisszamaradt karik előnyben Napi 40 pp-vel akár minden nap eldönthet egy háborút...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.17
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1451. hozzászólás - 2009.02.16. 12:48:12
Úgy látom, törvényszerű, hogy a külső felszólalók sokkal objektívebben képesek gondolkozni mint az érintett felek. Ezt talán még a legelvakultabbak is elismerik.

A fentebbi ötleteket csak pártolni tudom. Bár Miklós válasza szinte már itt cseng a fülemben:
Ott van havonta a Bajnoki.
Nem mintha ez kielégítené a hadakozni kívánó igényeket.

Egy Azúr-Elit-TGy-VM pörgés meg egész érdekes lehetne pár szabálymódosítással.
Az egyik pl, a fentebb említett nincs utána béke, de én még belevenném azt is, hogy katakombával és láthatatlansággal nem bújunk. Bár így kérdéses, hogyan kezelnénk optimálisan azokat akik valamilyen elfoglaltság miatt nem érnek rá.
Egyszerre a négy nagyszövi pörgése lenne igazán gigantikus. Így is együtt kelünk, együtt fekszünk majd minden nap.

Azért csak ütni kell Miklóst, hátha mégis ki lehet csikarni belőle valamit.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1452. hozzászólás - 2009.02.16. 13:57:18
Azt hiszem, ez az egyetlen értelmes dolog, ami kikeveredett a több napos eszmecseréből... a bajnoki viadalban nekem az nem tetszik egyáltalán, hogy a jelentkezésen kívül semmilyen aktív közreműködésem nincs, egyszer csak vár egy üzenet, hogy mi történt, és annyi... nem túl izgalmas..

Viszont az tényleg sokkal izgalmasabb lenne, ha a különböző szövetségek háborúzni (vagy inkább sok érdekes, izgalmas csatát vívni) vágyók saját szövetségükből egy időre belépnének egy hadseregbe (szövetségbe), ahol a háborús szabályoknak megfelelően kipróbálhatnák erejüket.
WoWból tudnék erre példát mondani, ott vannak a battlegroundok. A lényeg itt is ugyanez lenne, van egy karaktered, amit kipróbálnál másokkal szemben. Példul 4/6/8 fős hadseregek harcolnának egymással pár napot, aztán visszatérnének a régi szövetségükbe. Hadat akkor lehetne üzenni egymásnak, ha megvan a teljes létszám mindkettő szövetségben.
Vagy hogy kicsit szervezettebben folyjon le a harc, lehetne egy piros és egy kék (tök mindegy milyen alapon megkülönböztetett) csapat, ahova együttes jelentkezést kell leadni, és akkor egymással előre egyeztetett személyek már csapatként jelentkeznének, adott időpontban átkerülnének a harctérre, és ha véget ért a háború, visszakerülnek a régi helyükre.
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 7.33
kedvencGrissomFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1453. hozzászólás - 2009.02.16. 15:23:59
Nem lenne ez rossz ötlet,és így azonos erősségi szinten lévő játékosok mérhetnék össze az erejüket.Én igazából a legnagyobbak egymás elleni harcába lennék kíváncsi,a toplista első oldalán tanyázó izomkolosszusok csatáira.Még talán azt is egy naplóban meg lehetne oldani,hogy ezeknek a külön csatázó kis harci szöviknek a csatái publikusak legyenek a kívülállók számára is.Az sem lenne nagy kunszt megoldani,hogy ha valaki ilyen harci szövibe lép ki,ne vesszenek el a dolgai az eredeti szövijében,ha mondjuk 5 napon belül visszatér.Így ki lehet küszöbölni az össze-vissza lépkedést,és a veszteségeket is.Azért a kis mókáért meg megéri az a pár térkapu pont.Lehetnének 5 naposak ezek a mini háborúk,max 5 taggal,és a ki győz kap bajnoki medált.
Nem tudtam,hogy lehetetlen,ezért megcsináltam.
Black Incredible Lara-Sötét Ösvény
Pontszám: 8.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1454. hozzászólás - 2009.02.16. 15:46:17
A harcokban esetleg lehetne egy olyan módosítás, hogy mindkét szövetségből "kiállna" X karakter, és ők vívnák a háborút, a többi nem. Így a gyengébbeknek nem kellene katakombázni vagy láthatatlanná válni.

Persze a többi karaktert is lehetne ütni, csak az ő eredményük nem számítana bele a háborúba.

De írtam olyan ötletet is Miklósnak, mint anno a TF-en volt a tornyok háborúja:
Mindkét szövetségben lenne X védő hely (X mondjuk 10, de mindenképpen kevesebb mint ahány tagja a kisebb szövetségnek van), ahová "beállhatnak" a szövetség tagjai (csak azok, akik 15% felett vannak, nem láthatatlanok, nincsenek katakombákban). Aki 15% alá esik, az elhagyja a védőhelyét (de másik tag be tud állni helyette).

A szövetség elleni HÁBORÚS támadásnak az a célja, hogy átjusson a védőkön (bejusson mondjuk a zászlóig). Nyílván ehhez az kell, hogy egyetlen védő se legyen a helyén (mindegyiket előtte 15% alá kell ütni). Az az oldal győz, aki először elér 5 pontot (5-ször bejut a zászlóig).

Támadáskor külön látnám a portyaablakban háborús ellenfeleim közül ki van védőpozícióban. HA szintem szerint senki sincs, akit támadhatnék, akkor - DE CSAK AKKOR - támadhatnék lényeges szintkülönbség mellett is. VAGY: nem konkrét karaktert támadok, hanem magát a szövetséget, és ilyen esetben a program választ véletlenszerűen (esetleg TÖ vagy szint szerinti legközelebbit) az aktuális védők közül.

Bár ehhez kell fejleszteni, azért annyira nem bonyolult, és kiszűri a legtöbb problémát, ami eddig a harcnál jelentkezett. Az se okoz problémát, hogy ha a szövetség valamely tagja nem kíván részt venni a háborúban: nem kell katakombába bújnia, egyszerűen csak nem foglal el védőpozciót.
Pontszám: 9.14
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1455. hozzászólás - 2009.02.16. 15:49:28 (Válasz Jeriko #1454 hozzászólására.)
Ez tök jól hangzik, csak ki kellene védeni a külső segítséget.
Vagy így legalább kicsit visszafordulna az a fals helyzet, hogy minél kevesebb az ellenfél, annál nehezebb a háború.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1456. hozzászólás - 2009.02.16. 16:05:17 (Válasz Jeriko #1454 hozzászólására.)
Jerikó : ez tényleg jó ötlet, viszont nem csak a védőket kellene kijelölni, hanem a támadókat is, különben a létszámfölény miatt gyorsan ledarálják a védőket. Valamint akkor is kihullanak a védők, ha bárki más üti őket, vagy épp az epikus lény ölése közben esik ki mindenki Jó lenne tudni, mi lesz ez a trófeás rendszer amit Miklós említett párszor, remélhetőleg az is feldobja majd a csatákat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1457. hozzászólás - 2009.02.16. 17:50:20 (Válasz Jeriko #1454 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.02.16. 15:46:17
A szövetség elleni HÁBORÚS támadásnak az a célja, hogy átjusson a védőkön (bejusson mondjuk a zászlóig). Nyílván ehhez az kell, hogy egyetlen védő se legyen a helyén (mindegyiket előtte 15% alá kell ütni). Az az oldal győz, aki először elér 5 pontot (5-ször bejut a zászlóig).


A rendszer hibaja, hogy iszonyatosan megtapolja az eros karikat. A gyengek ugye hamar kiesnek, az eroseket pedig aprankent kell lefarigcsalni, ami sok-sok nyertes csatat jelent nekik. Egy nap akar 20 PP koltes nelkuli gyozelmet is hozhat ez a taktika, ami bizony akar 20-30 vadaszat TP-jet hozza a konyhara.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1458. hozzászólás - 2009.02.16. 18:02:43 (Válasz Kocos #1457 hozzászólására.)
A bajnoki viadalnál sem kap senki tp-t, illetve pp-t sem kell költeni rá. Ezekben a spec háborúkban sem feltétlenül kellene. Mondjuk lenne szövetségenként napi 50 támadás és azt kellene beosztani a tagoknak megbeszélés alapján.

Szerk: helyesírás vazze
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.02.16. 18:03:23-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Ki a szemét?
1459. hozzászólás - 2009.02.17. 15:27:43
Bemásolok egy üzenetváltást, várom a véleményeket!

Címzett:Zaccmester
Üzenet címe:Re: (nincs cím)
Dátum:Ma, 15:26:08
"""Jó nagy tahó vagy, barátom. " Zaccmester

Nem én akartam veletek háborúzni!
Különben szevasz vagy valami!" Black Panther

Ezek után nincs szevasz, csak tények: megérdemlitek, ha csak buzogány ellen vagy kemény

Most szevasz." Zaccmester
Erre azt tudom mondani, hogy háborúban a bátrak, és a hülyék halnak először.
Arra meg had ne keljen már figyelnem, sőt, bocsánatot kérnem, mert ti megvertek minket, és te közben küldetést akarsz csinálni, de megverlek. Csináld akkor, ha nem háborúztok! Black Panther

Módosítás: Beleírtam még ki mit mondott, hogy egyértelműbb legyen...
A hozzászólást Wocsok módosította 2009.02.17. 15:30:50-kor
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 7.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1460. hozzászólás - 2009.02.17. 15:47:01
Én még rá is szálltam volna ha ennyire kemény...
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője